Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Most vettem észre hogy rossz helyre írtam a kérdésem! Remélem nem leszek emiatt leszúrva! :)

Az oldalt már néztem ott meg is tudtam nézni a képeket meg, hogy mennyi lesz a bírság! Viszont tegnap már nem tudtam megnézni azt írta ki hogy nincs folyamatban lévő ügy erre a rendszámra! Viszont csekket még nem is kaptam! Bár most hogy hazajöttem itt van előttem egy értesítés, hogy levelem jött a vas megyei RFK-tól! De ha még csekket se kaptam akkor miért nincs folyamatban ügyem? Érdekes! Na de holnap kiderül hogy van-e a levélben csekk vagy nincs! :lol:

Remélem nincs! :lol:

bácsmegyére is van ilyen? mert nem találtam. Olyat is lehet hogy beírom a rendszámot és kiírja van-e ügyem vagy csak azt lehet nézni amitől tudok?

Link to comment
Megosztás:

bácsmegyére is van ilyen? mert nem találtam. Olyat is lehet hogy beírom a rendszámot és kiírja van-e ügyem vagy csak azt lehet nézni amitől tudok?

Kell neki a határozatazonosító mindenképp. Olyat nem lehet hogy csak a rendszámmal belépsz, hogy megbizonyosodj van-e épp folyó ügyed (vagy hogy vajon bemértek-e aznap vagy sem). Ez a portál egész országra működik, a gyorshajtásos, piros lámpán áthaladós, rossz helyen parkolós, stb. ügyek mind a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságon landolnak.

Ja, fehérváron óvatosan a piroslámpán áthajtással (meg persze mindenhol). Kollegámat úgy kapták el, hogy vszínű civilben volt a rendőr, és egy sima fuji finepix gép volt nála (a bizonyító erejű fotók exif infójából tudjuk), akár turistának is hihette az ember :lol: Egyébként laza 100ezer HUF :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kell neki a határozatazonosító mindenképp. Olyat nem lehet hogy csak a rendszámmal belépsz, hogy megbizonyosodj van-e épp folyó ügyed (vagy hogy vajon bemértek-e aznap vagy sem). Ez a portál egész országra működik, a gyorshajtásos, piros lámpán áthaladós, rossz helyen parkolós, stb. ügyek mind a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságon landolnak.

Ja, fehérváron óvatosan a piroslámpán áthajtással (meg persze mindenhol). Kollegámat úgy kapták el, hogy vszínű civilben volt a rendőr, és egy sima fuji finepix gép volt nála (a bizonyító erejű fotók exif infójából tudjuk), akár turistának is hihette az ember :lol: Egyébként laza 100ezer HUF :)

Jaaaj :D

Nincs valakinek eladó féltengelye?Seth??Autódon nem lett cserélve a féltengely csukló? :D

Tudja valaki alulról mi fogja a hűtőt és hogyan van felfogatva?

Jön a karácsony,romlik el az autó...mást nem is vártam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaaaj :lol:

Tudja valaki alulról mi fogja a hűtőt és hogyan van felfogatva?

Jön a karácsony,romlik el az autó...mást nem is vártam :lol:

Alul a bölcsőn nyugszik 2 db gumiszilenten, ami szeret ilyen korára szétrohadni, felül meg Te is láthatod-a zárhídnál tartja két alukengyel amiben szintén gumiszilent van ami cserélhető! Opel szervízben kapható, és ha jól emlékszem nem egy ökör ára! Én kb 2 éve cseréltem alul felül!

Link to comment
Megosztás:

Alul a bölcsőn nyugszik 2 db gumiszilenten, ami szeret ilyen korára szétrohadni, felül meg Te is láthatod-a zárhídnál tartja két alukengyel amiben szintén gumiszilent van ami cserélhető! Opel szervízben kapható, és ha jól emlékszem nem egy ökör ára! Én kb 2 éve cseréltem alul felül!

Köszönöm,az kell nekem és felülre is plusz egy "alukengyel" amibe bele megy a gumi mert kettétört!

Ha lehet külön kapni,annak örülök,mert arra gondoltam hogy talán hűtővel együtt adják csak!

Link to comment
Megosztás:

Nekem alul szerintem megadta magát a gumiszilent, mert a felsők nem pontosan vannak a bölcsőben, kicsit csálén is áll emiatt.

Vized nem fogy?Csak mert nekem amikor kiszakadt a helyéről,elkezdett az egyik csőnél szivárogni szép lassan ahogyan a csövet elhúzta!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagy segítségre lenne szükségem! Nem tudjátok véletlenül, hogy lehet kivenni a vectra A-ból a fűtő ventillátor kapcsolóját? Mert úgy néz ki elromlott és nem túl jó hideg autóban ülni télen! :lol: Ha van esetleg valakinek kép a szerelésről vagy valami útmutató, az nagyon jó lenne!

