Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni: egy 2.5 V6-os vectrám van, és melegszik a vize hosszú távú használat során. Városba 90 fokig megy fel (ami lehet hogy a nagy motor kis helyen elméletnek tudhatok be, és mondjuk nem is nyugdíjas módon használom), de pályán simán forr 20-30km után olyan 130-es tempónál. Télen ez nem jelentkezett. Ki szeretném tisztítani a hűtőt, vettem tisztító folyadékot. De nem tudom hol ereszthetem le a vizet. Vagy inkább alsó gumicső levét?

Segítséget kérnék a hozzáértőktől.

Köszi!

Helló!!

Nekem is v6 van.Nekem sose csinált még ilyet.Lehet termosztát szarakodik,Rosszabb esetben vmi hengerfejprobléma van.

Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Nekem is v6 van.Nekem sose csinált még ilyet.Lehet termosztát szarakodik,Rosszabb esetben vmi hengerfejprobléma van.

Köszi srácok, megpróbálkozok egy tisztítással, hátha elmúlik! A termosztát elvileg műxik, kapcsol ki és be ha kell... leállítás után néha még megy egy kicsit, de magától kikapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Még több kép: link 75. képtől. Régebbi képekkel össze lehet hasonlítani :)

Nem semmi lett a gép!Nagyon tetszik!Gondolom volt vele pár óra izzasztó munkád...

Sikerült a hosszú hétvégén jobban átnéznem az autót és lesz még vele munkám bőven! :D

Eddigi költségek:

A holnapi napon vezérléscsere,(24.000)

Szerdán ha megjön az olajam és a szűrők,akkor olajcsere!(6liter Castrol 10W-40+szűrők 12.300)

Átpakoltam a VW-ről a 15"-os felniket 195/50R15-ös gumikkal,de egy picit kicsinek tűnik rajta!

Kerékcsere közben vettem észre hogy az egyik hátsó rugó el van törve,így a szilentekkel cseréltetthetem azt is ki!

(Aki tud bontottat olcsón,vagy bontót,ahol lehet találni ilyet,jelezhetné,megköszönném!)

Első fékbetétek cseréje vár még rám és a kézifék beállítása!

Ja és persze sikerült két autóvillamossági szerelőt megsiratnom,mert a 1.7 TD nem akart kommunikálni

a gépükkel! :) Marad az Opel szervíz drága pénzért,de ez az ABS hiba kezd kikészíteni,hogy nem tudom

mikor nem fog megállni az autó!

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok, megpróbálkozok egy tisztítással, hátha elmúlik! A termosztát elvileg műxik, kapcsol ki és be ha kell... leállítás után néha még megy egy kicsit, de magától kikapcsol.

Na az biztosan nem a termosztát. Én inkább a hűtőventillátorra gondolnék, ha ezt hallom. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Na az biztosan nem a termosztát. Én inkább a hűtőventillátorra gondolnék, ha ezt hallom. :) :)

Tavaly nyár vége felé vettema kocsit, akkor már jelentkezett, de jött a hideg idő, nem volt gond. Abban reménykedek, hogy ha hengerfejes lenne, sokkal jobban melegedne, de városba nyomom neki rendesen és nem megy 90 fok fölé. Pályán megy inkább 100 környékére, de olyan 120-al ott is tudok menni. Ha nagy a meleg vagy légkondit kapcsolok akkor van gond csak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segitségeteket kérem egy Vectra B x16xel (1997-es) autó bajának megoldásához.

A gondom az, hogy nagyon nehez gyujt, főleg melegen, és ingadozik egy kicsit alapjáraton. Mintha fujtva lenne és egy kicsit lustább is, meg többet is fogyasz a megszokottnál. Hibakódot nem jelez és minden paraméter szinte tökéletes!

A következőket csináltam már rajta, de sikertelenül:

Gyertyacsere

Gyertyakábelcsere

Alapjárati léptetőmotor tisztitás

EGR (AGR) szelep tisztitás

Injector tisztitás ultrahagos kádban

Üzemanyagpumpa szűrő tisztitás

Mi a véleményetek?

