Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Régebbi omegák betegsége volt a kétezreseké. Én több olyan motort láttam, aminek az oldalábol ott állt ki a hajtókar. :lol:

Az meg a másik, hogy a széttört hajtókar nem vagyok meggyőződve róla, hogy a szerelő hibája.

Szerintem még ha akarná sem tudná úgy összerakni azt a motort, hogy a hajtókar törjön.

Link to comment
Megosztás:

Az 1-es álló helyzetben veszi nehezen, vagy menet közben? Mert ha menet közben nem veszi be azon ne csodálkozz.

Váltóolaj sere az nem old meg semmit :lol:

A zsugorcsöves megoldás pedig azt oldja meg, ha a váltókarnak nagyon nagy a játéka. De ehhez azért eléggé elkopottnak kell lennie a váltókarnak, nálam nem menne alá az biztos.

Hát igazából állóhelyzetben veszi nehezen, általában megpróbálom betenni egyesbe nem megy, kiveszem aztán újra megpróbálom és akkor összejön, de ez se mindig van mikor csak harmadszorra. Ez elég rossz tud lenni és zavaró. Meg főleg lassú gurulásnál mikor azért az egyes kellene, de azt én is úgy szoktam megoldani hogy csúsztatott kuplunggal kettesben.

Szóval azt mondjátok hogy egy olajcsere nem segítene? Akkor ne is próbáljuk meg? Igazából a Veki előző tulaja cserélt benne olajat vagy 20 ezer km-el ezelőtt.

Azt meg hogy nagy a váltókar játéka hogyan értsem? Ha üresben van akkor nagyon mozog vagy ha sebességben van akkor mennyire mozog?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az összes opelomnál bevált az, hogy ha nem vette a hátramenetet egyből, akkor tedd be először kettesbe és még ugyanúgy kinyomott kuplungnál tedd be hátramenetbe.

én úgy szoktam, hogy ha nem veszi akkor félig visszaengedem a pedált (csak annyira hogy még ne fogjon a kuplung) visszanyomom és már be is veszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ki szerelt már fűtés hibával vectrát?

Mi, és hol szabálya a hideg-meleg levegő beáramlást?

Miért nem írod le a problémát? :lol:

Vagy az segít hogy egy csappantyúval szabályzod a hideg-meleg levegőt,ami a hideg-meleg szabályzó gombbal van összekötve és ha áttekered hidegről

melegre,akkor hallani is hogy nyitódik vagy záródik?

De szabályozza a ventillátor sebessége is!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Ki szerelt már fűtés hibával vectrát?

Mi, és hol szabálya a hideg-meleg levegő beáramlást?

######a.

Nem azért.

Hanem még mindig az a hiba áll fent, hogy nincs fűtésem egy deka sem.

Hideget nyom meleget nem.

Szerelőnél voltam, közben kiderül hogy semmi jele annak hogy hengerfejes volna a kocsi.

Termosztát okés, ki lett főzve, és rendesen nyit!

Levegősnek nem levegős a rendszer!

Vizet nem eszi, nem is fúja ki, kupak lett rajta cserélve.

Egy másik fórumon olvastam olyat hogy esetleg olyan hibám lehet hogy ugyebár digites a vectrám, ezekbe nincs előtét ellenállás, hanem valami más nem is tuom, idézek inkább! :D

-Szia !

Előtétellenállás a digitklímás verzióban nincs, viszont van helyette egy ventillátor fordulatszámot szabályzó elektronika, ami valóban el tud romlani , de ezt nem csak úgy magától teszi !

A hibás ventillátor teszi vele ezt a szörnyűséget !

Valszeg neked is azt kell majd cserélned !

Ne erőltesd a klímát-fűtést, amíg nincs pontos diagnózis, mert hazavágja az elektronikát a hibás venti. által felvett túláram.

A ventillátort megnézheted a pollenszűrő alatt.

( bár inkább szereld ki - az a tuti )

Az elektronika az utastérben van , a gázpedáltól jobbra, kissé fenn, a fűtésboxban, közel a tűzfalhoz. Kettő csavarral rögzítve !

