Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Köszönöm a segitséget srácok, a hiba valóban az volt hogy letört az a kis pöcök. Kicseréltem és a hiba megszünt létezni :) Ám volt egy olyanom, hogy csörömpölő hang jött a motor alsó részéből, onnan ahol a 2 féltengely csatlakozik a motorhoz, továbbá jobra kanyarban ( vontatáskor figyeltem meg) iszonyú mód recsegett valami. Nemrégiben mentem vele és ez a fajta hang megszünt semmi csörömpölés meg semmit. Szerintetek mi lehetett a gond? vagy mi a gond? Jövöhéten megyek szerelöhöz, de gondoltam kikérem a véleményetek :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelesek!

Lenne egy 97es F Astram. 1,7 Isuzu diesel!
Az autó két éve van nálam,épitkezős autónak vettem,és gyepálom is ahogy kell! :) Olaj,szürők cserélve, plusz vezérlés. Szoval az alapokat megadom neki!
A gondom: Kb 3-4 hónapja játsza,hogy "hidegben" nehezen indul el. A hideg jelen esetben mondjuk 6-8 óra állást,illetve akár 20-25 fokot jelent. Tehát inkább több állás után!
Viszont valamennyire hőmérséklet függő a dolog,mert pl a ma és tegnap reggeli 13 fokot már nagyon nem szerette,viszont 30 fokban sokkal jobban indul!
Tehát önindító teker,de kell vagy 10 mp mire beröffen! Tavaly még minusz 10ben is pöcc röff volt!
Miután beröffen,szépen jár,és ha leállitom 1 perc mulva, már pöccre indul!
Izzitógyertyára gyanakodtam,cseréltem mind a 4et! Utána levegőre, beraktam egy visszacsapó szelepet az adagoló és üzemanyag szürő közé(ü.a szürő 35ezerrel ezelőtt lett cserélve,ha ez infó). hiba ugyan az...
Indítás közben dobálja a szürkés kékes füstöt.(adagoló jó? )
Az akksi egy 60 Ah-s energizer. Kértem kölcsön egy 74-est,azzal is meg van a hiba.
Lassan jön a rossz idő, félek hogy 0 fok körül itthon maradok vele!
Valakinek bármi tippje, hogy ne kelljen szerelőhöz vinnem rögtön? :)
Köszönöm előre is!
Üdv
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Volna egy X16XEL astra f caraván, 97-es. A következő hiba lépet fell most nála.:

-fogyasztás érezhetően megnőt (ő most a legkisebb hiba)

-bemelegedés után eltűnik az alapjárat (hidegen kiválló, melegen megyek a kocsival és pirosnál kuplung majd a kocsi leáll, ha beindítom, akko beindul, de ilyen 300-400as alapjáraton szenved majd pár másodperc 5-10mp után felugrik a rendesre. Ha megyek ezután vele egy 100méter, akkor ismét kezdi előről. Egyhelyben állok a kocsival akkor nem jön elő probléma csak menet után)

-bemelgedés után rángad finom gázadásra/elvételre (hidegen minden sima)

Ha valakinek volt hasonló hibája és tudna nekem egy kiíndulási pontot mondani, akkor nagyon hálás lennék.

üdv

Sziasztok!

Nos lett véve egy 2szálas vízhőgomba, valamint egy új lambda szonda. EGR szelep le lett kötve, érezhetően megjött a kocsi ereje, lambda hatását majd később érezhető, sokat nem ment még azóta a kocsi. Viszont még mindig melegen hektikusan leáll. Jól sejtem, hogy az alapjárati motort kellene megnéznem esetleg cserélnem?, vagy valakinek van valami 5lete?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelesek!

Lenne egy 97es F Astram. 1,7 Isuzu diesel!
Az autó két éve van nálam,épitkezős autónak vettem,és gyepálom is ahogy kell! :) Olaj,szürők cserélve, plusz vezérlés. Szoval az alapokat megadom neki!
A gondom: Kb 3-4 hónapja játsza,hogy "hidegben" nehezen indul el. A hideg jelen esetben mondjuk 6-8 óra állást,illetve akár 20-25 fokot jelent. Tehát inkább több állás után!
Viszont valamennyire hőmérséklet függő a dolog,mert pl a ma és tegnap reggeli 13 fokot már nagyon nem szerette,viszont 30 fokban sokkal jobban indul!
Tehát önindító teker,de kell vagy 10 mp mire beröffen! Tavaly még minusz 10ben is pöcc röff volt!
Miután beröffen,szépen jár,és ha leállitom 1 perc mulva, már pöccre indul!
Izzitógyertyára gyanakodtam,cseréltem mind a 4et! Utána levegőre, beraktam egy visszacsapó szelepet az adagoló és üzemanyag szürő közé(ü.a szürő 35ezerrel ezelőtt lett cserélve,ha ez infó). hiba ugyan az...
Indítás közben dobálja a szürkés kékes füstöt.(adagoló jó? )
Az akksi egy 60 Ah-s energizer. Kértem kölcsön egy 74-est,azzal is meg van a hiba.

