Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Enyémbe sajnos nem raktak fordulatszámmérőt :(

Így fogalmam sincs mikor mennyi az alapjáratom.

Pedig nem volna rossz tudni :(

Azt nem látni, hanem érezni kell, ha nincs füled hozzá, az óra indokolt.

Egyéb esetben csak extra.

Vezetni/váltani nem úgy vezetünk/váltunk, hogy a fordulatszabályzót nézzük, hanem érezzük/halljuk, hogy mennyi az annyi és fel, vagy le kapcsolunk.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Előre tervezek: Májusban bevásárolok Opel téren. Mit ajánlotok: a vezérműszíjon, olajokon kívül mit cseréltessek le egyből? Illetve mit nézzünk át alaposabban? Ismerős! szerelővel már beszéltem:rendes szakember, és a földön jár (tapasztalat). Ja, amit ma mondott: az Opel KM órája százezrenként újrakezdi az életet :(

ui: van vmi márkáju ezérműszíj, amit nagyon nem ajánlotok???

Danee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én nem is olyan régen tettem bele a fordulatszámmérőt, így viszonylag pontos adatokkal tudok szolgálni.

Bontótól fűggően 8-12 ezer, az óra.

Viszont oda kell figyelni a "W" számra, hogy eggyezzen a tiéddel, mert különben csalni fog a Km/h.

Én mondjuk megtartottam a régi főórát, és csak a ford mérőt, az üzemanyag, és a hőfokmérőt építettem be. Ami egy kis otthoni fúrás faragással megoldható.

Egyébként be van vezetékelve, előre, csak azt kell megnézned, hogy az "erősáramú" kábelen kívűl van e vezérlő szál kötve a generátorodra, mert sajna némelyik generátor nem tudja ezt az opciót.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi ezt elfelejtettem :oops: !

A "w" szám a főlap aljára van nyomtatva. Amit így beszerelt állapotban is könnyen le tudsz olvasni. Az enyém W:1111. És ez az áttételt jelenti, a sebesség és megtett út mérésében. Az új órámon 1080 volt az érték, ezért nem azt építettem be, mert akkor nem mutatott volna pontos értéket.

Sok sikert a cseréhez!

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen cserén gondolkodom én is, de mi lesz a megtett km-ekkel? Tök mást fog mutatni. Vagy vegyek olyan órát, amiben kevesebb van? :(

Ha a kiszedted az órát, egy kis csavarhúzóval és némi kézügyességgel annyit tekersz bele amennyit nem szégyelsz :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.