Előre is köszönöm a segítséget!

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap reggel lementem az autóhoz, bedugtam a kulcsot, hogy a gyári riasztót kikapcsoljam, elfordítottam a kulcsot majd az a zárban maradt a kezemben pedig a riasztós vége (bicskakulcs). Még jó, hogy lehet rendelni másik kulcsszárat bele csak az is lóvé és a másolása ezeknek egy vagyon....

Link to comment
Megosztás:

Tegnap reggel lementem az autóhoz, bedugtam a kulcsot, hogy a gyári riasztót kikapcsoljam, elfordítottam a kulcsot majd az a zárban maradt a kezemben pedig a riasztós vége (bicskakulcs). Még jó, hogy lehet rendelni másik kulcsszárat bele csak az is lóvé és a másolása ezeknek egy vagyon....

Távirányító? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Másnak is befagy a kézifék télen vagy csak nekem? Mit lehet tenni ha lejtős a parkoló és valahogy rögíteni kell az autót? Elég lehet az ha 1-es sebességben hagyom az autót? Kézi nélkül 1-esben nem gurult de tuti ottmarad reggelig? :lol:

Nagyobb kő :lol:, vagy nem tudom mi a neve, van céleszköz is, trailereken szoktam látni. Nekem kipp-kopp nem szokott befagyni. Viszont rakoncátlankodik, néha nem fog be teljesen, ezért ha lejtőn hagyom a kocsit, akkor olyan állásban hagyom a kormányt, hogy a lehető legkisebb kár keletkezzen elgurulás esetén mind a kocsiban, mind a céltárgyban, Otthon pl a szomszéd sövénye a célpont :)

Link to comment
Megosztás:

Másnak is befagy a kézifék télen vagy csak nekem? Mit lehet tenni ha lejtős a parkoló és valahogy rögíteni kell az autót? Elég lehet az ha 1-es sebességben hagyom az autót? Kézi nélkül 1-esben nem gurult de tuti ottmarad reggelig? :lol:

Nekem is fagy, behúzás után ha kiengedem mintha csak a kar üresen esne le. Elég az 1 vagy a hátramenet, nekem elég meredek az udvarom ahol parkolok, még soha nem gurult el.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fagy, behúzás után ha kiengedem mintha csak a kar üresen esne le. Elég az 1 vagy a hátramenet, nekem elég meredek az udvarom ahol parkolok, még soha nem gurult el.

Kipróbálom akkor 1.esben hagyni. Célozni nem tudok semmit mert vagy beton vagy beton ami lehetőségként adott :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hűtőt alulról ugyanolan gumibakok tartják, mint felülről?

Szerintem az alsók picit elfáradtak, mert lejjebb van a hűtőm, mint kellene. Kishíjján kiesnek a helyéről a felső bakok.

Alul a bölcsőn nyugszik 2 db gumiszilenten, ami szeret ilyen korára szétrohadni, felül meg Te is láthatod-a zárhídnál tartja két alukengyel amiben szintén gumiszilent van ami cserélhető! Opel szervízben kapható, és ha jól emlékszem nem egy ökör ára! Én kb 2 éve cseréltem alul felül!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Alul a bölcsőn nyugszik 2 db gumiszilenten, ami szeret ilyen korára szétrohadni, felül meg Te is láthatod-a zárhídnál tartja két alukengyel amiben szintén gumiszilent van ami cserélhető! Opel szervízben kapható, és ha jól emlékszem nem egy ökör ára! Én kb 2 éve cseréltem alul felül!

üdv

Az alsókat hogy tudom cserélni? Felül leszerelem a rögzítőket, majd az egész hűtőt felfelé megemelem? Így az alsó szilentek is becsúsztathatók?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,üdv mindenkinek.Nemrég regisztráltam és segítséget szeretnék kérni tőletek hátha vki tud segíteni...

Van egy 98as 1.8 16V Vectrám (X18XE) aminek a köv. a problémája. Hidegen ha beindítom kb 3-4 percig szaggatottan,egyenletlenül jár a motor. füstöl,olyan mintha túl sok benzint kapna és nem bír elégni..lehúzom a légtömegmérő csatiját és a motor jár rendesen..visszadugom és megint rossz.. pár perc múlva ha rajta van a csati beáll normális járásra. A légtömegmérőt neten rendeltem utángyártott ez lehet a baj? hibát(sárga lámpa) nem jelez.. Előre is köszönöm a segítséget... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali , ezt már kipróbáltam...És nem jó így se.. legtöbbször az első beindításnál csinálja 1szer, utána akárhányszor elindítom,jó...én is arra gondolok h utángyártott és ezért csinálhatja..thx..

Esetleg ha vki tudna bontóból egy eredetit(légtömegmérőt) azt megvenném!!!! hátha azzal jól működne...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.