Lassan jön a rossz idő, félek hogy 0 fok körül itthon maradok vele!

Valakinek bármi tippje, hogy ne kelljen szerelőhöz vinnem rögtön? :)
Köszönöm előre is!
Üdv
Most pluszban annyi infó,hogy mikor hazaértem vele melóból,rámértem az izzítógyertya hidjára, haverom izzitozott,de semmi feszültséget nem mértem rajt. Kérdés,hogy üzem melegen izzít e egyáltalán,tehát kell e rajt lennie fesz.nek?
Ha kell,akkor valami ötlet a hibára? Lehet bebeszélem magamnak,de mintha 1 évvel ezelőtt sokkal hangosabbat kattant volna a relé. Most nagyon kell hallgatóznom hogy meghalljam. De ez lehet már paranoia! <_< :D

Módosítva : Peti1987
Link to comment
Megosztás:

Már írtam az X16XEL alapjárati problémáról.

Kapott egy 2 szálas vízhő gombát, új lambda szondát és egy új alapjárati motorot is. Ettől függetlenül még mindig fenn áll a hiba!

Kezdek tanácstalan lenni, esetleg amire még gondoltam, hogy a folytószelep állás érzékelő?... (de már csak végső elkeseredésben)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Már írtam az X16XEL alapjárati problémáról.

Kapott egy 2 szálas vízhő gombát, új lambda szondát és egy új alapjárati motorot is. Ettől függetlenül még mindig fenn áll a hiba!

Kezdek tanácstalan lenni, esetleg amire még gondoltam, hogy a folytószelep állás érzékelő?... (de már csak végső elkeseredésben)

üdv

A TPS potira anyázna rendesen, plusz akkor nem alapjárati problémák lennének. :) Check Engine nem világít? A kuplungra leállás az jellemzően sebességjeladó problémára utal.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A TPS potira anyázna rendesen, plusz akkor nem alapjárati problémák lennének. :) Check Engine nem világít? A kuplungra leállás az jellemzően sebességjeladó problémára utal.

Akkor kizárom a tps-t, igazából annyi van, hogy hidegen marha jó a kocsi és semmire se áll le. Se klíma, se semmi, de ahogy bemelegszik, utána mész a kocsival és vagy ilyen 200-as alapjárat van és utána visszaugrik egy pár 10mp után rendesre ,vagy totál nincs alapjárat. Check En. nem világít, de meglesem az izzót majd mert gyanus, hogy semmi jel. :D

Ettől függetlenül amit most mondtál, azt most számításba veszem. ["Helyileg merre található a kis jószág?"] (elolvastam, sebesség jeladó, az a spirálon van nem?) :)

üdv és köszi előre is..

Módosítva : kiscobiii
Link to comment
Megosztás:

Akkor kizárom a tps-t, igazából annyi van, hogy hidegen marha jó a kocsi és semmire se áll le. Se klíma, se semmi, de ahogy bemelegszik, utána mész a kocsival és vagy ilyen 200-as alapjárat van és utána visszaugrik egy pár 10mp után rendesre ,vagy totál nincs alapjárat. Check En. nem világít, de meglesem az izzót majd mert gyanus, hogy semmi jel. :D

Ettől függetlenül amit most mondtál, azt most számításba veszem. ["Helyileg merre található a kis jószág?"] (elolvastam, sebesség jeladó, az a spirálon van nem?) :)

üdv és köszi előre is..

Ha gyújtás ráadásnál sem világít a Check Engine, akkor az izzó bajos. :) A műszeregységben van benne, a km óra spirál felett található a rácsatlakozó fóliavezeték. Nekem mikor elszakadt a km óra spirál, ugyanezt csinálta, bár az alapjárattal nem volt bajom, csak mindig lefulladt, ahogy benyomtam a kuplungot. Viszont rossz sebességjeladó esetén hidegen is behülyülne. Amúgy a lambdaszoda az melyik? Valami univerzális párezer forintost vettél vagy normális eredetit?

