Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha az autó fel van emelve meg van egy pajszer, akkor fainul át lehet rángatni. Mi így szoktuk. Akkor pedig nem hiszem hogy nem jött volna ki ez a hiba.

Ma cseréltk ki ezen kívül az összes többit ,de akár hányszor alá mentünk a helyén volt! Ki be vettük a lengőkart akkor is.. egy véletlennek köszönhető hogy az egész napos sz@pás után egyszer pont így találtuk!!
Link to comment
Megosztás:

Lengőkarod nincs megütve? Így ne nagyon menjél vele mert hamar fejtetőn találhatod magad. Régi szilenten nem láttál valamilyen számot?

Olyan műhelyben cseréltettem ahol nekem kell a főnök seggét megcsókolni hoyg fogadott... szted azonkívül hogy hablatyolt és összeget mondott ,láttam bármit is ? :lol: :S Oda nem megyek többé...

Link to comment
Megosztás:

Az mindegy hogy a szilent a helyén van a a lengő meg ide oda járkál a hatás még talán rosszabb

Ha a szilentet olyan könnyen ki be lehet tologatni akkor azt majd esetleg nem veszel ujat és ezt bele rakod de ezen ne spórolj.

Mai anyagi helyzetben persze ez nem könnyü de olcsóbb mint egy balaset.

És már a számra is ütöttem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha az autó fel van emelve meg van egy pajszer, akkor fainul át lehet rángatni. Mi így szoktuk. Akkor pedig nem hiszem hogy nem jött volna ki ez a hiba.

Nem viccből mondtam.. ahol betették pajszerozta a muki ezerrel.. és tartotta a kezét,meg hogy ez már így ######a stb... Ma is pajszeroztuk és semmi.... egyszer úgy fékeztem az udvarban hoyg megfeszülhetett és ekkor ugrott ide.. utána már könnyen tologattuk.... nem 1 helyen volt már levegőben,és nem egy ember nézte hogy mi a baja... Én sem viccből akartam már eladni a kocsit,mert az ideg megölt már...

Viszont ha ezt megcsinálom és még mindig táncol a segge... tényleg eladom!

Link to comment
Megosztás:

Az én szilentemet ugy kellett bele sajtolni azt stangával meg nem mozditom rajta úgy tart,ráadásul ezeket a szilenteket elől is hátul is csak akkor lehet lehuzni fixre amikor a földön van mert amugy nagyon feszül és ez az oka sokszor hogy csak fél évet birnak

ezt levegőben fixálták...

Link to comment
Megosztás:

ezt levegőben fixálták...

A lengő tetején azt a tányért amivel felfogatják a kasztnihoz megközelítőleg ügy kell beállítani hogy úgy áljon mintha terhelten állna a földön.

Azért hogy amikor otthon áll az autó vagy csak sima autó pálya normál uton haladsz alapból a szilent ne feszüljön csak akkor amikor a rugóút meghosszabodik vagy lerövidül arra a pár másodpercre feszülhet meg.

Ez az elmélete

Link to comment
Megosztás:

Ha ennyi a szar szerelő a környékeden, meg ennyire el vagy keseredve hogy eladáson gondolkodsz, akkor nem lenne egyszerűbb egy Opel szervízbe bemenni egy hibamegállapításra? Az még nem kerül egy vagyonba, de van, hogy elég jó árat mondanak egy egy munkára.

ezt levegőben fixálták...
Link to comment
Megosztás:

a képen lévő szilentek 4 hónaposak,és úgy 8000km van bennük.... Ez nem hogy feszes, vagy melegíteni kellene.. ezt kis túlzással kézzel tologathatom...Am a helyén van mind! Mert ma ripityára szedtük az egész hátulját!

Annak szorosan kell a karban lennie, én cserekor nagynehezen tudtam a régit kibányászni, és az újat be kellett sajtolni!

Ez így életveszélyes!

Most nem a szilent csillapít a gumiágyon, hanem az egész szilenten forog a lengőkar!

Link to comment
Megosztás:

Nos még nem oldódott meg,de erősen le kell tennem a kocsit,mert iszonyat érzés vele menni.. plusz most biztos hogy futóművet kellene állítani,mivel miután össze raktuk,hiába tettünk mindent a helyére,mégis ferde a kormány. és hát az elejéhez nem nyúltunk.

