Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Eléggé friss opeles vagyok. Egy Astra F 1.7 DTL -es autóról lenne szó.

A mai napon munkába hazafelé elindult az autó, majd 1 Km megtétele után lefulladt. Azóta is indul rendesen, de kicsit pöfög alapjáraton, és ha gázt adok, akkor kicsit felpörög, majd ismét lefullad. Olyan, mintha nem kapna gázolajat.

Mi okozhatja ezt?

Gázolajszűrő? (ez egyébként pontosan hol van a motortérben, mert nem igazán találom :/)

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eléggé friss opeles vagyok. Egy Astra F 1.7 DTL -es autóról lenne szó.

A mai napon munkába hazafelé elindult az autó, majd 1 Km megtétele után lefulladt. Azóta is indul rendesen, de kicsit pöfög alapjáraton, és ha gázt adok, akkor kicsit felpörög, majd ismét lefullad. Olyan, mintha nem kapna gázolajat.

Mi okozhatja ezt?

Gázolajszűrő? (ez egyébként pontosan hol van a motortérben, mert nem igazán találom :/)

Köszi előre is a segítséget!

Első körben mindenképp azt cseréld, 1-2 ezer Ft-os tétel. Tűzfalnál van. Képen bekarikázott.

Link to comment
Megosztás:

Az üzemanyagszűrőn van egy membrános valami (amiről le kell csavarni a szűrőt cserekor). Olyan, mintha nem nyitna ki. Tudja esetleg valaki mi ennek a neve?

Az amiről lecsavarod a szűrőt az a szűrőfűtés melegítőrésze.

Szedd szét nyugodtan és tisztítsd ki.(max valami dugulás lehet ott )

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanez volt! Kettes padlógáz, majd hármas padló és leált az autó! Nem tudott elég naftát szívni.

Az üzemanyagszűrőre menő cső végén lévő csatiban volt fekete kocsonyás retek.

Én kicseréltem a szűrőig menő csöveket. A tanktól a szűrőig egy daraból van,és a vastagabb, 8mm belső átmérőjüt használtam.

Plussz beraktam még egy pici átfolyó szűrőt az adagoló elé hátha.........

Nekem bevált, azóta nincs problémám!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép estét.

Probléma egyszerű,de nagyszerű: Nem akar beindulni a szekér....1.7D Opel motros...ha nagy nehezen be is indul,olyan köhögősen,mintha darabos lenne a gázolaj....ma pl. annyit indítózgattam,hogy az aksit fell kellett rakni tölteni,mert negyed óra játék után már alig akarta tekerni az önindítót,de be nem röffent a gép...

Viszont ha beindul,jár a motor 5 percet,leállítom,utána egyből indul,ahogy kell,csak hideg motornál csinálja.

Töltésem jó,be lett mérve (14.5),aksi jó,izzító gyertyák izzanak,önindító teker ahogy kell,üzemanyag szűrő most lett cserélve....

Mi lehet még a ludas?Adagoló????

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Szép estét.

Probléma egyszerű,de nagyszerű: Nem akar beindulni a szekér....1.7D Opel motros...ha nagy nehezen be is indul,olyan köhögősen,mintha darabos lenne a gázolaj....ma pl. annyit indítózgattam,hogy az aksit fell kellett rakni tölteni,mert negyed óra játék után már alig akarta tekerni az önindítót,de be nem röffent a gép...

Viszont ha beindul,jár a motor 5 percet,leállítom,utána egyből indul,ahogy kell,csak hideg motornál csinálja.

Töltésem jó,be lett mérve (14.5),aksi jó,izzító gyertyák izzanak,üzemanyag szűrő most lett cserélve....

Mi lehet még a ludas?Adagoló????