Módosítva : daykiller
Link to comment
Megosztás:

Ha gyújtás ráadásnál sem világít a Check Engine, akkor az izzó bajos. :) A műszeregységben van benne, a km óra spirál felett található a rácsatlakozó fóliavezeték. Nekem mikor elszakadt a km óra spirál, ugyanezt csinálta, bár az alapjárattal nem volt bajom, csak mindig lefulladt, ahogy benyomtam a kuplungot. Viszont rossz sebességjeladó esetén hidegen is behülyülne. Amúgy a lambdaszoda az melyik? Valami univerzális párezer forintost vettél vagy normális eredetit?

Szia!

Hú, a lambda márkáját nemtudom, de olyan 11e. huf körül vettem. A kocsi egy 10 perc menet után kezdi el csinálni ezt a "nem tartom meg alapjártatot" játékot. Egyszer csak elkezd vagy 100-200-as alapjárat lenni, vagy leáll. Ha épp megtud állni 100-200-on, akkor vagy visszaugrik egy pár 10mp-en belül normálisra vagy leáll.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hú, a lambda márkáját nemtudom, de olyan 11e. huf körül vettem. A kocsi egy 10 perc menet után kezdi el csinálni ezt a "nem tartom meg alapjártatot" játékot. Egyszer csak elkezd vagy 100-200-as alapjárat lenni, vagy leáll. Ha épp megtud állni 100-200-on, akkor vagy visszaugrik egy pár 10mp-en belül normálisra vagy leáll.

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy ott nincs rendben valami.

Mert 60-80 °C körül kezdi figyelni a lambda jelét. Vagy a hőmérséklet jeladóra tippeltem volna, de azt írtad, kicserélted...

Esetleg meglehetne nézni a vezérműtengelynél lévő jeladót, mert onnan veszi a fordulatszámot, azt hiszem.

Lehet, h mikor bemelegszik a motor, valami nem érintkezik rendesen, vagy haldoklik a jeladó.

Igaz, erre hibakódot kellene dobnia...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy ott nincs rendben valami.

Mert 60-80 °C körül kezdi figyelni a lambda jelét. Vagy a hőmérséklet jeladóra tippeltem volna, de azt írtad, kicserélted...

Esetleg meglehetne nézni a vezérműtengelynél lévő jeladót, mert onnan veszi a fordulatszámot, azt hiszem.

Lehet, h mikor bemelegszik a motor, valami nem érintkezik rendesen, vagy haldoklik a jeladó.

Igaz, erre hibakódot kellene dobnia...

Tavaj már vettem bele egy ilyen 11e. forintos lambda szondát és akkor semmi baj nem volt. Márkát most nemtudok mondani, de én is valami féle kontaktra gondolok, mert csak meleg autónál van ez. A veztengeynél nem a felső holtpontot figyeli? Amugy igen a 2 szálas vízhő.g.-át is kicseréltem és ki is mértem hozzá, szóval egyre jobban záródnak ki a lehetőségek, csak jó lenne már egy olyan, ha pénzt is kell költeni, ami biztos :)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Pedig nagyon úgy tűnik, hogy ott nincs rendben valami.

Mert 60-80 °C körül kezdi figyelni a lambda jelét. Vagy a hőmérséklet jeladóra tippeltem volna, de azt írtad, kicserélted...

Esetleg meglehetne nézni a vezérműtengelynél lévő jeladót, mert onnan veszi a fordulatszámot, azt hiszem.

Lehet, h mikor bemelegszik a motor, valami nem érintkezik rendesen, vagy haldoklik a jeladó.

Igaz, erre hibakódot kellene dobnia...

Nekem akkor rinyált a lambda miatt, mikor kinyitott a termosztát. Tehát elvileg onnantól figyeli.

A fordulatszámot a főtengelyjeladóról veszi.

Arra viszont nem kaptam választ, hogy egyáltalán a check engine világít-e gyújtásnál, álló motornál.

Link to comment
Megosztás:

Nekem akkor rinyált a lambda miatt, mikor kinyitott a termosztát. Tehát elvileg onnantól figyeli.

A fordulatszámot a főtengelyjeladóról veszi.

Arra viszont nem kaptam választ, hogy egyáltalán a check engine világít-e gyújtásnál, álló motornál.

A check engine-re adok választ csak most épp nincs itt az autó

De írtam már egyszer, hogy nem vettem volna észre, hogy egyáltalán világítana, szóval az izzót is megnézem.