Azon filózom hogy itthon én ki tudom e venni akna nélkül a lengőkart pusztán jól felbakolva a kocsit! Első nekifutásnak vissza viszem oda ahol nyáron csinálták,és mondom hogy próbálják meg ők megoldani,és vegyenek másik szilentet ,majd próbálják meg bele tenni,hátha az jobban megszorul, ( bár ha nyár óta nem a szilent mozog hanem a szilenten a lengőkar,igencsak kikoptathatta ) persze ha lehet gariba,vagy ne full órabéren.. Nos de mivel erre kis esélyt látok hogy a nagy szaki foglalkozna velem,így ki kell találnom mi lenne a legjobb és költséghatékonyabb megoldás,ha már részben kidobtam 30 ezret... ( lengőkarban a 2 szilent csere+ futómű állítás ).

Mennyi lehet egy bontott lengőkar pár??

Másik kérdés:

A katalizátor ha zörög azt hogy hallani mikor? Eddig volt egy hülye zörgő hang a leömlőnél egy védő lemez.. ezt rögzítettem... most olyan 4ezres fordulat felett hallok egy újabb üveghangot.. olyasmi mint azokban a kocsikban amiből ki van véve minden dob csak a hátsó szól...vagy a tipikus calibrának a hangja. Eddig nem vettem észre,most ha pörgetem ,lesz egy pót hang is... ez esetleg lyukas kipufogó valahol,vagy a katalizátorból jöhet,vagy merre keressem..? Eddig nekem csak inkább a szép kipufogó hangot hallottam és ahogy pörgött egyre jobban úgy csendesült..most i sez van csak most mellette meg jön ez a másik hang. vagy lehet hogy mégis rezonál a leömlőnél a cső?

Link to comment
Megosztás:

Nos még nem oldódott meg,de erősen le kell tennem a kocsit,mert iszonyat érzés vele menni.. plusz most biztos hogy futóművet kellene állítani,mivel miután össze raktuk,hiába tettünk mindent a helyére,mégis ferde a kormány. és hát az elejéhez nem nyúltunk.

Azon filózom hogy itthon én ki tudom e venni akna nélkül a lengőkart pusztán jól felbakolva a kocsit! Első nekifutásnak vissza viszem oda ahol nyáron csinálták,és mondom hogy próbálják meg ők megoldani,és vegyenek másik szilentet ,majd próbálják meg bele tenni,hátha az jobban megszorul, ( bár ha nyár óta nem a szilent mozog hanem a szilenten a lengőkar,igencsak kikoptathatta ) persze ha lehet gariba,vagy ne full órabéren.. Nos de mivel erre kis esélyt látok hogy a nagy szaki foglalkozna velem,így ki kell találnom mi lenne a legjobb és költséghatékonyabb megoldás,ha már részben kidobtam 30 ezret... ( lengőkarban a 2 szilent csere+ futómű állítás ).

Mennyi lehet egy bontott lengőkar pár??

Másik kérdés:

A katalizátor ha zörög azt hogy hallani mikor? Eddig volt egy hülye zörgő hang a leömlőnél egy védő lemez.. ezt rögzítettem... most olyan 4ezres fordulat felett hallok egy újabb üveghangot.. olyasmi mint azokban a kocsikban amiből ki van véve minden dob csak a hátsó szól...vagy a tipikus calibrának a hangja. Eddig nem vettem észre,most ha pörgetem ,lesz egy pót hang is... ez esetleg lyukas kipufogó valahol,vagy a katalizátorból jöhet,vagy merre keressem..? Eddig nekem csak inkább a szép kipufogó hangot hallottam és ahogy pörgött egyre jobban úgy csendesült..most i sez van csak most mellette meg jön ez a másik hang. vagy lehet hogy mégis rezonál a leömlőnél a cső?

A zörgős témára annyit, hogy nekem az utolsó dob belseje teljesen ki van égve/rohadva, így nagyon szép bödön hangon rezonál. Plusz még van/volt közte és a kasztni között egy hővédő bili, na az is el szokott fáradni és zörög. Meg ezer más helyről jöhet még. Az enyémre azt mondta egy kipuffos szaki, hogy persze, lehet csinálgatni ezt-azt vele, de ez már annyira fos, hogy kompletten cserélni kéne. Úgy blokktól a végéig, mert a leömlő is persze el van repedve, ott is dalolászik, nem kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Nos még nem oldódott meg,de erősen le kell tennem a kocsit,mert iszonyat érzés vele menni.. plusz most biztos hogy futóművet kellene állítani,mivel miután össze raktuk,hiába tettünk mindent a helyére,mégis ferde a kormány. és hát az elejéhez nem nyúltunk.

