Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ezen a csavaron kell állítani, hogy megjavuljon jó esetben? Ez speckó csavar, vagy bárhol kapható? Nekem is néha rá kell segíteni, bár nincs akkora hézag a végén.

Valószínű csak az a csavar lazult meg, amivel az üveget előre illetve hátra dönteni lehet.

Elég robosztus szerkezet az emelő mechanika, más baja nemigen szokott lenni. Egy mezei 6os csavar, trox fejjel.

Link to comment
Megosztás:

Ideiglenes javulást hozhat egy alapos szilikonspray-s kezelés az ablakvezetőkön. Nekem annyira billent előre, hogy megfeszült, és az elektronika visszahúzta az ablakot, mintha odacsukott volna valamit. Ha meg fölment, akkor becsípte a gumi szigetelést. Alapos fújkálás után már több mint egy éve tünetmentes, ami nem jelenti azt, hogy tökéletesen a helyén van az ablak, de se nem fordul vissza, se a gumit nem csípi be. Egy fél centit lehetne még hátra billenteni, de már így is susogásmentesen zár.

Alul begyűrte a gumi vezetőt, amiben csúszik. A dőlésszögön meg lehet állítani. Higgy nekem, én magam szereltem be az ablakemelőt, és már üveget is többször cseréltem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alul begyűrte a gumi vezetőt, amiben csúszik. A dőlésszögön meg lehet állítani. Higgy nekem, én magam szereltem be az ablakemelőt, és már üveget is többször cseréltem :lol:

Hiszek neked, de már három alkalommal szedte szét kasztnis kollegám (egyszer csak emiatt) az ajtót, állított a csavaron (asszem) és egy-két nap után visszaállt az ablak ugyanabba a helyzetbe. Azt mondta, hogy ki van kopva a szerkezet, és csak cserével lehetne orvosolni.

Amíg viszont így működik, addig egy fityinget nem fordítok erre. Van az autón elég további apró izé, amibe lehetne lapátolni a nemlétező fölös pénzem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is hihetsz :lol: mert kb 33 szor szedtem már szét, többször atomjaira, és akárhogy próbáltam állítani, nem javult sokat, vagy csak ideiglenesen mint neked. Az állító csavarnak a helyét is kicsit lentebb reszeltem hogy lentebb lehessen állítani a csavart, de ez sem megoldás. Ha hiszed ha nem, az a legjobb, ha a mechanikát cseréled mert ki van kopva! Olyat kell keresni amin meg halt a motor. Olyan 4-5 ezerért adják ezeket. Működő motorral olyan tizes. Amúgy tök jó lenne ha egy szilikon sprétől megjavulna az ilyen dolog, de ez sajna nem fog csak ideig óráig.

Hiszek neked, de már három alkalommal szedte szét kasztnis kollegám (egyszer csak emiatt) az ajtót, állított a csavaron (asszem) és egy-két nap után visszaállt az ablak ugyanabba a helyzetbe. Azt mondta, hogy ki van kopva a szerkezet, és csak cserével lehetne orvosolni.

Amíg viszont így működik, addig egy fityinget nem fordítok erre. Van az autón elég további apró izé, amibe lehetne lapátolni a nemlétező fölös pénzem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor volt ilyen problémám, amikor a beszereléskor rám sötétedett, és a sötétben nem láttam rendesen, hogy hova illesztem üveget. Persze a motor képtelen volt magától felhúzni, csak segítséggel. Anyáztam is rendesen, hogy biztos szar kopott emelő szerkezetet kaptam a bontóban, és a következő hétvégén szerelni akartam ki, hogy visszavigyem, de akkor vettem észre hogy a gumákáder mellé ment az üveg és az meg fém vezető között csúszott. Ezért nem bírta felhúzni. Visszavezettem a gumákáderbe, azóta tökéletesen működik.

Az sem segít, ha a csúszó síneket bezsírozzátok? Két csúszó műanyag az ablaküvegben és egy az emelő szerkezetben?

Link to comment
Megosztás:

Valószínű csak az a csavar lazult meg, amivel az üveget előre illetve hátra dönteni lehet.

