Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

hello!

Én cseréltem a széntartályban szivacsot!Én is levágtam a széntartály alját és ott van egy ilyen csillag alakú műanyag amiben szivacs van!Azt a műanyagot kipattintod és kiszórod a tartályból szenet és a tartály tetejében is van szivacs!Kicseréltem a két szivacsot visszaszortam a szenet visszapattintottam azt csillagalakú müanyagot és a tartály alját sziloval visszaragasztottam!És pluszban még szigetelőszalaggal is körbetekertem a külsejét!És azóta is jól működik!Persze én is benthagytam az átlátszó szűrőt a szelep elött és azóta nekem sincs benne szén!De elötte nekem is tele volt!

Remélem tudtam segíteni!

Ha kérdésed van írj!

Üdv.:zozo

Köszi Zozo a segítséget!

Mint említettem, én is levágtam az alját, de akkor az "újjal" is így teszek, és meglátjuk mi lesz...

Még egyszer köszi a leírást! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hétfőn viszem 4-edszer műszakira a kocsit. De az alapjáratom még mindig nemjó , nem tudnak alapjárati CO-t mérni , a gép ha jólláttam 900tól méri nekem meg csak 810 volt az alapjáratom. Cseréltem elosztófedelet, lambdaszondát, gyujtáskábeleket, gyertyákat, karbit kipucoltam légszűrő csere de semmi változás. Hogyan lehet ezen állítani?? Most már télleg kéne a műszaki :D

A másik meg hogy a CO is picit magas még, nem lehet azt valahogy kijátszani hogy legalább akkor legyen alacsonyabb? Előre köszi :D

Üdv: Petya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hétfőn viszem 4-edszer műszakira a kocsit. De az alapjáratom még mindig nemjó , nem tudnak alapjárati CO-t mérni , a gép ha jólláttam 900tól méri nekem meg csak 810 volt az alapjáratom. Cseréltem elosztófedelet, lambdaszondát, gyujtáskábeleket, gyertyákat, karbit kipucoltam légszűrő csere de semmi változás. Hogyan lehet ezen állítani?? Most már télleg kéne a műszaki :D

A másik meg hogy a CO is picit magas még, nem lehet azt valahogy kijátszani hogy legalább akkor legyen alacsonyabb? Előre köszi :P

Üdv: Petya

Hova a f.comba jársz Te? Mozaikba? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ez ilyen :S Elöször festés miatt szoltak, aztán sötétítés, fékcsere, gumiharangcsere,csapágy-kormánygömbcsukló csere, aztán CO... szivatnak rendesen .. :S De hiába vinném máshova ha CO meg az alapjárat nemjo :P

Egyrészt b.sszák meg, miért nem sorolják fel egyszerre, hogy mit akarnak, másrészt meg bammeg :D (a múltkor olyan autó ment át előttem a műszakin, amit kötélen húztak a helyszínre. Igaz, annak biztos nem volt magas a CO-ja :D )

Istennek te se a lábát fogod :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hétfőn viszem 4-edszer műszakira a kocsit. De az alapjáratom még mindig nemjó , nem tudnak alapjárati CO-t mérni , a gép ha jólláttam 900tól méri nekem meg csak 810 volt az alapjáratom. Cseréltem elosztófedelet, lambdaszondát, gyujtáskábeleket, gyertyákat, karbit kipucoltam légszűrő csere de semmi változás. Hogyan lehet ezen állítani?? Most már télleg kéne a műszaki :D

A másik meg hogy a CO is picit magas még, nem lehet azt valahogy kijátszani hogy legalább akkor legyen alacsonyabb? Előre köszi :D

Üdv: Petya

Tankolj felesben etanolt, az javítja a CO-értéket.

Link to comment
Megosztás:

Ez ilyen :S Elöször festés miatt szoltak, aztán sötétítés, fékcsere, gumiharangcsere,csapágy-kormánygömbcsukló csere, aztán CO... szivatnak rendesen .. :S De hiába vinném máshova ha CO meg az alapjárat nemjo :D

Vihetnéd egyáltalán, máshova ha már elmeszelték valamiért?

