Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem ha maxra raktam akkor adta a meleget. A magnót ha kiveszed és befér ott a kezed akkor szembe baloldalon kicsit lefelé van a jeladó. bármely irányba egy fél fordulat és ki tudod venni. Igazából egy jó villamosságszerelő tud neked segíteni tutira, legalábbis az enyém kapásból tudta hogy vagy ez a hiba vagy a fűtőmotor. Illetve gépre dugva is jelzett valami hibát, de nem tudom már mi volt.

Az a baj hogy voltam hiba olvasáson, és irt ki hibát a fűtésre, de klíma hűtő-fűtő témát írt rá.

Az előtt volt is nekem valamennyire fűtése mielőtt elvittem, hibák törölve lettek belőle, és semmi féle langyi levegőt nem akar fújni.

Csak akkor fúj meleget ha egy helyben álok az autóval, és túráztatom.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy voltam hiba olvasáson, és irt ki hibát a fűtésre, de klíma hűtő-fűtő témát írt rá.

Az előtt volt is nekem valamennyire fűtése mielőtt elvittem, hibák törölve lettek belőle, és semmi féle langyi levegőt nem akar fújni.

Csak akkor fúj meleget ha egy helyben álok az autóval, és túráztatom.

Hőfokjelző mit mutat? Bemelegszik a motor menet közben? Én nemrég cseréltem a termosztátom, az előző túl hamar nyitott, és ezért a teljes körben keringett a víz folyamatosan, a motor nem melegedett be rendesen ilyen hidegekben soha, max ha egyhelyben álltam. No meg meleg levegőt se fújt be, max langyosat!

Link to comment
Megosztás:

Hőfokjelző mit mutat? Bemelegszik a motor menet közben? Én nemrég cseréltem a termosztátom, az előző túl hamar nyitott, és ezért a teljes körben keringett a víz folyamatosan, a motor nem melegedett be rendesen ilyen hidegekben soha, max ha egyhelyben álltam. No meg meleg levegőt se fújt be, max langyosat!

Nekem felmegy az óra 92-93-ra akkor ha nincs fűtés, és vissza játsza magát 87-88-ra utánna megint melegszik, ha mikor van fűtés akkor 80-85 és nem megy feljebb, és alúl le van takarva a lökös, és csak a kuler helyét hagytam ki.

Én azért cseréltem benne termosztátot, mert soha nem érte el a 90-et, de azzal legalább volt fűtés, igaz ezzel is volt eleinte, most már csak hébe hóba.

Viszont ma csináltam olyat hogy rámpára áltam vele és akkor elkeztem túráztatni, és elkapta a fűtés, akkor lement 80-85-re a víz hőfokom, utána mentem vele egy ideig volt fűtés, utána megint elment.

De ha maxra állítom a fűtést langyos meg hideg menet közben, egy helybe nyomja az a meleget ha túráztatom, utána semmi.

Nekem is ez a baj hogy csak akkor melegszik be a motor hogy ha egy helybe álok, meg ha elmegy a fűtésem, és letakart hűtőnél!

Akkor azt mondod hogy cseréljek termosztátot?

Link to comment
Megosztás:

Nekem felmegy az óra 92-93-ra akkor ha nincs fűtés, és vissza játsza magát 87-88-ra utánna megint melegszik, ha mikor van fűtés akkor 80-85 és nem megy feljebb, és alúl le van takarva a lökös, és csak a kuler helyét hagytam ki.

Én azért cseréltem benne termosztátot, mert soha nem érte el a 90-et, de azzal legalább volt fűtés, igaz ezzel is volt eleinte, most már csak hébe hóba.

Viszont ma csináltam olyat hogy rámpára áltam vele és akkor elkeztem túráztatni, és elkapta a fűtés, akkor lement 80-85-re a víz hőfokom, utána mentem vele egy ideig volt fűtés, utána megint elment.

De ha maxra állítom a fűtést langyos meg hideg menet közben, egy helybe nyomja az a meleget ha túráztatom, utána semmi.

Nekem is ez a baj hogy csak akkor melegszik be a motor hogy ha egy helybe álok, meg ha elmegy a fűtésem, és letakart hűtőnél!

Akkor azt mondod hogy cseréljek termosztátot?

Előbb nézd meg, hogy hideg motort elindítása után rövid idővel langyosodni kezdenek-e a hűtő felé menő csövek. Főleg a termosztát oldali.

Ha igen, akkor szar a termosztát és átangedi a vizet.

Link to comment
Megosztás:

Előbb nézd meg, hogy hideg motort elindítása után rövid idővel langyosodni kezdenek-e a hűtő felé menő csövek. Főleg a termosztát oldali.

Ha igen, akkor szar a termosztát és átangedi a vizet.

Így van. Én is úgy bizonyosodtam meg a rossz termosztátról, hogy beindítás után rövid idővel már meleg volt (a kéznek és nem a motornak) a hűtőradiátor, és a termosztátból odavezető cső is.

Én egyébként febi márkájura cseréltem (bárdiba vettem, pontosabban vetettem).

