Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem akkor gyullad fel a lámpa, ha a BC 80-70km körül mutat. Viszont amikor vettem az autót, akkor úgy mentünk próbakörre is, plusz vétel után még 20 km-t, hogy a BC-már nullán villogott. Kicsit be voltam rezelve, de eljutottam a kútig.

Köszi! Az enyémben nincs Bc, így nincs aki visszaszámoljon. Tankoltam rá ma 1500-ért, az hétfőig tutira kitart, meg tán a tank se lesz túl nehéz. A többit meg majd meglátjuk...

Link to comment
Megosztás:

Szélvédőjavítás is kész... bár nem is terveztem csak megláttam egy szélvédőjavítós autót, megálltam mellé és akkor már túl is estem rajta... 2 kőfelverődés volt a szélvédőn az egyik kezdett repedni amit észre sem vettem csak most, hogy mutattam a srácnak, hogy hol is van hiba... remélem nem lesz gond vele :)

Link to comment
Megosztás:

Sikerült a kiolvasás.

A kód P0400

A leírás szerint :Kipufogógáz-visszavezetés funkció-rendellenesség

Okosság?

Az AGR szelep tisztítása (vagy lemezzel való lezárása-kiiktatása) segíthet a dolgon. Én inkább kipucoltam, nekem jó lett. Persze ez csak egy tipp!

Link to comment
Megosztás:

Az AGR szelep tisztítása (vagy lemezzel való lezárása-kiiktatása) segíthet a dolgon. Én inkább kipucoltam, nekem jó lett. Persze ez csak egy tipp!

Köszi a választ!

Megpróbálom leszedni és megtisztítani. Mondjuk elég jó helyre rakták :)

A lezárásról annyit hallottam, hogy nem müxik minden motornál, mert hibát fog jelezni.

Esetleg erről infó?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Megpróbálom leszedni és megtisztítani. Mondjuk elég jó helyre rakták :)

A lezárásról annyit hallottam, hogy nem müxik minden motornál, mert hibát fog jelezni.

Esetleg erről infó?

Ezt sajnos nem tudom, de nem nagy ördöngösség kivenni és megpuccantani. Csak ne felejtsd el tisztítás közben megmozgatni 1 párszor a membránt. Ha jó a mocid és nem nagyon kormol akkor sokáig jónak kell lennie. Legalább is ez az én tapasztalatom. 1szer lehúztam róla a vákuumcsövet és ledugóztam a végét, de nekem nem jelzett hibát. Enyém x18xe. Olvastam vhol, hogy így is ki lehet iktatni ha jól és teljesen zárva van. De ebben nem vagyok biztos, mert hát ott van rajta az elektronika is. Hátha valaki többet tud erről.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan miért nem szabad álló helyzetben (járó motornál)tekerni a kormányt?Ezt ki mondta?Azt nem szabad,hogy mivel a tied még olajos szervó,a két végpontig kitekerni és otthagyni,mert akkor nem tud folyni ide-oda az olaj.Ott szokott visítani valamelyik.

Igen, a lényeget kihagytam, hogy úgy tudtam csak kiállni, hogy balra csontig kitekerve amíg ki nem jöttem az előttem parkoló kocsi mögül, és addig folyamatosan visított. tehát akkor ez tulképp normális?

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor látod mi újság, ha kiveszed és leveszed a motor hátlapját. Nekem az elsőt elég szar volt kivenni, mert még a lököst is le kellett bontani. Az enyém akkora ütést kapott, hogy belül a mágnesek leestek a burkolatról. Kipucoltam, a mágneseket lakkal visszaragasztottam, 12 volt próba, aztán ment vissza. Magát a motort nem nehéz szétszedni, csak a hátlapját kell lepattintani. Ha a kefék és a kollektorok nem sérültek akkor javítható.

Mennyire volt nehéz leveni a lökhárítót? Valami épeszű csavarokkal van rögzítve, vagy csodás TORX-okkal? Gondolkodom rajta, hogy nekiesem kiszedni, csak nem tudom, hogy mennyi időt kell rászánni. Magát a hűtőt nem kellett kiszedni?

Link to comment
Megosztás:

Mennyire volt nehéz leveni a lökhárítót? Valami épeszű csavarokkal van rögzítve, vagy csodás TORX-okkal? Gondolkodom rajta, hogy nekiesem kiszedni, csak nem tudom, hogy mennyi időt kell rászánni. Magát a hűtőt nem kellett kiszedni?

