Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

A relé számát vagy egy képet tudnál felrakni. Köszi...

Kompresszió méréssel döntöttél a felújítás mellett?

Még belerakom ezt a relét (ha találok) és levakolom az AGR-t. Ha nem segít, ez is kap egy vérátömlesztést...

Majd napközben teszek fel képet a reléről és a számáról .

Sajnos az én esetemben a korábbi tulajnál elszakadt a vez szíj és sérültek a szelepek (1görbe + törött vezető 3 tökéletlen zárás). a hiba egyszerű méréssel szinte biztosan behatárolható volt . Amiért megmértem nehezen indult , lusta és gázadásnál füstölt . Javítása gyűrű +szelepek és kipuf vezető csere +tömités , nagyker áron , házilag kivitelezve kB 30 000 Ft .

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam, elmesélem, hátha másnak is érdekes tapasztalat...

... de nem tudom, hogy milyen szoftvert keressek ahhoz, hogy a légzsák hibájának jelzését kiradírozhassam.

Itt, Szegeden némileg átrendeződtek az Opel márkaképviseletek. A régebbiek már nem azok, az új pedig ~2 hónapja vette fel a BMW mellé az Opelt is. Amikor ide írtam, akkor előtte már beszéltem velük és azt mondták, hogy az F astrához még nem kapták meg a szükséges csatlakozókat. Ezért is írtam ide.

Nos, szoftvert nem találtam, de egy emberkét igen, aki az ismerősöm ismerőse és ígérete szerint "néhány ezer forintért" meg tudja oldani a gondom. Vissza kellett (volna) hívnom délelőtt, hogy délután mikorra és hová vigyem az autót. Előtte még "hátha" alapon odacsörögtem a C-Mobil-hoz (Ők lettek Opel is.), hogy talán közben már megkapták azt a bizonyos csatit.

Beleszaladtam abba a szervízvezető emberkébe, akivel még hosszú évekkel ezelőtt volt kapcsolatom az akkor Daewoo Kalos-om kapcsán. Emlékezett rám és nagyon segítőkész is volt. Kiderült, hogy a cégnek ugyan nincs, de neki van a szükséges műszere. Nem ragozom: Pár perc alatt, egy fillér munkadíjat nem kérve megoldották nekem a légzsák visszajelzőt. (Régebben sem velük volt gondom, hanem az autóval.)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Olyat produkál most a járgány, hogy néha gond egyet, és leáll a motor. Ha újraindítom, indul egyből. Legalább 1 hónapban egyszer eljátssza ezt. Remélem a következőt előzés közben csinálja...

Adagoló mágnesszelepre tippelek, vagy gyújtáskapcsoló, vagy a kettő közötti vezetékre.

Volt már valakinek ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Olyat produkál most a járgány, hogy néha gond egyet, és leáll a motor. Ha újraindítom, indul egyből. Legalább 1 hónapban egyszer eljátssza ezt. Remélem a következőt előzés közben csinálja...

Adagoló mágnesszelepre tippelek, vagy gyújtáskapcsoló, vagy a kettő közötti vezetékre.

Volt már valakinek ilyen?

Üdv immo-s a járgány?

Mert most én is hasonló problémval küzdök. Egyszer indul egyszer nem. Teljesen véletlenül indul be.

Igaz nekem 1,5td isuzu corzám van.

Ez a szelep cserélhető amúgy? Vagy adagoló csé.

Link to comment
Megosztás:

Üdv immo-s a járgány?

Mert most én is hasonló problémval küzdök. Egyszer indul egyszer nem. Teljesen véletlenül indul be.

Igaz nekem 1,5td isuzu corzám van.

Ez a szelep cserélhető amúgy? Vagy adagoló csé.

Durva lenne ezért adagolót cserélni. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv immo-s a járgány?

Mert most én is hasonló problémval küzdök. Egyszer indul egyszer nem. Teljesen véletlenül indul be.

Igaz nekem 1,5td isuzu corzám van.

Ez a szelep cserélhető amúgy? Vagy adagoló csé.

Hali, nem, nincs semmi ilyesmi rajta, ami volt, azt is kiszedtem belőle, kevesebb a hibalehetőség. :D

Persze, cserélhető a mágnesszelep, az előbb takarítottam ki, egy darab rozsda volt az egész, remélem itt volt a gond.

Legutóbb amit vettem mágnesszelepet, 1000Forintért adták. Kiváncsi lennék mennyibe kerül ugyanez egy phdtitdihdidti motoros verklihez.

Link to comment
Megosztás:

Hali, nem, nincs semmi ilyesmi rajta, ami volt, azt is kiszedtem belőle, kevesebb a hibalehetőség. :D

Persze, cserélhető a mágnesszelep, az előbb takarítottam ki, egy darab rozsda volt az egész, remélem itt volt a gond.

Legutóbb amit vettem mágnesszelepet, 1000Forintért adták. Kiváncsi lennék mennyibe kerül ugyanez egy phdtitdihdidti motoros verklihez.

Akkor tehát immos volt neked is?

Mit kell csinálni az adagolón. Hogy behúzzon ez a mágnesszelep.

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdezem, mert most nem indul a gép. És két gyanum van, vagy immo, vagy ez a mágnesszelep.

