Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Konkrétan nem tudom megmondani, hogy milyen fajta zsugorcső. Dolgoztam az Audi villamos hálózatát gyártó cégnél, onnan van :lol: Vastag, nem vékony az biztos, és nehezen tudod visszatenni a helyére. Konkrétan párszor még zsírozás után is meg kellett ütni tenyérrel keményebben, hogy be menjen a helyére. Ez azért jó, mert ahova be kell tenni azt a gömböt, annak a felseje szűkül. Tehát kicsit erőszakoskodni kell vele, de múltkor néztem, hogy kopás sincs rajta. De ehhez vastagabb csövet kell nézni. Tökéletesen vált, soha nem dobált ki egy fokozatot sem.

Én is kipróbáltam pár verziót!Bicikli gumi belső 1 aztán 2 rétegben,bezsírozva,szigetelő szalag,de a zsugorcső lehet a legjobb megoldás és nem is fog annyira lógni a váltókar!Milyen zsugorcsövet használtál?

Ha túl vastag rajta a réteg,akkor ki fogja dobálni a 3-as ,5-ösből vagy beleszorul úgy a helyére hogy kiütve tudod majd csak kiszedni!

Szerelés nélküli megoldás lehet hogy mielőtt kettesbe váltasz vissza,egy kicsit elmozdítod a váltórudat az egyes sebesség felé!Nekem ez is bevált!

Link to comment
Megosztás:

Konkrétan nem tudom megmondani, hogy milyen fajta zsugorcső. Dolgoztam az Audi villamos hálózatát gyártó cégnél, onnan van :lol: Vastag, nem vékony az biztos, és nehezen tudod visszatenni a helyére. Konkrétan párszor még zsírozás után is meg kellett ütni tenyérrel keményebben, hogy be menjen a helyére. Ez azért jó, mert ahova be kell tenni azt a gömböt, annak a felseje szűkül. Tehát kicsit erőszakoskodni kell vele, de múltkor néztem, hogy kopás sincs rajta. De ehhez vastagabb csövet kell nézni. Tökéletesen vált, soha nem dobált ki egy fokozatot sem.

Ezt a többi variációra írtam,hogy ha azt próbálja ki valaki,akkor erre figyeljen hogy ne kelljen szétszedni újra!Ez a zsugorcsöves dolog lehet a legmegfelelőbb!

Link to comment
Megosztás:

Nos amit tegnap írtam, hogy betömködtem felülről,valóban idő pocséklás volt ,mivel az imént kimentem ,és a tegnap este kapott kis pdf szerint kipattintottam a biztosító szeget,és már a kezemben is volt a váltókar :D nem volt 2 perc sem az egész :devlish:

Megtöröltem mindent ,előkerestem pár zsugorcsövet próbákra,de elsőre találtam olyat ami bevált.

Pár kép:

f4ynnh4ekjkuhrqgjty1_thumb.jpg Ilyen nagy tömb egyben... szóval forgácsolni nem egy egyszerű mutatvány lenne...

2zpvomwlemrz7pwd65em_thumb.jpg 3 különféle vastagság,de a kék volt a leg vastagabb ( nincs épp tolómérőm,de elég combos )...

nme6rlitx0msal58xjb1_thumb.jpg itt reméltem hogy zsugorodik is eleget :lol:

xihujjc2259jeoxqbv2m_thumb.jpg Többet zsugorodott mint gondoltam :devlish: Szóval kész a gömb

nkbdi881f6bc72y3n7_thumb.jpg Maga a foglalat is meg van kopva...

srj0bxiuqaa0rccij0u_thumb.jpg Szárazon beleütöttem,majd kihúztam hogy megnézzem hol sérti meg vagy hogy mennyire feszül,na ez a karc a tetjén a kisebb átmérő miatt lett csak.

855c9j1cu00vu2n0fkp_thumb.jpg qekx3znwf1h5ft5boao_thumb.jpg Bezsírozva bele ütöttem, ( nem csúszott bele finoman ) , nem szorul,nem feszül, de nem is kottyan már. Ami lógás van az már a váltóhoz vezető rúd mozgása!