Azon filózom hogy itthon én ki tudom e venni akna nélkül a lengőkart pusztán jól felbakolva a kocsit! Első nekifutásnak vissza viszem oda ahol nyáron csinálták,és mondom hogy próbálják meg ők megoldani,és vegyenek másik szilentet ,majd próbálják meg bele tenni,hátha az jobban megszorul, ( bár ha nyár óta nem a szilent mozog hanem a szilenten a lengőkar,igencsak kikoptathatta ) persze ha lehet gariba,vagy ne full órabéren.. Nos de mivel erre kis esélyt látok hogy a nagy szaki foglalkozna velem,így ki kell találnom mi lenne a legjobb és költséghatékonyabb megoldás,ha már részben kidobtam 30 ezret... ( lengőkarban a 2 szilent csere+ futómű állítás ).

Mennyi lehet egy bontott lengőkar pár??

Másik kérdés:

A katalizátor ha zörög azt hogy hallani mikor? Eddig volt egy hülye zörgő hang a leömlőnél egy védő lemez.. ezt rögzítettem... most olyan 4ezres fordulat felett hallok egy újabb üveghangot.. olyasmi mint azokban a kocsikban amiből ki van véve minden dob csak a hátsó szól...vagy a tipikus calibrának a hangja. Eddig nem vettem észre,most ha pörgetem ,lesz egy pót hang is... ez esetleg lyukas kipufogó valahol,vagy a katalizátorból jöhet,vagy merre keressem..? Eddig nekem csak inkább a szép kipufogó hangot hallottam és ahogy pörgött egyre jobban úgy csendesült..most i sez van csak most mellette meg jön ez a másik hang. vagy lehet hogy mégis rezonál a leömlőnél a cső?

Nos Először is a szilentet vagyis a lengőkart te magadnak is ki tudod venni akna nélkül is és még csak nem is kell hü de magasra bakolnod az autót. Összesen elől 3 db csavar 18 as kulcsal könnyedén szerelhető de ha krovád van azzal egyszerübb,aztán még a két hátsó csavar van ami a szilenteken megy átt szintén 18 as kulcs kell hozzá oda 2 db mivel ellen kell tartani.és a lengéscsillapítót kell még lekötni ami 21 es kulcsal fog menni.

Addig ne állítasd el a futóművet mig ezt meg nem oldod emiatt nem áll egyenesen a kormányod mivel kormányzott lett a hátulja is az autódnak :lol: :D :devlish: :devlish:

Szerintem ne küszködj azzal hogy ebbe a lengőbe cserélsz szilentet mert mivan ha azzal is igy jársz és vehetsz megint szilentet,helyed ben én vennék két lengőkart meg két szilentet és ha van otthon satud akkor szerlőhöz sem kell vinned csak belenyomod a szilentet a karba maj összerakod. Persze elmondva ez egyszerü de ha nem csináltál még ilyet akkor először ez kicsit ilyesztő :icon13: :icon13:

Helyileg merre vagy???

Másik kérdésedre valószinű hogy rezonál én is aba bilincsel szorítotam le a hővédőt és van hogy néha hallom én is hogy rezeg.

Link to comment
Megosztás:

Nos Először is a szilentet vagyis a lengőkart te magadnak is ki tudod venni akna nélkül is és még csak nem is kell hü de magasra bakolnod az autót. Összesen elől 3 db csavar 18 as kulcsal könnyedén szerelhető de ha krovád van azzal egyszerübb,aztán még a két hátsó csavar van ami a szilenteken megy átt szintén 18 as kulcs kell hozzá oda 2 db mivel ellen kell tartani.és a lengéscsillapítót kell még lekötni ami 21 es kulcsal fog menni.