Már sik ideg vagyok tőle!

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS SEGITSÉGETEKET!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Kompressziómérés volt? Üzemanyag jó?

Kompresszió jó, meg megy is mint az állat ha odalépek! :)

Az üzemanyag pumpa 40000 km-t ment le. Gondom volt nemrégiben, hogy a a pumpát és a fémvezetéket összekötő gumicső a tartályban kirepedt, és veszett a nyomás, de orvosolva lett.

Link to comment
Megosztás:

24e a vezérlés cseréje? Ebben benna vannak a feszítőgörgők, szíj, vízpumpa?

Egyébként köszi :) Hát volt vele... a napokban 24 órát lehúztam az autón részletekben és holnap is tervezek még jópárat mire készen lesz...

Vízpumpa nincs benne ebben az árban,de minél jobban átnézem az autót,annál drágábba fog ez nekem fájni! :)

Mennyire tünteti el a karcokat?Kavicsfelverődéseken esetleg nem halványít kicsit? :D

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa nincs benne ebben az árban,de minél jobban átnézem az autót,annál drágábba fog ez nekem fájni! :)

Mennyire tünteti el a karcokat?Kavicsfelverődéseken esetleg nem halványít kicsit? :)

Polírozással minimális, talán mikronokban mérhető réteget távolítasz el fényezésről. Értelem szerűen ha a karc mélysége ezt nem haladja meg, akkor eltűnik, ha meghaladja, akkor nem. Szóval nemcsodaszer ez sem.

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa nincs benne ebben az árban,de minél jobban átnézem az autót,annál drágábba fog ez nekem fájni! :)

Mennyire tünteti el a karcokat?Kavicsfelverődéseken esetleg nem halványít kicsit? :)

Vízpumpa: akkor szerencséd van :D

Polírozás: rengeteget jelent de csak az apró felületi karcokat tüntei el ezzel a módszerel és a matt felület lesz újra ragyogó. Persze lehet előtte csiszolni, más pasztát használni úgy már jobban le lehet szedni a fényezés felső rétegét vagy akár az egészet ha valaki nagyon belemerül :D Kavicsfelverődésre újrafényezés jó csak :D

Link to comment
Megosztás:

nézegettem a kocsit alulról, mikor alvázvédővel fújkodtam, és láttam, hogy itt folyik az olaj. mármint látható, hogy szivárog kicsit. Ez itt pontosan mi is? A nyomatékváltó és a motor közti kapcsolat? (automata váltó van benne)

Innen gondolom a motorolaj folyik, mivel a váltó olaj az max-on van.

a képen amúgy azért tiszta, mert már letisztítottam, hogy lássam később mennyire ereszt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki megtudná mondani mi is az a dolog a levegő filter és a torok közöt.Mert most hivott a haver hogy nyomjat tele kontakt spajjel.És nem fog dögledezni mert hogy az méri a levegöt ami be megy a torkon vagy micsoda.

Úgy nez ki mind 1 kis ventilator mind két vége rácsos de benne csak két olyan minha izzó szál lenne. Érdekes.

Multkor kültetek 1 táblazatokat ellen állás adatokkal azzel ennek az érzékelőre gondoltatok?Vagy valami más?

Előre is köszi a Vectra 1.8 16V 2000é.j 250 000km van benne.Nekem nyomta bele a motor olyajba a benzin de már az okés csak még ezzel a fulladozással kéne valamit csinálnom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki megtudná mondani mi is az a dolog a levegő filter és a torok közöt.Mert most hivott a haver hogy nyomjat tele kontakt spajjel.És nem fog dögledezni mert hogy az méri a levegöt ami be megy a torkon vagy micsoda.

Úgy nez ki mind 1 kis ventilator mind két vége rácsos de benne csak két olyan minha izzó szál lenne. Érdekes.

