Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Közben megnéztem: üzem közben max 65 fokot, kikapcsolt állapotban max 85 fokot bír a köpeny. Van olyan is amelyik 190 fokot bír, de azt nem tartjuk raktáron, annak az árát nem tudom. Továbbra is az a véleményem, hogy nem ez lesz a tuti megoldás. Én továbbra is gondolkozok a vaterás cuccon 13e -ért, csak jó lenne olvasni olyan valakinek a véleményét akinek ez van beépítve. Egyáltalán be lehet-e frankón építeni és mennyire hatékony. Ja és persze ez sem melegíti az olajat...

Link to comment
Megosztás:

Közben megnéztem: üzem közben max 65 fokot, kikapcsolt állapotban max 85 fokot bír a köpeny. Van olyan is amelyik 190 fokot bír, de azt nem tartjuk raktáron, annak az árát nem tudom. Továbbra is az a véleményem, hogy nem ez lesz a tuti megoldás. Én továbbra is gondolkozok a vaterás cuccon 13e -ért, csak jó lenne olvasni olyan valakinek a véleményét akinek ez van beépítve. Egyáltalán be lehet-e frankón építeni és mennyire hatékony. Ja és persze ez sem melegíti az olajat...

Hát akkor meg tekerjük körbe a fűtőszáladdal az összes vízcsövet a motortérben. Ez is kijön a veterás cucc árából, és nem is kell bontani semmit.

Link to comment
Megosztás:

jó lenne olvasni olyan valakinek a véleményét akinek ez van beépítve. Egyáltalán be lehet-e frankón építeni és mennyire hatékony.

Cimborám az 1500-as Ladájába tett egy hasonló kinézetűt, a teljes vízrendszer felfűtése kb 2-2.5 óra minusz 4-5 fok hidegben és garázsban.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok senkit lebeszélni, de ez a felfűtés, vízfűtés minden télen téma lesz..

Aztán ahogy elkezd közeledni a tavasz, már feledésbe merül.

Akkor lenne ennek értelme, ha valaki állni hagyná az autóját legalább egy hétig.

De ha valaki este leteszi, másnap reggel indítja, hááát..

Célszerűbb a klasszikus dolgokra áldozni. Akkumulátor, izzítógyertya, üzemanyagszűrők, stb.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok senkit lebeszélni, de ez a felfűtés, vízfűtés minden télen téma lesz..

Aztán ahogy elkezd közeledni a tavasz, már feledésbe merül.

Akkor lenne ennek értelme, ha valaki állni hagyná az autóját legalább egy hétig.

De ha valaki este leteszi, másnap reggel indítja, hááát..

Célszerűbb a klasszikus dolgokra áldozni. Akkumulátor, izzítógyertya, üzemanyagszűrők, stb.

Azt hiszem neked ebben a pár sorban sikerült összefoglalni a lényeget. B)

Én is beterveztem már annyi mindent a verdába, aztán örülök ha gázolajra fussa. Egyébként a múlt heti üzemanyagszűrő-csere és benzin-hozzáadás óta valóban nincs gond sem indulással sem menet közben. Igaz azóta nem is voltak mínusz kétikszes éjszakák. De valóban úgy tűnik, hogy a karbantartás is sokat ér, sőt néha elég is és feleslegesek a plussz extrák lásd előfűtés.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok senkit lebeszélni, de ez a felfűtés, vízfűtés minden télen téma lesz..

Aztán ahogy elkezd közeledni a tavasz, már feledésbe merül.

Akkor lenne ennek értelme, ha valaki állni hagyná az autóját legalább egy hétig.

De ha valaki este leteszi, másnap reggel indítja, hááát..

Célszerűbb a klasszikus dolgokra áldozni. Akkumulátor, izzítógyertya, üzemanyagszűrők, stb.

Persze, de bár ez diesel topic, ez a téma nem csak benneteket érdekel. Engem ugye nem az indítási gondok miatt, hanem hogy hamarabb melegedjen a motor, meg persze én is.

Link to comment
Megosztás:

Vízmelegítők, állófűtés:

http://www.beru.com/english/produkte/gluehkerzen/gn.php

Üdv mindenkinek!

