Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A vektrában a lökhárítóban a levegőszűrő felőli oldalon mi az a műanyag doboz és mit szolgál?

A lészűrőház előtt ágazik el a levegő cső ebbe a műanyagba!Múltkori dobbetét szerelésnél vettem észre hogy le van törve a füle és kivettem inkább!

Azon keresztül megy be a levegő a levegőszűrőbe. Két irányba ágazik el. Egyik a hűtőmaszktól szívja a levegőt, a másik leágazása pedig egy kifli alakú, végén lezárt cső. Ez utóbbi pontosan nem tudom mi célt szolgál, de szerintem a szívászajt hivatott csökkenteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következő érdekes problémával fordulnék hozzátok. Már vagy 1-2 hónapja nehezen indul a vectra.

Hibajelenség:

- hideg indításnál nem találja az alapjáratot, ami annyit tesz, hogy kulcs elfordítása után felveszi 1400-re de érezni és hallani, hogy nem egyenletes

- miután megpróbálnék elindulni vele, kuplung fel, kis gáz adással az alapjárat leesik 300-400-ra, s úgy dadog mintha le is állna bármelyik pillanatban

- hirtelen gázadásnál 2-3 pillanatig semmi reakció a motor se pörög fel, aztán hirtelen felugrik a fordulatszám, de a motor irtózatosan elkezd rángatni

- a hibajelenség 500-600 m megtétele után megszűnik

- ha bemelegedés után leállít és újra beindít a hiba nem tapasztalható

- ha beindítom és érzékelem a hibát, leállítom, s rögtön újrabeindítom a hiba továbbra is fennáll

Az autó:

-1.6 benzines ecotec, benzin-LPG gáz üzemű, mondanom se kell mindkét üzemanyagtípusnál fenáll a hiba függetlenül, hogy mivel álltam le előzőleg vagy mivel indulok

Gyógymódok amik eddig ki lettek próbálva eredménytelenül:

- alapjárati motor tisztítás

- pillangószelep tisztítás

- injektortisztító a benzinbe

- hibakód kiolvasás: a beáramló levegő hőmérsékletre hiba volt ezt kiütöttem, s gyári szenzor berakva (a hiba továbbra is fenáll)

- vezérműtengely jeladó leellenőrizve

Lehetséges okok amikről hallottam hogy még lehetnek:

- mach szenzor (ez meg milyen állatfaj?)

- lambda szonda

- EGR szelep

Kérdezném, járt e a fórumozók közzül hasonló cipőben valaki?

Illeve a tanácsotokat kérném, szerintetek mi lehet az ok, s lévén, hogy nem vagyok autószerelő jó lenne egy kis érvelés is a véleményetek mellé.

Merre lehetne tovább indulni?

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges okok amikről hallottam hogy még lehetnek:

- mach szenzor (ez meg milyen állatfaj?)

- lambda szonda

- EGR szelep

Kérdezném, járt e a fórumozók közzül hasonló cipőben valaki?

Illeve a tanácsotokat kérném, szerintetek mi lehet az ok, s lévén, hogy nem vagyok autószerelő jó lenne egy kis érvelés is a véleményetek mellé.

Merre lehetne tovább indulni?

Én első körből az AGR-t gyanúsítanám meg, hogy olykor megszorul.De a MAP szenzor is tud ilyesmit produkálni.Utóbbiról azt kell tudni, hogy s légtömegmérő megfelelője.A lambdánál inkább többletfogyasztás jelentkezne, ill. X16XEL-nél hidegen nem játszik, lévén egy vezetékes, nem előfűtött lambda.

Link to comment
Megosztás:

Azon keresztül megy be a levegő a levegőszűrőbe. Két irányba ágazik el. Egyik a hűtőmaszktól szívja a levegőt, a másik leágazása pedig egy kifli alakú, végén lezárt cső. Ez utóbbi pontosan nem tudom mi célt szolgál, de szerintem a szívászajt hivatott csökkenteni.

Igen,két irányba ágazik el!Nem a levegőszűrőbe elágazó érdekelne hanem ami nálad kifli alakú!Nálam annak a vége nincs lezárva,hanem a végén van egy kb 15x15 cm-es műanyag fehér doboz!A lökhárítóba volt beépítve!

Fogalmam sincs hogy mi célt szolgálhat!Mint ha valami vizet vezetne el oda,de ott minek?