Ez vagy működik , vagy nem - nincs középút . Van rajta két tranzisztor, ezek füstölnek el és akkor vége !

Amíg így vagy úgy működteti a ventillátor, addig OK, de ha így használod, kiég !

Egyébként eme alkatrész halálát a gyújtás elvételekor a hőfokbeállítón megjelenő két vízszintes vonal jelzi.

Megjegyzem , háromszor cseréltem, mire kiderült, hogy mi a baj

A két vízszintes vonalam jelen van! :lol:

Link to comment
Megosztás:

-Szia !

Előtétellenállás a digitklímás verzióban nincs, viszont van helyette egy ventillátor fordulatszámot szabályzó elektronika, ami valóban el tud romlani , de ezt nem csak úgy magától teszi !

A hibás ventillátor teszi vele ezt a szörnyűséget !

Valszeg neked is azt kell majd cserélned !

Ne erőltesd a klímát-fűtést, amíg nincs pontos diagnózis, mert hazavágja az elektronikát a hibás venti. által felvett túláram.

A ventillátort megnézheted a pollenszűrő alatt. (bár inkább szereld ki - az a tuti )

Az elektronika az utastérben van , a gázpedáltól jobbra, kissé fenn, a fűtésboxban, közel a tűzfalhoz. Kettő csavarral rögzítve !

Ez vagy működik , vagy nem - nincs középút . Van rajta két tranzisztor, ezek füstölnek el és akkor vége !

Amíg így vagy úgy működteti a ventillátor, addig OK, de ha így használod, kiég !

Egyébként eme alkatrész halálát a gyújtás elvételekor a hőfokbeállítón megjelenő két vízszintes vonal jelzi.

Megjegyzem , háromszor cseréltem, mire kiderült, hogy mi a baj

A két vízszintes vonalam jelen van! <_<

Azt hiszem ez nekem is fontos infó, vonalak néha nálam is vannak. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem ez nekem is fontos infó, vonalak néha nálam is vannak. Köszi

Szivesen!

Ma szétkubikoltam félig a fűtésboxomat de nem jutottam előrébb, csak anyival hogy kontakt bajos a fűtő motorom.

Hibát kijavítottam.

A beáramló hőfokot mi szabályozná, vagy esetleg a vákum csapot mi müködteti valami jeladóra gondolok!?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem :ez

Vagy ez?

Az első képen levő az szerintem a gázpedáltól jobbra levő burkolat alatt van. A másik meg lehet hogy ott, ahol valaki írta múltkoriban, hogy a magnó alatt jobbra. Nekem is digites és olyat csinál, hogy maxon olyan meleg van, hogy le lehet vetkőzni, ha meg leveszed 27 fokra, akkor meg érezhetően hidegebb van. Szerintem nem vezérli normálisan a hőfokot, csak azt nem tudom, hogy melyiket kéne kicserélni. Azt már észrevettem, hogy ha lehúzod róla kompletten a digit panelt, tehát nincs rajta abszolút a vezérlő, akkor elindul a ventillátor olyan kb 2-es fokozaton. Gondolom ez valami vész program, hogy ha elromlik, még akkor sem párásodjon be a kocsi meg ne fagyjál bele ha mondjuk tél van.

Szivesen!

Ma szétkubikoltam félig a fűtésboxomat de nem jutottam előrébb, csak anyival hogy kontakt bajos a fűtő motorom.

Hibát kijavítottam.

A beáramló hőfokot mi szabályozná, vagy esetleg a vákum csapot mi müködteti valami jeladóra gondolok!?

Link to comment
Megosztás:

Ma én is megejtettem egy kis felújítást: első kerék csapágyak, kormányösszekötők csapokkal együtt valamint első lengőkarok alsó gömbcsapjai cserélődtek. Így most elejét vettem az elől kezdődő búgásnak. A jobb oldal sokkal szarabb állapotban volt, nem tudom miért? Jövő héten hátsó kerék csapágy csere van tervbe véve, de a boltban azt mondták, hogy azt csak házzal együtt lehet rendelni. Gyári 35000/db, legolcsóbb 20000/db. Azért ennek még utána járok.