Viszont a vez.teng.-nél lévő jeladó az még játékos, mert ott éri a legnagyobb hő. A kocsi nem egyből az első melegedsére (termosztát nyitásra áll le), hanem 10-12perc után mikor a motortérben is már jó forró a hangulat. Addig a venti is kapcsol 3-4x és utána kezdi el. Szóval most lehet rámozdulok a fordulatszám jeladóra, látok benne rációt. (csak megint a miért? :) )

Link to comment
Megosztás:

A check engine-re adok választ csak most épp nincs itt az autó

De írtam már egyszer, hogy nem vettem volna észre, hogy egyáltalán világítana, szóval az izzót is megnézem.

Viszont a vez.teng.-nél lévő jeladó az még játékos, mert ott éri a legnagyobb hő. A kocsi nem egyből az első melegedsére (termosztát nyitásra áll le), hanem 10-12perc után mikor a motortérben is már jó forró a hangulat. Addig a venti is kapcsol 3-4x és utána kezdi el. Szóval most lehet rámozdulok a fordulatszám jeladóra, látok benne rációt. (csak megint a miért? :) )

A főtengelyjeladó nem nagyon szokott tönkremenni, csak ha elharapja a nyest. :D De akkor be sem indul a gépjármű motorja. A veztengely jeladótól meg vészprogram van és nem megy, de legalább sokat fogyaszt. Egyébként még egy dolog van, ami ha rossz az melegre rosszul reagál. A DIS modul. Mivel az párban gyújt, így ha gondja van, akkor kapásból kiesik két henger a normál működésből. Illetve lehet csak a rácsatlakozó vezeték kontakthibás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A főtengelyjeladó nem nagyon szokott tönkremenni, csak ha elharapja a nyest. :D De akkor be sem indul a gépjármű motorja. A veztengely jeladótól meg vészprogram van és nem megy, de legalább sokat fogyaszt. Egyébként még egy dolog van, ami ha rossz az melegre rosszul reagál. A DIS modul. Mivel az párban gyújt, így ha gondja van, akkor kapásból kiesik két henger a normál működésből. Illetve lehet csak a rácsatlakozó vezeték kontakthibás.

Egyik ismerősömmel pont ezen beszélgettünk, hogy gyújtó trafó. Kontakt ellenőrzés után, ha szint semmi változás, akkor cserén kívül semmi más kimérése nincs ha jól sejtem? :)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Bakker nézzünk már egy gyertyaképet, hogy egyáltalán a keverékképzés rendben-e van!

Kivettem, inkább feketések a gyertyák (talán betudható az elmult napok indítózási kisérleteinek cirke 30-40 indítózás ebből egyszer elindult.

Gondoltam ha már kiveszem cserélem is, irány unix, vettem 4 ngk gyertyát ezt ajánlották hozzá, meg egy 20as gyertyakulcsot, haza, persze hogy 16 os ami benne van...sebaj vissza unixhoz 16 os gyertyakulcs, kivesz az első kettő új be, harmadik ki (jobbról a rotor felől nézve), persze a 3. már nem megy vissza olyan mintha a 20 as kulcs nem férne ott a blokktól már (a kulcs).

Próbálok képet csinálni róla a gyertyáról.

Link to comment
Megosztás:

Na hát megoldás sehogy sincs az alapjáratra. Rádugtuk műszerre ott sem hiba nem volt. Új alapjárati motor, új lambda, új 2 vez.vízhő.jeladó, új gyújtó trafó, gyertyák / kábel átnézve, egr lekötve. Menet közben nem rángat jól húz stb... Van egy Delco Remy 199-es vákuum mágnes szelep, annak a csővét lehúztuk és hagyunk neki alapjárati levegőt (amit az alapjárati motor elzár) mivel kikerüli az alapjárati motort így a kocsi nem áll le, de persze a fő hiba még most is fent áll, csak élhető az autó.

Ugy néz ki, hogy több foglalkozás már nem lesz a kocsival, mindenki beleunt :)

Ha van még bármi nem anyagi 5let, akkor meghallgatom és kipróbáljuk, de mi már tanácstalanok vagyunk. Egy opel szervízt felhívtunk, és ott nagyon szivélyesen közölték velünk, hogy régi autó, hiába felújított a motorja alsó hangon is sok nulla lesz a vége. Ekkor mi is szivélyesen elköszöntünk.

Köszönöm az eddigi segítségeket!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Na hát megoldás sehogy sincs az alapjáratra. Rádugtuk műszerre ott sem hiba nem volt. Új alapjárati motor, új lambda, új 2 vez.vízhő.jeladó, új gyújtó trafó, gyertyák / kábel átnézve, egr lekötve. Menet közben nem rángat jól húz stb... Van egy Delco Remy 199-es vákuum mágnes szelep, annak a csővét lehúztuk és hagyunk neki alapjárati levegőt (amit az alapjárati motor elzár) mivel kikerüli az alapjárati motort így a kocsi nem áll le, de persze a fő hiba még most is fent áll, csak élhető az autó.