Ha lesz időm ,megnézem a szerelési könyvet,hátha abban van benne valami!

Link to comment
Megosztás:

Igen,két irányba ágazik el!Nem a levegőszűrőbe elágazó érdekelne hanem ami nálad kifli alakú!Nálam annak a vége nincs lezárva,hanem a végén van egy kb 15x15 cm-es műanyag fehér doboz!A lökhárítóba volt beépítve!

Fogalmam sincs hogy mi célt szolgálhat!Mint ha valami vizet vezetne el oda,de ott minek?

Ha lesz időm ,megnézem a szerelési könyvet,hátha abban van benne valami!

Elvileg a szívózajt hivatott csökkenteni. Ha a levegőszűrő elején lévő összekötőt leveszed, meghallod miért van ott.

Link to comment
Megosztás:

Én első körből az AGR-t gyanúsítanám meg, hogy olykor megszorul.De a MAP szenzor is tud ilyesmit produkálni.Utóbbiról azt kell tudni, hogy s légtömegmérő megfelelője.A lambdánál inkább többletfogyasztás jelentkezne, ill. X16XEL-nél hidegen nem játszik, lévén egy vezetékes, nem előfűtött lambda.

Én is az AGR-re tippelnék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következő érdekes problémával fordulnék hozzátok. Már vagy 1-2 hónapja nehezen indul a vectra.

Hibajelenség:

- hideg indításnál nem találja az alapjáratot, ami annyit tesz, hogy kulcs elfordítása után felveszi 1400-re de érezni és hallani, hogy nem egyenletes

- miután megpróbálnék elindulni vele, kuplung fel, kis gáz adással az alapjárat leesik 300-400-ra, s úgy dadog mintha le is állna bármelyik pillanatban

- hirtelen gázadásnál 2-3 pillanatig semmi reakció a motor se pörög fel, aztán hirtelen felugrik a fordulatszám, de a motor irtózatosan elkezd rángatni

- a hibajelenség 500-600 m megtétele után megszűnik

- ha bemelegedés után leállít és újra beindít a hiba nem tapasztalható

- ha beindítom és érzékelem a hibát, leállítom, s rögtön újrabeindítom a hiba továbbra is fennáll

Az autó:

-1.6 benzines ecotec, benzin-LPG gáz üzemű, mondanom se kell mindkét üzemanyagtípusnál fenáll a hiba függetlenül, hogy mivel álltam le előzőleg vagy mivel indulok

Gyógymódok amik eddig ki lettek próbálva eredménytelenül:

- alapjárati motor tisztítás

- pillangószelep tisztítás

- injektortisztító a benzinbe

- hibakód kiolvasás: a beáramló levegő hőmérsékletre hiba volt ezt kiütöttem, s gyári szenzor berakva (a hiba továbbra is fenáll)

- vezérműtengely jeladó leellenőrizve

Lehetséges okok amikről hallottam hogy még lehetnek:

- mach szenzor (ez meg milyen állatfaj?)

- lambda szonda

- EGR szelep

Kérdezném, járt e a fórumozók közzül hasonló cipőben valaki?

Illeve a tanácsotokat kérném, szerintetek mi lehet az ok, s lévén, hogy nem vagyok autószerelő jó lenne egy kis érvelés is a véleményetek mellé.

Merre lehetne tovább indulni?

az enyém is valami hasonlót csinált az elején és mai napig csinálja sőtt rosszabb lett km-ről km.re.Már szinte minden átt lett nézve vagy cserélve lett.Ma kaptam egy ötletet hogy a labda szonda fűtése nem megy és azért megy hidegen ahogy megy.Miután meleg a motor tejesen jó.Ma beraktam az új termosztátot mig az óra 80 fok felett van megy hibátlanul.

Valaki tudja hogy lehetne ezt a lamda szonda füttést meg csinálni?Mi mehetett el? mert a szerelő tudja hogy kell csak ha nem olyan nehéz inkább meg csinálnám ithon a cserét mert igy is egy vagyonba van már benne.

Link to comment
Megosztás:

Én első körből az AGR-t gyanúsítanám meg, hogy olykor megszorul.De a MAP szenzor is tud ilyesmit produkálni.Utóbbiról azt kell tudni, hogy s légtömegmérő megfelelője.A lambdánál inkább többletfogyasztás jelentkezne, ill. X16XEL-nél hidegen nem játszik, lévén egy vezetékes, nem előfűtött lambda.