Link to comment
Megosztás:

Ma én is megejtettem egy kis felújítást: első kerék csapágyak, kormányösszekötők csapokkal együtt valamint első lengőkarok alsó gömbcsapjai cserélődtek. Így most elejét vettem az elől kezdődő búgásnak. A jobb oldal sokkal szarabb állapotban volt, nem tudom miért? Jövő héten hátsó kerék csapágy csere van tervbe véve, de a boltban azt mondták, hogy azt csak házzal együtt lehet rendelni. Gyári 35000/db, legolcsóbb 20000/db. Azért ennek még utána járok.

Hátsó kerékcsapágyat csak egybe lehet cserélni agyastól.

Link to comment
Megosztás:

Talán a sok jó aknatető meg kátyu végett? <_< :D

Lengőkarban lévő gömbcsap alatt nem talpasra gondolsz? Nekem még az gyári az egyik, a másikat meg én cseréltem.

Ma én is megejtettem egy kis felújítást: első kerék csapágyak, kormányösszekötők csapokkal együtt valamint első lengőkarok alsó gömbcsapjai cserélődtek. Így most elejét vettem az elől kezdődő búgásnak. A jobb oldal sokkal szarabb állapotban volt, nem tudom miért? Jövő héten hátsó kerék csapágy csere van tervbe véve, de a boltban azt mondták, hogy azt csak házzal együtt lehet rendelni. Gyári 35000/db, legolcsóbb 20000/db. Azért ennek még utána járok.
Link to comment
Megosztás:

Talán a sok jó aknatető meg kátyu végett? :D :D

Lengőkarban lévő gömbcsap alatt nem talpasra gondolsz? Nekem még az gyári az egyik, a másikat meg én cseréltem.

Bocsi, de igen arra gondoltam. Azért kezdem el cserélgetni a dolgokat, mert most hagytam el a 300ezret és még ezek is gyáriak voltak, valamint áprilisban műszaki. Na meg 99%-ban pályán megyek és az elöl kezdődő halk morgás miatt döntöttem így. Jobb a békesség. Az volt a terv, hogy nem lesz műszaki, hanem veszek egy másikat, de túlságosan szeretem, úgy hogy marad és inkább költök rá <_<

Link to comment
Megosztás:

Nameg a gáz miatt elég olcsón tudod kihozni az utazás költségét...

Gondolom ez sem utolsó szempont.

Igen, mivel sokat megyek és egyedül, ez is egy nyomós ok. De a következőbe is belerakatom a gázt biztosan. Amúgy meg tényleg hozzám nőtt, formailag többre tartom a c-s vekinél is. Soha nem hagyott ott sehol, az én elvárásaimhoz képest jól megy, minden működik rajta és egy-két szilentblokkon meg egy-két rozsdafolton kívül szerencsére nincs más baja. De műszaki előtt ezek is gyógyítva lesznek. Remélem időm is lesz rá.

Link to comment
Megosztás:

Igen, mivel sokat megyek és egyedül, ez is egy nyomós ok. De a következőbe is belerakatom a gázt biztosan. Amúgy meg tényleg hozzám nőtt, formailag többre tartom a c-s vekinél is. Soha nem hagyott ott sehol, az én elvárásaimhoz képest jól megy, minden működik rajta és egy-két szilentblokkon meg egy-két rozsdafolton kívül szerencsére nincs más baja. De műszaki előtt ezek is gyógyítva lesznek. Remélem időm is lesz rá.

Nálam is ugyanezek a szempontok vannak előtérben <_< Most, hogy hosszú távokat járok, bőven 5 liter gázolaj alatt (4,7-4,8) fogyaszt 100-on, 17-18 Ft kerül jelenleg az üzemanyag kilométerenként. Alattomos elektronikai hibáktól nem kell tartanom, az autó értéke relatíve kicsi, nem áll benne 2-3 millió Ft-om, meg nem kell hónapról hónapra a frank árfolyamot nézegetnem. Ez nekem jóval többet ér, mint az, hogy egy új autóban üljek. Viszonylag nagy és kényelmes, téli havas utakon nagyon jól lehet vele járni.