Az is lehet hogy visszaenged a tankba..nézd meg nincs-e repedt üanyagcső, résolajacső...járó motornál hajtogasd a gumicsöveket, ha valahol spriccel ott levegőt kap és visazengedi a tankba a gázolajat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Zotya,de ha valamelyik cső volna a hibás,az meleg motornál is gondot okozna,nem?Dadogna a motor,vagy valami hasonló...viszont ez 5 perc alapjárat után elsőre indul..pedig én is valami üzemanyag ellátási gondra gyanakszom,indításnál olyan,mintha egyszer csak elkapná,és beindul,aztán mégsem,csóri önindító meg majd meg szakad.... <_<

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Zotya,de ha valamelyik cső volna a hibás,az meleg motornál is gondot okozna,nem?Dadogna a motor,vagy valami hasonló...viszont ez 5 perc alapjárat után elsőre indul..pedig én is valami üzemanyag ellátási gondra gyanakszom,indításnál olyan,mintha egyszer csak elkapná,és beindul,aztán mégsem,csóri önindító meg majd meg szakad.... <_<

A résolajcső az a visszafolyó ágban van már, nem okoz rángatást-fulladást. Van egy pici repedés az öreg csöveken, nem is nagyon venni észre. Csak amikor sokat áll a kocsi itt levegőt kap a rendszer és szépen visszaenged a tankba. Aztán a napi első indításkor lehet kerregetni jó sokat. Nálam a céges volt ilyen, levágtam egy centit a cső kirepedt végéből még pont rá tudtam dugni a csonkra, és utána jó volt. Vékony csövek kötik össze a hengereket fent az egyik volt picit kirepedve, nézd meg, hátha.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zotya tanácsára átnéztem a csöveket,mert ugye nehezen indul a kocsi,hátha valamelyik ki van repedve.

Találtam is egyet az adagolónál,itt,erre dugva,az "y" ágazásról,pirossal jelöltem,ahová befut a cső.Bajom csak ezzel annyi,hogy levágtam a kirepedt részt,rádugtam vissza,azóta leesett az alapjárat,és írdatlanul rázkódik a motor,mintha nem menne az összes henger.

Kérdés: mi is az,ahová befut az a cső?(pirossal jelölve a képen)

Üzemanyagnak,vagy levegőnek kell lennie abbanm a csőben?Mert ha lehúzom róla,érzem,hogy szív,de mit kell szívnia?

Most lehúztam azt a csövet,mert ha egyesbe rakom,elég sok gázt kell adni,mikor engedem fel a kuplungot,olyan,mintha le akarna fulladni...így indulok most melózni,35km-rel arrébb.... <_<

782390.jpg

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Kérdés: mi is az,ahová befut az a cső?(pirossal jelölve a képen)

Üzemanyagnak,vagy levegőnek kell lennie abbanm a csőben?Mert ha lehúzom róla,érzem,hogy szív,de mit kell szívnia?

Most lehúztam azt a csövet,mert ha egyesbe rakom,elég sok gázt kell adni,mikor engedem fel a kuplungot,olyan,mintha le akarna fulladni...így indulok most melózni,35km-rel arrébb.... <_<

Egy vákumcső megy rá, annak is kell lennie benne. Hidegen ezzel a cuccal emeli meg az alapjáratot, ha bemelegedett, akkor visszaengedi. Ha simán csak lehúztad róla a csövet, akkor nyitott a vákumrendszered, belső keringtetés off, alapjárat valahol, ami bajosabb, hogy most kikapcsoltad a fékszervót...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi Dáwid,de normális az,hogy alig jár a motor,ha rádugom a csövet,meg úgy rázkodik,hogy a kormányt kirázza a kezedből???

Indítás után egyből leesik a fordulat,kb. 2 mp,nincs itt semmilyen melegedés..... :pinch:

Féken meg nem vettem észre változást,ugyan olyan,ha rá van dugva a cső,ha nem....

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Köszi Dáwid,de normális az,hogy alig jár a motor,ha rádugom a csövet,meg úgy rázkodik,hogy a kormányt kirázza a kezedből???

Indítás után egyből leesik a fordulat,kb. 2 mp,nincs itt semmilyen melegedés..... :pinch:

Féken meg nem vettem észre változást,ugyan olyan,ha rá van dugva a cső,ha nem....

Lehúzott csővel, kezdd el "pumpálni" a bowdent a harmonika felől. Köp olajat, vagy csak simán szuszog?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.