Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nem, az jó, akkor van baj, ha szisszen, mert ha rosszul működik a tankszellőztetés összeszívja az AC az üanyagtankot.

Akkor az a szelep jól működik!Csak az az érdekes,hogy járó motornál a szelepnek a másik csöcsén nem érzek se vákumot se semmi mást!Akkor lehet,hogy az a szénszűrő kezd meghalni!Mivel ott a szelepnél találtam ilyen szénport!

Amugy annak a szénszűrőnek mi a szerepe?

Link to comment
Megosztás:

Akkor az a szelep jól működik!Csak az az érdekes,hogy járó motornál a szelepnek a másik csöcsén nem érzek se vákumot se semmi mást!Akkor lehet,hogy az a szénszűrő kezd meghalni!Mivel ott a szelepnél találtam ilyen szénport!

Amugy annak a szénszűrőnek mi a szerepe?

A benzingőz megkötése.Akár át is lehet hidalni, de bontóban is akad.

Link to comment
Megosztás:

Akkor az a szelep jól működik!Csak az az érdekes,hogy járó motornál a szelepnek a másik csöcsén nem érzek se vákumot se semmi mást!Akkor lehet,hogy az a szénszűrő kezd meghalni!Mivel ott a szelepnél találtam ilyen szénport!

Amugy annak a szénszűrőnek mi a szerepe?

Tenni kell a szelep és a széntartály közé egy kis műanyagházas, papír benzinszűrőt és akkor a szén morzsa nem tud eljutni a szelepig vagy a motorig... :D

Kb 200 HUF egy olyan szűrő...

Link to comment
Megosztás:

Van erről egész jó kis képes leírás, úgy emlékszem Novy csinálta. Nála szerintem megtalálod.

A váltó első felén van a kapcsolója. Húzd le a csatlakozót és nézd meg, hogy direktben világít-e a lámpa. Adj neki egy kis kontaktspray-t.

Koszi a tanacsot. Bejott.

Kontakt hiba volt a csatlakozonal. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Van egy C14NZ mostors 1.4-es astra. 196.000 km. Ebből kb 50.000 km amit én tettem bele.

Teljesítményhiányt érzékelek.

Most volt cserélve vezérműtenegely, hangerfejtömítés..., - szóval motorikusan rendben van. Reméltem ezek megoldják a problémámat.

Mostanában, ha gyorsítottam mindig megtorpant egy kicsit, majd utána "indult meg".

Cseréltünk map szenzort. Ezt a problémát meg is oldotta, de ha odalépek neki nagyon lusta.

3-masban is nagy dünnyögve gyorsul. 5-ösben autópálya enyhe emelkedő és 120 -nál nem nagyon megy többet. Odáig is nehézkesen gyorsul.

Előzésbe nem nagyon kezdek, mert jobb a biztonság.

Van ötletetek, hogy mi okozhatja az erő eltűnést?

Diagnosztikára rátettük, amit az autó tud kommunikálni azok az értékek rendben vannak.

Mivel hozzám csak használtan került, mit várhatok el tőle maximálisan?

Előre is köszönöm, az észrevételeket, tanácsokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis problémánk az F-es Astránkkkal, és kiváncsi lennék a véleményetekre. Teljes neve 1997 Vauxhall Asta Arctic II 1.6i 8V. Nagyon rosszul kezdett menni, az alapjárat ugrált. A vége hengerfelytomítés csere lett,a vele járó maszlaggal egyutt(olaj, szuro,vezérmuszíj). Amikor elhoztam a szervízbol kigyulladt a sárga lámpa a muszerfalon (elotte nem égett). Azt mondták valami általános hibakódot adott ki, ami 2 szenzorra vonatkozik, a lamda szenzorra és a kopogásérzékelore. Mindkettot kicserélték, ám amikor elhoztam a szervízbol, a hibajelzo megint kigyulladt. Ugyanaz a hibakód, megint kitorolték, azt mondták szerintuk a komputer rossz. Amúgy a kocsi jól megy, bár azóta egyszer megint alacsony fordulatnál kuplung kinyomásakor felporgette a motort 3000-re magától. Szerintetek mi lehet a hiba?

Koszi elore is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.

Van egy C14NZ mostors 1.4-es astra. 196.000 km. Ebből kb 50.000 km amit én tettem bele.

Teljesítményhiányt érzékelek.

