Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Klímakonzol; kiszedtem a helyéről: lepattintottam a körben lévő műanyagot (2kis pöcök le is volt törve), a műanyag burkolatot is levettem, ezt, valamint a klímaegységet 2db csavar fogja a középkonzolhoz, ezután kijött az egység, de még mindig nincs annyi hely, hogy a kezem beférjen széthúzni a vezetékeket-erre asszem ki kell venni a rádiót kerettel együtt.

Kérdés hogy lehet kipattintani a klímaegységet a műanyag házból? Ki akarom cserélni az izzókat. Csak egyszerűen és óvatosan kipattintani a füleket?

Digitális klíma vagy manuális? Manuálisnál csak ki kell pattintani a burkolatot a forgatható kapcsolók körül, és két izzó adja a háttérvilágítást.

Link to comment
Megosztás:

Digitális klíma vagy manuális? Manuálisnál csak ki kell pattintani a burkolatot a forgatható kapcsolók körül, és két izzó adja a háttérvilágítást.

Digis. Azért kérdezem, mert elég nehezen lehet szétpattintani, legalábbis ahogy elsőre próbáltam még a helyén, nem sokat akar engedni a hátulja...

Link to comment
Megosztás:

Jamégegy kéréds: a szellőző rostélyokat úgy kell kiszedni mint az F-ét? Mert azt fogóval megfogva kellett kihúzni, itt is ez az eljárás? A 2 középsőt akarom megcsinálni, mert az oldalra mozgató műanyag sín egyik fele le van esve-mind2nek.

Én csavarhúzóval szoktam a szélénél kipattintani!Ha nagyon el van kopva a pöcök,akkor fogóval is ki lehet húzni,de elsőnek inkább akaszd ki oldalt,nehogy letörjed!

Link to comment
Megosztás:

Jamégegy kéréds: a szellőző rostélyokat úgy kell kiszedni mint az F-ét? Mert azt fogóval megfogva kellett kihúzni, itt is ez az eljárás? A 2 középsőt akarom megcsinálni, mert az oldalra mozgató műanyag sín egyik fele le van esve-mind2nek.

Szikével be kell nyúlni a szélénél, és a tartó füleket benyomni. Elég nehéz kiszedni, ha még nem volt kiszedve egyszer sem.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nem tudja valaki hogy a légzsáknak hol van az elektronikája eldugva a vectrába?Me kicseréltem az izzót mosmeg világít,oszt még a tél előtt jó lenne meglesni hogy mi a gond.

"Még lehet jól jön a télen ha müködik" ;)

Előbb olvastasd ki, hogy mi a hiba, lehet, hogy az ülés alatti csati a gond - övfeszítő - az is a lufilámpát gyújtja ki. Vectra betegség.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Nem tudja valaki hogy a légzsáknak hol van az elektronikája eldugva a vectrába?Me kicseréltem az izzót mosmeg világít,oszt még a tél előtt jó lenne meglesni hogy mi a gond.

"Még lehet jól jön a télen ha müködik" ;)

Ha megvan a hiba és javítva,akkor jöhet a törlés,mert a javítással magától nem törlődik,azaz továbbra sem fog működni és világítani fog!

Link to comment
Megosztás:

hát a helyzet a következő

Igazatok van,emellett elsiklottam hogy előbb olvastassam.

üléseket cseréltem benne mert az enyém nemvolt fűthető most már az van benne,és a csatikat át kellett kötni mert a régibe csak az övfeszítő vezetékei mentek ebbe meg a fűtésé is lehet ott volt a hiba hogy az aksi nem volt levéve amikor cseréltem az üléseket és hibának érzékelte a széthúzást vagy nem jól kötöttem be vissza az övfeszítő vezetékeit felcserélhettem .Na de azt honnan tudom meg .

Köszönöm mindenkinek a választ.

Azé csak tanul az ember ;)

Link to comment
Megosztás:

hát a helyzet a következő

Igazatok van,emellett elsiklottam hogy előbb olvastassam.

üléseket cseréltem benne mert az enyém nemvolt fűthető most már az van benne,és a csatikat át kellett kötni mert a régibe csak az övfeszítő vezetékei mentek ebbe meg a fűtésé is lehet ott volt a hiba hogy az aksi nem volt levéve amikor cseréltem az üléseket és hibának érzékelte a széthúzást vagy nem jól kötöttem be vissza az övfeszítő vezetékeit felcserélhettem .Na de azt honnan tudom meg .

Köszönöm mindenkinek a választ.

Azé csak tanul az ember ;)

Nem kell áramtalanítani. Csak a gyújtást nem szabad addig ráadni amíg vissza össze nincs kötve a légzsák rendszerben minden (övfeszítők, légzsákok).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.