Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Azért még lehet kábel, vagy csatlakozó gond is....próbálj meg közvetlenül áramot adni a pumpának. Ha csak akad előfordul hogy polarítás fordítással meg lehet indítani visszafele, majd a normál irányban, de ez már a végét jelenti. Az immóra nem válaszoltál. Nekem is volt ilyen gondom, az áram nem ment el a pumpáig, valószínű a riasztó kevert be, de nem keresgéltük, áthidaltuk a szakaszt ahol meg volt szakítva a táp, és azóta jó.

nincs immóm,riasztóm.

Link to comment
Megosztás:

Azt meg hogyan csináljam,ennyire nem értek hozzá.........

Megkeresed a csatiját, ogye odamegy a kábel, és lehúzod. Az aljzatban látsz két tüskét ode kell 12V-ot csatlakoztatni. Pölö kötsz az akku két pólusára két hosszú drótót, és hozzáérinted a két tüskéhez őket. A polaritás a tesztkor nem számít. Ha van egy 9-voltos elemet azzal is próbálhatod, a két kapcsára drótót tekerve és a pumpához csatlakoztatva. Elég közel van egymáshoz a két tüske, előfordul hogy összeér a két drót egy szép szikra kíséretével, de az akku kibírja. Ha már úgyis lehúztad a csatit kössél rá egy 12V-os izzót ha ez világít a relé 30-87-es kapcsainak az összezárásakor akkor eljut ide az áram. Búgást nem mindíg hallani a gyujtás ráadásakor mert a gyári -eredeti pumpák halkak.

Link to comment
Megosztás:

Megkeresed a csatiját, ogye odamegy a kábel, és lehúzod. Az aljzatban látsz két tüskét ode kell 12V-ot csatlakoztatni. Pölö kötsz az akku két pólusára két hosszú drótót, és hozzáérinted a két tüskéhez őket. A polaritás a tesztkor nem számít. Ha van egy 9-voltos elemet azzal is próbálhatod, a két kapcsára drótót tekerve és a pumpához csatlakoztatva. Elég közel van egymáshoz a két tüske, előfordul hogy összeér a két drót egy szép szikra kíséretével, de az akku kibírja. Ha már úgyis lehúztad a csatit kössél rá egy 12V-os izzót ha ez világít a relé 30-87-es kapcsainak az összezárásakor akkor eljut ide az áram. Búgást nem mindíg hallani a gyujtás ráadásakor mert a gyári -eredeti pumpák halkak.

Rendben,értem.

köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Megkeresed a csatiját, ogye odamegy a kábel, és lehúzod. Az aljzatban látsz két tüskét ode kell 12V-ot csatlakoztatni. Pölö kötsz az akku két pólusára két hosszú drótót, és hozzáérinted a két tüskéhez őket. A polaritás a tesztkor nem számít. Ha van egy 9-voltos elemet azzal is próbálhatod, a két kapcsára drótót tekerve és a pumpához csatlakoztatva. Elég közel van egymáshoz a két tüske, előfordul hogy összeér a két drót egy szép szikra kíséretével, de az akku kibírja. Ha már úgyis lehúztad a csatit kössél rá egy 12V-os izzót ha ez világít a relé 30-87-es kapcsainak az összezárásakor akkor eljut ide az áram. Búgást nem mindíg hallani a gyujtás ráadásakor mert a gyári -eredeti pumpák halkak.

lehúztam a csatit,összekötöttem egy kislámpával.amikor ráadtam a gyújtást kb 2mp re felvillant a lámpa,aztán kialudt hiába volt rajta a gyújtás.de gondolom ez igy normális.a pumpát próbáltam beindítani de nem sikerült,a tüskéket sem látni olyan kicsi a hely.

hogyan szereljem ki az ac-t?a tankban nem sok benzin van,néha felvillan már a benzinlámpa.

Köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

lehúztam a csatit,összekötöttem egy kislámpával.amikor ráadtam a gyújtást kb 2mp re felvillant a lámpa,aztán kialudt hiába volt rajta a gyújtás.de gondolom ez igy normális.a pumpát próbáltam beindítani de nem sikerült,a tüskéket sem látni olyan kicsi a hely.

hogyan szereljem ki az ac-t?a tankban nem sok benzin van,néha felvillan már a benzinlámpa.

Köszi!!!!