Nos ha nem dobál ki egy fokozatot sem,akkor Kéééééééééééész!! :icon13: 5 perc alatt megvan az egész,ha fél évet bírna ki netán ,amit kétlek,akkor is simán jóó megoldás!

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!!

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Többet fog az bírni mint fél év.

Nos amit tegnap írtam, hogy betömködtem felülről,valóban idő pocséklás volt ,mivel az imént kimentem ,és a tegnap este kapott kis pdf szerint kipattintottam a biztosító szeget,és már a kezemben is volt a váltókar :lol: nem volt 2 perc sem az egész :D

Megtöröltem mindent ,előkerestem pár zsugorcsövet próbákra,de elsőre találtam olyat ami bevált.

Nos ha nem dobál ki egy fokozatot sem,akkor Kéééééééééééész!! :devlish: 5 perc alatt megvan az egész,ha fél évet bírna ki netán ,amit kétlek,akkor is simán jóó megoldás!

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!!

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Nos ha nem dobál ki egy fokozatot sem,akkor Kéééééééééééész!! :lol: 5 perc alatt megvan az egész,ha fél évet bírna ki netán ,amit kétlek,akkor is simán jóó megoldás!

Ha a sebességi fokozatokat kidobálja, akkor más gond van.

Ez a zsugorcsöves megoldás, vagy az mit én is írtam korábban, arra jó, hogy ne legyen holtjátéka a váltó karnak. Jobban mondva kisebb legyen, mert valamekkora mindig lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nos amit tegnap írtam, hogy betömködtem felülről,valóban idő pocséklás volt ,mivel az imént kimentem ,és a tegnap este kapott kis pdf szerint kipattintottam a biztosító szeget,és már a kezemben is volt a váltókar :D nem volt 2 perc sem az egész :devlish:

Megtöröltem mindent ,előkerestem pár zsugorcsövet próbákra,de elsőre találtam olyat ami bevált.

Pár kép:

f4ynnh4ekjkuhrqgjty1_thumb.jpg Ilyen nagy tömb egyben... szóval forgácsolni nem egy egyszerű mutatvány lenne...

2zpvomwlemrz7pwd65em_thumb.jpg 3 különféle vastagság,de a kék volt a leg vastagabb ( nincs épp tolómérőm,de elég combos )...

nme6rlitx0msal58xjb1_thumb.jpg itt reméltem hogy zsugorodik is eleget :lol:

xihujjc2259jeoxqbv2m_thumb.jpg Többet zsugorodott mint gondoltam :devlish: Szóval kész a gömb

nkbdi881f6bc72y3n7_thumb.jpg Maga a foglalat is meg van kopva...

srj0bxiuqaa0rccij0u_thumb.jpg Szárazon beleütöttem,majd kihúztam hogy megnézzem hol sérti meg vagy hogy mennyire feszül,na ez a karc a tetjén a kisebb átmérő miatt lett csak.

855c9j1cu00vu2n0fkp_thumb.jpg qekx3znwf1h5ft5boao_thumb.jpg Bezsírozva bele ütöttem, ( nem csúszott bele finoman ) , nem szorul,nem feszül, de nem is kottyan már. Ami lógás van az már a váltóhoz vezető rúd mozgása!

Nos ha nem dobál ki egy fokozatot sem,akkor Kéééééééééééész!! :icon13: 5 perc alatt megvan az egész,ha fél évet bírna ki netán ,amit kétlek,akkor is simán jóó megoldás!

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek!!

Krisz

milyen átmérőjű csövet használtál?

Link to comment
Megosztás:

Ha a sebességi fokozatokat kidobálja, akkor más gond van.

Ez a zsugorcsöves megoldás, vagy az mit én is írtam korábban, arra jó, hogy ne legyen holtjátéka a váltó karnak. Jobban mondva kisebb legyen, mert valamekkora mindig lesz.

