Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Szedett már le valaki olajpumpát isuzu dízelről? Az érdekelne, hogy az olajteknő levétele nélkül megoldható-e? Aki látta és csinálta az tudja mire gondolok: (Van az alján két menetes szár, arra megy fel az olajteknő két anyája. Felfelé van annyi hely, hogy a pumpa és a főtengely szimmeringjét kivéve kiemelhető legyen?)

Remélem érhető voltam! :D

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Hm, nem tudom, mondjuk úgy tudom, lehet rosszul, a Lukoil orosz cég, aztán ott bármi megeshet. Nem egy Mcdonalds, ahol a világ bármely pontján egyforma a hambi...

Ez az Érdi Lukoil, gyanúsan olcsón adják néha az üzemanyagot, volt egy kút, ahol azt hittem, annál olcsóbb nincs, na akkor ennél a Lukoilnál 5 forinttal olcsóbb volt.

Nem tudom hogy megy ez tényleg, én csak úgy gondoltam, nem tehet túl jót egy vállalkozásnak, ha több cége is van világszerte, hogy ilyesmivel simliskednek az alkalmazottaik.

Na persze. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Vásároltam 92-es asztra combit 1.7 D szeretném a segítségeteket kérni .reggel első indítás a nagyon nehezen megy borzasztóan füstöl dadog majd kiesik a motor a helyéről. 1perc után mind ha kicserélték volna tökéletesen jár ,pöcre indul egész nap. akkumulátor jó,űza szűrőt cseréltem , viszacsapo szelepet beszereltem , izzító gyertyát cseréltem

segítsetek ha tudtok

gyurma

Sorstárs! ahogy láttam már válaszoltak neked, én is sok jo tippet kaptam itt. Jelenleg a kompresszió-mérésre várok, aztán meglátom mi lesz. Caravan marad az biztos. Motorcsere, az elképzelésem.

Link to comment
Megosztás:

Igen? Miért is? Adott cégen belül lehet eltérő üzletpolitika? Dolgoztál ott?

Párszor tankoltam már azon a helyen, és nagyon meghülyült a verda utána, erőtlen lett, stb.

Még valamelyik előző herkentyűvel is ugyanez volt, csak már rég, meg is feledkeztem róla.

igen

azért is, mert amit most leírtál azzal azt mondod : ettem mekiben égett sültkrumplit, mekiben MINDIG, MINDENHOL odaégeti a krumplit

/ de lehet több kajálás is mondjuk, amikor az a béna alkalmazott van midig, aki odaégeti /

amúgy nem, nem dolgozom ott, de ha mindig 1 helyre jársz tankolni, akkor logikusan ott lehet valami gond

szerintem

Link to comment
Megosztás:

igen

azért is, mert amit most leírtál azzal azt mondod : ettem mekiben égett sültkrumplit, mekiben MINDIG, MINDENHOL odaégeti a krumplit

/ de lehet több kajálás is mondjuk, amikor az a béna alkalmazott van midig, aki odaégeti /

amúgy nem, nem dolgozom ott, de ha mindig 1 helyre jársz tankolni, akkor logikusan ott lehet valami gond

szerintem

Igen, igazad van, pl a Gyöngyösi Lukoilnál nincs ilyen gond, meg még sok másiknál sem.

Sajnos manapság legtöbbször azt nézi az ember, hol a legolcsóbb tankolni.

Egyszer volt egy autóm, ami a biodízeltől kinyúlt, Ausztriából volt, szabályosan beleégett az üzemanyag.

No akkor szerencsétlen adagoló mit szólhat a vízhez? :D

Link to comment
Megosztás:

Hm, nem tudom, mondjuk úgy tudom, lehet rosszul, a Lukoil orosz cég, aztán ott bármi megeshet. Nem egy Mcdonalds, ahol a világ bármely pontján egyforma a hambi...

Ez az Érdi Lukoil, gyanúsan olcsón adják néha az üzemanyagot, volt egy kút, ahol azt hittem, annál olcsóbb nincs, na akkor ennél a Lukoilnál 5 forinttal olcsóbb volt.

Nem tudom hogy megy ez tényleg, én csak úgy gondoltam, nem tehet túl jót egy vállalkozásnak, ha több cége is van világszerte, hogy ilyesmivel simliskednek az alkalmazottaik.

Én az érdi Lukoilnál azóta tankolok amióta Lukoil a Jet. Azelőtt meg a Jetnél is tankoltam rendszeresen. Igaz nem napolajat hanem benyát. Sose volt problémám.

Egy ilyen forgalmas kútnál elképzelhetetlen, hogy mindenki szeme láttára belenyomják a "slagot"..... :D

Arról már nem is beszélve, hogy 100 méterre van a Shell és 120 méterre a MOL kút tőlük...