Link to comment
Megosztás:

Így van. Én is úgy bizonyosodtam meg a rossz termosztátról, hogy beindítás után rövid idővel már meleg volt (a kéznek és nem a motornak) a hűtőradiátor, és a termosztátból odavezető cső is.

Én egyébként febi márkájura cseréltem (bárdiba vettem, pontosabban vetettem).

És mennyibe került?

Link to comment
Megosztás:

Én is most cseréltem és 2700 pénz volt, utigyártott. A gyári házzal együtt lett volna 7000 pénz.

szerintem csak házzal cseréld. én is cseréltem ház nélkül, de nem lett tökéletes és 1évre rá már teljesen átengedett..

és febit válassz, lehet az a drágább de jobb is..

Link to comment
Megosztás:

szerintem csak házzal cseréld. én is cseréltem ház nélkül, de nem lett tökéletes és 1évre rá már teljesen átengedett..

és febit válassz, lehet az a drágább de jobb is..

Még ezt megpróbálom hogy kicserélem benne, de ha nem jutok vele düllőre akkor viszem szerelőhoz, mert nekem nagyon gyanús hogy hogy hengerfejes, mert a tartálysapkán fúja kifele a vizet, és szerintem azért nincs fűtés, mert a rendszert telivágja levegővel! :D

Link to comment
Megosztás:

Még ezt megpróbálom hogy kicserélem benne, de ha nem jutok vele düllőre akkor viszem szerelőhoz, mert nekem nagyon gyanús hogy hogy hengerfejes, mert a tartálysapkán fúja kifele a vizet, és szerintem azért nincs fűtés, mert a rendszert telivágja levegővel! :D

Viszont akkor nézd meg, hogy nincs e víznek nyoma az olajban vagy fordítva. Ha hengerfejes lenne, a hőfokmérőd azért kúszna felfelé rendesen szerintem. Nem lehet valahol eltömődött a rendszer? Ha még nincs üzemi hőmérsékleten a motor és már tolja kifelé a vizet akkor vagy túlnyomás van a rendszerben vagy szarráment a kiegyenlítő tartály kupakjában a szelep. Ha nem zár rendesen és nincs nyomás a rendszerben, akkor a folyadék nem tud keringeni, láttam már ilyet.

Link to comment
Megosztás:

szerintem csak házzal cseréld. én is cseréltem ház nélkül, de nem lett tökéletes és 1évre rá már teljesen átengedett..

és febit válassz, lehet az a drágább de jobb is..

Kösz a jó tanácsot, mondjuk speciel most megnéztem nyomás alatt. :D

Link to comment
Megosztás:

Még ezt megpróbálom hogy kicserélem benne, de ha nem jutok vele düllőre akkor viszem szerelőhoz, mert nekem nagyon gyanús hogy hogy hengerfejes, mert a tartálysapkán fúja kifele a vizet, és szerintem azért nincs fűtés, mert a rendszert telivágja levegővel! :D

Szagolj bele a kiegyenlítőbe nincs e kipuff szaga? Nekem is hengerfejes volt tavaly, nem volt fűtésem még nem nyitott a termosztát. úgy jöttem rá, hogy mikor kinyitott a termosztát és megpörgettem a motort csobogást hallottam, és utána kezdett el fűteni. Gondolom akkor tudott távozni a belefújt kipuff gáz.

Link to comment
Megosztás:

ha már itt tartunk, mi pénzbe kerül egy hengerfej tömítés csere?

Nem olyan nagy összeg a tömítés. Csak a sok kicsi dolog sokra megy: fel kell síkoltatni a hengerfejet, érdemes becsiszolni a szelepeket is, ha már lent van a hengerfej. Meg azért ilyenkor illik kicserélni néhány dolgot, ha már szét von bontva a fél motor.

Én még csak faros skodán csináltam, de ott is elég nagy szívás, pedig a vezérlést nem is kell lebontani.

Link to comment
Megosztás:

Szagolj bele a kiegyenlítőbe nincs e kipuff szaga? Nekem is hengerfejes volt tavaly, nem volt fűtésem még nem nyitott a termosztát. úgy jöttem rá, hogy mikor kinyitott a termosztát és megpörgettem a motort csobogást hallottam, és utána kezdett el fűteni. Gondolom akkor tudott távozni a belefújt kipuff gáz.

Szerintem én is ugyan úgy jártam.

Csak nem érzek kipufogó szagot rajta.

Szerelő mondta hogy lehet átéget a tömítés, és lehet hogy most olcsóban járnám meg mint ha később vinném el.

De érdekes mikor üzem meleg a motor, és leveszem a sapót róla akkor nem fúja ki a vizet túráztatás közben, meg fix fordulaton, de viszont megemelkedik benne a víz szint olyankor.

De viszont a hűtő felőli kis csövön ami bele megy a tartályba azon bugyborékol vissza fele olyankor.

Neked milyen motor van a kocsiba?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem én is ugyan úgy jártam.