Most volt cserélve vezérműtenegely, hangerfejtömítés..., - szóval motorikusan rendben van. Reméltem ezek megoldják a problémámat.

Mostanában, ha gyorsítottam mindig megtorpant egy kicsit, majd utána "indult meg".

Cseréltünk map szenzort. Ezt a problémát meg is oldotta, de ha odalépek neki nagyon lusta.

3-masban is nagy dünnyögve gyorsul. 5-ösben autópálya enyhe emelkedő és 120 -nál nem nagyon megy többet. Odáig is nehézkesen gyorsul.

Előzésbe nem nagyon kezdek, mert jobb a biztonság.

Van ötletetek, hogy mi okozhatja az erő eltűnést?

Diagnosztikára rátettük, amit az autó tud kommunikálni azok az értékek rendben vannak.

Mivel hozzám csak használtan került, mit várhatok el tőle maximálisan?

Előre is köszönöm, az észrevételeket, tanácsokat.

Nekem ugyanez a moci, csak nagyobb, caravan bódéval olyan 150-körül megy, és az 5-sebesség nem gyorsítófokozat, arra ott van a 4. 4.-ben lepadlózom aztán amikor már nem gyorsul fel lehet kapcsoni 5.-be.

Sziasztok!

Van egy kis problémánk az F-es Astránkkkal, és kiváncsi lennék a véleményetekre. Teljes neve 1997 Vauxhall Asta Arctic II 1.6i 8V. Nagyon rosszul kezdett menni, az alapjárat ugrált. A vége hengerfelytomítés csere lett,a vele járó maszlaggal egyutt(olaj, szuro,vezérmuszíj). Amikor elhoztam a szervízbol kigyulladt a sárga lámpa a muszerfalon (elotte nem égett). Azt mondták valami általános hibakódot adott ki, ami 2 szenzorra vonatkozik, a lamda szenzorra és a kopogásérzékelore. Mindkettot kicserélték, ám amikor elhoztam a szervízbol, a hibajelzo megint kigyulladt. Ugyanaz a hibakód, megint kitorolték, azt mondták szerintuk a komputer rossz. Amúgy a kocsi jól megy, bár azóta egyszer megint alacsony fordulatnál kuplung kinyomásakor felporgette a motort 3000-re magától. Szerintetek mi lehet a hiba?

Koszi elore is!

Fordulatszám felpörgést szokott okozni az elkoszolódott alapjárati léptetőmotor is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy '97-es kombi astrát.Mivel még nem volt ilyenem,érdeklődnék,hogy mire kell odafigyelni,illetve mit ajánlatos átnézni.(olaj és vezérléscsere természetes)

Amúgy elég jó állapotúnak és karbantartottnak tűnik,nincs lelakva. Kódja:X16XEL. 1.6 16V

Egy dolog amit nem tudok:miért világít az a kis sárga "motor" lámpa.Néha ha hideg a motor akkor nem világít,néha meg melegen sem csinálja.Mikor milyen kedve van.

Olvastam itt valahol,hogy ki lehet "villogtatni".Ezt, hogy kell csinálni és mit kell számolni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy '97-es kombi astrát.Mivel még nem volt ilyenem,érdeklődnék,hogy mire kell odafigyelni,illetve mit ajánlatos átnézni.(olaj és vezérléscsere természetes)

Amúgy elég jó állapotúnak és karbantartottnak tűnik,nincs lelakva. Kódja:X16XEL. 1.6 16V

Egy dolog amit nem tudok:miért világít az a kis sárga "motor" lámpa.Néha ha hideg a motor akkor nem világít,néha meg melegen sem csinálja.Mikor milyen kedve van.

Olvastam itt valahol,hogy ki lehet "villogtatni".Ezt, hogy kell csinálni és mit kell számolni?

Itt nézd meg! B)

Más:

Dáwidot megkérjük reagálja le a "kombi" kifejezést! :D :D :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez a moci, csak nagyobb, caravan bódéval olyan 150-körül megy, és az 5-sebesség nem gyorsítófokozat, arra ott van a 4. 4.-ben lepadlózom aztán amikor már nem gyorsul fel lehet kapcsoni 5.-be.

Fordulatszám felpörgést szokott okozni az elkoszolódott alapjárati léptetőmotor is.

