Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Jó, de főzésnél nem tudod hány foknál nyit, csak azt, hogy valahol nyit. A műszer sem pontos, úgyhogy lófact se tud meg belőle, csak azt, hogy az asszonynak milyen alacsonyan van az ingerküszöbe, amikor termosztátot kezd főzni a leveses-fazékban :D párezer pénz egy új termosztát, ne szenvedjünk már ezen :)

Az most nem is lényeges. Ha még a víz forráspontja alatt kinyit rendesen, akkor nem a termosztáttal van a hiba.

Az isuzuhoz 6000 Ft egy új termosztát, nemtudom a DTL-hez mennyi, de én azért nem cserélném ki vaktában, ha nem azzal van a baj.

Egyébként nem gyakran szokott így elbaszódni, az a gyakoribb, hogy nem zár le rendesen, mert a műanyag tömítő felületek szétmállanak, ezért hidegen is átenged. Nálam ez volt a baj. De a kollegánál pont fordítva van. Melegszik a motor. Igaz, azt nem írta, hogy mikor melegszik. Ha elindulás után forralja a vizet, az inkább utal termosztát hibára. De ha üzem közben, az már kevésbé.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes kísérlet volt mindkettő rossz termosztát volt, és mindkettő rendben nyitott forrásközelben, igaz nem nyomás alatt. A kocsiban mindegyik nyitva volt állandóan.

Mert a tömítő felületei idővel szétmállottak a forró víztől. Ettől még a bimetálja dolgozik rendesen, ezt látod főzés közben.

Link to comment
Megosztás:

Az most nem is lényeges. Ha még a víz forráspontja alatt kinyit rendesen, akkor nem a termosztáttal van a hiba.

Az isuzuhoz 6000 Ft egy új termosztát, nemtudom a DTL-hez mennyi, de én azért nem cserélném ki vaktában, ha nem azzal van a baj.

Egyébként nem gyakran szokott így elbaszódni, az a gyakoribb, hogy nem zár le rendesen, mert a műanyag tömítő felületek szétmállanak, ezért hidegen is átenged. Nálam ez volt a baj. De a kollegánál pont fordítva van. Melegszik a motor. Igaz, azt nem írta, hogy mikor melegszik. Ha elindulás után forralja a vizet, az inkább utal termosztát hibára. De ha üzem közben, az már kevésbé.

Kb. 2000. :)

Link to comment
Megosztás:

Mert a tömítő felületei idővel szétmállottak a forró víztől. Ettől még a bimetálja dolgozik rendesen, ezt látod főzés közben.

Igazából ha jól látom fém a fémmel érintketik, nincs benne gumitömítés, és nincs benne bimetál sem hanem valami viasz ami megolvad és növeli a térfogatát. :)

Link to comment
Megosztás:

hali mindenki

1 kis segitséget kérnék töletek. f astra kombit akarok venni, dizelest. mivel nem volt még dizeles autom, mire figyeljek oda a vásárláskor?

az isuzu motorosokat nézegettem, ugy hallotam h azok nagyon jok. a válaszokat elöre is köszi.

Nagyon jók, csak vannak típushibái. Szeret hengerfejes lenni. Sztem úgy nézd meg, hogy reggel, mikor még hűvösebb van, Te indítsd be először, legjobb, ha meglepetésszerűen állítasz be, nem megbeszélt időben (nehogy előtted járassák kicsit). Egy dieselről leginkább a hidegindítás árul el sokat, ebből a szempontból jobb télen venni. Ha hidegen (az izzításjelző lámpa kialvása után indítózva) pár fordulat után beindul, és nem fulladnak meg mögötte a koromtól, meg nem csörömpöl túlságosan, akkor talán nem nyúlsz nagyon mellé.

Link to comment
Megosztás:

szerintetek a az x17dtl-el szerelt turbok nyomásán nem lehet állítani ugye? mert nekem egy csávó azt mondta, hogy ne foglalkozzak semmivel ő megoldja, hogy feljebb húzza kicsit, nah mondom jólvan próba cseresznye, elvittem megcsinálta, húzott is a kocsi utána mint barom, de cserébe füstölt is, jobban mint egy erdőtűz oltása....azt mondta jó, akkor visszább vesz a füstölésből, és az adagolón állított egy csavart, most akkor a turbohoz hozzá nyúlt vagy sem?vagy most mi? valaki magyarázza el kérlek:D

Link to comment
Megosztás:

Ez dúrva, rá kéne nézni arra a termosztátra... :D

Hegymenetben 5 személlyel se megy fel 100 fokra a vizem, és ahogy tiv is írta, vissza kell hűtse, ha fel is meg! :)

Nincs eldugulva a hűtőd? akár ez is lehet a baja!