Az 1 km-en belüli ERMOILról meg a közeli Castrolról már nem is beszélve...

Link to comment
Megosztás:

Én az érdi Lukoilnál azóta tankolok amióta Lukoil a Jet. Azelőtt meg a Jetnél is tankoltam rendszeresen. Igaz nem napolajat hanem benyát. Sose volt problémám.

Egy ilyen forgalmas kútnál elképzelhetetlen, hogy mindenki szeme láttára belenyomják a "slagot"..... :D

Arról már nem is beszélve, hogy 100 méterre van a Shell és 120 méterre a MOL kút tőlük...

Az 1 km-en belüli ERMOILról meg a közeli Castrolról már nem is beszélve...

Akkor neked valószínűleg szerencséd volt, és nem a slagos napokon mentél.

Én se napolajat tankoltam bele, azt a sógor tankolta bele Ausztiában.

Valóban olyan közel vannak azok a kutak, csak ha az ember 50 litert tankol, máris más a képlet árban.

Engem viszont egyszer átvertek ott 10000 Forinttal, mert 20000-et adtam, és a jól bevált "trükkös" kutas visszaadási módszerrel fizettek vissza, és ott maradt náluk 10 rongy. Ezt a módszert mutatta a tv is valahol, hogy visszaad 5 ezret pl, rámnéz bambán, mintha kész lenne, aztán odaadja a maradék 5 ezret. És ott van még x ember, aki valamilyen formában megzavarja a vevőt, aki elkezd kapkodni, és ottmarad a visszajáró.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

ígértem hogy vissza jelzek a hidegindítás miatt. Sajna a porlasztó állítás sem jött be ugyhogy marad az adagoló. Keresek egy szakít hátha tud rá mondani valamit. Légyszi ha valaki tud ilyen szakít kérem üzenjen

Amint látom nem egyedi a problémám remélem megúszom a motor cserét. Ja igen ha lehet akkor Bosch

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!

ígértem hogy vissza jelzek a hidegindítás miatt. Sajna a porlasztó állítás sem jött be ugyhogy marad az adagoló. Keresek egy szakít hátha tud rá mondani valamit. Légyszi ha valaki tud ilyen szakít kérem üzenjen

Amint látom nem egyedi a problémám remélem megúszom a motor cserét. Ja igen ha lehet akkor Bosch

köszönöm

Szerintem méress kompressziót, meg nézd meg, hogy nem-e csöpög valahol az adagolóból gázolaj. Próbáld meg, hogy adsz feszültséget a hidegindítónak az adagoló oldalán, és változik-e valamit a dolog. Általában a Bosch adagolókban a nyomástartó szelep nyúlik ki, az ott van, ahol van a befolyó cső, mellette, egy 10-es villáskulccsal lehet kiszedni, ha lent van az adagoló, ha fent van, célszerszámot kell faragni hozzá(összekalapálni egy gagyi 12-es dugókulcsot). Emiatt van főleg, hogy kell egy visszacsapó szelep valahová a csőbe. Nézd meg még, mennyire vannak elöregedve a gumicsövek a tanktól. ha ráncos valamelyik, akkor cseréld ki.

Bár ha nincs kartergáza a motornak, meg jól húz ha meleg, meg nem füstöl, akkor nagy baj nincs. No, ez az én véleményem, remélem ír még más szaki is evvel kapcsolatban, remélem tudtam segíteni.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a segítséget !

űza csöveim tökéletesek , adagolo nem folyik , visszacsapó szelepet tettem be az űza csőbe az adagalo és a szűrő közé.

pár perc járás után szépen jár a motor és nem fűstől.(egészen jól megy)

kompresziot mérek illetve megnézem ezt a mágnes szelepet

köszönöm a hasznosat

gyurma

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a segítséget !

űza csöveim tökéletesek , adagolo nem folyik , visszacsapó szelepet tettem be az űza csőbe az adagalo és a szűrő közé.

pár perc járás után szépen jár a motor és nem fűstől.(egészen jól megy)

kompresziot mérek illetve megnézem ezt a mágnes szelepet

köszönöm a hasznosat

gyurma

Az én Isuzum is ilyen... Ha beindult, akkor már utánna is pöccre indul!

De lelket verni elég nehéz bele.. Nekem motorkopás okozza ezt a jelenséget. :D

Link to comment
Megosztás:

Remélem nekem nem a motorommal lesz a baj,de a hétvégén kiderül.(kompreszio mérés)

mennyit lehet ilyen motorral még menni? Aránylag könnyen indul csak nagyon füstöl és bután jár 1-2percig.

Utána szépen egyenletesen jár a motor.Félig benyomott gázpedállal indul.

