Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Abból, hogy van némi kartergáza, lehet, hogy több km van benne, mint gondolod, de mint fentebb írták, gyűrűzéssel valószínűleg orvosolható. Gyűrűzésnél, mivel szét kell dobni a motort, érdemes a szelepeket kipucolni, becsiszolni, szelepszár-szimmeringeket cserélni (kb. 250Ft/db), aztán valami jóminőségű 15W40-es olajat beletölteni. Ha elviszed szerelőhöz, beállíttatni az adagolót, ellenőrizni a csúcsok porlasztási képét, meg résveszteséget méretni (a gyűrűzés után pár száz km-el!), abból kiderül, milyen állapotban van kb. a motor :unsure:

Szerintem,ha egy 200EKm feletti mocit meggyűrűzöl csak "ideiglenesen" lesz ok a dolog.

A gyűrűzés és HF felújítás után a "felcombosodott" motor elég könnyen hazavághatja a főtengely csapágyait,ha már annyira szét van borítva a moci én azokat is cserélném.

Link to comment
Megosztás:

Most akkor ez benzines vagy dízel? :wacko:

A 69LE-ből ítélve Opel turbodiesel. Versenytempóra ne számíts vele, nem fog az ülésbe préselni, márcsak a kombi több, mint 1t önsúlya miatt sem, de cserébe olcsón fenntartható. Ha a turbójával nincs gond, akkor gyakorlatilag csak olaj-, és vezérléscsere kell neki. Na meg amit az előző tulaj elhanyagolt. Ha az kell, hogy fürgébb is legyen, akkor Isuzu motorost keress, de annak a fenntartása (pontosabban az alkatrészei) is drágább. Amúgy a képek alapján jól néz ki. Az utolsó kép sztem egy X14NZ lehet, nemtom, hogy keverték oda :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Az a keveset futott, egy kombi dízelnél, kicsit erős. Az óraállást nem merték leírni, a kormányt nem fényképeztékle mennyire kopott, a váltó, és a kézifékszoknya milyen rojtos. A friss motormosásról nem is beszélve. Szóval, lehet van mit takargatni rajta.

A pozitívumok:

- a turbó

- a szervó

- a fagyálló szine

- a felszereltsége

- és nem utolsó sorban a kora.

Szerintem egy kicsit sok érte az az összeg.

Link to comment
Megosztás:

Ez szerintem magyar :) országi, ára (szerintem reális). :lol: Német dizil, én elvagyok vele. Nem 1 bajnok a gyorsulásban de lehet vele menni :lol: ráadásul befér bele minden :wacko:

Levizsgáztunk friss 2év. A 4 év alatt 1szer szíj csere, hengerfej tömítés, első fék tárcsák ,és oil csere. "2szer le állító gomba :unsure: na ez bosszantott.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudom,mindenki ezzel a résolajcsővel szív mostanság?

Amikor megvettem kicseréltem mindet,azóta egy apró folyásnyi sincs!

Kinek volt még ezzel problémája?

Amúgy csak azon múlott, hogy nem voltam ott...

Már megoldottam: fogtam egy kb. 3 centis 4mm-es résolajcsövet, egyik végébe beletekertem egy M5-ös csavart, másik végével ráhúztam a csonkra, és kész. Azóta jónak tűnik. Lehet ilyen dugót kapni egyébként valahol?

Link to comment
Megosztás:

Kinek volt még ezzel problémája?

Amúgy csak azon múlott, hogy nem voltam ott...

Már megoldottam: fogtam egy kb. 3 centis 4mm-es résolajcsövet, egyik végébe beletekertem egy M5-ös csavart, másik végével ráhúztam a csonkra, és kész. Azóta jónak tűnik. Lehet ilyen dugót kapni egyébként valahol?

Lehet, sztem bármelyik autósboltban. Mondjuk amikor dízelem volt, ezt a kupakot én szinte évente cseréltem, mert mindíg elrepedt. :unsure: Biztos vmi minőségbeli hiányosság miatt.

Link to comment
Megosztás:

Na az már biztos jó lesz. :o Én annakidején valami 1-200 ft-ért vettem, ki is repedt 1 kis idő múlva. :unsure:

Hát ezek a dízelesek mindíg spórólnak. Nem jó nekik a gyári öccá forintos, megkeresik a szááforittossat'. :lol: :lol:

Mindent félretéve nekem is csavaros megpldás van a hardware- ben. A magyarázat az, hogy ez volt kéznél. :) :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hát ezek a dízelesek mindíg spórólnak. Nem jó nekik a gyári öccá forintos, megkeresik a szááforittossat'. :wacko: :lol:

Mindent félretéve nekem is csavaros megpldás van a hardware- ben. A magyarázat az, hogy ez volt kéznél. :) :unsure:

Csak ex-dízeles. :D

A csavaros megoldás nem ócsóbb? :lol:

Még mindíg az van kéznél? :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elkelt az Omegám, és az utodja, egy 1.7 TD astra caravan. :wacko:

De már van is vele egy kis gondom. Nincs semmi fűtése. 90 fokos a víz, és maxra állitva a fűtés, akkor is hideglevegő jön belőle. Mi lehet a gond?