Kitekered azt a 6 db csavart, csatit lehúzod, és lekötöd a benzincsövet. A benzincsövet a benzinszűrőről is lekötheted ott úgyis oldani kell néha a bilincset a szűrőt cserélni. Ilyen a pumpa, csak a fedélhez viszonyított szöge más:

P4220003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Arra vigyázz, hogy kiszedés után ne próbálgasd a pumpát addíg amíg teljesen ki nem száradt, mert robbanásveszélyes. A tankban azért nem robban fel, mert a szikra és a benzingőz ugyan adott , nincs viszont oxigén. Ha kiszedés után tesztelgeted akkor már ez is jelen van. Bár...én sem robbantam fel. :D

Link to comment
Megosztás:

lehúztam a csatit,összekötöttem egy kislámpával.amikor ráadtam a gyújtást kb 2mp re felvillant a lámpa,aztán kialudt hiába volt rajta a gyújtás.de gondolom ez igy normális.a pumpát próbáltam beindítani de nem sikerült,a tüskéket sem látni olyan kicsi a hely.

hogyan szereljem ki az ac-t?a tankban nem sok benzin van,néha felvillan már a benzinlámpa.

Köszi!!!!

Sziasztok!

Én egy kicsit utánaolvastam már az AC kiszedésnek, de hangsúlyozom, gyakorlatban még nem próbáltam, mivel lehet ez nem orvosolja az én problémámat.

Elvileg tanácsos üres tank mellett csinálni, például akár az ACvel is kiszívatni kannába, gondolom a jobb hátsó kerék előtti benzinszűrőnél lévő bekötő gumicső levételével a legegyszerűbb (attól, hogy kikötöd a szűrőből a bemenő gumicsövet, a benzin nem kezd el ömleni, az AC pumpának kell adni villanyt).

Az én gondom viszont nem szűnt meg, csak kicsit átalakult, tudtok valami tippet adni?

Korábban rapszódikus rángatás volt a jelenség, ami benzinszűrő cserével valamivel moderáltabbá vált, most bár a rángatás is előfordul, nem jellemző. Viszont az elég gyakran, hogy sebességváltás, vagy kuplung felengedés után - ha jól figyeltem meg, mivel leálláskor nem mindig azon agyalok, mi is váltotta ki - , de sosem induláskor, hanem menet közben egyszerűen hiába nyomom a gázt, nem gyorsul, de a motor jár, majd néhány másodperc múlva lámpák kigyulladnak, és teljesen leáll. Utána egyből indul, legtöbbször még nem is lassulok le nullára, menet közben ráindítok, és megy minden rendben egy darabig.

Amit csináltam: mivel üresben gurulva az alapjárat ingadozott, az alapjárati léptetőmotort kiszereltem, nem tűnt nagyon koszosnak, de beáztattam egy pár órára benzinbe, kicsit megpiszkáltam, tisztának tűnős állapotában visszaraktam, megszűnt az ingadozás. Egészen addig, amíg egyszer kicsit meghúzattam, pár percig magasabb fordulaton mentem vele, azóta megint csinálja, de csak üresben és csak lassú guruláskor, álló helyzetben egyenletes, semmi baja.

Jelenlegi legnagyobb gondom ez a menetközbeni leállás, nagyon zavaró, hogy mindig azt nézem, hova tudok lehúzódni, ha kell :D

Egyéb jelenség: indításkor nem a megszokott módon büdös a kipufogóm. Extra olajfogyást nem tapasztaltam, bár csak 1 hete nézem szinte napi rendszerességgel.

Ha jól tudom, amire az alapjárati motor van felszerelve, az a fojtószelepház? Lehet, hogy abban van kosz, amiből újra megtelt a huzatáskor az alapjárati motorom? Fojtószelepház tisztítás megoldás lehet?

Vagy már minden rémisztó dologra gondoltam, például ugrott egyet a vezérműszíj?

Közben szereztem egy AC pumpát is, de nem vagyok benne biztos, hogy azt kéne cserélnem (korábban volt ilyen tipp).

Köszi előre is!

Radler, sok sikert az AChez :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az én gondom viszont nem szűnt meg, csak kicsit átalakult, tudtok valami tippet adni?

Korábban rapszódikus rángatás volt a jelenség, ami benzinszűrő cserével valamivel moderáltabbá vált, most bár a rángatás is előfordul, nem jellemző. Viszont az elég gyakran, hogy sebességváltás, vagy kuplung felengedés után - ha jól figyeltem meg, mivel leálláskor nem mindig azon agyalok, mi is váltotta ki - , de sosem induláskor, hanem menet közben egyszerűen hiába nyomom a gázt, nem gyorsul, de a motor jár, majd néhány másodperc múlva lámpák kigyulladnak, és teljesen leáll. Utána egyből indul, legtöbbször még nem is lassulok le nullára, menet közben ráindítok, és megy minden rendben egy darabig.

sebesség jeladót nézted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

...