Koszi. Ezt hogy lehet tisztítani? Amúgy a nagyobb rejtély az a hibalámpa felgyulladása. Megint kb 60 km után menet kozben kigyulladt. Amikor leállítottam a motort megint elaludt, és azóta sem világít. A kocsi amúgy tényleg jól megy. Az egész csak azért aggaszt, mert 3 hét múlva indulunk egy kb 2000 km-es útra, és nem szeretnénk ledogleni Európa kozepén. Valakinek otlet?

Link to comment
Megosztás:

Koszi. Ezt hogy lehet tisztítani? Amúgy a nagyobb rejtély az a hibalámpa felgyulladása. Megint kb 60 km után menet kozben kigyulladt. Amikor leállítottam a motort megint elaludt, és azóta sem világít. A kocsi amúgy tényleg jól megy. Az egész csak azért aggaszt, mert 3 hét múlva indulunk egy kb 2000 km-es útra, és nem szeretnénk ledogleni Európa kozepén. Valakinek otlet?

Mindenképpen villogtasd ki a kódot az út előtt! Na és figyelj az olajfogyasztásra ez a motor nagyon szereti enni, akár 1000kilóméterenkéntkét is igényelheti a rátöltést.

Nekem két tippem van a hibára: lambda szonda, vagy egr szelep. Persze ez csak tipp. Kivillogtatás után meglátjuk.

kódkivillogtatás

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen villogtasd ki a kódot az út előtt! Na és figyelj az olajfogyasztásra ez a motor nagyon szereti enni, akár 1000kilóméterenkéntkét is igényelheti a rátöltést.

Nekem két tippem van a hibára: lambda szonda, vagy egr szelep. Persze ez csak tipp. Kivillogtatás után meglátjuk.

kódkivillogtatás

Koszi a választ. Szerencsére nem vészesen eszi az olajat, de azért mindig van nálunk egy kannányi. Lambda szonda és kopogásérzékelo lett cserélve most, a szerelo azt mondta hogy a kód erre a 2 szenzorra vonatkozott. Az az idegesíto, hogy ez a hiba addig nem volt, amíg el nem vittuk a szerelohoz a kocsit. Doglodott, ezért vittuk, hengerfejtomítés csere lett a vége. A lámpa csak azóta világít, elotte nem. Lehet hogy valamit akkor lett bibis? Megpróbálom kivillogtatni...

Link to comment
Megosztás:

Koszi a választ. Szerencsére nem vészesen eszi az olajat, de azért mindig van nálunk egy kannányi. Lambda szonda és kopogásérzékelo lett cserélve most, a szerelo azt mondta hogy a kód erre a 2 szenzorra vonatkozott. Az az idegesíto, hogy ez a hiba addig nem volt, amíg el nem vittuk a szerelohoz a kocsit. Doglodott, ezért vittuk, hengerfejtomítés csere lett a vége. A lámpa csak azóta világít, elotte nem. Lehet hogy valamit akkor lett bibis? Megpróbálom kivillogtatni...

Lehet (mennyire ismeritek a szerelőt? :D )... vagy csak véletlen egybeesés! :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet (mennyire ismeritek a szerelőt? :D )... vagy csak véletlen egybeesés! :D

Nem nagyon ismerjuk. Tobbszor volt ott a kocsi, de ennyi. Csak sajna a kocsikhoz sem értek annyira, hogy azt mondjam, hogy ezt ti csináltátok. Ha azt mondjátok, hogy a hengerfejtomítés csere kozben szerintetek vmit elbaltázhattak, és az okozza ezt, akkor jobban rájuk szállok. Meg megnézetem egy másik szerelovel a héten.

Link to comment
Megosztás:

Koszi a választ. Szerencsére nem vészesen eszi az olajat, de azért mindig van nálunk egy kannányi. Lambda szonda és kopogásérzékelő lett cserélve most, a szerelő azt mondta hogy a kód erre a 2 szenzorra vonatkozott. Az az idegesítő, hogy ez a hiba addig nem volt, amíg el nem vittük a szerelőhöz a kocsit. Döglődött, ezért vittük, hengerfejtömítés csere lett a vége. A lámpa csak azóta világít, előtte nem. Lehet hogy valamit akkor lett bibis? Megpróbálom kivillogtatni...

Lambdából milyen került bele? Abból csak a gyárit tolerálja, utángyártottakkal másnak is világított már a lámpa.

Link to comment
Megosztás:

Lambdából milyen került bele? Abból csak a gyárit tolerálja, utángyártottakkal másnak is világított már a lámpa.

