Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

sziasztok!!!

Lennne egy kérdésem ha nekem kifogy az üzem anyagom hogy tudom lellégteleníteni a rendszert? Hogy tudom megmérni a kompresziot?

Kösziszépen a segítséget!

Sziasztok!!

úű

Hi All ;)

Amennyiben kifogy a nafta,

első lépés: Vegyél 4-5 lityi olajat, majd töltsd bele.

második: Kezdj indítózni. Eleinte nem akarja elkapni, illetve padlózásnál is éppen csak pöcörög a motor.

harmadik: Ne add fel. Tekerd és taposd a gázt. (Érzéssel!!!)

ötödik: Kb. 5 perc és az alapjáratod beáll és minden visszatér a régi kerékvágásba.

hatodik: Jó utat :lol:

kompressziót a dieselnél nem tudsz mérni!

Sűrítési veszteség légnyomás vagy mi a szösz. Ígyhívják. A kompresszióra a service-k kényesek.

Magad nem tudod megmérni, vagy nem pontosan.

Van egy műszer, ami hasonlít a kompresszió mérőhöz, csak vastagabb a foglalat, ami a porlasztók helyére megy be.

Az eljárás a köv.: Csúcsok ki, mérőszár be, mérőóra 0 állásba, indítózás. Ezt addig csinálják, amíg a henger "tornázik". Ha már nincs több benne, jön a köv. henger, majd megint a köv. és így végig.

Az értékek váltózók. 1.7dr-nél 30-31 körüli a gyári érték.

25-nél már nagyon gáz!

Átlag 27-29 szokott lenni.

Azt hiszem, mindent leírtam, amit akartam.

Link to comment
Megosztás:

Fotengely csapágy elpusztult és valami elszabadult fémdarab vájatot reszelt a tengelyen.

Delphi félszintetikus olajat használok. Szerintetek ez gagyi anyag?

A kevés olajra egy kicsit gyanakszom, mert sokat eszik belole a "drága", (mint azt a többi fórumlakó is megerosítette) és egy mentem vele fel-felvillanó piros lámpával vagy 40 km-t.

Ezt követoen megálltam egy kútnál, vettem valami olcsóbb olasz olajat (gondoltam hazáig elmegy, aztán csere), beöntöttem és kb. 40 km után elhalt a motor.

Okuljatok belole és ti ne tegyetek ilyet!

Szeretnélek megnyuktatni, az nem az olcsó olaj műve volt. Elárulom neked, hogy az olcsó olajnak nagyon lehetősége sem volt "kibontakozni" ;)

A Delphi olajat nem ismerem, de azt hiszem, nem is akarom nagyon megismerni :lol: Én még sosem töltöttem olyat a kocsimba :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Delphi olajat nem ismerem, de azt hiszem, nem is akarom nagyon megismerni ;) Én még sosem töltöttem olyat a kocsimba :lol:

mondjuk a Delphi olaj nem gagyi, csak itthon nem olyan ismert

de jobb, mint pl a Mol egyes termékei (a tescos noname olajakról ne is beszéljünk)

bár még nekem sem volt ilyen egyik autómban sem, de ismerek olyat, aki hallott már olyan emberről, aki látott ilyet :lol: :( :D

komolyra fordítva: az egyik importőr autói mind ezzel mennek (ráadásul dízelek), nem kevés havi futásteljesítménnyel, ritkán betartott csere-periódussal és még nem volt velük gond

apámé az egyik ilyen céges corsa (3 éves, 260e km-t futott, eddig csak a turbót kellett felújítani, de nem emiatt)

Link to comment
Megosztás:

mondjuk a Delphi olaj nem gagyi, csak itthon nem olyan ismert

de jobb, mint pl a Mol egyes termékei (a tescos noname olajakról ne is beszéljünk)

bár még nekem sem volt ilyen egyik autómban sem, de ismerek olyat, aki hallott már olyan emberről, aki látott ilyet :lol: :lol: :(

komolyra fordítva: az egyik importőr autói mind ezzel mennek (ráadásul dízelek), nem kevés havi futásteljesítménnyel, ritkán betartott csere-periódussal és még nem volt velük gond

apámé az egyik ilyen céges corsa (3 éves, 260e km-t futott, eddig csak a turbót kellett felújítani, de nem emiatt)

Félre értesz. Nem konkrétan arra gondoltam, hogy gagyi a DELPHI, csupán arról van szó, hogy sok olajat kipróbáltam már, illetve sokakról olvastam teszteket és azok között a D. nem igazán szerepelt. A miértjét nem tudom.

Én ha kategorizálnom kellene a d. olajat, akkor az ALCO-val tenném egy szintre.