Vajon jó időben könnyeben szebben fog indulni tavasszal-nyáron?

Link to comment
Megosztás:

Az én Isuzum is ilyen... Ha beindult, akkor már utánna is pöccre indul!

De lelket verni elég nehéz bele.. Nekem motorkopás okozza ezt a jelenséget. :D

Ismerős jelenség :lol: :D :) Nálam még semmi hir a kompressziómérésről (szabin van aki csinálná...) csöveket én is átnéztem oké mindenhol. Itt nálam is a motorkopás lesz, egyre jobban hajlok efelé.

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked valószínűleg szerencséd volt, és nem a slagos napokon mentél.

Én se napolajat tankoltam bele, azt a sógor tankolta bele Ausztiában.

Valóban olyan közel vannak azok a kutak, csak ha az ember 50 litert tankol, máris más a képlet árban.

Engem viszont egyszer átvertek ott 10000 Forinttal, mert 20000-et adtam, és a jól bevált "trükkös" kutas visszaadási módszerrel fizettek vissza, és ott maradt náluk 10 rongy. Ezt a módszert mutatta a tv is valahol, hogy visszaad 5 ezret pl, rámnéz bambán, mintha kész lenne, aztán odaadja a maradék 5 ezret. És ott van még x ember, aki valamilyen formában megzavarja a vevőt, aki elkezd kapkodni, és ottmarad a visszajáró.

Azt az Érdi lukolaj-jet kutat legszivesebben felgyujtanám. Én vizes benzint tankoltam náluk amikor még a GSI-m volt, fater szintén igy járt. Egyszer engem is átvertek ezzel a bevált huszezres trükkel, de visszamentem, és jé, rögtön meglett a pénzem. Aztán az utolsó amivel betelt a pohár az az autopályamatrica volt. Gépen helyes volt a rendszám, papiron nem.. 12000minusz.. HNU helyett HNV. ugy usztam meg a dolgot hatalmas, égbekiáltó szerencsével hogy faterral két autóval mentünk aznap és ugyanott ugyanakkor egymást követve vettünk matricát. Nekem nem volt már meg a bizonylatom (ki foglalkozik ilyennel..) faternak viszont megvolt. Vissza a kutra, bizonylat alapján keresés, és ugyancsak meglett a helyes renszám! Utálom azt a kutat!!! Amugy Budaörs felé a kamaraerdő után a virágosnál befordulva a Laktanyában sokkal-sokkal olcsóbb a benzin és a gázolaj is, és a minőségre eddig nem panaszkodtam sohasem. Másfél éve folyamatosan ott tankoltam és nem volt gondom, csak ajánlani tudom. Tudom, ez sem DIESEL téma, de nincs olyan hogy "melyik kuut jóó??!!" :D

Link to comment
Megosztás:

Remélem nekem nem a motorommal lesz a baj,de a hétvégén kiderül.(kompreszio mérés)

mennyit lehet ilyen motorral még menni? Aránylag könnyen indul csak nagyon füstöl és bután jár 1-2percig.

Utána szépen egyenletesen jár a motor.Félig benyomott gázpedállal indul.

Vajon jó időben könnyeben szebben fog indulni tavasszal-nyáron?

Volt egy dízel verda, még nyáron 40 fokban se akart elindulni, csak húzásra. Szét lett szedve, a henger falai mint a tükör, olyan volt, váll nélkül, végén kiderült mi volt a baj, elrepedt a hengerfej, mert valaki erősebb húzta meg a porlasztót...ezért kell a kompressziómérés, de csak úgy, ha ott állsz a szerelő mellett, mert volt olyan is, hogy csak mondták, hogy megmérték, a pénzt elkérték, de nem csináltak semmit. Olyan is volt, hogy a porlasztócsúcs már nem zárt jól, és ott engedte el az anyagot az egyik hengernél. 3 hengerrel indult az autó, és csak akkor lett jó, amíg szerencsétlen adagoló fel nem pumpálta anyaggal a vascsövet, ami megy a porlasztóba. Az opelnak nem láttam még a hengerfejét leszedve, milyen vastag egy szelepülés, mennyire hajalmos a kifújásra. Pl a Fiat Tipo 1.7d kipufogó szelepülése van, vagy 3mm......még ránézni is rossz.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nem hiszem hogy akkora lenne a baj,de ha tudok szerzek kompreszió merőt és magam fogom bemérni a hétvégén ,és ahogy ajánlották megnézem a hidegindító mágnes szelepet. ahogy magam ismerem nem nagy a baj csak rá kell jönni.

Legrosszabb esetben néztem adagolót már láttam 25.000ft-ért ,de csak tavasszal.

köszönöm a tanácsokat.