Az én gondom viszont nem szűnt meg, csak kicsit átalakult, tudtok valami tippet adni?

Korábban rapszódikus rángatás volt a jelenség, ami benzinszűrő cserével valamivel moderáltabbá vált, most bár a rángatás is előfordul, nem jellemző. Viszont az elég gyakran, hogy sebességváltás, vagy kuplung felengedés után - ha jól figyeltem meg, mivel leálláskor nem mindig azon agyalok, mi is váltotta ki - , de sosem induláskor, hanem menet közben egyszerűen hiába nyomom a gázt, nem gyorsul, de a motor jár, majd néhány másodperc múlva lámpák kigyulladnak, és teljesen leáll. Utána egyből indul, legtöbbször még nem is lassulok le nullára, menet közben ráindítok, és megy minden rendben egy darabig.

...

Ez a jelenség ráillik egy kínlódó pumpára. Ha nincs érintkezési hiba és jó a relé is, akkor feltétlenül megpróbálnám a pumpacserét.

Link to comment
Megosztás:

Ez a jelenség ráillik egy kínlódó pumpára. Ha nincs érintkezési hiba és jó a relé is, akkor feltétlenül megpróbálnám a pumpacserét.

Ezt azért lehet úgyis tesztelni, ha kinyomatja a tank egy részét pölö kannába a pumpával. Ha megvan a percenkénti 2 liter folyamatosan, akkor valszeg a pumpa jó. Nekem amikor halódott akkor nehezen indut el, ha már járt nem volt gond vele.

Link to comment
Megosztás:

sebesség jeladót nézted?

köszönöm mindenkinek a gyors reagálást.

Sebesség jeladó elvileg működik, gondolom a jel megvan, mert csak mozgásban lévő kocsinál ingadoztatja az alapjáratot.

Az indításkori büdös kipufogó nem utalhat valamire?

Különben mivel sikerült AC-t szereznem, jövő hétvégére kiautózom a benzinem, és akkor mégis megejtem a szombati cserét,

ha ezt is esélyesnek látjátok. Bár indítási gond sosem volt, hidegen másodikra, melegen elsőre mindig beröffen.

Akkor a fojtószelepházas koszolódás ötletem zsákutca?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

köszönöm mindenkinek a gyors reagálást.

Sebesség jeladó elvileg működik, gondolom a jel megvan, mert csak mozgásban lévő kocsinál ingadoztatja az alapjáratot.

Az indításkori büdös kipufogó nem utalhat valamire?

Különben mivel sikerült AC-t szereznem, jövő hétvégére kiautózom a benzinem, és akkor mégis megejtem a szombati cserét,

ha ezt is esélyesnek látjátok. Bár indítási gond sosem volt, hidegen másodikra, melegen elsőre mindig beröffen.

Akkor a fojtószelepházas koszolódás ötletem zsákutca?

Köszi

Ezt az ingadozást nekem is szokta csinálni erősebb tempó után, de mivel semmi különösebb gondot nem okoz, én nem nyomoztam sokat ez ügyben.

Link to comment
Megosztás:

Ezt azért lehet úgyis tesztelni, ha kinyomatja a tank egy részét pölö kannába a pumpával. Ha megvan a percenkénti 2 liter folyamatosan, akkor valszeg a pumpa jó. Nekem amikor halódott akkor nehezen indut el, ha már járt nem volt gond vele.

Igen, csak így terheletlenül szállít a pumpa. Más az áramfelvétel, más a fordulatszám, stb. Nem biztos, hogy így előjön a hiba.

Be kell kötni egy mérőórát és bevezetni az utastérbe a próbakör alatt. De ha már meg van a másik pumpa, akkor egyszerűbb és gyorsabb kicserélni. Persze a kontakthibát azért ki kell zárni!

Az is pumpát gyanúsítja, hogy benzinszűrő csere után csendesedett a helyzet, de nem szűnt meg.

Tényleg az a gyakoribb, hogy indulási problémája van a pumpának, de ha elindul akkor megy. Ilyenkor szokták dühösen ütögetni a tankot :D

Zolek!

Próbáltad direktbe kötött pumpával? Ezzel kizárható a relé hiba. Vagy biztosan nem érintkezési hibás a pumpa csatija?

(Ha már van cserepumpa, akkor én biztosan kicserélném, nem olyan nagy feladat.)

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak így terheletlenül szállít a pumpa. Más az áramfelvétel, más a fordulatszám, stb.

