Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

A következő probléma lépett fel, adott egy isuzu td motor (x17dt), kilyukadt egy vízcsövem (fém lapított vízcső, a termosztát és a vízpumpa között van, a turbo vízhűtését is ez látja el. Sikerült megforrasztanunk, összeraktuk az autót és a következő jelenség van. Amint a motor bemelegszik kilöki a vizet a kiegyenlítőtartálynál. Már megnéztem a csőcsatlakozásokat, nincs-e törés, dugulás. Fűtés is rendben van, amíg be nem melegszik. Hidegen minden rendben van, nem füstöl fehéren, vizet nem nyomja. De amint 90 fok közelébe van a víz, elkezdi lökni, levegőssé válik a vizrendszer, elmegy a fűtés.

Elképzelhető hogy kiégett a hengerfejtömítés, vagy hengerfejen keletkezett valami?

Olyan mintha beledolgozna a rendszerbe a motor, időszakosan, pulzálva löki a vizet.

Köszi a válaszokat előre is.

Üdv,

Péter

Nem akarom elkiabálni, de szerintem hengerfej repedés gyanús.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy X17DTL gyári turbójának mennyi lenne az az emelt töltő nyomás, amit még biztonsággal elbír a motor? A motor jó állapotban van, nem eszi az olajat , 197.000 km van benne, nem volt pörgetve , természetesen adagolót is hozzá állítanánk az emelt turbó nyomáshoz.

A válaszokat előre is köszönöm !

Ez volt az első Opel turbodiesel motor. Ennek a motornak még számos típushibája és gyenge pontja van (értsd meghibásodásra hajlamos), én biztos nem tuningolnám ezt mert lehet hamar tönkre vágnád vele, hanem örülnék neki ha jól működik. Állításomat nem saját tapasztalatomra alapoztam.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!
Van egy 96-os 1.7-es ISUZU motoros astrám. A napokban neki állt belőle folyni a gázolaj. Alánéztünk és az adagolotól folyik, annál az elosztókockánál vagy mi a neve, ahol rácsatlakozik a 4 db nyomo csó. Elvileg egy nagy o gyürü szerüség van ott. Kérdésem az lenne, hogy valaki cserélt-e már ilyet, ha igen honnan szerzett, valamint hogy le kell e hozzá szedni az adagolót, vagy hozzá lehet férni? Ha le kell szedni az adagolót, eltudnátok mondani a menetét? :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv urak!

Adott egy X17DT, kapott egy 2"-os nyitott rendszert, továbbá az adagolón is húzva lett. A gyarit sajnos pörgetni kell, hogy töltsön rendesen.. Következő kérdésem lenne, hogy valaki tett-e már rá geo-s turbot? Vagy már a felfogatás sem stimmel? Hogy lehetne megoldható mégis?

Módosítva : Viktor08
Link to comment
Megosztás:

Üdv urak!

Adott egy X17DT, kapott egy 2"-os nyitott rendszert, továbbá az adagolón is húzva lett. A gyarit sajnos pörgetni kell, hogy töltsön rendesen.. Következő kérdésem lenne, hogy valaki tett-e már rá geo-s turbot? Vagy már a felfogatás sem stimmel? Hogy lehetne megoldható mégis?

 

Oszt a káros anyag kibocsátásod, hogy alakul? :unsure:

 

Link to comment
Megosztás:

Az ilyen tulajdonosoknak hatóságilag szerelnék egy külön EGR szelepet a motorra. Csak ezzel az utastérbe vezetném vissza a saját mocskukat. TDI-s bojrácserek előnyben.

Mit lehet ezen élvezni hogy mindenkinek a levegőjét rontod? Ha majd tüdőrákot kapsz a szennyezett levegőtől akkor azt is ennyire élveznéd?

Link to comment
Megosztás:

hátja, nem elég nekünk a fócvágen(is) még az emberek is hülék, nem lesz ez igy jó

 

A VW-s esetben nem maga a környezetszennyezés a legnagyobb probléma, mert azért az említett csalód motorok azért messze környezetkímélőbbek, mint a régi motorok, a nitrogén oxid kibocsátás az EGR nélküli C20NE-hez, meg a C16NZ-hez képest elenyésző. Az a fő probléma az, hogy átvertek minden vásárlót, aki ilyen autót vett, azaz minősített csalást követtek el.

 

Szóval C-s motorkódú (Euro1-es benzines) opel tulajdonosként fekete plakettel nem biztos, hogy osztani kéne az észt a környezetszennyezésről, a tuningról, vagy az említett EGR-ről. Vagy ha igen, akkor autó csere egy Euro6-os benzinesre, aztán utánna lehet.