Ja kérem, ennek csak a neve olajkályha :unsure: :lol:

Komolyra fordítva, meg kell nézni, hogy a bowdenek mozgatják-e a fűtésegység lamelláit. Nálam pl. a vezetőoldalon le volt törve egy műanyag, ami a bowden külső részét tartotta, így a bowden nem mozgatta azon az oldalon a cuccot. Lemezből hajtogattam neki tartófület, azóta jó.

Ha ez jónak tűnik, akkor lehet, hogy el van vízkövesedve vagy dugulva a fűtőradiátor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a diesel kombi és a benzines kombi alatt ugyanaz az üzemanyagtartály van? Most vettem kombi 1,7D F astrát -kereskedőtől- és sajnos a tank aljánan és tetejének vasalásánál el van válva egy helyen, de rohadt is kicsit, nem meri senki hegeszteni... :lol:

Úgyhogy bontóban keresgélek, azért kérdezem, hogy a benzinesé is ugyanaz?

Előre is köszi....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a diesel kombi és a benzines kombi alatt ugyanaz az üzemanyagtartály van? Most vettem kombi 1,7D F astrát -kereskedőtől- és sajnos a tank aljánan és tetejének vasalásánál el van válva egy helyen, de rohadt is kicsit, nem meri senki hegeszteni... :lol:

Úgyhogy bontóban keresgélek, azért kérdezem, hogy a benzinesé is ugyanaz?

Előre is köszi....

Tudtommal nem ugyanaz, hogy pontosan mi a különbség, azt nem tudom, gondolom ahol a benyásnál az AC-pumpa van, ott a dieselnél máshogy lehet, mivel nincs AC-je. Mindenképp dieselest keress! Viszont állítólag E Kadett-ét bel lehet operálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem isuzu motoros van és az a gondom, hogy hidegen mikor beindítom 10 mp.-ig nem jár egyenletesen egy henger mintha kalinpálna, melegen meg utánna kiváló.

Szerintetek a nyomás nem minden hengerbe ugyanannyi, az okozza?

Amúgy elmondaná nekem valaki, hogy mi az a kartergáz, mi okozza, és hogy lehet megszüntetni?

Válaszokat előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem isuzu motoros van és az a gondom, hogy hidegen mikor beindítom 10 mp.-ig nem jár egyenletesen egy henger mintha kalinpálna, melegen meg utánna kiváló.

Szerintetek a nyomás nem minden hengerbe ugyanannyi, az okozza?

Amúgy elmondaná nekem valaki, hogy mi az a kartergáz, mi okozza, és hogy lehet megszüntetni?

Válaszokat előre is köszi.

Igen, okozhatja egy kopottabb henger, a diesel erre kényes hidegen, de én azért előbb megnézném az izzítógyertyákat és a csúcsokat. Ha kompressziót méretsz, az egyes hengerek között a különbség nem lehet 1-nél nagyobb, különben motorgenerál. A kompressziómérésnél a résveszteségmérés többet árul el a motor állapotáról.

A kartergáz abból adódik, hogy a kopottabb motoroknál a henger és a dugattyú között az összepréselt levegő egy része el tud szökni, le a karterbe. Ebből kifolyólag, ha egy motornak nagy a kartergáza, az nagy valószínűséggel annak a jele, hogy már eléggé kopott. Időlegesen segíthet az újragyűrűzés, de leginkább generálozni kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem isuzu motoros van és az a gondom, hogy hidegen mikor beindítom 10 mp.-ig nem jár egyenletesen egy henger mintha kalinpálna, melegen meg utánna kiváló.

Szerintetek a nyomás nem minden hengerbe ugyanannyi, az okozza?

Amúgy elmondaná nekem valaki, hogy mi az a kartergáz, mi okozza, és hogy lehet megszüntetni?

Válaszokat előre is köszi.

Legelőször is összes izzítógyertya csere,nem gagyira,nem éri meg rajta spórolni!

Aztán porlasztócsúcs beméretés: porlasztási kép,porlasztási végnyomás.

Az üzemanyag rendszer nem lyukas esetleg valahol?

Mert okozhatja még az is,fel levegősödik állás közben és lehet azért dadog.

Egy üa szűrőcsere is ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.