Elég robosztus szerkezet az emelő mechanika, más baja nemigen szokott lenni. Egy mezei 6os csavar, trox fejjel.

Az enyém igaz nem elektromos,de amikor előre bukott az ablakom mert kiugrott a vezető sínből,akkor a szerelés után kellett állítani

ezen a csavaron amit említesz,mert az eleje nekem sem zárt tökéletesen!(kb 1 centi rés volt) de azóta tökéletes!

Aki még nem próbálkozott ezzel,annak elsőnek érdemes kipróbálni,hogy segít e,mielőtt új mechanikát vesz bele!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlen mi ez az idegesítő csörgés meleg motornál 2500-3500 as fordulat között?

Felvettem hogy könnyebb legyen megmutatni de a videó nem úgy adja vissza élőben piszkos hangos a felvételen meg éppen hallatszódík az a kelepelő csörgés.

Ha van valami ötlet azt megköszönném!

A másik problémám az hogy a kocsit kereskedésben vettem. Kaptam egy távirányítós kulcsot azt mondták majd rá kell hangoljam akkor fog működni a központi zár. Na most én megpróbáltam az összes lehetséges módon ráhangolni a távirányítót a központira de nem sikerült mentem szervizbe is ott tech2 vel is próbálták de az sem jött be ök azt mondták hogy a kulcs a riasztós központi zárat nyitja az enyém meg nem az na most én nem nagyon törődtem ebbe bele mert szerintem semmi köze hozzá arra is gondoltam hogy nincs a kocsiba távirányító vevője rakok fel pár képet hátha ti is láttok valami nem oda illőt mert pár kábel nincs bedugva de nem tudom hova valók.

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A másik problémám az hogy a kocsit kereskedésben vettem. Kaptam egy távirányítós kulcsot azt mondták majd rá kell hangoljam akkor fog működni a központi zár. Na most én megpróbáltam az összes lehetséges módon ráhangolni a távirányítót a központira de nem sikerült mentem szervizbe is ott tech2 vel is próbálták de az sem jött be ök azt mondták hogy a kulcs a riasztós központi zárat nyitja az enyém meg nem az na most én nem nagyon törődtem ebbe bele mert szerintem semmi köze hozzá arra is gondoltam hogy nincs a kocsiba távirányító vevője rakok fel pár képet hátha ti is láttok valami nem oda illőt mert pár kábel nincs bedugva de nem tudom hova valók.

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110919/P104004...ltoltes.hu_.jpg

Pedig az a központi zár vezérlő, ami a jobb oldali "A" oszlop tövében van. Maga a doboz ismerős, de az ott mellette lévő csatlakozók nekem nem.

Nekem az a véleményem, ha olyan egyszerűen betanítható lett volna az a távirányító, ne adj isten csak Tech2-es programozás kell, azt a kereskedő már rég megoldotta volna. Szóval ezzel szerintem átráztak, de nem kicsit!

Azt javaslom, szerezz be egy bicskakulcsos központi zár vezérlőt (vagy ha riasztósat akarsz, akkor olyat), olyat amibe immo chipet is bele lehet építeni. Ezzel lesz egy remek bicskakulcsos rendszered, ami nagyobb védelmet ad, mitn a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Utánanézek ennek az ablakos dolognak egyik jóidős 7végén- csakazértis szétszedem, kíváncsi vagyok. :lol:

Meg a szívótorok takarítás is esedékes most már.

Kíváncsi lennék,hogy néz ki belülről ennyi idő után!Nekem is tervbe van véve és akarok csináltatni egy turbo csövet is a gumi helyére,mert

a tököm kivan hogy ez is kezd betöredezni!

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi lennék,hogy néz ki belülről ennyi idő után!Nekem is tervbe van véve és akarok csináltatni egy turbo csövet is a gumi helyére,mert

a tököm kivan hogy ez is kezd betöredezni!