Sebességeket akkor dobálja ki,ha túl vastag gumit teszel rá,vagy vastagon be szigetelő szalagozod!!1-3-ból,de 5-ből simán kidobja!Főleg ha éjjel kint állt a hidegben az autó és a gumi merevebb lesz tőle!Próbálgattam anno!Én erre írtam Krisznek hogy figyeljen és szerintem ő is erre gondolt!

rik

milyen átmérőjű csövet használtál?

Képpel ne idézz,mert jön a lebaxás! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem Hibátlanul münködik,és teljesen olyan érzés mintha egy másik autót vezetnék :lol: Furcsa módon a 2. fokozatot os akadás mentesen veszi már!

Ha megtalálom a tolómérőm,akkor megmérem a cső átmérőjét is meg a falvastagságát is. DE a falvastagság erősen attól függ hogy jó lesz e,hogy mennyire van megkopva a szerkezet...

Link to comment
Megosztás:

De akkor mi lehet a gond? Csöveket megnéztem azok jók nem repedezettek! Ha valami jeladó lenne a rossz akkor nem dobna hibát? Ráadásul most ahogy jöttem vele haza durrogott is a kipufogó! Valami ötlet, hogy mivel lehet a hiba?

Figyu, nekem is volt 1-2 hónapja ilyen, miszerint teljesen elszállt az alapjárat. A jó az volt a dologban, hogy éppen a szerelőhöz menet tette ezt, és ráadásul ott is képes volt produkálni a tünetet, szóval vigyorogtam, mint a tejbetök, miközben mondtam, hogy "Nézze, nincs alapjárat! Még most se!". Kicsit hülyének néztek, hogy kicsit örülök.

No, a lényeg, hogy elmondásuk szerint kitakarították az alapjáratit, ami ilyenkor ugye alap. Javult a helyzet, csak 500 és 1500 között ingadozott az alapjárat, meg néha-néha leállt. Aztán az X20XEV-nél megy vmi vákuumcső is arrafelé, ami nem repedt volt, hanem eldugult. Miután alaposan azt is kipucolták, már sokkal jobb lett a téma, azóta is működik ######ául.

Nem tudom, hogy a tied milyen motorral van, de talán érdemes ezeket is megnézni.

Bár az, hogy durrogott, valami más probléma is lehet, ahogy mások is írták.

Kívánom, hogy sikerüljön kideríteni és könnyen-olcsón hárítani a problémát.

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet!

Link to comment
Megosztás:

Elég a feszítőt meglazítani le tudod szedni. Viszont hogy ki is cseréld, elől a bakot ki kell kötni mert máshogy nem tudod cserélni.

Sziasztok!

Van egy 1.8-as b vectrám, és ékszíjat szeretnék cserélni, csak nem nagyon akar összejönni. Elég csak a feszítőgörgőt meglazítani, vagy valami mást is le kell szedni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos Ma végre tényleg elmondhatom hogy minden szilent jó a hátsó futóműben!! Ma ki lettek cserélve a kis vasmagos szilentek is,köszönet a : http://baranyiauto.uw.hu/ - nak :lol:

Viszont akadt egy kis bibi... Minden rossz kopogás és zörej megszünt,ellengem a seggét még jobban eldobja a kocsi... Nyáron mikor vettem akkor egyből mentem szerelőhöz ahol a hosszlengőkar elejében a 2 nagy öklömnyi szilent lett cserélve,de semmit nem változott... szerelő nem foglalkozott tovább vele,biztos a többi a szar... Nos most ma pont került az I re,és kibukott hogy mégsem!

egy véletlennek köszönhetően pont úgy állt a lengőkar és a szilent hogy megláttuk a hibát,hogy miért dobja el a seggét.