Apám révén pár hete lettem érdekelt a diesel témában. Azóta engem is érdekel a minél hamarabbi üzemmeleg állapot elérése. A fenti linken látható rendszerről már halottam én is. Nem tudom mennyiért lehetne bontóban beszerezni. A hátránya, hogy kell hozzá agy 120 W-os generátor. Ezt leszámítva szerintem ez a jó megoldás. Nem kell hozzá garázs, nem kell hozzá 220 V feszültség, nem kell hozzá keringtetőszivattyú (a keringést a motor vízpumpája biztosítja), egyszerű a beszerelése. Igaz, hogy indulás előtt nem melegíti fel a motort, de indítás után jelentősen felgyorsítja a melegedést, valamint hamar lesz jó meleg a fülkében.

Link to comment
Megosztás:

Vízmelegítők, állófűtés:

http://www.beru.com/english/produkte/gluehkerzen/gn.php

Üdv mindenkinek!

Apám révén pár hete lettem érdekelt a diesel témában. Azóta engem is érdekel a minél hamarabbi üzemmeleg állapot elérése. A fenti linken látható rendszerről már halottam én is. Nem tudom mennyiért lehetne bontóban beszerezni. A hátránya, hogy kell hozzá agy 120 W-os generátor. Ezt leszámítva szerintem ez a jó megoldás. Nem kell hozzá garázs, nem kell hozzá 220 V feszültség, nem kell hozzá keringtetőszivattyú (a keringést a motor vízpumpája biztosítja), egyszerű a beszerelése. Igaz, hogy indulás előtt nem melegíti fel a motort, de indítás után jelentősen felgyorsítja a melegedést, valamint hamar lesz jó meleg a fülkében.

Miért kell ehhez 120W-os generátor? Simán rákötöd az autó elektromos rendszerére és kész B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem már tényleg át kéne ezzel a témával vonulni pl. a fűtés topicba.

Szinte minden topic tele van oda nem illő dolgokkal, oldalakon keresztül. Néhány hozzászolás még ok, de valakki rákattan egy oda nem illő dologra, és napokon át azon csámcsog mindenki. Engem pl. zavar hogy nem a témához illő dolgokat olvasom napokon keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem már tényleg át kéne ezzel a témával vonulni pl. a fűtés topicba.

Szinte minden topic tele van oda nem illő dolgokkal, oldalakon keresztül. Néhány hozzászolás még ok, de valakki rákattan egy oda nem illő dologra, és napokon át azon csámcsog mindenki. Engem pl. zavar hogy nem a témához illő dolgokat olvasom napokon keresztül.

Te is nekiállsz széllel szemben...? B)

Kérj modi rangot ez az egyetlen megoldás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem csakis széllel szemben van benne kihívás!Igaza van Tiv-nek!

Megmagyarázhtajátok bárkinek, meg is érthetik, de 1 hónap múlva jönnek újabbak és kezdődik előről.

Nekem már abból is elegem van hogy állandóan szóvá van téve pár dolog, de nem tudom mi eredményez kevesebb felesleges hozzászólást ha mondom vagy ha befogom.

Link to comment
Megosztás:

Tudom h kötözködős vagyok de annak hogy melyik témához melyik hozzászólás tartozik, mennyire függ össze a dízellel? ;) Az autó különben is össze van rakva, valamilyen szinten a hátsó lámpának is van köze a motorhoz, csak elég sok áttételen keresztül. Ha valaki másról akar kérdezni úgyis kérdez nem? Ha pedig válaszolnak rá akkor van némi infója arról amiről addig nem volt, miért olyan véresen fontos ilyen határokat megszabni? (tudom újonc vagyok meg mit kötözködök, de attól még nem értem miért ez az überszigor B) )

Link to comment
Megosztás:

Tudom h kötözködős vagyok de annak hogy melyik témához melyik hozzászólás tartozik, mennyire függ össze a dízellel? :blush: Az autó különben is össze van rakva, valamilyen szinten a hátsó lámpának is van köze a motorhoz, csak elég sok áttételen keresztül. Ha valaki másról akar kérdezni úgyis kérdez nem? Ha pedig válaszolnak rá akkor van némi infója arról amiről addig nem volt, miért olyan véresen fontos ilyen határokat megszabni? (tudom újonc vagyok meg mit kötözködök, de attól még nem értem miért ez az überszigor B) )

Inkább arról van szó, hogy offolás van nagyrészt, vagy egy adott témáról szóló topicban átmegyünk másik témába, ami másik topicba való. ;)

Link to comment
Megosztás:

Tudom h kötözködős vagyok de annak hogy melyik témához melyik hozzászólás tartozik, mennyire függ össze a dízellel? ;)

Semennyire. Az a hozzászólás ugyanolyan off volt, mint a te hozzászólásod vagy mint az előző két oldal vagy mint ez lesz.