Ugy néz ki, hogy több foglalkozás már nem lesz a kocsival, mindenki beleunt :)

Ha van még bármi nem anyagi 5let, akkor meghallgatom és kipróbáljuk, de mi már tanácstalanok vagyunk. Egy opel szervízt felhívtunk, és ott nagyon szivélyesen közölték velünk, hogy régi autó, hiába felújított a motorja alsó hangon is sok nulla lesz a vége. Ekkor mi is szivélyesen elköszöntünk.

Köszönöm az eddigi segítségeket!

üdv

Map-szenzor a tűzfalon volt cserélve-próbálva, a csöve nincs kiszakadva? Nincs felcserélve a Map, és a kartergázcső csöve? (esestleg ha mostanában volt itt munka van hogy forditva dugják vissza)

Link to comment
Megosztás:

Map-szenzor a tűzfalon volt cserélve-próbálva, a csöve nincs kiszakadva? Nincs felcserélve a Map, és a kartergázcső csöve? (esestleg ha mostanában volt itt munka van hogy forditva dugják vissza)

A map-sze.-hoz nem nyúltunk hozzá, a csöve a pillangó szelep után a szívósorba megy és van mellette még egy cső, amin egy visszacsapó szelep is van. Szerintem ezek jó helyen vannak. Map szenzoron én is gondolkodtam már, de valamiért sose került számításba.

üdv

Link to comment
Megosztás:

A map-sze.-hoz nem nyúltunk hozzá, a csöve a pillangó szelep után a szívósorba megy és van mellette még egy cső, amin egy visszacsapó szelep is van. Szerintem ezek jó helyen vannak. Map szenzoron én is gondolkodtam már, de valamiért sose került számításba.

üdv

Pedig ez is nagymértékben beleszól az alapjáratba, a MAP-szenzorból jövő cső legyen az injektor hátuljában a felső a kartergázcső az alsó. A másik Ufó alakú bizbasz a tankszellőztetés része. Azt meg lehet nézni hogy ezekbe a vékony vákumcsővekben nincsenek-e széndarabkák az aktívszén szűrőből.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Pedig ez is nagymértékben beleszól az alapjáratba, a MAP-szenzorból jövő cső legyen az injektor hátuljában a felső a kartergázcső az alsó. A másik Ufó alakú bizbasz a tankszellőztetés része. Azt meg lehet nézni hogy ezekbe a vékony vákumcsővekben nincsenek-e széndarabkák az aktívszén szűrőből.

Amit írtam, hogy remy delco 199-es mágnesszelepen lévő vákumcső az televolt széndarabkál. Most fogom kimérni a map szenzort.

Gondolom a széndarabkák az nem egészséges. :)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Amit írtam, hogy remy delco 199-es mágnesszelepen lévő vákumcső az televolt széndarabkál. Most fogom kimérni a map szenzort.

Gondolom a széndarabkák az nem egészséges. :)

üdv

Azok a széndarabkák nem kis problémát tudnak okozni. Az aktívszén-szűrőt kell kiiktatni és a csöveket kitisztítani.

Link to comment
Megosztás:

Amit írtam, hogy remy delco 199-es mágnesszelepen lévő vákumcső az televolt széndarabkál. Most fogom kimérni a map szenzort.

Gondolom a széndarabkák az nem egészséges. :)

üdv

Azok a széndarabkák nem engedik lezárni a vákuumszelepet, így a motor ha kell ha nem szívja a tankból a szuszt.

Az aktívszén szűrőből jövő csőbe teszel egy papíros benzinszűrőt és kikell takarítani aszelepet.

Az egyik oldalán van egy háromszogű belső nyílású rúd. Azt kell kitekerni és kiszórni a cuccot.

Link to comment
Megosztás:

Pedig ez is nagymértékben beleszól az alapjáratba, a MAP-szenzorból jövő cső legyen az injektor hátuljában a felső a kartergázcső az alsó. A másik Ufó alakú bizbasz a tankszellőztetés része. Azt meg lehet nézni hogy ezekbe a vékony vákumcsővekben nincsenek-e széndarabkák az aktívszén szűrőből.

Kimértem, Ugye GND / JEL / +5V, na a test és az +5 volt oké, motor járása közben alapjáraton 1.34v körül ugrál az érték, hol leesik 0.99-re hol 2-3v, attól függően, hogy a fordulatszám hogy ugrál.

Ha jóltudom a jelnek 1v-nak kell lennie stabilan nem?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.