Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Mióta megvettem a kocsit az önindító néha szórakozik. A hiba a következő: néha indításnál (20-30-ból egyszer) fülsértően "reszelő" hangot hallat az öndindító és a motor sem indul ilyenkor. A második indítás ilyenkor már jó szokott lenni, esetleg a biztonság kedvéért a váltót szoktam megmozgatni. (Amikor ez nem jelentkezik, a motor pöcc-röff.)

Nem vagyok nagyon jártas ezen a téren, de ez azt jelentené, hogy a fogaskoszorúból vagy a bendixből hiányzik egy fog vagy egyszerűen elkoptak és amikor ezek rosszul érnek össze akkor keletkezik a "reszelés". De ekkor miért segít a váltókar megmozgatása?

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja a "reszelést"?

Link to comment
Megosztás:

Hézagolási probléma. A bendix fogaskerekét nem nyomja ki kellően, jobb esetben elég csak a tengelyen a hornyokat kipucolni valamivel meg egy kicsit bezsírozni, rosszabb esetben felújítás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mióta megvettem a kocsit az önindító néha szórakozik. A hiba a következő: néha indításnál (20-30-ból egyszer) fülsértően "reszelő" hangot hallat az öndindító és a motor sem indul ilyenkor. A második indítás ilyenkor már jó szokott lenni, esetleg a biztonság kedvéért a váltót szoktam megmozgatni. (Amikor ez nem jelentkezik, a motor pöcc-röff.)

Nem vagyok nagyon jártas ezen a téren, de ez azt jelentené, hogy a fogaskoszorúból vagy a bendixből hiányzik egy fog vagy egyszerűen elkoptak és amikor ezek rosszul érnek össze akkor keletkezik a "reszelés". De ekkor miért segít a váltókar megmozgatása?

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja a "reszelést"?

Detto..

Ez lehet isuzu önindító betegség..

Mekkora meló leszedni az önindítót, tudja valaki ?

Link to comment
Megosztás:

Detto..

Ez lehet isuzu önindító betegség..

Mekkora meló leszedni az önindítót, tudja valaki ?

C14nz-n csak két csavar+ a kábelek. Csak az egyik csavar lent van, le lehet venni akna nélkül is, csak szívás, én tükörből szereltem. Aknából 5 perc. Torx csavarokkal van összerakva ,megpucorásztam, azóta patent. Nekem meg abszolút nem húzott be, kis kalapáccsal kellett kocogtatni, nem is volt égő. :lol: Beültem kulcs elfordít, semmi , elő a kalapács, felnyit, tik-tik, beül, brümmmmm... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem, ha jól emlékszem talán 2-3csavar a hővédő lemez, és a 2-3csavar az önindító,de akna nélkül felejtős. (17DR). Annyira bent van a tűzfal és motor között, hogy meleg motornál, a kipufogó cső, erősen epilálja a kart, és rá kell teljesen hajolni. Nem túl kellemes.

Viszont amikor fel lett újítva Nekem is, akkor olyan hangja volt, mint az ismerősöm 1,7CDTI astrájának. Gyönyörű, erőlködés nélkül, csodaszépen forgatta. Érdemes, legalább kitisztítani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

A problémám alanya Astra 93 1.7D. Első indítás után olyan döcögös a járása, és amikor be-be döccen akkor fehéren füstöl, jár 1-2 percig majd ha kb.:negyed, fél óra múlva indítom semmi gond a járásával. Porlasztók újak, gyertyák szintén, kompresziót mértünk, az elég furcsa ugyan, de mikor éve megvettem akkor is ugyan ezeket mértük, akkor nem volt ilyen bajom.

1=23bar

2=26bar

3=24bar

4=25bar

Mennyi a gyári érték?? Mert a gépkönyvébe ennyi van:Kompresszió 23bar. Vagy ez egy minimum határ

Esetleg az előtöltésen kellene állítani???

Link to comment
Megosztás:

Üdv

A problémám alanya Astra 93 1.7D. Első indítás után olyan döcögös a járása, és amikor be-be döccen akkor fehéren füstöl, jár 1-2 percig majd ha kb.:negyed, fél óra múlva indítom semmi gond a járásával. Porlasztók újak, gyertyák szintén, kompresziót mértünk, az elég furcsa ugyan, de mikor éve megvettem akkor is ugyan ezeket mértük, akkor nem volt ilyen bajom.

1=23bar

2=26bar

3=24bar

4=25bar

Mennyi a gyári érték?? Mert a gépkönyvébe ennyi van:Kompresszió 23bar. Vagy ez egy minimum határ

Esetleg az előtöltésen kellene állítani???

Ha fehéren füstöl, lehet, hogy hengerfejes.

Link to comment
Megosztás:

Márpedig ez sztem valami vizes dolog lesz. Esetleg azt ki lehet próbálni, hogy egy nap állás után kitekered az izzítógyertyákat, leveszed az adagolóról a leállítószelep vezetékét, és megtekerteted a motort. Ha valamelyik hengerből víz jön, az egyértelmű jele a hengerfej vagy csak a tömítés problémájának.

De majd jönnek a dieselmágusok, és megmondják a tutit :blush:

Link to comment
Megosztás:

Márpedig ez sztem valami vizes dolog lesz. Esetleg azt ki lehet próbálni, hogy egy nap állás után kitekered az izzítógyertyákat, leveszed az adagolóról a leállítószelep vezetékét, és megtekerteted a motort. Ha valamelyik hengerből víz jön, az egyértelmű jele a hengerfej vagy csak a tömítés problémájának.

De majd jönnek a dieselmágusok, és megmondják a tutit :blush:

A leállítószelep az ahol az adagolóból kijön a nagynyomású cső, és az alatt-mellett van ??Ott van egy vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

A problémám alanya Astra 93 1.7D. .......

1=23bar

2=26bar

3=24bar

4=25bar

Mennyi a gyári érték?? Mert a gépkönyvébe ennyi van:Kompresszió 23bar. Vagy ez egy minimum határ

Esetleg az előtöltésen kellene állítani???

Az elvárt kopresszió 28-30 bár lenne. De ezekkel az értékekkel sincsen semmi gond, ha 23 alatt már elgondolkodtató lenne.

A dadogást nekem is csinálja néha, de én nyomok neki egy gázfröcssöt és utánna helyre áll. Lehet a szűrő, vagy a tank alján van egy kis vizenyő és ilyenkor abból kortyol egyet.

Ez a víz a levegőből ki csapodott párából származik, nem a hűtőrendszerből. Keress másik töltőállomást, és lehetőség szerint mindíg tele tenkold. Így minimálisra lehet csökkenteni a víz felgyűlését.

Persze ha menne vízzel az lenne a legjobb. :lol: Nekem szolj előszőr. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az elvárt kopresszió 28-30 bár lenne. De ezekkel az értékekkel sincsen semmi gond, ha 23 alatt már elgondolkodtató lenne.

A dadogást nekem is csinálja néha, de én nyomok neki egy gázfröcssöt és utánna helyre áll. Lehet a szűrő, vagy a tank alján van egy kis vizenyő és ilyenkor abból kortyol egyet.

Ez a víz a levegőből ki csapodott párából származik, nem a hűtőrendszerből. Keress másik töltőállomást, és lehetőség szerint mindíg tele tenkold. Így minimálisra lehet csökkenteni a víz felgyűlését.

Persze ha menne vízzel az lenne a legjobb. :lol: Nekem szolj előszőr. :blush:

Nekem tavaly mértük,egységes 26 volt mindben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.