2fdpjs9pjf0zhmkyp66_thumb.jpg hudhnw26o4oxwwj4a7_thumb.jpg

nos nem épp ott áll a lengőkarom ahol lennie kellene :/ Vagy a lengőkarom van kikopva,vagy a szilent mérete kisebb... Viszont mivel megvételkor csinálta a jelenséget,és az új szilentel dettó.. majd most hogy full jó minden szilent,MÉG JOBBAN csinálja,arra gyanakszom hogy ki kopott a lengőkar,ami miatt hiába van benne új szilent mozog rajta,plusz mivel már midnegyik merev,ezért maximálisan ezt a gyenge pontot terheli ,és extrán kiadja a seggrázást.

Nem kell gyorsan menni,akárhogy gurulok vele ,bele megyekegy kátyúba a segge durván elmegy,ha lépésben megyek is.

A lengőkart pajszerral könnyedén ide oda lötyögtették a szilenten!!Ezzel ugye a hátsó kerék kormányozva lett és tetszőleges irányba ide oda járt a kocsi hátulja.

Itt most az idegesít ,hogy az előzö szervíz trehányan végezte el a munkát ,mert fél éve szívok azért hogy nem érdekelte őket az, hogy egyik szilent belecsusszant a lengőkarba,plusz most szívok ,mert ha lengőkart cserélek ,minden zsír új szilentet újra ki és be kell tenni.. :@

Egyenlőre tesztelek pár megoldást ,az ideiglenes kiszűrésre,és ok lefixálására,aztán majd kiderül mi lesz az olcsóbb és jobb megoldás,ha már minden szilent új és alatta van!

Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A helyén vannak ezek a szilentek?? :lol: Nekem nem hogy beleesett a cserekor,hanem melegíteni kellett a lengőkart hogy

a helyére lehessen tenni!Ha nem vette észre a szerelő hogy beleesik,akkor elmehet a....Azt azért vedd figyelembe hogy tökéletesen merev nem lesz az autód!Nyúlnak a gumik stb!

Link to comment
Megosztás:

A helyén vannak ezek a szilentek?? :lol: Nekem nem hogy beleesett a cserekor,hanem melegíteni kellett a lengőkart hogy

a helyére lehessen tenni!Ha nem vette észre a szerelő hogy beleesik,akkor elmehet a....Azt azért vedd figyelembe hogy tökéletesen merev nem lesz az autód!Nyúlnak a gumik stb!

Már meg ne haragudjatok de az a szilent nincs a helyén annak a fém karimának teljesen feküdnie kell a lengőkarhoz,ahogy a fényképeken látom az nem baleset hanem életveszélyes ha az új szilent akkor nem jó améret ebből a fajta szilentből több tipus létezik ami majdnem ugyanúgy néz ki csak ami a lengő höz van az kicsivel nagyobb.

Sürgősen cseréld ki még a hó előtt mert azzal falnak mész télen az tuti.

Én is most cseréltem az összes szilentet elől hátul tehát nem a levegőbe beszélek.És nem lenne jó 10Eft miatt egy balesetet szenvednél,még ha személyesen nem is ismerjük egymást.

Légy szives ebbe ne nyugodj bele hogy az ki be jár az nem normális ,ha más nem akkor cseréld a lengőkart is inkább.

Link to comment
Megosztás:

Már meg ne haragudjatok de az a szilent nincs a helyén annak a fém karimának teljesen feküdnie kell a lengőkarhoz,ahogy a fényképeken látom az nem baleset hanem életveszélyes ha az új szilent akkor nem jó améret ebből a fajta szilentből több tipus létezik ami majdnem ugyanúgy néz ki csak ami a lengő höz van az kicsivel nagyobb.

Sürgősen cseréld ki még a hó előtt mert azzal falnak mész télen az tuti.

Én is most cseréltem az összes szilentet elől hátul tehát nem a levegőbe beszélek.És nem lenne jó 10Eft miatt egy balesetet szenvednél,még ha személyesen nem is ismerjük egymást.

Légy szives ebbe ne nyugodj bele hogy az ki be jár az nem normális ,ha más nem akkor cseréld a lengőkart is inkább.