Akarok képeket csinálni, ha jó leszek tolok fel róla párat... :lol:

Hol van neked gumin...cső a turbóhoz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akarok képeket csinálni, ha jó leszek tolok fel róla párat... :lol:

Hol van neked gumin...cső a turbóhoz? :lol:

Közvetlen az intercooler utáni "S" alakú cső!!Nagy nehezen találtam egy használtat,de ezek már megszolgálták az idejüket!Még ezt a telet kibírja talán,utána cserélnem kell,mert elmegy a levegő nagy része és ennyi erő sem lesz benne!Próbálok csináltatni egyet rozsdamentes acélból,azzal nem lesz többet baj!

Link to comment
Megosztás:

Közvetlen az intercooler utáni "S" alakú cső!!Nagy nehezen találtam egy használtat,de ezek már megszolgálták az idejüket!Még ezt a telet kibírja talán,utána cserélnem kell,mert elmegy a levegő nagy része és ennyi erő sem lesz benne!Próbálok csináltatni egyet rozsdamentes acélból,azzal nem lesz többet baj!

És a rezgést mi fogja akkor csillapítani? :lol:

Nem poénból van gumiból az a cső.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Utolso elkeserédesem ti vagytok!!

Van egy 1996 os vectra b-m x16xel motoros benzin /gázos

A hiba amit leirok mar gáz berakás elött jelentkezett. :lol::(

szval kb egy éve kezdödött 1200 rpm-ig szaggattam hidegen melegen fél év utan 1600 ig max ,mostmar 2000 ig berángat az auto. nem tudok vele lassan gurulni egyszeruen nme tudjuk miért.

Gyertyákat kicseréltük , kábel szett csere is volt, masik trafo is volt fenn, asszme az egr szelep már levan vakolva,. Ma a asszem a map szenzolrt és kicseréltem és változatlan.

4-5 szerelönél voltam és mind hiába (mechanikai szerelö és elektromos szerelo egyaránt volt).

ha lassitok is olyna egyeneltesne szaggatosan lassit , mindig vissza kell váltani ha lassitok és pl kanyarodok.

Ha elindulok egyesbe és sportosan akarok indulni ledadog meg a 2000 rpm et el nem éri. de utann is erötlennek érzem az autot

a hengerekbe meg mértük a nyomást és meg felelök voltak.

Remélem mindent leirtam. ezen kivul semmi baja de olyna szinten el vok keseredve hogy el akarom adni pedig szeretem.

Kérlek titeket segitsetek nekem megoldani.

pgabor17@gmail.com ra tudtok irni emailt vagy a 20/2274407 es szamon ha meg csörgettke vissza hivok barkit...

Köszi

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Utolso elkeserédesem ti vagytok!!

Van egy 1996 os vectra b-m x16xel motoros benzin /gázos

A hiba amit leirok mar gáz berakás elött jelentkezett. :lol::(

szval kb egy éve kezdödött 1200 rpm-ig szaggattam hidegen melegen fél év utan 1600 ig max ,mostmar 2000 ig berángat az auto. nem tudok vele lassan gurulni egyszeruen nme tudjuk miért.

Gyertyákat kicseréltük , kábel szett csere is volt, masik trafo is volt fenn, asszme az egr szelep már levan vakolva,. Ma a asszem a map szenzolrt és kicseréltem és változatlan.

4-5 szerelönél voltam és mind hiába (mechanikai szerelö és elektromos szerelo egyaránt volt).

ha lassitok is olyna egyeneltesne szaggatosan lassit , mindig vissza kell váltani ha lassitok és pl kanyarodok.

Ha elindulok egyesbe és sportosan akarok indulni ledadog meg a 2000 rpm et el nem éri. de utann is erötlennek érzem az autot

a hengerekbe meg mértük a nyomást és meg felelök voltak.

Remélem mindent leirtam. ezen kivul semmi baja de olyna szinten el vok keseredve hogy el akarom adni pedig szeretem.

Kérlek titeket segitsetek nekem megoldani.

pgabor17@gmail.com ra tudtok irni emailt vagy a 20/2274407 es szamon ha meg csörgettke vissza hivok barkit...

Köszi

Gábor

Nem kell minden topicba berakni a hozzászólásodat. Egybe bőven elég!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Utolso elkeserédesem ti vagytok!!