Kösz a gyors választ.

Kicsit utána olvastam itt a fórumon az AGR témának, és elég vegyes felvágott problémákat tud okozni ha elretkelődik\beragad\szétkopik. Többek között az én általam is leírt hibajelenséget. Asszem még a Te is hozzászóltál ehhez a témához anno 2 éve. Még arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz szétszedni megtakarítani az AGR szondát, mennyi időbe kerül, és hogy mennyibe kerül egy bontottan\újonnan? Az esetek mekkora százalékában oldja meg a problémát egy mezei szétszedem megtakarítom eljárás? Ezen kérdések érvényesek lennének a MAP szonda esetében is (ha azt egyátalán lehet javítani\takarítani)?

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ.

Kicsit utána olvastam itt a fórumon az AGR témának, és elég vegyes felvágott problémákat tud okozni ha elretkelődik\beragad\szétkopik. Többek között az én általam is leírt hibajelenséget. Asszem még a Te is hozzászóltál ehhez a témához anno 2 éve. Még arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz szétszedni megtakarítani az AGR szondát, mennyi időbe kerül, és hogy mennyibe kerül egy bontottan\újonnan? Az esetek mekkora százalékában oldja meg a problémát egy mezei szétszedem megtakarítom eljárás? Ezen kérdések érvényesek lennének a MAP szonda esetében is (ha azt egyátalán lehet javítani\takarítani)?

Első körből rá kellene tenni TECH2-re, és megnézni, hogy ezek a dolgok mennyire működnek stabilan, milyen értékeket produkálnak.Én utána bombáznám csak szét.

Az AGR újonan olyan 22e.ft környéke, persze nem gyáriban, de a célnak megfelel.A szívótorok hátsó/alsó részén van, elég macera hozzá férni, ill. meleg motornál képtelenség úgy leszedni, hogy ne égesd meg magad valamivel.

A takarátsa nem bonyolult, olyasmit igényel mint az alapjárati, tehát addig kell kapargatni, míg tiszta nem lesz a belseje de ez olykor nem több, mint időhúzás.Ezért szokták lefalazni egy mérethelyes lemezdarabkával.

Link to comment
Megosztás:

na ma megint elromlott valami...

méghozzá a generátor. kimentem vele érdre, aztán nem indult. bebikáztuk, aztán annyira lemerült az akku, hogy a kocsi részei sorra mondták fel a szolgálatot míg végül megállt... szervízben megcsinálták, generátoron csináltak ezt azt, felújjították vagy mit tom én mit műveltek vele. 33500Ft volt. Ez sok, vagy kevés? Amúgy 13,4V volt a fesz. méréskor. Ez tényleg olyan kevés lenne? 13V fogyasztóval..

másik kérdés, hogy a generátor feletti, motor tartó bak kutyacsont része eléggé kivan már, igazából nem hiszem, hogy sokat fog. Ezt fontos lenne cserélni? Vagy ráér később is, ha kiheverem a kocsira költött havi sokkot..

Link to comment
Megosztás:

Első körből rá kellene tenni TECH2-re, és megnézni, hogy ezek a dolgok mennyire működnek stabilan, milyen értékeket produkálnak.Én utána bombáznám csak szét.

Az AGR újonan olyan 22e.ft környéke, persze nem gyáriban, de a célnak megfelel.A szívótorok hátsó/alsó részén van, elég macera hozzá férni, ill. meleg motornál képtelenség úgy leszedni, hogy ne égesd meg magad valamivel.

A takarátsa nem bonyolult, olyasmit igényel mint az alapjárati, tehát addig kell kapargatni, míg tiszta nem lesz a belseje de ez olykor nem több, mint időhúzás.Ezért szokták lefalazni egy mérethelyes lemezdarabkával.

1 lépésként előjegyeztem jövőhét keddre egy miskolci szerelőnél AGR tisztítást. Nagyon kíváncsi leszek megoldja-e a problémát vagy sem. Majd megmondom emberünknek hogy miután leparkoltam nála várjon egy fél napot, hogy lehüljön a kocsi és úgy indítsa be rádugott laptoppal hogy lássa hogyan mdosulnak az értékek ahogy melegszik a vas.

