Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Lehet elengedi a nyomást az üzemanyag pumpában a szelep...ha ebben nagynyomású van...

Megvan a 85-ös hibakód rejtélye...immós volt a kocsi de áthidalták az üanyagpumpánál (vagy relénél) a blokkolást, így sima kulcsal működik de az ECU-dobja a kódot...

Úgy tudom nagynyomású. És azzal mit lehet kezdeni? Pumpa csere?

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom nagynyomású. És azzal mit lehet kezdeni? Pumpa csere?

Először meg kellene bizonyosodni arról tényleg ez-e a hiba. Ha jól tudom az injektorhídon van egy szelep azt megnyomva spriccelni kell a benzinnek több órás állás után is. A másik hogy az anyóoldali lábtér-köszöbburkolat mögött van a lila AC-ralé...ezt kihúzva a 30-87-es pineket összezárva a pumpa direktben indul. Ha összekötöd a két pint egy darab dróttal és utána az autó egyből indul akkor valószinű a visszacsapó szelep hibás és elengedni a benzint állás közben. Vagy pumpa csere, vagy egy másik visszacsapó szelep beépítése közvetlenül a pumpa után.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Szeretnék venni két használt dobbetétet a kocsihoz előre, mert a sajátomból az egyik oldali után gyártott, gyenge anyagú. Lenne egy pár, amit meg tudnék venni, viszont nem tudja pontosan az eladó sem, és én sem, hogy jó-e a kocsihoz. Van két cikkszám, ezek jók nekem?

GM 90356478

GM 90360278

Köszönöm a választ! (Hol lehet EPC-t beszerezni? Az eddigi netes EPC jelenleg nem működik....ilyen esetekre jól jönne)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Győrben egy megbízható/hozzáértő szerelőt?

(Lehetőleg olyat aki nem rajtam akar rögtön az első alkalommal meggazdagodni) :D

Előre is köszönöm.

A praktiker melletti körforgó közelébe van a Leiningen zsákutca (google térkép) A vége felé balra van két szerelő apja-fia, a csávónak Kázé a beceneve....egyszer vittem hozzá egy dieselt, úgy szimpatikusnak tünt...más nem tudok róla. :icon1: Van róla képem....nem a csávóról a dieselről... :D

1304869-20140106-iMNAJG.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát akad néhány, de megpróbálom minél rövidebben leírni:

1. Az utóbbi időben elkezdett olyan zakatoló (dízeles) hangja lenni. Bemelegedés után is ilyen, de csak alacsony fordulaton hallani. Néha hallok valami ütemesen, fémesen csattogó hangot is, de az lehet, hogy az előzőtől független, mert nem mindig csinálja.

2. 10 000 km alatt benyalt kb 7-8 liter olajat.

3. Párásodik (időjárás függő, de amikor olyan az idő akkor nagyon)

4. 2-3 napig állt szilveszter miatt, és mikor beindítottam az egész kasztnin érezhető ütemes vibrálást éreztem, rázta az egész autót. Elindultam vele, majd pár száz méter után abbahagyta.

5. 1-es, 2-es sebességfokozatot nehezen veszi (ez viszonylag friss, pár hetes problem).

6. Hátsó ablakmosó nem megy, próbáltam kitisztítani a fúvókát, nem segített. Szerintem "csőtörés" lesz, csak nem tudom merre megy a cső, így nem akartam szétbontani.

+ plusz még egy két apróság.

Még annyit, hogy június óta van meg, 1.6 16V, 97-es (X16XEL), Caravan. Vásárlás után egyből volt olaj-, vezérműszíj-, vízpumpa, plusz az összes szűrő cserélve.

Link to comment
Megosztás:

Hát akad néhány, de megpróbálom minél rövidebben leírni:

1. Az utóbbi időben elkezdett olyan zakatoló (dízeles) hangja lenni. Bemelegedés után is ilyen, de csak alacsony fordulaton hallani. Néha hallok valami ütemesen, fémesen csattogó hangot is, de az lehet, hogy az előzőtől független, mert nem mindig csinálja.

