Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

És ezt is kipróbálom!

Tömitőpasztát még nem használtam,mert szerelőm mondta hogy "álltalában" itt nem használnak!

Viszont többen is ajánlották! Így ki próbálom! Meg Zotya múltkor linkelt be egy képet a különböző nyomatékokról, ott 8Nm volt megadva,majd ezzel húzom meg. Erling tömités + paszta + menetrögzítő 8Nm így lehet hogy jó lessz! :D

Menetrögzítőt ne tegyél a csavarra, mert akkor a legközelebbi levételnél szívni fogsz vele. Megáll a csavar anélkül is.

A pasztával egyedül annyi gond van, hogy a legközelebbi szelepfedél levételnél kínszenvedés eltávolítani a paszta darabokat, úgy, hogy az ne a motorba hulljon bele. Az a paszta, ami jól fog, ellenáll a hőnek és az olajnak, az sajnos nehezen is jön le a felületről.

Szerintem itt a nyomaték sem annyira szentírás, mint a hengerfejnél. Már csak azért sem, mert alumínium a hengerfej, rozoga állapotban lévő menetet simán megszakítasz a 8 Nm-rel. Érzésre meghúzod szépen fokozatosan, csigavonalban belülről kifelé haladva.

Link to comment
Megosztás:

A diesel oxidációs katalizátor kitisztítására van valakinek ötlete? Levettem az első csövet a "kati"-val együtt, és felraktam a donorét. Megtáltosodott a gép, érezhetően jobban megy, 2200-tól hallom a turbót fügyülni, ha húzom a paripa fülét. És érezhetően könnyebben pörög el 3500-400-ig, amit eddig nyögvenyelősen tett meg!

A középdobra való csatlakozástól kb 15 cm-re van a katalizétor, így valamennyire belelátni, a méhsejt szerkezet korommal telített. Kompresszorral elkezdtem kifújatni, a cső átmérőjének megfelelő körben ki is tisztult valamennyire, sűrű kormot fújtam ki belőle.

Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne kioldani belőle a ganéjt? Benzin, hígító, féktisztító? Vagy valami speciális szer?

Link to comment
Megosztás:

A diesel oxidációs katalizátor kitisztítására van valakinek ötlete? Levettem az első csövet a "kati"-val együtt, és felraktam a donorét. Megtáltosodott a gép, érezhetően jobban megy, 2200-tól hallom a turbót fügyülni, ha húzom a paripa fülét. És érezhetően könnyebben pörög el 3500-400-ig, amit eddig nyögvenyelősen tett meg!

A középdobra való csatlakozástól kb 15 cm-re van a katalizétor, így valamennyire belelátni, a méhsejt szerkezet korommal telített. Kompresszorral elkezdtem kifújatni, a cső átmérőjének megfelelő körben ki is tisztult valamennyire, sűrű kormot fújtam ki belőle.

Van valakinek ötlete, hogy mivel lehetne kioldani belőle a ganéjt? Benzin, hígító, féktisztító? Vagy valami speciális szer?

Egy jó hosszú pajszerrel! :)

Link to comment
Megosztás:

Átmegy a zöldkártya mérésen úgy? :)

Közben találtam löttyöt, amibe be kell áztatni, és az kioldja belőle a kormot.

A részecskeszűrők tisztítására használják.

Ha kibelezed, nem fog átmenni zőőők kártyán. De nem kell hozzá pajszer elég egy véső is.