Lökös lejön könnyen :)

Alul patent van, felül a fényszóróba van csavarozva + a hűtőrácsot is ki kell venni, két oldalon pedig 1-1 torx fogja utána lent is van hamar :(

Link to comment
Megosztás:

Mennyire volt nehéz leveni a lökhárítót? Valami épeszű csavarokkal van rögzítve, vagy csodás TORX-okkal? Gondolkodom rajta, hogy nekiesem kiszedni, csak nem tudom, hogy mennyi időt kell rászánni. Magát a hűtőt nem kellett kiszedni?

Én kivettem a hűtőrácsot+lámpákat és az indexeknél hátul van 1-1 csavar oldalanként elég szar hozzáférhetetlen helyen. Utána csak kibillentettem előre a lököst, alul nem szedtem ki a patentokat. Hűtőt nem kellett bántanom. Azért szánjál rá időt mert nem félórás munka.

Link to comment
Megosztás:

Nem normális mert az enyém nem csinálja :)

A szíj szokott visítani!

Igen, a lényeget kihagytam, hogy úgy tudtam csak kiállni, hogy balra csontig kitekerve amíg ki nem jöttem az előttem parkoló kocsi mögül, és addig folyamatosan visított. tehát akkor ez tulképp normális?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Levettük ma a tankot. Simán ment, nem volt gond. Csak később, amikor másik csöveket akartam venni. Az első probléma, hogy bringával jártam végig a sok - sok boltot a déli órákban. Annyit tekertem, mint Lance Armstrong egy gyengébb napján :lol: . A másik gond, hogy egy 40 párezer fős városban nem lehet 2 qrva csövet megvenni, csak rendelni, csak gyárit, csak 14e -ért darabját!! :( :P Az első boltban kb újra kellett éleszteni :) aztán ez így ment tovább. Majd néhány kilométerrel később lehetőségem nyílt átnyergelni a 2. számú autómba(Trabi 2t), és kiterjesztettem a keresést a bontókra is. Azt azért gondoltam, hogy gumi csövet viszonylag kevés eséllyel találok bontottat, de hogy rosszabbat akarjanak eladni, mint amilyet mintának vittem már nem gondoltam volna. Végül egy szervizbe mentem, amit a bajai Opel szervizből elmenekült értelmesebbek hoztak létre. Ők valahogy tudnak utángyártott csöveket szerezni holnap reggelre 7 és 5e ft-os árakon. Ez még mindig qrva sok, de mégse 14. Remélem holnap összeáll a vas, mert még egy-két bringázós nap és 100 kg alá esek. :hiya: :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!!!

Egy kis gondom lenne, remélem vki tud segíteni vagy tapasztalt már hasonlót!

Miért van az hogy nem lehet a vekit teletankolni?

Teljesen mind1 hogy melegbe vagy hidegbe tankolom egyszerűen nem megy tele!

Délelőtt voltam tankolni, tankoltam, kattant egyet, hogy tele van a tank elindultam aztán kidobta h van benne 59liter!

Hazaértem(15km-es táv a kúttól), leállítottam, most nézem és van benne 51liter!:@

Ez miért van???Volt már vkinek hasonló tapasztalata?

Vectra 1.6 16V X16XEL

Köszöntem a választ!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!!

Egy kis gondom lenne, remélem vki tud segíteni vagy tapasztalt már hasonlót!

Miért van az hogy nem lehet a vekit teletankolni?

Teljesen mind1 hogy melegbe vagy hidegbe tankolom egyszerűen nem megy tele!

Délelőtt voltam tankolni, tankoltam, kattant egyet, hogy tele van a tank elindultam aztán kidobta h van benne 59liter!

Hazaértem(15km-es táv a kúttól), leállítottam, most nézem és van benne 51liter!:@

Ez miért van???Volt már vkinek hasonló tapasztalata?

Vectra 1.6 16V X16XEL

Köszöntem a választ!

Nem lehet a jeladóval probléma? Azt nézted már?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet a jeladóval probléma? Azt nézted már?

Hát azt még nem néztem!De az a fura hogy kevesebb benzinnél nincs gond!

Pl.: ha 30liter van benne és csak 20litert teszek bele akk ténylegesen benne van az 50liter ha később indítom is!:S

A jeladót merre keressem? :) :(

Köszöntem a választ!