Csodás alapjáratot és co-t tudnak mérni, csak megkell találni a megfelelő emberkét.

Link to comment
Megosztás:

Vihetnéd egyáltalán, máshova ha már elmeszelték valamiért?

Csodás alapjáratot és co-t tudnak mérni, csak megkell találni a megfelelő emberkét.

Vihetném máshova, csak itt a legolcsóbb, CO-ér meg máshol is szólnánk.

Alapjárati motor? Jó tudni hogy ebbe ilyen is van :D Egyelőre még csak ismerkedek a motorjával, eddig csak ladákkal meg motorokkal volt dolgom, ez az injektoros még picit új nekem :D Amugy hol is van az a motor? Porlasztó jobboldala amire egy kábel megy jól gondolom ?:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1.4 classicba 99évj sedán , manuális ablakemelőm van és van hogy akad/általában akkor ha felfelé tekerem/ azt hogy lehet megszüntetni, szét bontom az ajtó kárpitot és bezsírozom vagy máshol keresem a hibát?

Nekem a szerkezet bezsírozása és a kéderek befújása szilikonsprével segített :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 1.4 classicba 99évj sedán , manuális ablakemelőm van és van hogy akad/általában akkor ha felfelé tekerem/ azt hogy lehet megszüntetni, szét bontom az ajtó kárpitot és bezsírozom vagy máshol keresem a hibát?

Szerkezet tisztítás-kenés, illetve, ha a kárpit le van szedve, akkor látsz két állítócsavart is, amivel az ablak dőlését tudod állítani. Lehet hogy azért szorul, mert ferdén áll, de az esetek többségében a takarítás elég neki :lol:

Vihetném máshova, csak itt a legolcsóbb, CO-ér meg máshol is szólnánk.

Alapjárati motor? Jó tudni hogy ebbe ilyen is van :D Egyelőre még csak ismerkedek a motorjával, eddig csak ladákkal meg motorokkal volt dolgom, ez az injektoros még picit új nekem :P Amugy hol is van az a motor? Porlasztó jobboldala amire egy kábel megy jól gondolom ?:D

Ha 3x meghúzzák, akkor azé' nemhiszem :D

Link to comment
Megosztás:

Vihetném máshova, csak itt a legolcsóbb, CO-ér meg máshol is szólnánk.

Alapjárati motor? Jó tudni hogy ebbe ilyen is van :D Egyelőre még csak ismerkedek a motorjával, eddig csak ladákkal meg motorokkal volt dolgom, ez az injektoros még picit új nekem :D Amugy hol is van az a motor? Porlasztó jobboldala amire egy kábel megy jól gondolom ?:D

Baloldalt van.

PC270012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Piros pötty.

Link to comment
Megosztás:

Baloldalt van.

PC270012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Piros pötty.

Igy van. Kiszeded a motort megtakarít visszatesz és kipróbál.

Nem tudm milyen helyre viszed vizsgáztatni. Erre mifelénk elég rugalmasak a biztos urak.

Fék kormány futómű legyen rendben meg mondjuk működjön a vas és már meg is van a vizsga

A sötétítés sem tui bukta arra is van megoldás.

Nem tudom amúgy mennyi a gyári alapjárat érték valami olyan emlékem van hogy 850- 950-ig.

Alapjárati co lehet magas kb kismillió dologtól.

Levegőszűrő,gyertya, Kábelek, esetleg vákumcsövek. Rotror elosztófedél ha van.

Link to comment
Megosztás:

Szerkezet tisztítás-kenés, illetve, ha a kárpit le van szedve, akkor látsz két állítócsavart is, amivel az ablak dőlését tudod állítani. Lehet hogy azért szorul, mert ferdén áll, de az esetek többségében a takarítás elég neki :D

Ha 3x meghúzzák, akkor azé' nemhiszem :D

köszi nektek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.