1449985-20140504-GsVktg.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom kibelezni, mert amúgy teljesen jó állaptban van, nem zörög, semmi baja, kár lenne szétbarmolni. A méhsejt szerkezete teljesen ép, az egyik odlalról bele lehet nézni. Kifújattam kompresszorral, amennyire ki tudtam, úgy ment ki belőle a korom, mint amikor egy öreg mozdonyt elindítanak :)

Holnap érdeklődöm, és beruházok ebbe a folyadékba, mert ha a részecskeszűrős katalizátorokon segít, akkor ezen az egyszerűn is fog tudni segíteni. Az ügyeskezű szervizek is ilyen folyadékban áztatják ki a részecskeszűrőket.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom kibelezni, mert amúgy teljesen jó állaptban van, nem zörög, semmi baja, kár lenne szétbarmolni. A méhsejt szerkezete teljesen ép, az egyik odlalról bele lehet nézni. Kifújattam kompresszorral, amennyire ki tudtam, úgy ment ki belőle a korom, mint amikor egy öreg mozdonyt elindítanak :)

Holnap érdeklődöm, és beruházok ebbe a folyadékba, mert ha a részecskeszűrős katalizátorokon segít, akkor ezen az egyszerűn is fog tudni segíteni. Az ügyeskezű szervizek is ilyen folyadékban áztatják ki a részecskeszűrőket.

Légyszives privátban írd meg majd mi mennyi volt!

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ez ugye költői kérdés? :)

Nem teljesen. Dieseleknél padlógázon füstölést mérnek, azaz koromtartalmat. A katalizátor meg nem igazán a koromtartalmat csökkenti, hanem az egyéb káros gázokat alakítjá át valamiből a valamivé :) Nem biztos, hogy igazam van, aki tudja a dolgok pontos hátterét, cáfoljon meg :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor hogyan csináltatod?

Én egyszer ott voltam, mikor csinálták, meleg volt a motor, mert hosszú útról érkeztem a műszakira, 3 szor felpörgették alig 1-2 másodpercre a motort, nem tűnt olyan vészesnek, mint amilyennek beállítják. Nem lett tőle semmi baja.

Egyébként terhelés alatt kormol a legjobban, nem pedig úgy ahogyan mérik. Éppen ezért tettem fel a kérdést, hogy számít-e valamit a katalizátor, ha padlógázon üresjáratban amúgyse nagyon kormol, ha amúgy jól be van állítva. És nem-e csak egy olyan passzív eszköz, ami olyan károsanyag kibocsátást hivatott csökkenteni, amit zöldkártyán nem mérnek (mint pl az EGR).

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
Van egy Opel Astra f Caravanom 1.7 TD Isuzu motoros 3hete vásároltam. A problémám pedig az lenne hogy forralja a vizet. Tegnap lett benne a hőgomba cserélve, 95foknál be is kapcsol meg van még pluszba egy kapcsoló amivel akár mikor be kapcsolhatom a ventit. De mikor tegnap dombnak felfele mentem simán fel ment 100fokra :s Mik lehetnek a lehetséges problémák? Mit tudnák tenni ez ügyben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?

Van egy Opel Astra f Caravanom 1.7 TD Isuzu motoros 3hete vásároltam. A problémám pedig az lenne hogy forralja a vizet. Tegnap lett benne a hőgomba cserélve, 95foknál be is kapcsol meg van még pluszba egy kapcsoló amivel akár mikor be kapcsolhatom a ventit. De mikor tegnap dombnak felfele mentem simán fel ment 100fokra :s Mik lehetnek a lehetséges problémák? Mit tudnák tenni ez ügyben?

Üdv, a termosztát is meg tud szorulni zárt vagy félig zárt állapotben így nem jut el a víz a hűtőbe hiába pörög a venti. Előfordul hogy maga a vízhűtő annyira vízköves vagy el van töműdve hogy nem tudja rendesen hűteni a vízet, elvétve van olyan is hogy a vízpumpa lapátjai sérülnek, és nincs rendes keringés. Nálam egyszer ugrott egy fokot a vezérlés akkor is nagyon melegedett a motor. Első körben szerintem vedd ki a termosztátot, ha jól tudom itt jól hozzáférni, próbáld ki anélkül, ha most jó, akkor csere.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv, a termosztát is meg tud szorulni zárt vagy félig zárt állapotben így nem jut el a víz a hűtőbe hiába pörög a venti. Előfordul hogy maga a vízhűtő annyira vízköves vagy el van töműdve hogy nem tudja rendesen hűteni a vízet, elvétve van olyan is hogy a vízpumpa lapátjai sérülnek, és nincs rendes keringés. Nálam egyszer ugrott egy fokot a vezérlés akkor is nagyon melegedett a motor. Első körben szerintem vedd ki a termosztátot, ha jól tudom itt jól hozzáférni, próbáld ki anélkül, ha most jó, akkor csere.