2. lépésként, ha a AGR tisztítás nem oldja meg a gondot, már beszéltem egy bontóval, hogy ideadnak egy MAP-ot, s ha az se oldja meg legalább visszaveszik.

3. lépés lesz új motorhőfokjeladó beimplementálása

4. lépés végső elkeseredésben ultrahangos injektortisztítás, bár fogalmam sincs az mi és mennyibe fájhat, de nem hangzik túl olcsónak.

Ha ezek közül egyik se oldja meg a problémát akkor kifogytam az ötletekből.

Esetleg vlki még 1-2 tipp?

Link to comment
Megosztás:

na ma megint elromlott valami...

méghozzá a generátor. kimentem vele érdre, aztán nem indult. bebikáztuk, aztán annyira lemerült az akku, hogy a kocsi részei sorra mondták fel a szolgálatot míg végül megállt... szervízben megcsinálták, generátoron csináltak ezt azt, felújjították vagy mit tom én mit műveltek vele. 33500Ft volt. Ez sok, vagy kevés? Amúgy 13,4V volt a fesz. méréskor. Ez tényleg olyan kevés lenne? 13V fogyasztóval..

másik kérdés, hogy a generátor feletti, motor tartó bak kutyacsont része eléggé kivan már, igazából nem hiszem, hogy sokat fog. Ezt fontos lenne cserélni? Vagy ráér később is, ha kiheverem a kocsira költött havi sokkot..

Neked nem sok 33.500 Ft??De ha megnyugtat,boltban láttam gyárit 120-ért,felújítottat 90-ért, -_- neten meg a gyári új GM 40.000 HUF,100 A-es,benzineshez!Így szerintem már sok!Tudom hogy nem egyszerű autó nélkül lenni és nem akartad ott hagyni,de a szervízben lehet csak újrakötöttek egy kábelt,vagy megtisztították és jól lehúztak utána!Főleg ha nem is tudod hogy mit is csináltak vele! <_<

A motor tartó bak véleményem szerint csak fontos dolog,ha már az autó egyik legfőbb elemét tartja meg!

Drága lehet egy olyan?Ha erre gondolsz--> KÉP1

akkor 5000 Ft,bontóban meg gondolom 1000-1500!

Nehogy ez miatt legyen,hogy több évre anyagi sokkot kapsz,mert valahol útközben elenged :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A motor tartó bak véleményem szerint csak fontos dolog,ha már az autó egyik legfőbb elemét tartja meg!

Drága lehet egy olyan?Ha erre gondolsz--> KÉP1

akkor 5000 Ft,bontóban meg gondolom 1000-1500!

Nehogy ez miatt legyen,hogy több évre anyagi sokkot kapsz,mert valahol útközben elenged :rolleyes:

Na ez az egyik olyan alkatrész, amit nem érdemes bontottan venni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Na ez az egyik olyan alkatrész, amit nem érdemes bontottan venni. <_<

Hát igen... :rolleyes:

Utána jártam a beazonosítattlan műanyag tárgynak,ami a lökhárítómban volt!Többek szerint is csak szívózaj csökkentő lehet,

ezért egyenlőre marad a polcon! -_-

Link to comment
Megosztás:

Neked nem sok 33.500 Ft??De ha megnyugtat,boltban láttam gyárit 120-ért,felújítottat 90-ért, -_- neten meg a gyári új GM 40.000 HUF,100 A-es,benzineshez!Így szerintem már sok!Tudom hogy nem egyszerű autó nélkül lenni és nem akartad ott hagyni,de a szervízben lehet csak újrakötöttek egy kábelt,vagy megtisztították és jól lehúztak utána!Főleg ha nem is tudod hogy mit is csináltak vele! <_<

A motor tartó bak véleményem szerint csak fontos dolog,ha már az autó egyik legfőbb elemét tartja meg!

Drága lehet egy olyan?Ha erre gondolsz--> KÉP1

akkor 5000 Ft,bontóban meg gondolom 1000-1500!

Nehogy ez miatt legyen,hogy több évre anyagi sokkot kapsz,mert valahol útközben elenged :rolleyes:

Én most cseréltem ezt s motorkitámasztót.Új ára 20 körül mozog itthon.Én 5ért vettem 1 bontottat.sehol sincs kirepedve.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen... :rolleyes:

Utána jártam a beazonosítattlan műanyag tárgynak,ami a lökhárítómban volt!Többek szerint is csak szívózaj csökkentő lehet,

ezért egyenlőre marad a polcon! <_<

Elég nehéz visszarakni a helyére, a jobb első lámpát ki kell hozzá buktatni.