Egy termosztát 1-2 ezer ft, ha régóta benne van, nem árt a csere. :D

hát ráfexek akkor erre a témára, mert elég idegesítő, megyek tök normálisan már jóformán 5ikbe indulok megyek 60-70el semmi padlógáz és akkor viszont 90fokig is alig akar felmenni....

Link to comment
Megosztás:

szerintetek a az x17dtl-el szerelt turbok nyomásán nem lehet állítani ugye? mert nekem egy csávó azt mondta, hogy ne foglalkozzak semmivel ő megoldja, hogy feljebb húzza kicsit, nah mondom jólvan próba cseresznye, elvittem megcsinálta, húzott is a kocsi utána mint barom, de cserébe füstölt is, jobban mint egy erdőtűz oltása....azt mondta jó, akkor visszább vesz a füstölésből, és az adagolón állított egy csavart, most akkor a turbohoz hozzá nyúlt vagy sem?vagy most mi? valaki magyarázza el kérlek:D

Simán a füstcsavart tekergette. :)

Link to comment
Megosztás:

hali mindenki

1 kis segitséget kérnék töletek. f astra kombit akarok venni, dizelest. mivel nem volt még dizeles autom, mire figyeljek oda a vásárláskor?

az isuzu motorosokat nézegettem, ugy hallotam h azok nagyon jok. a válaszokat elöre is köszi.

Nekem DTL-van, és nagyon jó.

Februárban vettük, amit FPepe írt, az nagyon is igaz. :D

Nyáron nem nagy cucc beindítani, tegnap feltöltöttem az (alkatrészautónak vásárolt) Isuzu-m akkuját, és 2-3 fordítás után beindult, pedig nem ment már kb 1-2 hónapja, és kopott is a motorja, hidegebb időben kell neki az indítóspray. :)

Még meglepődtem, próbaképp mondom megtekergetem, hátha.... és láss csodát beindult, na gázt azt nyomtam neki rendesen, lökte is a kojtot, de beindult. :D

Link to comment
Megosztás:

juj eszembe jutott még valami,nekem gyárilag nincs benne fordulatszámmérő,de most sikerült hozzájutnom egy gyári km órához amibe van és pont az én motoromhoz,nah a kérdés az lenne,h működjön is a fordulatszám azt a generátorra kell rákötni,vagy honnan kapja a jelet?

Link to comment
Megosztás:

juj eszembe jutott még valami,nekem gyárilag nincs benne fordulatszámmérő,de most sikerült hozzájutnom egy gyári km órához amibe van és pont az én motoromhoz,nah a kérdés az lenne,h működjön is a fordulatszám azt a generátorra kell rákötni,vagy honnan kapja a jelet?

Kicseréled, és menni fog! :D Nekem is csere után egyből ment, lehet be is van kötve gyárilag a szál! :D

Próba csereszne! :)

Link to comment
Megosztás:

és attól ennyivel jobban megy?

Ha ad egy kis plusz anyagot, akkor a turbó is jobban fog tölteni picit, mert azt a kipuffogógáz hajtja. Ha több az anyag, akkor több a kipuffogógáz és jobban pörög a turbó is.

Úgy érdemes tuningolni, hogy teker picit a füstcsavaron, meg a turbó waste-gate szelepén is.

Link to comment
Megosztás:

hali mindenki

1 kis segitséget kérnék töletek. f astra kombit akarok venni, dizelest. mivel nem volt még dizeles autom, mire figyeljek oda a vásárláskor?

az isuzu motorosokat nézegettem, ugy hallotam h azok nagyon jok. a válaszokat elöre is köszi.

Én bátran ajánlom az Isuzu motort. Ha nem hengerfejes, és hidegen könnyen indul, akkor nagy gondja nem lehet. Ezek meg ugye könnyen kiderülnek, csak ki kell nyitni a motorháztetőt. Ki kell próbálni, és jól meg kell hajtani miután bemelegedett. Ha hengerfejes a motor, akkor ezután tiszta olaj lesz a kiegyenlítő tartály, még akkor is, ha megpróbálták eltüntetni a nyomait.

A turbót is le kell tesztelni. Álló helyzetben kb 4000-4500-tól lehet hallani a turbó fütyülését. 2-esben kihúzatva olyan 3500-tól. 3-asban és 4-esben padlógáznál már olyan 2500-tól is.

Elindítás után 2-4 mp, mire kialszik az olajnyomás visszajelző. Ez normális. Míg el nem aslzik, addig elég traktor hangja van a motornak, de miután elért az olaj minden szükséges helyre, elhalkul.

Kis kartergáz nem probléma, de az a legjobb, ha egyáltalán nincs.

Ha 0 fokban így indul, mint az enyém, akkor nagy probléma nem lehet :)

http://w3.enternet.hu/tadam/2011.02.26.wmv

15 ezer km-en megeszik kb 2 liter olajat.

Nem kell megijeldni 250-300 ezret futott példányoktól sem, ha igazak rá az előbb mondottak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.