Be kell kötni egy mérőórát és bevezetni az utastérbe a próbakör alatt. De ha már meg van a másik pumpa, akkor egyszerűbb és gyorsabb kicserélni. Persze a kontakthibát azért ki kell zárni!

Az is pumpát gyanúsítja, hogy benzinszűrő csere után csendesedett a helyzet, de nem szűnt meg.

Tényleg az a gyakoribb, hogy indulási problémája van a pumpának, de ha elindul akkor megy. Ilyenkor szokták dühösen ütögetni a tankot :D

Zolek!

Próbáltad direktbe kötött pumpával? Ezzel kizárható a relé hiba. Vagy biztosan nem érintkezési hibás a pumpa csatija?

(Ha már van cserepumpa, akkor én biztosan kicserélném, nem olyan nagy feladat.)

Nem teljesen értem, az én esetemben, hogy lehetne direktbe kötni, mert ugye indulni indul, és menet közben meg vagy jön a hiba, vagy nem. Jól sejtem, hogy a relé meg járó motornál is kapcsol, pl. üresjárásban az tiltja le az üzemanyagáramlást? Pumpa csatlakozóját mozgatgattam, huzogattam, de nem változott semmi. Motortérben meg nem tudom, mit mennyire rángathatok meg, de kicsit piszkálgattam alapjáraton a csatlakozókat, nem volt negatív hatás.

Még olyat is hallottam, hogy légtömegmérő. A szíjugrásról elég hatékonyan lebeszéltetek, erről is tegyek le, mert első a pumpa gyanusítása? :D

Már várom a hétvégét, de addig még 5 aggódós reggeli bejárás és hazajárás vár.

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen értem, az én esetemben, hogy lehetne direktbe kötni, mert ugye indulni indul, és menet közben meg vagy jön a hiba, vagy nem. Jól sejtem, hogy a relé meg járó motornál is kapcsol, pl. üresjárásban az tiltja le az üzemanyagáramlást? Pumpa csatlakozóját mozgatgattam, huzogattam, de nem változott semmi. Motortérben meg nem tudom, mit mennyire rángathatok meg, de kicsit piszkálgattam alapjáraton a csatlakozókat, nem volt negatív hatás.

Még olyat is hallottam, hogy légtömegmérő. A szíjugrásról elég hatékonyan lebeszéltetek, erről is tegyek le, mert első a pumpa gyanusítása? :D

Már várom a hétvégét, de addig még 5 aggódós reggeli bejárás és hazajárás vár.

Úgy lehet, hogy kiveszed az ac relét és a foglalatban a 30 és 87-es lábakat összekötöd. Ilyenkor addig fog menni a pumpa, amíg ki nem veszed az áthidalást. Ha ilyenkor is jelentkezik a hiba, akkor nem a relé szívat.

Ennyire el szeretnéd kerülni (vagy csak halogatni) azt a pumpa cserét? :D

Légtömegmérő nincs 1,4 8 szelepnél.

Link to comment
Megosztás:

Úgy lehet, hogy kiveszed az ac relét és a foglalatban a 30 és 87-es lábakat összekötöd. Ilyenkor addig fog menni a pumpa, amíg ki nem veszed az áthidalást. Ha ilyenkor is jelentkezik a hiba, akkor nem a relé szívat.

Ennyire el szeretnéd kerülni (vagy csak halogatni) azt a pumpa cserét? :D

Légtömegmérő nincs 1,4 8 szelepnél.

Ennél hatékonyabban nem is tudtál volna lebeszélni a légtömegmérőről :D

Lehet hülye kérdés, de ha kiiktatom a relét és nyugodtan közlekedek összekötött 30-87-tel hova küldi a pumpa a benzint, ha a motornak nem esik jól, mert például motorfékkel gurulok? Mert a hibám az 5-30 km-es intervallumban szokott jelentkezni, egészséges ennyit menni összekötéssel?

Elkerülni nem fogom a pumpa cserét, csak ha hétközben este nem sikerül, másnap nehéz bejutnom munkába, sajnos vidékre járok.

Link to comment
Megosztás:

Ennél hatékonyabban nem is tudtál volna lebeszélni a légtömegmérőről :D

Lehet hülye kérdés, de ha kiiktatom a relét és nyugodtan közlekedek összekötött 30-87-tel hova küldi a pumpa a benzint, ha a motornak nem esik jól, mert például motorfékkel gurulok? Mert a hibám az 5-30 km-es intervallumban szokott jelentkezni, egészséges ennyit menni összekötéssel?

Elkerülni nem fogom a pumpa cserét, csak ha hétközben este nem sikerül, másnap nehéz bejutnom munkába, sajnos vidékre járok.