Addig ne állítasd el a futóművet mig ezt meg nem oldod emiatt nem áll egyenesen a kormányod mivel kormányzott lett a hátulja is az autódnak :lol: :D :devlish: :devlish:

Szerintem ne küszködj azzal hogy ebbe a lengőbe cserélsz szilentet mert mivan ha azzal is igy jársz és vehetsz megint szilentet,helyed ben én vennék két lengőkart meg két szilentet és ha van otthon satud akkor szerlőhöz sem kell vinned csak belenyomod a szilentet a karba maj összerakod. Persze elmondva ez egyszerü de ha nem csináltál még ilyet akkor először ez kicsit ilyesztő :icon13: :icon13:

Helyileg merre vagy???

Másik kérdésedre valószinű hogy rezonál én is aba bilincsel szorítotam le a hővédőt és van hogy néha hallom én is hogy rezeg.

Szia

Nos mivel jelen voltam tegnap a futómű szétszedésnél,így láttam hogy hogy jön ki. Elöl fogja 3 csavar a nagy szilentnél ami sz@r,plusz 1-1 csavar a tegnapi frissz sziulentek.. plusz a kézifék bovden,plusz a stabrúd csavarok, és 4 csavar a kerék agyat.( utána aggyal tárcsával fel volt kötve a rugóra.) csak ha a kerék agyat nem csavarom le,akkor gondolom a féknyerget kellene levennem és az ABS kábelével együtt a nyerget elég lenne felkötni.( Jól gondolom? ) Nos ha ezeket valahogy ki is bírnám műteni ( ami kényelmes volt másfél méter magasan a kocsinál, de nem földön ) akkor is ki kell újra venni a tegnapi friss zilenteket,és át kell tenni az újba. Hidreulikus présem is van ,szóval nem lenne,baj.. csak neki kellene készülni! De legjobb hogy lengőkart sem bolt webshopon,dem bontónál nem találok,foggalmam nincvs merre keressem.. hol nem vernek át vagy hol van hozzám legközelebb...

Én is bilincsel rögzítettem a hővédőt! Egyébként Jászberényben lakom.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Nos mivel jelen voltam tegnap a futómű szétszedésnél,így láttam hogy hogy jön ki. Elöl fogja 3 csavar a nagy szilentnél ami sz@r,plusz 1-1 csavar a tegnapi frissz sziulentek.. plusz a kézifék bovden,plusz a stabrúd csavarok, és 4 csavar a kerék agyat.( utána aggyal tárcsával fel volt kötve a rugóra.) csak ha a kerék agyat nem csavarom le,akkor gondolom a féknyerget kellene levennem és az ABS kábelével együtt a nyerget elég lenne felkötni.( Jól gondolom? ) Nos ha ezeket valahogy ki is bírnám műteni ( ami kényelmes volt másfél méter magasan a kocsinál, de nem földön ) akkor is ki kell újra venni a tegnapi friss zilenteket,és át kell tenni az újba. Hidreulikus présem is van ,szóval nem lenne,baj.. csak neki kellene készülni! De legjobb hogy lengőkart sem bolt webshopon,dem bontónál nem találok,foggalmam nincvs merre keressem.. hol nem vernek át vagy hol van hozzám legközelebb...

Én is bilincsel rögzítettem a hővédőt! Egyébként Jászberényben lakom.

Bakker az nincs közel

Persze hát azok nekem egyértelmüek azért nem soroltam.

Aha igen hogy most cserélted az kis szilenteket,puff neki,

Igen jól gondolod ha csak a nagy szilentet cseréled felesleges leszedni az agyat.

ha nyitva van nálunk a bontó holnap rájuk csörgök ha van akkor rádszólok és eldöntöd kell e .

igen csak azokba a szilentekbe müanyag flexibilis golyó van amit ha rosszul nyomatsz meg akkor szét ugrik,az nem sima gumi szilent.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Nos mivel jelen voltam tegnap a futómű szétszedésnél,így láttam hogy hogy jön ki. Elöl fogja 3 csavar a nagy szilentnél ami sz@r,plusz 1-1 csavar a tegnapi frissz sziulentek.. plusz a kézifék bovden,plusz a stabrúd csavarok, és 4 csavar a kerék agyat.( utána aggyal tárcsával fel volt kötve a rugóra.) csak ha a kerék agyat nem csavarom le,akkor gondolom a féknyerget kellene levennem és az ABS kábelével együtt a nyerget elég lenne felkötni.

Szerintem a fécsövet is le kell kötni, ha a teljes kart le akarod venni!

Link to comment
Megosztás:

Nos a kis szilenteket is láttam,hogy miből áll mert ami benne volt az széthullott...