Csak nem érzek kipufogó szagot rajta.

Szerelő mondta hogy lehet átéget a tömítés, és lehet hogy most olcsóban járnám meg mint ha később vinném el.

De érdekes mikor üzem meleg a motor, és leveszem a sapót róla akkor nem fúja ki a vizet túráztatás közben, meg fix fordulaton, de viszont megemelkedik benne a víz szint olyankor.

De viszont a hűtő felőli kis csövön ami bele megy a tartályba azon bugyborékol vissza fele olyankor.

Neked milyen motor van a kocsiba?

Addig csináltasd meg, amíg a hűtővíz nem kerül az olajba.

Link to comment
Megosztás:

Az hogy ha meleg motornál leveszed a sapkát és kicsit megemelkedik a víz szint a tartályban az nem baj, mert nyomás alatt van a víz olyankor. Ha bugyborékol az már tényleg lehet hengerfej, bár szerintem elég mocskosnak kéne lennie a vizednek.

Szerintem én is ugyan úgy jártam.

Csak nem érzek kipufogó szagot rajta.

Szerelő mondta hogy lehet átéget a tömítés, és lehet hogy most olcsóban járnám meg mint ha később vinném el.

De érdekes mikor üzem meleg a motor, és leveszem a sapót róla akkor nem fúja ki a vizet túráztatás közben, meg fix fordulaton, de viszont megemelkedik benne a víz szint olyankor.

De viszont a hűtő felőli kis csövön ami bele megy a tartályba azon bugyborékol vissza fele olyankor.

Neked milyen motor van a kocsiba?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem én is ugyan úgy jártam.

Csak nem érzek kipufogó szagot rajta.

Szerelő mondta hogy lehet átéget a tömítés, és lehet hogy most olcsóban járnám meg mint ha később vinném el.

De érdekes mikor üzem meleg a motor, és leveszem a sapót róla akkor nem fúja ki a vizet túráztatás közben, meg fix fordulaton, de viszont megemelkedik benne a víz szint olyankor.

De viszont a hűtő felőli kis csövön ami bele megy a tartályba azon bugyborékol vissza fele olyankor.

Neked milyen motor van a kocsiba?

X20XEV, nekem 75 ezerbe fájt ez a művelet egy évvel ezelőtt (volt még mellette feszítőgörgő, és egy-két apróság csere is). Víz nekem sem került az olajba csak gáz a vízbe. Azt hiszem az idén januárban termosztát csere lesz mert néhány napja nem éri el az üzemi hőfokot.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan sokan ugyanezzel a kérdéssel indítottak már itt, de nem tudok eligazodni a fórum szerkezetén, így hát leírom a bajom és hátha lesz válasz.

A napokban vettem egy x16XE motoros vekit. A következő hibákat produkálja:

-Hidegen nehezen indul. Ezután viszont pöccre indul.

- Nagyobb gázadásnál rángatózik, nem nagyon akar menni. hidegen inkább megy, melegen necces.

- Nagyritkán kigyullad a check lámpa ami aztán el is alszik kb. 1-2 km. megtétele után.

Olvastam mindenfélét az ADR-ről, meg ezekről, de nem akarok nekiugrani.

a gyertyák nem hiszem, hogy mostanában cserélve lettek.

a leömlő után a kipufogó hegesztve van, de itt-ott láthatóan elengedte ( a lambda alatt persze)

Amikor megvettem az égvilágon semmit nem tudtam meg a szerviz dolgairól. Kevés volt benne az olaj, ezért utántöltöttem 10-40-essel.

Link to comment
Megosztás:

Biztosan sokan ugyanezzel a kérdéssel indítottak már itt, de nem tudok eligazodni a fórum szerkezetén, így hát leírom a bajom és hátha lesz válasz.

A napokban vettem egy x16XE motoros vekit. A következő hibákat produkálja:

-Hidegen nehezen indul. Ezután viszont pöccre indul.

- Nagyobb gázadásnál rángatózik, nem nagyon akar menni. hidegen inkább megy, melegen necces.

- Nagyritkán kigyullad a check lámpa ami aztán el is alszik kb. 1-2 km. megtétele után.

Olvastam mindenfélét az ADR-ről, meg ezekről, de nem akarok nekiugrani.

a gyertyák nem hiszem, hogy mostanában cserélve lettek.

a leömlő után a kipufogó hegesztve van, de itt-ott láthatóan elengedte ( a lambda alatt persze)

Amikor megvettem az égvilágon semmit nem tudtam meg a szerviz dolgairól. Kevés volt benne az olaj, ezért utántöltöttem 10-40-essel.

Ember, hát nem nézted meg mit veszel?

Összevissza gányolt kipuffogóleömlő, kevés olaj, ezek egyből, autószerelő nékül is látható hibák, melyek a trehányság, elhanyagoltság jelei.

A rángatás, pedig a próbaúton megmutatkozik.

Ilyenkor azonnal sarkon fordulsz, és továbbállsz.

Egyébként meg AGR, és nem EGR.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.