Nem haragszom,erről írtam én is hogy mint ha nekem illeszkedett volna teljes rá! :lol: Bár ha ma volt szervízben,ott nem tűnt ez fel az ottani szerelőnek?

Link to comment
Megosztás:

A szilentek a képen a helyükön vannak.. a lengőkar nincs a szilenten jó helyen! Ezt fotóztam le! Fél éve szívok emiatt,és ma jöttünk rá! Most erősen töröm a fejem a megoldáson....

Mivel minden szilent új a hátsó futóműben! De ezekszerint valaki nagyot hibázott... És ezért nem szeretem olyan szervízbe vinni a kocsit ahol csak a pénz átvétel a lényeg... Én nem tudom hogy a lengőkar lóg,vagy a szilent kicsi.. de azt tudom hogy ez plusz pénz lesz ismét... és ezt már rég észrevehheték volna ,mikor össze rakták :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem haragszom,erről írtam én is hogy mint ha nekem illeszkedett volna teljes rá! :lol: Bár ha ma volt szervízben,ott nem tűnt ez fel az ottani szerelőnek?

ha fel tünt neki ha nem igy én biztos ki nem adnék autót a kezem alól.Ha csak a tulaj nem kéri de azt csak irásban

Ez nagyon baleset veszélyes.

Egy váratlan időpontban elrántja a seggét és kész a baj.

Link to comment
Megosztás:

Nem haragszom,erről írtam én is hogy mint ha nekem illeszkedett volna teljes rá! :lol: Bár ha ma volt szervízben,ott nem tűnt ez fel az ottani szerelőnek?

Ma cseréltk ki ezen kívül az összes többit ,de akár hányszor alá mentünk a helyén volt! Ki be vettük a lengőkart akkor is.. egy véletlennek köszönhető hogy az egész napos sz@pás után egyszer pont így találtuk!!

Link to comment
Megosztás:

Lengőkarod nincs megütve? Így ne nagyon menjél vele mert hamar fejtetőn találhatod magad. Régi szilenten nem láttál valamilyen számot?

A szilentek a képen a helyükön vannak.. a lengőkar nincs a szilenten jó helyen! Ezt fotóztam le! Fél éve szívok emiatt,és ma jöttünk rá! Most erősen töröm a fejem a megoldáson....

Mivel minden szilent új a hátsó futóműben! De ezekszerint valaki nagyot hibázott... És ezért nem szeretem olyan szervízbe vinni a kocsit ahol csak a pénz átvétel a lényeg... Én nem tudom hogy a lengőkar lóg,vagy a szilent kicsi.. de azt tudom hogy ez plusz pénz lesz ismét... és ezt már rég észrevehheték volna ,mikor össze rakták :lol:

Link to comment
Megosztás:

A szilentek a képen a helyükön vannak.. a lengőkar nincs a szilenten jó helyen! Ezt fotóztam le! Fél éve szívok emiatt,és ma jöttünk rá! Most erősen töröm a fejem a megoldáson....

Mivel minden szilent új a hátsó futóműben! De ezekszerint valaki nagyot hibázott... És ezért nem szeretem olyan szervízbe vinni a kocsit ahol csak a pénz átvétel a lényeg... Én nem tudom hogy a lengőkar lóg,vagy a szilent kicsi.. de azt tudom hogy ez plusz pénz lesz ismét... és ezt már rég észrevehheték volna ,mikor össze rakták :lol:

Az mindegy hogy a szilent a helyén van a a lengő meg ide oda járkál a hatás még talán rosszabb

Link to comment
Megosztás:

Egy váratlan időpontban elrántja a seggét és kész a baj.

Hónapok óta ezzel sz@pok.... és kerestük az okát... ez pár ezer és pár fölösleges km után , ma kiderült. Csak ezt már az a szerlő észrevehhette volna aki nyáron bele tette!! A mai brigád aki segített nagyon segítő kész volt és egász nap a kocsim bütyköltük és tanakodtunk.. de ha nem találjuk így este a szilentet még most sem tudnánk hogy miért okozza...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.