Az autó különben is össze van rakva, valamilyen szinten a hátsó lámpának is van köze a motorhoz, csak elég sok áttételen keresztül.

Nem az a lényeg hogy van-e köze hozzá, hanem hogy van-e alkalmasabb topik rá.

...de attól még nem értem miért ez az überszigor...

Te ezt tényleg annak találod? B)

Nem kell válaszolni, de ha mégis akkor lehetőleg ne kérdezz, mert válaszolni szoktam, de pont erről beszéltem az előbb. Nincs értelme elmagyarázni úgysem. Teljesen felesleges ez is.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, hagyjuk a rákba ezt a részt. Inkább kérdeznék egy olyat hogy miért lehet hogy közepesen hidegen könnyeben indul a gép mint frankón melegen. Ha állok kb fél, egy órát valahol (utcán) úgy hogy előtte már rendesen be volt melegedve a gép, könnyebben beindul mintha melegen félreállok valahova, és 2-3 perc után mennék tovább. Egyszerűen lövésem nincs hogy lehet az h melegen rosszabbul indul.

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, hagyjuk a rákba ezt a részt. Inkább kérdeznék egy olyat hogy miért lehet hogy közepesen hidegen könnyeben indul a gép mint frankón melegen. Ha állok kb fél, egy órát valahol (utcán) úgy hogy előtte már rendesen be volt melegedve a gép, könnyebben beindul mintha melegen félreállok valahova, és 2-3 perc után mennék tovább. Egyszerűen lövésem nincs hogy lehet az h melegen rosszabbul indul.

Adagoló kopás jele. Mikor leállítod az autót, a motor melegétől (menetszél híján) átmelegszik az adagoló és az üzemanyagcső is. A kopottabb adagoló nem tud a meleg üzemanyaggal akkora nyomást előállítani, ami a porlasztócsúcsokat kinyitná. Legalábbis ilyesmit magyarázott nekem egy szerelő.

Link to comment
Megosztás:

nem értem miért ez az überszigor

Mer ez nem az index.hu B)

Dezső kezd hiányolni engem.

Fater hívott,hogy ha több napig áll a gép,hidegben nehezen indul,mintha elejtené a nyomást az adagoló.

Vagy a cső lukas valahol,vagy a visszacsapó szelepet fogom szétszedni,mert lehet az van tele kosszal!

Más tippem nem nagyon van...vagy még a gázolajszűrőt megnézem,nem-e tele van az alja vizzel!

Link to comment
Megosztás:

Mer ez nem az index.hu B)

Dezső kezd hiányolni engem.

Fater hívott,hogy ha több napig áll a gép,hidegben nehezen indul,mintha elejtené a nyomást az adagoló.

Vagy a cső lukas valahol,vagy a visszacsapó szelepet fogom szétszedni,mert lehet az van tele kosszal!

Más tippem nem nagyon van...vagy még a gázolajszűrőt megnézem,nem-e tele van az alja vizzel!

Tavaly ősszel mintha azt mondtad volna, minden tél előtt cserélni fogod. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy 1992-es opel astrám Isuzu motoros, ami hideg indításnál az esetek többségében 3 vagy 2 hengerrel indul.Tavaly az adagolóm tönkrement, most egy bontott van benne(lehet tömítés probléma?), izzító gyertyát, porlasztó csúcsot, mágnes szelepet is cseréltem rajta ill. a tanksapka is "működik" nincs vákum vagy ilyesmi,de nem ezek voltak a hibák. Ha tud valaki valami megoldást akkor kérem írjátok le mert már az őrület határán vagyok. Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy 1992-es opel astrám Isuzu motoros, ami hideg indításnál az esetek többségében 3 vagy 2 hengerrel indul.Tavaly az adagolóm tönkrement, most egy bontott van benne(lehet tömítés probléma?), izzító gyertyát, porlasztó csúcsot, mágnes szelepet is cseréltem rajta ill. a tanksapka is "működik" nincs vákum vagy ilyesmi,de nem ezek voltak a hibák. Ha tud valaki valami megoldást akkor kérem írjátok le mert már az őrület határán vagyok. Köszönöm

Nem-e volt "fejbeverve" a motor???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.