Ha ideiglenesen bekötném direktbe és indulna akkor az immo rossz, ha nem indul akkor a szelep.

Használható megoldás. Azt nézted már, hogy nincs-e beépítve + mágnesszelep az immonak? Valahol az üza vezetéken.....

Link to comment
Megosztás:

Használható megoldás. Azt nézted már, hogy nincs-e beépítve + mágnesszelep az immonak? Valahol az üza vezetéken.....

Valami ilyesminek szerintem kell lennie.

Kipróbáltam elindítani immo chip nélkül, először elindul az autó, majd 1-2 mp múlva lefullad.

Ezt követően már nem indul el immio chip nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Nekem semmilyen immo nem volt az autóban, se szervókormány, klíma, riasztó, blablabla...isten ments! :D

Rájöttem mitől áll le a motor....

Ha indexelek, akkor....:icon4:)))

Ennek előzménye az, hogy múltkor elfüstölt egy vezetékem a műszerfal mögött, és gyakorlatilag egybeolvadt az egész kábelköteg...azóta próbáltam valamennyire szétszedni, úgy látszik félsiker.

Egyébként a mágneszelep nem az a betojós fajta, Lucas vagy Bosch adagolón én olyat hibásan még nem láttam. Több, mint valószínű a riasztórendszerek ezt is szabályozzák, mivel evvel állítják le a motort. :icon4:

Mondjuk le merném fogadni, ha holnaptól +5 fok lenne kint, az összes ilyen elektromos hiba megszűnne...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem nincs semmi plussz szelep. Az adagolóra egy csati megy rá, ami három szál vezetéket tartalmaz.

Barna-test, fekete-sárga-ha rá adom a gyújtást +12V, kék-piros, nos ezt nem tudom, esetleg valami elektromos szakember van köztetek.

Az adagoló így néz ki:

559638.jpg

Link to comment
Megosztás:

Isuzu motornál hogy lehet az előtöltést állítani? Van valami spéci csavar, vagy el kell forgatni az adagolót, bizonyos szögben, ahogy a régi VW-knél?

Üdv!

Szerintem ez utobbi lesz a befutó. Bár isuzun még nem csináltam, de a "Lukács" és a "Főnök" így működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
sziasztok x17dtl es motorom van, ha dugo van, vagy ha ralepek rendesen a gazra siman felmegy 100fokra vagy meg fole is, ez most normalis,vagy csak nekem van ilyen csoda dizelem?

Nekem csak ha 100 fok van kinn, és dugóban araszolok, akkor megy fel a mutató 100 ig. De bekapcsol a venti, és pillanatok alatt ujra a normális 95-ön van.

Cserélj termosztátot, ennél a motornál kb. 3 perc az egész művelet. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok x17dtl es motorom van, ha dugo van, vagy ha ralepek rendesen a gazra siman felmegy 100fokra vagy meg fole is, ez most normalis,vagy csak nekem van ilyen csoda dizelem?

Ez dúrva, rá kéne nézni arra a termosztátra... :D

Hegymenetben 5 személlyel se megy fel 100 fokra a vizem, és ahogy tiv is írta, vissza kell hűtse, ha fel is meg! :)

Nincs eldugulva a hűtőd? akár ez is lehet a baja!

Egy termosztát 1-2 ezer ft, ha régóta benne van, nem árt a csere. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez dúrva, rá kéne nézni arra a termosztátra... :D

Hegymenetben 5 személlyel se megy fel 100 fokra a vizem, és ahogy tiv is írta, vissza kell hűtse, ha fel is meg! :)

Nincs eldugulva a hűtőd? akár ez is lehet a baja!

Egy termosztát 1-2 ezer ft, ha régóta benne van, nem árt a csere. :D

Először csak "meg kell főzni" azt a termosztátot, ha kinyit rendesen akkor máshol lesz a baj: Elszennyeződött a hűtő, vagy csak egyszerűen rossz a hőmérő műszer.

Link to comment
Megosztás:

Először csak "meg kell főzni" azt a termosztátot, ha kinyit rendesen akkor máshol lesz a baj: Elszennyeződött a hűtő, vagy csak egyszerűen rossz a hőmérő műszer.

Jó, de főzésnél nem tudod hány foknál nyit, csak azt, hogy valahol nyit. A műszer sem pontos, úgyhogy lófact se tud meg belőle, csak azt, hogy az asszonynak milyen alacsonyan van az ingerküszöbe, amikor termosztátot kezd főzni a leveses-fazékban :D párezer pénz egy új termosztát, ne szenvedjünk már ezen :)

Link to comment
Megosztás:

Jó, de főzésnél nem tudod hány foknál nyit, csak azt, hogy valahol nyit. A műszer sem pontos, úgyhogy lófact se tud meg belőle, csak azt, hogy az asszonynak milyen alacsonyan van az ingerküszöbe, amikor termosztátot kezd főzni a leveses-fazékban :D párezer pénz egy új termosztát, ne szenvedjünk már ezen :)

Van ilyen? :D

307196-20110815-2r2Gle.jpg :lol:

Amúgy teásedény volt azért ilyen barna. Ennek a kínai keveréknek milyen furi utóize van.... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.