Ezer köszönet az infóért! Amint lesz időm ki is próbálom ahogy mondtad. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, a termosztát is meg tud szorulni zárt vagy félig zárt állapotben így nem jut el a víz a hűtőbe hiába pörög a venti. Előfordul hogy maga a vízhűtő annyira vízköves vagy el van töműdve hogy nem tudja rendesen hűteni a vízet, elvétve van olyan is hogy a vízpumpa lapátjai sérülnek, és nincs rendes keringés. Nálam egyszer ugrott egy fokot a vezérlés akkor is nagyon melegedett a motor. Első körben szerintem vedd ki a termosztátot, ha jól tudom itt jól hozzáférni, próbáld ki anélkül, ha most jó, akkor csere.

Ha bekapcsol a venti, az azt jelenti, hogy a hűtőben lévő víz is 95 fokos. Tehát nem termosztát probléma van!

A probléma az, hogy elégtelen a hűtés, vagy rendellenesen melegszik a motor. Előbbit elkoszosodott hűtőrendszer, utóbbit pedig motor probléma okozhatja (hengerfejes, vagy mint nálad, elugrott szíj).

Én első körben egy alapos hűtőrendszer tisztítást javaslok!

Link to comment
Megosztás:

Ha bekapcsol a venti, az azt jelenti, hogy a hűtőben lévő víz is 95 fokos. Tehát nem termosztát probléma van!

A probléma az, hogy elégtelen a hűtés, vagy rendellenesen melegszik a motor. Előbbit elkoszosodott hűtőrendszer, utóbbit pedig motor probléma okozhatja (hengerfejes, vagy mint nálad, elugrott szíj).

Én első körben egy alapos hűtőrendszer tisztítást javaslok!

Igaz. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Volt korábban szó az Isuzu motor szelepfedél tömítéséről.

Épp a hétvégén cseréltem, én így szoktam csinálni:

IMG04991-20140603-1835_www.kepfeltoltes.

IMG04990-20140603-1835_www.kepfeltoltes.

A hengerfej és a tömítés közé teszek vékonyan pasztát, mert különben nem áll meg az elvetemedett szar szelepfedél. Így se bírja olyan sokáig, de azért 20-25 e km-t kibír.

Egyébként az élnél meg volt repedve és ott is szivárgott az olaj. Forrasztópákával kicsit megolvasztottam, hogy eltűnjön a repedés, majd kapott pillanatragasztót is. Remélem, jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Milyen pasztát vettél?

Pont holnap megyek tömitést venni. :icon1:

Loctite 5910 pasztát használok mindenhol a motoron, ahol szükséges. Nem akarok reklámot csinálni neki, de brutál jól tömít, bírja a hőt (250 fokig gond nélkül), az olajat. Ha a hajtógázas palackos kiszerelést veszed, abból gyakorlatilag nincs selejt, mert nem szárad be, több évig elvan. Ha sokáig nem használod, akkor a kis fúvókájába beleköt az ott lévő anyag, ami megvédi a beszáradástól.

Link to comment
Megosztás:

Az jutott eszembe, vétel után, mikor zöldfülű voltam a kocsival kapcsolatban, először a sima építési szilikon pasztával nyomtam körbe a szelepfedél tömítés alatt :) Már az első 20 km-es út után újra szivárgott az olaj a szelepfedél alól :)

Ugye az a szar paszta különösen szarul bírja a hőt, az olajat, meg az eféle finomságokat. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.