Link to comment
Megosztás:

Hát azt még nem néztem!De az a fura hogy kevesebb benzinnél nincs gond!

Pl.: ha 30liter van benne és csak 20litert teszek bele akk ténylegesen benne van az 50liter ha később indítom is!:S

A jeladót merre keressem? :) :(

Köszöntem a választ!

A hátsó ülés alatt van az AC pumpa és az melett található ha jól tudom

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!!

Egy kis gondom lenne, remélem vki tud segíteni vagy tapasztalt már hasonlót!

Miért van az hogy nem lehet a vekit teletankolni?

...

Ez miért van???Volt már vkinek hasonló tapasztalata?

Vectra 1.6 16V X16XEL

Köszöntem a választ!

Szeva!

Engem csak a mutató tájékoztat az üzemanyag szintjéről(nincs BC). Ha tele tankolom telit mutatat, viszont nem kell elmennem 100 km-t, hogy 50 l-t mutasson. Aztán a végén, ahogy kiszámoltam mindig 7 - 8 l között eszik.

Mondjuk nálam volt olyan gond is, hogy lukas volt az üzemanyagcső. Ezt is úgy vettem észre, hogy tele tankolásnál tócsa volt az autó alatt mire a kasszától visszaértem. Ki kéne próbálnom, hogy megszűnt-e a jelenség, csak kicseréltem közben a kézifék pofákat is, így nincs pénzem tele tankolni. :) :P :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt már egy pár Opelom,és egyiket sem tudtam úgy teletankolni,hogy a mutató kiakadjon felfele.A Vectrába is ha teletankolom vagy a 4,5 kattanásig,akkor se mutat telit,csak a felső csík alatt olyan 2mm-el áll meg.Nem tudom miért de nem is érdekel.Az nekem is úgy van,hogy elmegyek 50 km-t és már csak ötvenet mutat,de aztán lelassul a mutató lefelé menetele :).Én már megszoktam így és ahogy kisilabizáltam,olyan 4 literrel csal a BC meg a mutató.

Üdv mindenkinek!!!

Egy kis gondom lenne, remélem vki tud segíteni vagy tapasztalt már hasonlót!

Miért van az hogy nem lehet a vekit teletankolni?

Teljesen mind1 hogy melegbe vagy hidegbe tankolom egyszerűen nem megy tele!

Délelőtt voltam tankolni, tankoltam, kattant egyet, hogy tele van a tank elindultam aztán kidobta h van benne 59liter!

Hazaértem(15km-es táv a kúttól), leállítottam, most nézem és van benne 51liter!:@

Ez miért van???Volt már vkinek hasonló tapasztalata?

Vectra 1.6 16V X16XEL

Köszöntem a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Segítsetek nekem abban,hogy hogy tudom megállapítani szétszedés nélkül hogy milyen axiál csukló való 1 vectra b kombi '98-as 2.0 16v X20XEV-be 14x1.5 vagy 16x1.5-ös menetű? Előre is köszi!

Szia! Szerintem sehogy, szét kell azt szedni. Viszont biztos vagy benne, hogy kétféle ment bele az X20XEV motorral szereltekbe? Az enyémbe cserélték nemrég mindkét oldalon, és amikor megrendelték - kiszedés előtt - a szerelő csak simán bediktálta telefonba, hogy "'99-es, X20XEV, axiál csukló kell, kettő". Megjött, kicserélte, jó volt. Menetet senki nem kérdezte.

Az enyémmel legalábbis így volt.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Szerintem sehogy, szét kell azt szedni. Viszont biztos vagy benne, hogy kétféle ment bele az X20XEV motorral szereltekbe? Az enyémbe cserélték nemrég mindkét oldalon, és amikor megrendelték - kiszedés előtt - a szerelő csak simán bediktálta telefonba, hogy "'99-es, X20XEV, axiál csukló kell, kettő". Megjött, kicserélte, jó volt. Menetet senki nem kérdezte.

Az enyémmel legalábbis így volt.

Szia! Megnéztem Bárdi alkatrészesnek az oldalát hogy kb. tudjam mibe kerül és ott kétféle van de évjárat '96-2000-ig szóval nemtudom és a szerelő sem tudta. Én szeretném magamnak kicserélni és csak a futómű állításért fizetni,de így nemtudom melyiket rendeljem meg. Ez a probléma, és ráadásul a belső menetméret a különböző,nehogy egyszerű legyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.