Link to comment
Megosztás:

Elég nehéz visszarakni a helyére, a jobb első lámpát ki kell hozzá buktatni.

Ha kijött a doblemezt takaró műanyagnál,akkor vissza is menne,csak a baj az hogy letört róla a műanyag felfogató rész és annak

a helyére kell valamit szögelnem hogy vissza tudjam csavarozni!Na meg onnan nem lenne egyszerű a két gumis végű csövet sem összerakni!

Neked már rendbe jött a világítás kapcsoló?

Link to comment
Megosztás:

Ha kijött a doblemezt takaró műanyagnál,akkor vissza is menne,csak a baj az hogy letört róla a műanyag felfogató rész és annak

a helyére kell valamit szögelnem hogy vissza tudjam csavarozni!Na meg onnan nem lenne egyszerű a két gumis végű csövet sem összerakni!

Neked már rendbe jött a világítás kapcsoló?

Az index kapcsolóval volt gondom. Kiszereltem, de szétszedni nem mertem. Annyit észrevettem, hogyha jól rászorítom a csatlakozót, ami megy rá, akkor picit javul a helyzet, szóval összeszorítottam kábelkötegelővel. Közben elkezdtem keresni kapcsolót itt ott, de most egy picit feledésbe merült a dolog :rolleyes: Inkább nem használom a tompított világítást, csak este sötétben <_<

Link to comment
Megosztás:

Az index kapcsolóval volt gondom. Kiszereltem, de szétszedni nem mertem. Annyit észrevettem, hogyha jól rászorítom a csatlakozót, ami megy rá, akkor picit javul a helyzet, szóval összeszorítottam kábelkötegelővel. Közben elkezdtem keresni kapcsolót itt ott, de most egy picit feledésbe merült a dolog <_< Inkább nem használom a tompított világítást, csak este sötétben -_-

Igen,arra gondoltam,hogy a reklektor is ment vele néha!Hát gondolom nem egy végleges megoldás! :rolleyes:

Ha ez nem egy tipikus Vectra hiba,akkor szerintem jó a bontott is!Azt írtad hogy csak ha megy a tompított,akkor csinálja?

Ha nem ég a tompított,akkor is tudsz "villogatni",nem?Csak nem értem az összefüggést....

Link to comment
Megosztás:

Igen,arra gondoltam,hogy a reklektor is ment vele néha!Hát gondolom nem egy végleges megoldás! :rolleyes:

Ha ez nem egy tipikus Vectra hiba,akkor szerintem jó a bontott is!Azt írtad hogy csak ha megy a tompított,akkor csinálja?

Ha nem ég a tompított,akkor is tudsz "villogatni",nem?Csak nem értem az összefüggést....

Ha nem megy a tömpított, és úgy villogtatsz, az a fénykürt, ennek működtetéséhez magad felé kell húzni a kart.

A fix reflektorra kapcsoláshoz meg a műszarfal felé kell tolni az index kart, és ez ugye csak akkor működik, ha a tompított világítás épp megy. Itt az a gond nálam, hogyha egy nagyon picit megnyomom előre az idexkart (fél mm-re gondolj), már akkor felkapcsol a reflektor. És ugye indexelésnél akarva-akaratlanul megnyomod fél mm-t előre is, na ez a gáz <_<

Nemtudom, hogy típushiba-e de itt a fórumon már olvastam valakitől hasonló hibajelenséget. Mindeképp újat fogok venni, mert nem jön ki sokkal drágábbra, mint a bontott, és az legalább biztosan jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Mindeképp újat fogok venni, mert nem jön ki sokkal drágábbra, mint a bontott, és az legalább biztosan jó lesz.

Szerintem warwolf tudna arra példákat mondani hogy az új alkatrész nem feltétlen jobb mint a bontott. :rolleyes:

Bár ez indexkapcsoló esetében nem állja meg a helyét. Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem megy a tömpított, és úgy villogtatsz, az a fénykürt, ennek működtetéséhez magad felé kell húzni a kart.