Multkor kültetek 1 táblazatokat ellen állás adatokkal azzel ennek az érzékelőre gondoltatok?Vagy valami más?

Előre is köszi a Vectra 1.8 16V 2000é.j 250 000km van benne.Nekem nyomta bele a motor olyajba a benzin de már az okés csak még ezzel a fulladozással kéne valamit csinálnom.

Légtömegmérő a neve.

Nem hiszem, hogy segít neki a spay, inkább ártani fog, mivel ezen egy nagyon érzékeny filmréteg van.

legalábbis én is takarítottam 1x így, és teljesen meghót szegényke..

10e-ért már újat lehet kapni :)

Link to comment
Megosztás:

nézegettem a kocsit alulról, mikor alvázvédővel fújkodtam, és láttam, hogy itt folyik az olaj. mármint látható, hogy szivárog kicsit. Ez itt pontosan mi is? A nyomatékváltó és a motor közti kapcsolat? (automata váltó van benne)

Innen gondolom a motorolaj folyik, mivel a váltó olaj az max-on van.

a képen amúgy azért tiszta, mert már letisztítottam, hogy lássam később mennyire ereszt.

Főtengelyszimmering szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérő a neve.

Nem hiszem, hogy segít neki a spay, inkább ártani fog, mivel ezen egy nagyon érzékeny filmréteg van.

legalábbis én is takarítottam 1x így, és teljesen meghót szegényke..

10e-ért már újat lehet kapni :)

igazad van köszi na talán most mát totál vége van azt hiszen! na mind 1 kiveszem a haveréból az övét megnézem mit csinál azzal.De szerintem ennek annyi veszek 1 másikat azárt a biztonság kedvéért! Amúgy az tönkre szokott menni szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

igazad van köszi na talán most mát totál vége van azt hiszen! na mind 1 kiveszem a haveréból az övét megnézem mit csinál azzal.De szerintem ennek annyi veszek 1 másikat azárt a biztonság kedvéért! Amúgy az tönkre szokott menni szerintetek?

vigyázz hol veszed, van ahol 10e ft, de 40ért is simán láthatsz máshol..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még nincs Opelem (korábban már volt),de mostani autóm szeretném lecserélni!Anyagi helyzetem miatt csak egy 8-9 éves gépre telik,az egyik jelölt a G Astra mellett a B Vectra!Ebből is a 2.0DTI erősebb verziót tartom magam számára megfelelőnek!De javítsatok ki,ha tévedek!Szóval mindenképpen dízelt szeretnék és olyat,amivel azért lehet menni,előzni,stb!Az 1.7-est,meg a 80LE-s 2.0-st gyengének érzem a kocsi súlyához,bár még nem próbáltam egyiket sem!

Szóval mik a tapasztalatok a motorral és a kocsival,mik a típushibák,mire figyeljek oda megvételnél?

Köszönöm előre is!

Kázsé

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még nincs Opelem (korábban már volt),de mostani autóm szeretném lecserélni!Anyagi helyzetem miatt csak egy 8-9 éves gépre telik,az egyik jelölt a G Astra mellett a B Vectra!Ebből is a 2.0DTI erősebb verziót tartom magam számára megfelelőnek!De javítsatok ki,ha tévedek!Szóval mindenképpen dízelt szeretnék és olyat,amivel azért lehet menni,előzni,stb!Az 1.7-est,meg a 80LE-s 2.0-st gyengének érzem a kocsi súlyához,bár még nem próbáltam egyiket sem!

Szóval mik a tapasztalatok a motorral és a kocsival,mik a típushibák,mire figyeljek oda megvételnél?

Köszönöm előre is!

Kázsé

A 2.0 dieselt jobb ha hanyagolod, elég szerencsétlen egy konstrukció az a motor, lefulladásra hajlamos, és az adagoló is meg szokta adni magát. Olyankor mélyen bele kell nyúlni a zsebbe. Úgyhogy dieselből marad az 1.7, ami elég ritka darab, vagy a benzines.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.