2. 10 000 km alatt benyalt kb 7-8 liter olajat.

3. Párásodik (időjárás függő, de amikor olyan az idő akkor nagyon)

4. 2-3 napig állt szilveszter miatt, és mikor beindítottam az egész kasztnin érezhető ütemes vibrálást éreztem, rázta az egész autót. Elindultam vele, majd pár száz méter után abbahagyta.

5. 1-es, 2-es sebességfokozatot nehezen veszi (ez viszonylag friss, pár hetes problem).

6. Hátsó ablakmosó nem megy, próbáltam kitisztítani a fúvókát, nem segített. Szerintem "csőtörés" lesz, csak nem tudom merre megy a cső, így nem akartam szétbontani.

+ plusz még egy két apróság.

Még annyit, hogy június óta van meg, 1.6 16V, 97-es (X16XEL), Caravan. Vásárlás után egyből volt olaj-, vezérműszíj-, vízpumpa, plusz az összes szűrő cserélve.

1.Hidrőtőke ,kopott dugattyúgyűrűk,kopott hajtókar estleg vezérműtengely csapágyak.

A vezérműszíj milyen állapotban van ?

2.kopott dugattyúgyűrűk

3.A pollenszűrő elvan tömődve vagy ázva.

5.Nem emel ki rendesen a kuplung(bovdenen állítani ,szőnyeget kihúzni a pedál alól)

Vagy váltókar persely kopott esetleg váltótartó gumibak szakadt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lenne egy olyan gondom,hogy nem tudom teletankolni a kocsit. Ha teljesen üresre kijárom és úgy tankolok akkor se tudok 32l többet beletuszkolni mert már folyik ki a beöntőnél és ha megyek vele valamennyit akkor is csak annyit tudok vissza tankolni,hogy 32 legyen benne. Mitől lehet ez? Azelőtt többször is televolt tankolva nem volt gond. Amiután kilett cserélve a benzinszivattyú azóta csinálja ezt. De nem lett benne hagyva a rongy vagy akármi. A beöntő cső alatt lévő 2 vélnyabb csövet lehúztam belefújtam levegővel akkor ment a szépen végig benzin szag is jött a beöntőnél szóval levegőztető dugulás szerintem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lenne egy olyan gondom,hogy nem tudom teletankolni a kocsit. Ha teljesen üresre kijárom és úgy tankolok akkor se tudok 32l többet beletuszkolni mert már folyik ki a beöntőnél és ha megyek vele valamennyit akkor is csak annyit tudok vissza tankolni,hogy 32 legyen benne. Mitől lehet ez? Azelőtt többször is televolt tankolva nem volt gond. Amiután kilett cserélve a benzinszivattyú azóta csinálja ezt. De nem lett benne hagyva a rongy vagy akármi. A beöntő cső alatt lévő 2 vélnyabb csövet lehúztam belefújtam levegővel akkor ment a szépen végig benzin szag is jött a beöntőnél szóval levegőztető dugulás szerintem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Lenne egy olyan gondom,hogy nem tudom teletankolni a kocsit. Ha teljesen üresre kijárom és úgy tankolok akkor se tudok 32l többet beletuszkolni mert már folyik ki a beöntőnél és ha megyek vele valamennyit akkor is csak annyit tudok vissza tankolni,hogy 32 legyen benne. Mitől lehet ez? Azelőtt többször is televolt tankolva nem volt gond. Amiután kilett cserélve a benzinszivattyú azóta csinálja ezt. De nem lett benne hagyva a rongy vagy akármi. A beöntő cső alatt lévő 2 vélnyabb csövet lehúztam belefújtam levegővel akkor ment a szépen végig benzin szag is jött a beöntőnél szóval levegőztető dugulás szerintem nincs.

Nézz alá a kocsinak előfordul hogy rossz tankszellőztetés miatt összeszívta a pumpa a tankodat, attól függetlenül hogy azok a vékony csövek átjárhatók.