 

Félreértés ne essék, nem védem a VW-t, de a hatóságoknak meg nem meglepődni kellene az ilyen eseteken, hanem normális szabályozást kellene bevezetni az időszakos környezetvédelmi méréseken. Azaz nem alibi mérést kellene végezni, ahol a diesel motort agyatlan módon üresjáratban leszabályzási fordulatszámon bőgetik, úgy mérik, ráadásul a nitrogén oxidokat nem is mérik. Az ilyen szabályozásoknál nem is csoda, hogy csalnak.  

Link to comment
Megosztás:

A VW-s esetben nem maga a környezetszennyezés a legnagyobb probléma, mert azért az említett csalód motorok azért messze környezetkímélőbbek, mint a régi motorok, a nitrogén oxid kibocsátás az EGR nélküli C20NE-hez, meg a C16NZ-hez képest elenyésző. Az a fő probléma az, hogy átvertek minden vásárlót, aki ilyen autót vett, azaz minősített csalást követtek el.

 

Szóval C-s motorkódú (Euro1-es benzines) opel tulajdonosként fekete plakettel nem biztos, hogy osztani kéne az észt a környezetszennyezésről, a tuningról, vagy az említett EGR-ről. Vagy ha igen, akkor autó csere egy Euro6-os benzinesre, aztán utánna lehet.

 

Félreértés ne essék, nem védem a VW-t, de a hatóságoknak meg nem meglepődni kellene az ilyen eseteken, hanem normális szabályozást kellene bevezetni az időszakos környezetvédelmi méréseken. Azaz nem alibi mérést kellene végezni, ahol a diesel motort agyatlan módon üresjáratban leszabályzási fordulatszámon bőgetik, úgy mérik, ráadásul a nitrogén oxidokat nem is mérik. Az ilyen szabályozásoknál nem is csoda, hogy csalnak.  

 

Nekem erre van lehetőségem(C16NZ). Enyém azt tudja, amit kell neki, rendes vizsgán megfelelt. Van benne katalizátor(a dobok meg újak) is az EGR is működik és hidd el zavar is hogy fekete. LEHETŐSÉGEIMhez képest megteszek mindent amit lehet. Nekem a "EGR nélküli tökig tekert füstcsavaros" megoldással volt bajom.

 

A fócvágennel kapcsolatban (illetve akár más pl Zafira) pedig, igen igazad van a szabályozással van baj.

 

Mégis én inkább azt gondolom, hogy az emberek fejében kellene rendet tenni, hogy olyat és annyit fogyasszanak(vagy úgy) amire szükségük van. Mert ha keresletet generálnak, olyanra (pl városi SUV) amire nem "kéne", akkor megfogják oldani a gyártók(akámiről is van szó egyébként), hogy gyártsanak olyan dolgokat, amik nem éppen környezet barátok. Nekem (is) van olyan ismerősön, aki RangeRoverrel jár egyedül melóba, terepen még nem volt vele soha. Mert státusz szimbólum, illetve keveset fogyaszt(khm..), na meg nem is szennyezi a környezetet(khm..), járhatna priusszal is. Nekem nincs arra lehetőségem, hogy lecseréljem.

 

Link to comment
Megosztás:

Nekem erre van lehetőségem(C16NZ). Enyém azt tudja, amit kell neki, rendes vizsgán megfelelt. Van benne katalizátor(a dobok meg újak) is az EGR is működik és hidd el zavar is hogy fekete. LEHETŐSÉGEIMhez képest megteszek mindent amit lehet. Nekem a "EGR nélküli tökig tekert füstcsavaros" megoldással volt bajom.

 

A fócvágennel kapcsolatban (illetve akár más pl Zafira) pedig, igen igazad van a szabályozással van baj.

 

Mégis én inkább azt gondolom, hogy az emberek fejében kellene rendet tenni, hogy olyat és annyit fogyasszanak(vagy úgy) amire szükségük van. Mert ha keresletet generálnak, olyanra (pl városi SUV) amire nem "kéne", akkor megfogják oldani a gyártók(akámiről is van szó egyébként), hogy gyártsanak olyan dolgokat, amik nem éppen környezet barátok. Nekem (is) van olyan ismerősön, aki RangeRoverrel jár egyedül melóba, terepen még nem volt vele soha. Mert státusz szimbólum, illetve keveset fogyaszt(khm..), na meg nem is szennyezi a környezetet(khm..), járhatna priusszal is. Nekem nincs arra lehetőségem, hogy lecseréljem.