Olyanom meg ugye volt és nem jött be.

Én nagyon kényes vagyok a kenésre és igyekszem a legjobb minőségű olajat használni.

A gyári Opel olaj =sz@r.

A TESCO-sat ki sem próbálnám. A vele egy kaliberűt sem.

Nekem most ROWE van benne. Megjegyzem másodjára és eddig jól vizsgázott. A köv lehet, hogy Mobil 1 lesz, vagy Castrol. Igaz egyenlőre nem akarok váltani. Majd akkor, ha valamiért ebből is kiábrándulok ;)

Link to comment
Megosztás:

Fotengely csapágy elpusztult és valami elszabadult fémdarab vájatot reszelt a tengelyen.

Delphi félszintetikus olajat használok. Szerintetek ez gagyi anyag?

A kevés olajra egy kicsit gyanakszom, mert sokat eszik belole a "drága", (mint azt a többi fórumlakó is megerosítette) és egy mentem vele fel-felvillanó piros lámpával vagy 40 km-t.

Ezt követoen megálltam egy kútnál, vettem valami olcsóbb olasz olajat (gondoltam hazáig elmegy, aztán csere), beöntöttem és kb. 40 km után elhalt a motor.

Okuljatok belole és ti ne tegyetek ilyet!

A sorrend ami gáz.

1 kevés oil nuku kenés ,

2 Főtengő csapágy ki kopik , majd galyra vágja a fötengelyt, a kevés oil nyomás ami még esetleg volt az is távozik.

3 Villogó oil nyomás lámpa, kopogó motor cseszheted az után töltést.

4 Ez sokba fog kerülni.

Link to comment
Megosztás:

Én ha kategorizálnom kellene a d. olajat, akkor az ALCO-val tenném egy szintre.

Olyanom meg ugye volt és nem jött be.

Én nagyon kényes vagyok a kenésre és igyekszem a legjobb minőségű olajat használni.

hát...

szerintem nem egy kategória :roll:

Nekem most ROWE van benne. Megjegyzem másodjára és eddig jól vizsgázott. A köv lehet, hogy Mobil 1 lesz, vagy Castrol. Igaz egyenlőre nem akarok váltani. Majd akkor, ha valamiért ebből is kiábrándulok ;)

ha a ROWE jó neked, jó lenne a Delphi is ;-)

amúgy én Valvoline-nal járok és anno a családi dízel Combóban is az volt, az tökéletes volt és most is az 8)

A gyári Opel olaj =sz@r.

A TESCO-sat ki sem próbálnám. A vele egy kaliberűt sem.

az elsőben egyetértünk, a második pedig jó döntés, tehát abban is :lol:

de mivel ez itt elég OFF, így max az olajos topikban folytassuk ;-)

Link to comment
Megosztás:

Én is a turbónál keresgélnék, lehet hogy lukas a turbó és az intercooler közötti cső vagy vagy a cooler és a szívó csonk között. Ha valahol sziszeg akkor biztos,de lehet a cooler is ha követ kapott. De elhagyhatta magát a turbó is de az nem valószínű.

Én is a turbó körül keresgélnék, mivel a teljesítményesés onnan adódhat.

más: Elkészült a honlapom, ha időtök engedi, kukkantsatok be ;)

http://www.gportal.hu/portal/fekosz/

Üdv mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

A sorrend ami gáz.

1 kevés oil nuku kenés ,

2 Főtengő csapágy ki kopik , majd galyra vágja a fötengelyt, a kevés oil nyomás ami még esetleg volt az is távozik.

3 Villogó oil nyomás lámpa, kopogó motor cseszheted az után töltést.

4 Ez sokba fog kerülni.

A 4. pontban neked teljes mértékben IGAZAD VAN. Három hete szervizben van az x17dtl 96-os Astrám. Idáig 350eFt bünti van kilátásba helyezve (teljes motorfelújítás, hengerfej hegesztés, fotengely csere persze ezt csak bontóból, adagoló felújítás, porlcsúcsok csere) jaj nekem!!!

Ezentúl én leszek a legfigyelmesebb olajszint témában az egész fórumot beleértve.

Link to comment
Megosztás:

Újra jár az dízelsárkányom!

Mindez röpke 365 ezer forintos kaland volt (amibol 50e a munkadíj). Egy darabig össze kell húznom a derékszíjat...

Még soha nem volt bejáratós kocsim.

Szerintetek hány km-nél cseréljek olajat? A szerelom 1000 km-nél javasolta. Nem kevés ez?

:oops: :oops: :oops: 365e ;)

Én ma cseréltettem vízpumpát meg alsó kitámasztót 17 pénz .... :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.