Van egy 1996 os vectra b-m x16xel motoros benzin /gázos

A hiba amit leirok mar gáz berakás elött jelentkezett. :lol::(

szval kb egy éve kezdödött 1200 rpm-ig szaggattam hidegen melegen fél év utan 1600 ig max ,mostmar 2000 ig berángat az auto. nem tudok vele lassan gurulni egyszeruen nme tudjuk miért.

Gyertyákat kicseréltük , kábel szett csere is volt, masik trafo is volt fenn, asszme az egr szelep már levan vakolva,. Ma a asszem a map szenzolrt és kicseréltem és változatlan.

4-5 szerelönél voltam és mind hiába (mechanikai szerelö és elektromos szerelo egyaránt volt).

ha lassitok is olyna egyeneltesne szaggatosan lassit , mindig vissza kell váltani ha lassitok és pl kanyarodok.

Ha elindulok egyesbe és sportosan akarok indulni ledadog meg a 2000 rpm et el nem éri. de utann is erötlennek érzem az autot

a hengerekbe meg mértük a nyomást és meg felelök voltak.

Remélem mindent leirtam. ezen kivul semmi baja de olyna szinten el vok keseredve hogy el akarom adni pedig szeretem.

Kérlek titeket segitsetek nekem megoldani.

pgabor17@gmail.com ra tudtok irni emailt vagy a 20/2274407 es szamon ha meg csörgettke vissza hivok barkit...

Köszi

Gábor

Helló

Első körben nézesd meg az üzemanyag szállítási mennyiséget,én kb 15 szerelőnél is voltam persze mind ismerős és senki nem tudta mi a gond az autómnál,gyorsításnál mindig ledadogott 2000 alatt felette minden jó volt de ha lassítottam és ujjból gyorsítottam és 2000 alatt volt a fordulat akkor meg meg torpant.

nekem azért mázlim van mert van donor autóm is és mivel a tünetek nekem gyanúsak voltak kicseréltem az AC-t és azóta semmi bajom nagyon szépen megy és már nem dadog.

Én is kicseréltem a lambdát EGR-t üz any nyom szabályzót szűrőt mindent mégsem lett jó kiolvastattam semmi hiba, mindenki csak hümmögöt hogy nem tudják.Ezt nézesd meg terhelésnél gyorsításnál nem kap elég ü anyagot ezért dadog le,látatlanba 80% esélyel ez lessz a hiba,aztán az EGR-t is megszabadíthatod a vakolástól.

Link to comment
Megosztás:

zombee86

Énilyennel még nem találkoztam! Írtál különféle szerelőkről, a computert kiolvasta valamelyik: esetleg egy régebbi tárolt hibából elindulni, ha van ilyen.

Annyi minden lehet még bakker!

Én ilyen esetben mindig azt kérdezem h a lambda szondák jók-e aztán egr még akkor is ha le van vakolva egy takarítás nem árthat, és jönnek a hőmérséklet jeladók légtömegmerők bár ezeketa comp mindet jelzi ha jol tudom

Tőlem ennyi telt de vannak itt tapasztaltabbak is várd meg az ő véleményüket is

na mire bepögytem a telón jött egy másik ja az AC az nagyon megtudja szívatni az embert fater is ezzel szívott asconával meg az alapjárati motort vagy potmétert cserélték még

Link to comment
Megosztás:

zombee86

Énilyennel még nem találkoztam! Írtál különféle szerelőkről, a computert kiolvasta valamelyik: esetleg egy régebbi tárolt hibából elindulni, ha van ilyen.

Annyi minden lehet még bakker!

Én ilyen esetben mindig azt kérdezem h a lambda szondák jók-e aztán egr még akkor is ha le van vakolva egy takarítás nem árthat, és jönnek a hőmérséklet jeladók légtömegmerők bár ezeketa comp mindet jelzi ha jol tudom

Tőlem ennyi telt de vannak itt tapasztaltabbak is várd meg az ő véleményüket is

na mire bepögytem a telón jött egy másik ja az AC az nagyon megtudja szívatni az embert fater is ezzel szívott asconával meg az alapjárati motort vagy potmétert cserélték még

computer semmi hibát nem ir ki soha,sajnos

nem vagyok egy nagy auto szakértö

de amire emlékszek meg amiket meg csinaltunk azt leirtam..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.