Link to comment
Megosztás:

Hali, ha hengerfejes lenne a kocsim akkor fogyna a hűtővíz is nem csak az olaj ugye?

Hát az attól függ merre ég át a hengerfej tömités (vagy hol reped mag a hengerfej rosszabb esetben.) Ha a vízjárat szakad össze az égéstérrel akkor fogy a víz a csövek kökemények van hogy el is duranak, állás közben az adott henger megtelhet vízzel és nem is megy. Ha az olajjárat az égéstérrel, akkor ugye fogy az olaj nagy a kartergáz kékes büdös kipufogógáz.,aztán ha az olaj-vízjárat akkor olajos a hűtőfolyadék mondjuk és ezek kombinációi.

Link to comment
Megosztás:

Hát az attól függ merre ég át a hengerfej tömités (vagy hol reped mag a hengerfej rosszabb esetben.) Ha a vízjárat szakad össze az égéstérrel akkor fogy a víz a csövek kökemények van hogy el is duranak, állás közben az adott henger megtelhet vízzel és nem is megy. Ha az olajjárat az égéstérrel, akkor ugye fogy az olaj nagy a kartergáz kékes büdös kipufogógáz.,aztán ha az olaj-vízjárat akkor olajos a hűtőfolyadék mondjuk és ezek kombinációi.

értem, köszi a segítséget, víz nem fogy, nem füstöl, nem büdös, csak fogy az olaj. A hengerfejtömítésnél látszik egy kis olajfolyás a 4. henger sarkánál, meg valószínű főtengelyszimering szétment a vezérlés oldalán, mert reggelre van egy kb 10 cm átmérőjű folt az aszfalton. Csak azért kérdeztem mert a szerelő hengerfejesnek titulálta a kocsit, és én kételkedek ebben

Link to comment
Megosztás:

értem, köszi a segítséget, víz nem fogy, nem füstöl, nem büdös, csak fogy az olaj. A hengerfejtömítésnél látszik egy kis olajfolyás a 4. henger sarkánál, meg valószínű főtengelyszimering szétment a vezérlés oldalán, mert reggelre van egy kb 10 cm átmérőjű folt az aszfalton. Csak azért kérdeztem mert a szerelő hengerfejesnek titulálta a kocsit, és én kételkedek ebben

Hát ki kell cserélni a szimeringet a vezérműtengelynél, meg ha már bontva van a főtengelynél, és figyelgetni kell.

Link to comment
Megosztás:

A belső levegő keringetést tudja valaki hogyan lehet megjavítani?

Ha meg nyomom a gombot akkor bent marad bekapcsolt állapotban.

De csak akkor működik ha nyomva tartom a gombot.

Legegyszerűbben úgy, ha kicseréled a kapcsolót, szétbontani is szét lehet, de az türelemjáték, és nem biztos, hogy javítható.

Nem hiszem, hogy olyan drága lenne, bontva meg több millió van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Legegyszerűbben úgy, ha kicseréled a kapcsolót, szétbontani is szét lehet, de az türelemjáték, és nem biztos, hogy javítható.

Nem hiszem, hogy olyan drága lenne, bontva meg több millió van.

Lehet hogy ez elveszett belőle, vagy elfordult és szorul:

1309317-20140110-4GMAlI.jpg

Oda passzol a kapcsoló aljába abba a nút-labirintusba:

1309318-20140110-jbsZxJ.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy ma vezérműszíj és a hozzátartozó cuccok ki lettek cserélve(X16SZR) beleértve a termosztátot is meg a hőfok jeladód mert a műszerfalon nem volt visszajelzés. Indítás után kicsivel a vízhőfok majdnem felkúszott százra amibe az a érdekes, hogy a vízcsöveket és a hűtőt kézzel meglehetett fogni, meleg volt de nem égetett. A vízcsöveket megnyomkodtam, hogy kimenjenek a légbuborékok, de a hőfok nem ment lentebb és a ventilátor se indult be. Valahol ragadhatott még egy légbuborék vagy a termosztáttal van valami?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.