GYURMA

Link to comment
Megosztás:

Én az érdi Lukoilnál azóta tankolok amióta Lukoil a Jet. Azelőtt meg a Jetnél is tankoltam rendszeresen. Igaz nem napolajat hanem benyát. Sose volt problémám.

Egy ilyen forgalmas kútnál elképzelhetetlen, hogy mindenki szeme láttára belenyomják a "slagot"..... :D

Arról már nem is beszélve, hogy 100 méterre van a Shell és 120 méterre a MOL kút tőlük...

Az 1 km-en belüli ERMOILról meg a közeli Castrolról már nem is beszélve...

Hol van arrafelé Castrol kút?

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked valószínűleg szerencséd volt, és nem a slagos napokon mentél.

Én se napolajat tankoltam bele, azt a sógor tankolta bele Ausztiában.

Valóban olyan közel vannak azok a kutak, csak ha az ember 50 litert tankol, máris más a képlet árban.

Engem viszont egyszer átvertek ott 10000 Forinttal, mert 20000-et adtam, és a jól bevált "trükkös" kutas visszaadási módszerrel fizettek vissza, és ott maradt náluk 10 rongy. Ezt a módszert mutatta a tv is valahol, hogy visszaad 5 ezret pl, rámnéz bambán, mintha kész lenne, aztán odaadja a maradék 5 ezret. És ott van még x ember, aki valamilyen formában megzavarja a vevőt, aki elkezd kapkodni, és ottmarad a visszajáró.

Nálam nem lehet pénzzel trükközni, mert mindig kártyával fizetek, és elkérem a nyugtát is meg a banki kivonatot is. Annak alapján könyvelem a fogyasztásomat (saját használatra).

Link to comment
Megosztás:

Remélem nekem nem a motorommal lesz a baj,de a hétvégén kiderül.(kompreszio mérés)

mennyit lehet ilyen motorral még menni? Aránylag könnyen indul csak nagyon füstöl és bután jár 1-2percig.

Utána szépen egyenletesen jár a motor.Félig benyomott gázpedállal indul.

Vajon jó időben könnyeben szebben fog indulni tavasszal-nyáron?

Ha könnyen indul, akkor nem kompresszió baj lesz! :D

(vagy legalábbis nem az ami nálam a helyzet!)

Az enyémbe még +5 foknál se tudsz lelket verni, csak indítóspray-el ;) Azzal az enyém is könnyedén indul! :lol: :D

Viszont az enyém indulás után azonnal egyenletesen jár! nem kell még szinte másodperceket sem várni! :)

Lehet, hogy valami szelepzárási gondod lesz, vagy amit még írtak: porlasztócsúcs... A füstölés ha jól tudom amiatt is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Nálam nem lehet pénzzel trükközni, mert mindig kártyával fizetek, és elkérem a nyugtát is meg a banki kivonatot is. Annak alapján könyvelem a fogyasztásomat (saját használatra).

Ugyanez :D Szóval akkor nem csak az én megrögzöttségem ez :lol:

Kártyával meg sokkal kényelmesebb fizetni, ezen kívül is jópár előnye is van.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nem a porlasztó beméretem de. minő szerencse visszarakásnál észrevettem hogy az adagolóról hiányzik egy cső

este van úgyhogy holnap folytatom a nyomozást REMÉLEM CSAK EZ LESZ. szelep sem mert a teljesítménye egészen jó és kimondottan szép hangja van.Remélem holnap jó hirekel szolgálhatok.

sziasztok gyurma

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez ;) Szóval akkor nem csak az én megrögzöttségem ez :D

Kártyával meg sokkal kényelmesebb fizetni, ezen kívül is jópár előnye is van.

Én kártya nélkül 150 ért! :lol: :D Vagy Lejért tankolok! :D

sziasztok!

nem a porlasztó beméretem de. minő szerencse visszarakásnál észrevettem hogy az adagolóról hiányzik egy cső

este van úgyhogy holnap folytatom a nyomozást REMÉLEM CSAK EZ LESZ. szelep sem mert a teljesítménye egészen jó és kimondottan szép hangja van.Remélem holnap jó hirekel szolgálhatok.

sziasztok gyurma

Úgy legyen! :) :D

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez :D Szóval akkor nem csak az én megrögzöttségem ez :lol:

Kártyával meg sokkal kényelmesebb fizetni, ezen kívül is jópár előnye is van.

Egyik kollégámat kártyával is próbálták lehúzni, kártyával fizetett a kúton, aztán miután lehúzta a kutas a kártyát, közölte, hogy nem sikerült, úgyhogy lehúzza megint. Csakhogy a srác zsebében ott volt a mobilja, ami azonnal jelezte a tranzakciót az állítólag nem sikerült lehúzásnál...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.