5 napja majdnem otthagyott a saját trehányságom miatt, de ezt leszámítva semmi komolyabb baja nem volt. Ha sokat kellene autópályáznom, akkor lecserélném, de a mostani helyzetben munkába járásra tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a futómű bal oldala volt lestrapálva mert prágában az vízlefolyók a szűk utcák közepén vannak és mind öntött vas és minimum 10 centivel a macskakő szintje alatt... szét is tört a toronycsapágy, cserés lett a kutyacsont, ekkor lettek ezek a jobb oldalon is cseréltetve.

Nekem is kp-s vétel volt, szerintem kényelmes, biztonságosnak is mondható nagyjából persze nem 5 csillagos, felszerelése nekem elég, megy ha kell és még a fogyasztása is elmegy bár városban ez a 2.0 tudja enni a benzint de főúton tempomattal valamennyit visszahozok belőle.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, akkor buksza kinyit, csapágy rendel :D :D

Én megnézném még előtte a gumikat!Nekem is elkezdett tavaly búgni a hátulja és mikor megtudtam hogy egyben lehet cserélni és nem is olcsón,akkor

végső elkeseredésemben elvittem egy centírozásra,ami szerencsére megoldotta a problémát!

Ezeken az utakon nem tudom meddig van jól kisúlyozva a kerék!100km? <_< és sajnos nem kell Prágába menni hogy 10cm-el mélyebben lévő

csatornatetőkön ugrasszál át!

Link to comment
Megosztás:

Én megnézném még előtte a gumikat!Nekem is elkezdett tavaly búgni a hátulja és mikor megtudtam hogy egyben lehet cserélni és nem is olcsón,akkor

végső elkeseredésemben elvittem egy centírozásra,ami szerencsére megoldotta a problémát!

Ezeken az utakon nem tudom meddig van jól kisúlyozva a kerék!100km? <_< és sajnos nem kell Prágába menni hogy 10cm-el mélyebben lévő

csatornatetőkön ugrasszál át!

Az biztos csak pl este vár felől lejövet 10 méterenként van egy ilyen jóindulatú szakadék az út közepén és amúgy is macskakő... borzalom ott a közlekedés ahhoz képest nálunk minden okés. Autópályák pl 5 méterenként teljes szélességben vannak elrepedve, órákon át hallgatni, hogy dübb-dübb-dübb mint a vonaton a sín illesztése és nem is olcsó a használata sem pedig.

Link to comment
Megosztás:

Én megnézném még előtte a gumikat!Nekem is elkezdett tavaly búgni a hátulja és mikor megtudtam hogy egyben lehet cserélni és nem is olcsón,akkor

végső elkeseredésemben elvittem egy centírozásra,ami szerencsére megoldotta a problémát!

Ezeken az utakon nem tudom meddig van jól kisúlyozva a kerék!100km? <_< és sajnos nem kell Prágába menni hogy 10cm-el mélyebben lévő

csatornatetőkön ugrasszál át!

Köszi, jövő hétvégén begurulok vele ha nem múlt el a morgás, de tegnap este 8-kor lett kész és ma még nem mentem vele.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, jövő hétvégén begurulok vele ha nem múlt el a morgás, de tegnap este 8-kor lett kész és ma még nem mentem vele.

Nincs mit és szerintem egy próbát megér,mert nem keveset spórolhatsz vele!Vectránál még nem volt gondom

a kerékcsapággyal,(ne is legyen ilyen áraknál)de VW-nél 3-szor is cserélni kellett és hasonló hangok kezdtek előjönni a Vectránál is,ebből gondoltam akkor

hogy kerékcsapágy csere kellene!Nagyon hasonló volt a hangja,igaz a kerékcsapágy km-ről km-re egyre jobban búgott és nagyobb sebességnél kanyarodásnál az egyik irányban elhallgatott,a guminál meg ha jól emlékszem búgott akkor is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.