Az a baj, hogy nem igazá tudja megnézni, hogy gyári-e, vagy sem, ha nem nagyon ért hozzá! Elhitetni meg bárkivel ellehet, hogy az gyári, sajna sok szerelő meg is teszi ezt... a felár része meg megmarad neki.. :D

Van esetleg valami kívülről is látható jele az eredetinek, meg a no name-nek? Ezt kellene leírni neki, ha valaki tudja! :D

Link to comment
Megosztás:

Koszi a választ. Szerencsére nem vészesen eszi az olajat, de azért mindig van nálunk egy kannányi. Lambda szonda és kopogásérzékelo lett cserélve most, a szerelo azt mondta hogy a kód erre a 2 szenzorra vonatkozott. Az az idegesíto, hogy ez a hiba addig nem volt, amíg el nem vittuk a szerelohoz a kocsit. Doglodott, ezért vittuk, hengerfejtomítés csere lett a vége. A lámpa csak azóta világít, elotte nem. Lehet hogy valamit akkor lett bibis? Megpróbálom kivillogtatni...

Kopogásszenzor nem jelemző hogy tönkremenne, inkább a vezetéke szakad, vagy csatlakozó kontaktos. Lambda szokott tönkremenni, de abból csak gyárit érdemes mert nem szereti az utángyártott és univerzálisakat.

Várjuk a villogtatás eredményét!

Link to comment
Megosztás:

Kopogásszenzor nem jelemző hogy tönkremenne, inkább a vezetéke szakad, vagy csatlakozó kontaktos. Lambda szokott tönkremenni, de abból csak gyárit érdemes mert nem szereti az utángyártott és univerzálisakat.

Várjuk a villogtatás eredményét!

Koszi a tippeket mindenkinek! A villogtatásra valószínuleg csak hétvégén kerul majd sor. Kozben nyomoztam a neten, és ezt az oldalt találtam, ahol lehetséges megoldások vannak (sajna angolul):

http://forums.bimmerforums.com/forum/showt...r+oxygen+sensor

Eszerint vákuum 'szivárgás' lehet a rendszerben. (Bocsi, biztos van erre megfelelo kifejezés, csak lefordítottam). Tobbeknek megoldódott a problémájuk ennek megszuntetésével. Házilag hogy lehetne kideríteni, hogy van-e szivárgás?

Link to comment
Megosztás:

helló az előbb én is megvillogtattam az opelbe a hibakódot ez jött ki : 1 szünet 4 szünet 10 szünet 5

eböl következtettem hogy 1405 (gondolom én) kikerestem itt: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

1405-"Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve" ez lefordítva kb. "kipufogógáz-visszavezető szelep EGR"

véleményeket várok, hogy helyesen gondolkodtam-e vagy nem.

további szép napot mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

helló az előbb én is megvillogtattam az opelbe a hibakódot ez jött ki : 1 szünet 4 szünet 10 szünet 5

eböl következtettem hogy 1405 (gondolom én) kikerestem itt: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm

1405-"Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve" ez lefordítva kb. "kipufogógáz-visszavezető szelep EGR"

véleményeket várok, hogy helyesen gondolkodtam-e vagy nem.

további szép napot mindenkinek.

Az az. :D Lehet ki kéne takarítani a szelepet. Nincs lezárva?

Link to comment
Megosztás:

Az az. :D Lehet ki kéne takarítani a szelepet. Nincs lezárva?

kösz a megerősítést. nincs lezárva. pont a tegnap olvasgattam itt, hogy le is lehet zárni vagy takarítani. most nézem motorikusan egyforma az autónk. nekem is 96os 1.6-os 8 szelepes caravánom van 75 lovas. lehet egy-két dologba meg foglak kérdezni.

kösz a gyors választ.

Link to comment
Megosztás:

kösz a megerősítést. nincs lezárva. pont a tegnap olvasgattam itt, hogy le is lehet zárni vagy takarítani. most nézem motorikusan egyforma az autónk. nekem is 96os 1.6-os 8 szelepes caravánom van 75 lovas. lehet egy-két dologba meg foglak kérdezni.

kösz a gyors választ.

okimoki. :D zárd le amúgy, miután kitakarítottad. :) szedd le az EGR-t és ha szorul a tengely, akkor féktisztítós kezelés bőségesen, majd ha már jól mozog, akkor zárás neki. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.