 

Lehet, hogy meglepődnél, ha rendesen meg lenne mérve az autód, nemcsak azzal az alibi módszerrel, amit a műszaki vizsgán csinálnak. Egy vicc komolyan mondom, egy Euro2-es diesel, ami amúgy nem kormol, jól be van állítva, katalizátor nélkül simán átmegy a környezetvédelmi mérésen.

A műszaki vizsgás módszerrel a csalód VW-k is jól teljesítenek. Mert nincs mérve az a paraméter, amivel gond van.

 

A gond azzal van, hogy Euro5-ös minősítéssel adta el a VW ezt a rengeteg motort, mikozben jó, ha az Euro3-at tudják. Egyébként az Euro6-os motorjuk állítólag 50-60%-át produkálja a megengedett károsanyagnak.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy meglepődnél, ha rendesen meg lenne mérve az autód, nemcsak azzal az alibi módszerrel, amit a műszaki vizsgán csinálnak. Egy vicc komolyan mondom, egy Euro2-es diesel, ami amúgy nem kormol, jól be van állítva, katalizátor nélkül simán átmegy a környezetvédelmi mérésen.

A műszaki vizsgás módszerrel a csalód VW-k is jól teljesítenek. Mert nincs mérve az a paraméter, amivel gond van.

 

A gond azzal van, hogy Euro5-ös minősítéssel adta el a VW ezt a rengeteg motort, mikozben jó, ha az Euro3-at tudják. Egyébként az Euro6-os motorjuk állítólag 50-60%-át produkálja a megengedett károsanyagnak.

 

Lehet. Én nem azt mondtam, hogy nekem környezetkímélő kocsim van. Viszont az enyém nem hazudik, tehát az ami, fekete matricás Euro1. Nem állít magáról többet, mint ami. Ha kell kitiltják Bp-ről.

 

Értem én. Át lettek bacva az emberek. Kíváncsi leszek, mit találnak ki "megoldásként".

 

 

Link to comment
Megosztás:

Azért egy agyonhúzott akármilyen turbódízel, ami úgy füstöl mint egy Szergej mozdony, na én azt el nem hiszem hogy kevésbé környezetszennyező mint az NZ-m. Főleg hogy LPG-vel járok, de még benzinnel sem. 
De nem ez zavar a legjobban az egészben.
Az egy dolog, hogy nincs pénze valakinek normális adagolóra/porlasztókra és füstöl a kocsija, nyilván járnia kell dolgozni stb, élni akar ő is.
De amikor szándékosan úgy állítják, chippelik, stb hogy "szmókencsárm" legyen, na ott tud elgurulni a gyógyszer...

...

Szóval C-s motorkódú (Euro1-es benzines) opel tulajdonosként fekete plakettel nem biztos, hogy osztani kéne az észt a környezetszennyezésről, a tuningról, vagy az említett EGR-ről. Vagy ha igen, akkor autó csere egy Euro6-os benzinesre, aztán utánna lehet.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy meglepődnél, ha rendesen meg lenne mérve az autód, nemcsak azzal az alibi módszerrel, amit a műszaki vizsgán csinálnak. Egy vicc komolyan mondom, egy Euro2-es diesel, ami amúgy nem kormol, jól be van állítva, katalizátor nélkül simán átmegy a környezetvédelmi mérésen.

A műszaki vizsgás módszerrel a csalód VW-k is jól teljesítenek. Mert nincs mérve az a paraméter, amivel gond van.

 

A gond azzal van, hogy Euro5-ös minősítéssel adta el a VW ezt a rengeteg motort, mikozben jó, ha az Euro3-at tudják. Egyébként az Euro6-os motorjuk állítólag 50-60%-át produkálja a megengedett károsanyagnak.

ÉS NEM KIS PIACI ELŐNYT SZERZETT MEG EZZEL A TÖBBI GYÁRTÓVAL SZEMBEN AKIK ESETLEG BECSÜLETESEBBEK VOLTAK. Ez ám a csalás, így könnyen lehet a legnépszerűbb autónak lenni és kiszorítani a másikat. Ettől mocskosabb dolgot nem nagyon lehet elkövetni az autógyártásban mint ez.

Egyébként köztudott, hogy a dízelek környezetszennyezőbbek mint a benzinesek és pont a környezetvédelem miatt Amerikában nagyon kevés dízel van, ott a benzines a menő nem úgy mint Európában és nálunk, hogy mindenki ész nélkül dízelt akar venni még rövid városi használatra is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.