A fix reflektorra kapcsoláshoz meg a műszarfal felé kell tolni az index kart, és ez ugye csak akkor működik, ha a tompított világítás épp megy. Itt az a gond nálam, hogyha egy nagyon picit megnyomom előre az idexkart (fél mm-re gondolj), már akkor felkapcsol a reflektor. És ugye indexelésnél akarva-akaratlanul megnyomod fél mm-t előre is, na ez a gáz :rolleyes:

Nemtudom, hogy típushiba-e de itt a fórumon már olvastam valakitől hasonló hibajelenséget. Mindeképp újat fogok venni, mert nem jön ki sokkal drágábbra, mint a bontott, és az legalább biztosan jó lesz.

Értem,azt hittem hogy a fénykürt lép működésbe ilyen könnyen!Végül is majdnem ugyan az ha a reflektort kapcsolgatod nekik! <_<

Bontott,nem bontott,ki mit engedhet meg magának és ki miben bízik...

Vezető oldali űlést szét lehet valahogy bontani?A háttámlának csak az egyik fele mozog előre és hátra!

Hiába próbálok rásegíteni kézzel,meg sem mozdul a jobb oldala!Még jó hogy nem derékszögben adta meg magát!

Link to comment
Megosztás:

Neked nem sok 33.500 Ft??De ha megnyugtat,boltban láttam gyárit 120-ért,felújítottat 90-ért, -_- neten meg a gyári új GM 40.000 HUF,100 A-es,benzineshez!Így szerintem már sok!Tudom hogy nem egyszerű autó nélkül lenni és nem akartad ott hagyni,de a szervízben lehet csak újrakötöttek egy kábelt,vagy megtisztították és jól lehúztak utána!Főleg ha nem is tudod hogy mit is csináltak vele! <_<

A motor tartó bak véleményem szerint csak fontos dolog,ha már az autó egyik legfőbb elemét tartja meg!

Drága lehet egy olyan?Ha erre gondolsz--> KÉP1

akkor 5000 Ft,bontóban meg gondolom 1000-1500!

Nehogy ez miatt legyen,hogy több évre anyagi sokkot kapsz,mert valahol útközben elenged :rolleyes:

nekem nagyon drága volt, de egyszerűen ez a lehetőség volt. mert van ismerős aki ingyen megcsinálja, csak éppenséggel 3hét alatt, addig pedig kell a kocsi, így ez van.

amúgy biztos csináltak rajta mindenfélét, felsorolt pár dolgot, újradrótozták vagy mi meg ilyenek. van rá garancia is, szóval nem csak tisztították. persze ma már ki tudja.

most nézem egyébként bárdiba ennyiért már egy újat kaptam volna, ez van sajnos :D

motortartó kutyacsontot cserélem amint lesz még arra is pénz. addig meg remélem kitart..

Link to comment
Megosztás:

nekem nagyon drága volt, de egyszerűen ez a lehetőség volt. mert van ismerős aki ingyen megcsinálja, csak éppenséggel 3hét alatt, addig pedig kell a kocsi, így ez van.

amúgy biztos csináltak rajta mindenfélét, felsorolt pár dolgot, újradrótozták vagy mi meg ilyenek. van rá garancia is, szóval nem csak tisztították. persze ma már ki tudja.

most nézem egyébként bárdiba ennyiért már egy újat kaptam volna, ez van sajnos <_<

motortartó kutyacsontot cserélem amint lesz még arra is pénz. addig meg remélem kitart..

Hát igen,a szükség nagy úr!Én is már vitettem haza autót 40-ért,mert órákon át nem indult,az autóklub szerint meg motorcserés lett volna,aztán másnap semmi baja nem volt és azóta is megy! :rolleyes:

Azért nézegesd sűrűn szerintem a motort,nehogy nagyobb baj legyen belőle!

Link to comment
Megosztás:

Na most jöttem AGR szelep tisztításról, sajnos nem ez volt a probléma forrása.

Ki lett próbálva még egy másik MAP szenzorral is, de az se oldotta meg azt, hogy ha hideg motornál felengedjük (megfelelő gáz adása mellett) a kuplungot szépen lassan ne kezdjen esni a fordulatszám.

Mondanom se kell hogy a szerelőnek vagy hibakód kiolvasója de semmmi hibakód nincs.

A szerelő újabb ötlete: a gyújtótrafóra gyanakszik.

Holnap megpróbálok kipróbálásra szerezni egyet bontóból és kipróbálni.

Esetleg van vlkinek pro\contra hozzászólása?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.