A relé is ugyan ezt csinálja, működteti a pumpát, amíg jár a motor (van egyéb szerepe is, de ez most nem lényeg).

A felesleg a visszafolyóágon keresztül a tankba jut.

Link to comment
Megosztás:

Ennél hatékonyabban nem is tudtál volna lebeszélni a légtömegmérőről :D

Lehet hülye kérdés, de ha kiiktatom a relét és nyugodtan közlekedek összekötött 30-87-tel hova küldi a pumpa a benzint, ha a motornak nem esik jól, mert például motorfékkel gurulok? Mert a hibám az 5-30 km-es intervallumban szokott jelentkezni, egészséges ennyit menni összekötéssel?

Elkerülni nem fogom a pumpa cserét, csak ha hétközben este nem sikerül, másnap nehéz bejutnom munkába, sajnos vidékre járok.

a felesleges benzin visszajut a tankba mert a pumpa mindig többet nyom mint amennyit a motor felhasznál

Link to comment
Megosztás:

A relé is ugyan ezt csinálja, működteti a pumpát, amíg jár a motor (van egyéb szerepe is, de ez most nem lényeg).

A felesleg a visszafolyóágon keresztül a tankba jut.

Értem.

Tehát ha indítózás előtt kiveszem a relét, és rövidre zárok, indítok, nyugodtan közlekedhetek vele, mert úgyis visszafolyik a nem kellő. Ezt hét közben is ki tudom próbálni. De akkor gyanítom csak az egyéb - általam nem ismert - szerepe miatt van szükség a relére, mert ezek szerint bármikor járhatnánk összekötött 30-87-tel, gondolom az is csak gyújtás alatt kap áramot.

Köszi :D

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Tehát ha indítózás előtt kiveszem a relét, és rövidre zárok, indítok, nyugodtan közlekedhetek vele, mert úgyis visszafolyik a nem kellő. Ezt hét közben is ki tudom próbálni. De akkor gyanítom csak az egyéb - általam nem ismert - szerepe miatt van szükség a relére, mert ezek szerint bármikor járhatnánk összekötött 30-87-tel, gondolom az is csak gyújtás alatt kap áramot.

Köszi :D

A 30-as álladó +

Addig fog működni a pumpa, amíg ki nem veszed az áthidalást. Tehát érdemes nem megfeledkezni róla.

Link to comment
Megosztás:

Értem.

Tehát ha indítózás előtt kiveszem a relét, és rövidre zárok, indítok, nyugodtan közlekedhetek vele, mert úgyis visszafolyik a nem kellő. Ezt hét közben is ki tudom próbálni. De akkor gyanítom csak az egyéb - általam nem ismert - szerepe miatt van szükség a relére, mert ezek szerint bármikor járhatnánk összekötött 30-87-tel, gondolom az is csak gyújtás alatt kap áramot.

Köszi :D

Azért van a relé, hogy motorleálláskor, vagy ne adj Isten balesetkor a pumpa megálljon, és ne nyomassa a benzint ha már nem kell. Próbakörön nincs nagy jelentősége, átt lehet hidalni.

Link to comment
Megosztás:

Azért van a relé, hogy motorleálláskor, vagy ne adj Isten balesetkor a pumpa megálljon, és ne nyomassa a benzint ha már nem kell. Próbakörön nincs nagy jelentősége, átt lehet hidalni.

Oké, így már tiszta, holnap ki is próbálom. De például ma munkába jövet semmi gond nem volt, sima 25 km.

Köszi az infókat, szép napot, majd jelentkezem, de remélem pozitív eredménnyel :D

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Szereztem ma egy ac pumpát (SIDAT).épp készülök szétszedni.A tájékoztatójában az olvasható,hogy ki kell tisztítani a tankot,az üzemanyagcsöveket átmosni

és a szűrőt kicserélni.

Na most ezekre én nem vok felkészüve.mennyire elhanyagolhatóak ezek a műveletek?nem gond ha a tank aljában van egy kis benya?

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Szereztem ma egy ac pumpát (SIDAT).épp készülök szétszedni.A tájékoztatójában az olvasható,hogy ki kell tisztítani a tankot,az üzemanyagcsöveket átmosni

és a szűrőt kicserélni.

Na most ezekre én nem vok felkészüve.mennyire elhanyagolhatóak ezek a műveletek?nem gond ha a tank aljában van egy kis benya?

Elég ha az üanyagszűrőt cseréled ami a kerék előtt van, a pumpa alján van egy előszűrő, nézd meg alaposan nincs-e kiszakadva, mert akkor azt is cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.