Nos levezetve így tervezem a cserét:

Lekötöm a féknyerget....kiveszem a 3 csavart elöl..majd a két kis szilentét..kézifékbovden..stabrúd... ezzel elvileg lejön a lengőkar!

Majd az új szilentek,az új lengőkarba,beprésel, a régiből kiveszem a csavarokat ami a kerékagyat rögzíti( de csak ha nem férek hozzá a szilentekhez másképp) kipréselem úvatosan a kölső peremet nyomva az újakat... és bepréselem az új lengőkarba és mehet vissza...

Ha ezt mind eljátszom így bakolva szépen,akkor már csak az a kérdésem hogy hogy csináljam ezt a földön legyen meghúzva a szilent csavarja,hisz a szilent rögzítő csavarhoz nem férek hozzá ha a 3 csavar be van csavarva elöl... Vagy mindent összerakok,majd leengedem az egyik oldalt persze marad alatta az emelő csak lentebb engedem,közben az összes csavar meg minden a helyén,csak a 3 első nincs betekerve,beállítom a szilentet fixálom,és utána húzatom fel a 3 csavart? Oda férek? Megmondom miért kérdem mert ki lett véve a lengőkar,de nem néztem hogy hogy van rögzítve a szilent bele.

extrembmx@freemail.hu vagy itt pü ha tudsz vmit! Előre is köszönöm!! Megközelítőleg mennyi pénz lehet a 2 lengőkar?

Link to comment
Megosztás:

Szia

Nos mivel jelen voltam tegnap a futómű szétszedésnél,így láttam hogy hogy jön ki. Elöl fogja 3 csavar a nagy szilentnél ami sz@r,plusz 1-1 csavar a tegnapi frissz sziulentek.. plusz a kézifék bovden,plusz a stabrúd csavarok, és 4 csavar a kerék agyat.( utána aggyal tárcsával fel volt kötve a rugóra.) csak ha a kerék agyat nem csavarom le,akkor gondolom a féknyerget kellene levennem és az ABS kábelével együtt a nyerget elég lenne felkötni.

Szerintem a fécsövet is le kell kötni, ha a teljes kart le akarod venni!

Fékcsövet azért nem akartam lekötni mert tegnap aggyal együtt lett felkötve,na most ha kiveszem a féknyereg alól a lengőkart tárcsával akkor a féknyereg csővel együtt lóghat a rugóhoz kötve. Amikor levettem a tárcsát akkor is ezt csináltam.. onnantól fogva sztem a féknyerek független lesz a lengőkartól.

Link to comment
Megosztás:

Fékcsövet azért nem akartam lekötni mert tegnap aggyal együtt lett felkötve,na most ha kiveszem a féknyereg alól a lengőkart tárcsával akkor a féknyereg csővel együtt lóghat a rugóhoz kötve. Amikor levettem a tárcsát akkor is ezt csináltam.. onnantól fogva sztem a féknyerek független lesz a lengőkartól.

a fém fékcső a féknyeregig a lengőkarhoz van rögzítve! a flexi cső a fékcső végén a kasztnin levőhöz csatlakozik!

Link to comment
Megosztás:

a fém fékcső a féknyeregig a lengőkarhoz van rögzítve! a flexi cső a fékcső végén a kasztnin levőhöz csatlakozik!

Na most akkor megakadtam.. ha tegnap az agyat levették és a tárcsával midnennel felkötötték a rugóra,akkor is láttam a fékcsövet,de az nem volt lekötve! Most miért másabb ha csak a nyerget kötöm le.. ?! Végülis most mindegy majd ha ott leszek majd észreveszem. De abból indultam ki h tegnap sem volt semmi fékcső kikötve.

Link to comment
Megosztás:

Megközelítőleg mennyi pénz lehet a 2 lengőkar?

Még nem értem hogy miért kellene venni új lengőkarokat azonnal!Ennyi erővel cserélheted

ki az egész hátsó futóművet! :lol: Venni kell két új szilentet,mivel ezeknek annyi ha nem voltak a helyükön vagy más fajták mint ami kell bele!

Ha már úgy is le van bontva a hátulja és úgy sem használod az autót,akkor majd kiderül hogy az új szilent megfelelő e vagy tényleg venni kell lengőkart is!

Aknából sem volt egyszerű az enyém szétszedni,így sok sikert a szereléshez...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.