Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

A legutóbbi teletank óta mentem 500 km-t, de ezt mind városi forgalomban. Így sacc/kb 10 L-t falt be 100-on. Városban azért ez nem annyira sok egy 1.8-asnak. Csak az én pénztárcámnak... Próbáljak ki egy másik lambdát esetleg, hátha azzal kevesebbet enne? Bár még sosem volt cserélve mióta nálam van az autó.

Szerintem az egy jó városi fogyasztás! :D

Az enyém is megeszi a 10-et...van hogy többet is! B)

Mondjuk szesszel ezt másképp kell számolni.

Szerintem ne bolygasd meg a lambda szondát...esetleg ha van fölös pár ezer forintod, akkor valami műhelyben méresd ki oszcilloszkóppal... :)

Például itt

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az egy jó városi fogyasztás! :(

Az enyém is megeszi a 10-et...van hogy többet is! :D

Mondjuk szesszel ezt másképp kell számolni.

Szerintem ne bolygasd meg a lambda szondát...esetleg ha van fölös pár ezer forintod, akkor valami műhelyben méresd ki oszcilloszkóppal... :)

Például itt

Köszi az infót :) Érd nekem kicsit messze van, de talán közelebb is találok hasonlót. Én 95-öst tankolok, alkohol nélkül B) Még kitisztítom az EGR-t és az alapjáratimotor mechanikus részét, aztán ámen. Még annyit kérdeznék tőled, hogy mi a különbség az X18XE és az X18XE1 ECU között? Az egyest kivéve :) Viszont az én motorkódom így kezdődik X18XE1....... Számít ez valamit? Mikor ECU-t cseréltek, egy Vectra B-ét rakták bele, de azzal is jól műxik...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,szeretnek kerni egy kis segitseget toletek van egy opel astram es az a baja hogy rángat 2000 fordulatnal mar le is all a motor ha ujra inditom indul ugy megy mint egy ugro lo nincs ereje pedig cereltem benne szuroket. gyertyakat egy szoval szar ...mit tegyek? B) a tester sem mutat ki semmi hibat jah es eg a szerviz lampa neha mint a iranyjelzo villog....ha van otletetek irjatok Koszonom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,szeretnek kerni egy kis segitseget toletek van egy opel astram es az a baja hogy rángat 2000 fordulatnal mar le is all a motor ha ujra inditom indul ugy megy mint egy ugro lo nincs ereje pedig cereltem benne szuroket. gyertyakat egy szoval szar ...mit tegyek? :D a tester sem mutat ki semmi hibat jah es eg a szerviz lampa neha mint a iranyjelzo villog....ha van otletetek irjatok Koszonom

A kockabenzin az oka B) De komolyra fordítva a szót, írj előbb egy motorkódot az aláírásodba, úgy hamarabb tudnak a srácok segíteni! Nekem is Astrám van és még itt sokunknak :) A tapasztaltabbak, segíteni is tudnak :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ,szeretnek kerni egy kis segitseget toletek van egy opel astram es az a baja hogy rángat 2000 fordulatnal mar le is all a motor ha ujra inditom indul ugy megy mint egy ugro lo nincs ereje pedig cereltem benne szuroket. gyertyakat egy szoval szar ...mit tegyek? B) a tester sem mutat ki semmi hibat jah es eg a szerviz lampa neha mint a iranyjelzo villog....ha van otletetek irjatok Koszonom

Hibakód olvasás esetleg? talán elmeséli mi a nyűgje hozzávetőlegesen.

Link to comment
Megosztás:

Hibakód olvasás esetleg? talán elmeséli mi a nyűgje hozzávetőlegesen.

Írta, hogy "a tester sem mutat ki semmi hibát" :( Gondolom arra célzott, hogy kiolvastatta... Nekem is kiolvasták mikor vacakolt az autó két éve. Aztán kidobta, hogy immo, közben meg ECU-t kellett cserélni :D B) Ennyit a hibakódokról. Sokszor azzal se mennek semmire. Összetettebb ez mint az ember elsőre gondolná :)

Link to comment
Megosztás:

Írta, hogy "a tester sem mutat ki semmi hibát" :( Gondolom arra célzott, hogy kiolvastatta... Nekem is kiolvasták mikor vacakolt az autó két éve. Aztán kidobta, hogy immo, közben meg ECU-t kellett cserélni :D B) Ennyit a hibakódokról. Sokszor azzal se mennek semmire. Összetettebb ez mint az ember elsőre gondolná :)

