Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Na, hát voltam olyan okos, hogy elmentem a Haudekhez Bp-n, hogy ugyan mi baja lehet a km-órámnak. Na, hát kicsit lesújtódtam: az lehet, hogy az óra csal, az viszont elég kizárt, hogy csak úgy elkezdjen gyorsabban pörögni a km-számláló is, márpedig szemmel láthatóan ezt teszi. Úgyhogy lehet, hogy valamikor, valahol váltót cseréltek a kocsiban (tudja a fene), pl. egy GSI váltóra, és más áttétellel hajtja meg a spirált.

Vagy km órát, más W számmal. :) (azt egyszerűbb, és Neked is egyszerűbb órát keresni a váltóhoz)

Ha beírod ide milyen áttételű váltód van, biztos lesz valakinek olyan, és meg tudja mondani milyen W számú óra van hozzá. :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy km órát, más W számmal. :) (azt egyszerűbb, és Neked is egyszerűbb órát keresni a váltóhoz)

Ha beírod ide milyen áttételű váltód van, biztos lesz valakinek olyan, és meg tudja mondani milyen W számú óra van hozzá. :D

Honnan tudom ezt kideríteni? Órát bontóból lehet szerezni?

Link to comment
Megosztás:

Általában az óraegység nem szokott passzolni, és nem a váltó.

Azért írtam neki, hogy engem érdekel. :) Úgyhogy legyetek olyan kedvesek, és a rászorulótól ne vegyétek el a falatot. :D De most komolyan... mi a franctól lehet az, hogy a váltó oké, de a műszer meg nem? Miért cserélik ezt ki?

Link to comment
Megosztás:

Azért írtam neki, hogy engem érdekel. :) Úgyhogy legyetek olyan kedvesek, és a rászorulótól ne vegyétek el a falatot. :D De most komolyan... mi a franctól lehet az, hogy a váltó oké, de a műszer meg nem? Miért cserélik ezt ki?

Miért , a váltócsere is elképzelhető, ha pölö szétment benne a difi, és nam javították hanem cserélték bontottra.

Link to comment
Megosztás:

Le szeretném engedni a motorról meg a hűtőről a vizet ,mert felakarom tölteni friss fagyállóval ,és az lenne a kérdésem hogy hol tudom leengedni a benne lévő vizet?

Ja és a váltóba hol tudom ellenőrizni az olajat vagy esetleg lecserélni és után tölteni, mert nem tudom hol van rajta a beöntő nyílás se.

Link to comment
Megosztás:

Miért , a váltócsere is elképzelhető, ha pölö szétment benne a difi, és nam javították hanem cserélték bontottra.

De Te mondtad, hogy általában a műszer nem stimmel. A váltócserét el tudom képzelni, de a műszert... Jó, az is tönkremehet... Azért megpróbálom megnézni a számát a váltónak.

Link to comment
Megosztás:

De Te mondtad, hogy általában a műszer nem stimmel. A váltócserét el tudom képzelni, de a műszert... Jó, az is tönkremehet... Azért megpróbálom megnézni a számát a váltónak.

Végülis nem tudod a kocsi előéletét, bármelyiket cserélhették.

Szerintem a km spirál meghajtótengelye a beöntő és ellenörző de nézz meg egy szerelési könyvet.

A beöntö az a "szuszogó" egy műanyag kupakkal takart nyílás, az ellenőrző meg oldalt van a féltengely felett.

Link to comment
Megosztás:

Végülis nem tudod a kocsi előéletét, bármelyiket cserélhették.

A beöntö az a "szuszogó" egy műanyag kupakkal takart nyílás, az ellenőrző meg oldalt van a féltengely felett.

ÉS azt úgy kell akkor csinálnom ,hogy kiveszem az ellenőrző csavart és addig töltöm olajjal ameddig meg jelenik ott meg az olaj?

Link to comment
Megosztás:

Végülis nem tudod a kocsi előéletét, bármelyiket cserélhették.

Hát nem. :) Akkor ha jól gondolom, tényleg az lesz a megoldás, hogy megnézem a váltót, hogy milyen szám van beleütve, majd kiszerelem a km-órát, keresek rajta valamilyen W-számot, és itt valami szaki megmondja nekem, hogy az én kocsimhoz egyáltalán stimmel-e a váltó gyárilag, és ha igen, akkor a megadott W szám alapján kideríthető, hogy ahhoz a váltóhoz stimmel-e a műszer.

Link to comment
Megosztás:

Rendben akkor szerzek be GM olajat holnap és lecserélem de azt még nem tudom hogy a leeresztő csavar melyik lehet ???

Nincs leeresztő csavar, a váltó alját le kell venni.

Hát nem. :) Akkor ha jól gondolom, tényleg az lesz a megoldás, hogy megnézem a váltót, hogy milyen szám van beleütve, majd kiszerelem a km-órát, keresek rajta valamilyen W-számot, és itt valami szaki megmondja nekem, hogy az én kocsimhoz egyáltalán stimmel-e a váltó gyárilag, és ha igen, akkor a megadott W szám alapján kideríthető, hogy ahhoz a váltóhoz stimmel-e a műszer.

Nem látszik az órán a szám?

PA070022_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ti GM olajat használtok??

A váltóba igen. Mondjuk én a motorba is, de ez egy másik téma.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.