Nem írta milyen teszter. Nekem az EGR-re nem anyázott semmi csak én (nem is tudna mert vákumos ), de ugyanúgy erőtlenvolt és ugrált mint a bakkecske ha nekinyomtam inkább meg állt. A lambdám mikor megfeküdt szintén ugrált erőtlen volt, égett a sárgalámpa (néha villogott is), de nem volt tárolt hibakód és vészprogramra is csak akkor ált át az ecu mikor lehúztam a lambda csatit

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót :) Érd nekem kicsit messze van, de talán közelebb is találok hasonlót. Én 95-öst tankolok, alkohol nélkül B) Még kitisztítom az EGR-t és az alapjáratimotor mechanikus részét, aztán ámen. Még annyit kérdeznék tőled, hogy mi a különbség az X18XE és az X18XE1 ECU között? Az egyest kivéve :( Viszont az én motorkódom így kezdődik X18XE1....... Számít ez valamit? Mikor ECU-t cseréltek, egy Vectra B-ét rakták bele, de azzal is jól műxik...

Hát erre a kérdésedre sajna nem tudom a választ! :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót :D Érd nekem kicsit messze van, de talán közelebb is találok hasonlót. Én 95-öst tankolok, alkohol nélkül B) Még kitisztítom az EGR-t és az alapjáratimotor mechanikus részét, aztán ámen. Még annyit kérdeznék tőled, hogy mi a különbség az X18XE és az X18XE1 ECU között? Az egyest kivéve :) Viszont az én motorkódom így kezdődik X18XE1....... Számít ez valamit? Mikor ECU-t cseréltek, egy Vectra B-ét rakták bele, de azzal is jól műxik...

.

Link to comment
Megosztás:

XE : 1. ECU szabájozás (megfelelő cuccal módositható olvasható a szoftver)

XE1: 1. ECU szabájozás - olvasás (megfelelő cuccal módositható olvasható a szoftver)

2. funkciók hozzáadása - olvasása ( gondolom itt lehet mégtöbb dolgot rábizni és olvasni a galádra, de minek? több hibának biztos)

enyit tok róla, végülis 1el több diagnosztikai funkciója van az xe1-nek

Én meg közben ezt találtam: "Az opel-infos szerint csak annyi a különbség, hogy az XE-nek 10.5, az XE1-nek pedig 10.8 a kompresszióviszonya. Mindkettő 116 LE 5400 1/min-fordulatszámon. Előbbi 3400 1/min, utóbbi 3600 1/min fordulatszámon adja le a max nyomatékot, 170 Nm-t. Google szerint is :D A XE1 lényegében egy felfúrt X16XEL, az X18XE pedig egy kicsi X20XEV." Akkor ezek szerint ennek is szerepe van, hogy XE, vagy XE1 B)

Link to comment
Megosztás:

Én meg közben ezt találtam: "Az opel-infos szerint csak annyi a különbség, hogy az XE-nek 10.5, az XE1-nek pedig 10.8 a kompresszióviszonya. Mindkettő 116 LE 5400 1/min-fordulatszámon. Előbbi 3400 1/min, utóbbi 3600 1/min fordulatszámon adja le a max nyomatékot, 170 Nm-t. Google szerint is :D A XE1 lényegében egy felfúrt X16XEL, az X18XE pedig egy kicsi X20XEV." Akkor ezek szerint ennek is szerepe van, hogy XE, vagy XE1 B)

Én is így tudom :)

Link to comment
Megosztás:

XE : 1. ECU szabályozás (megfelelő cuccal módositható olvasható a szoftver)

XE1: 1. ECU szabályozás - olvasás (megfelelő cuccal módositható olvasható a szoftver)

2. funkciók hozzáadása - olvasása ( gondolom itt lehet mégtöbb dolgot rábizni és olvasni a galádra, de minek? több hibának biztos)

enyit tok róla, végülis 1el több diagnosztikai funkciója van az xe1-nek

Kérném, hogy a helyesírásra jobban figyelj kicsit! :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg közben ezt találtam: "Az opel-infos szerint csak annyi a különbség, hogy az XE-nek 10.5, az XE1-nek pedig 10.8 a kompresszióviszonya. Mindkettő 116 LE 5400 1/min-fordulatszámon. Előbbi 3400 1/min, utóbbi 3600 1/min fordulatszámon adja le a max nyomatékot, 170 Nm-t. Google szerint is :) A XE1 lényegében egy felfúrt X16XEL, az X18XE pedig egy kicsi X20XEV." Akkor ezek szerint ennek is szerepe van, hogy XE, vagy XE1 :D

Nem ECU külöNbséget kérdeztél? Akkor bocsi :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.