Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

köszönöm szépen a segítséget de megmondja valaki hogy holvan a füst csavar mert a zöldkártyán se tudták megmondani? és hogy a füst határ? a turbot muszálj tekerni én ugy tudom hogy most 0,7 bárt tölt és 0,9 ig gond nélkül lehet tekergetni de nem menetes a druck labdábol kijövö szár? ha jol látam :? nekem azt javasolták onkáb tegyek be egy hosszab csövet és igy késöb fuj le! ez igaz? elöre is kösziszépen! bizok benetekha küldök képet akkor ugy megtudjátok muttani? kösziszépen elöre is!

Link to comment
Megosztás:

"Amugy ezek a folyadékok a külön csináltatott (nem gyári)aluminium hűtőmbe is betölthetőek? Itt a lúgos és savas hatásra gondolok? -mint kémiai analfabéta...

Danee"

Szia

Ezt nem tudom :oops:

De szerintem, ha az is alu akkor jónak kell lennie...

Link to comment
Megosztás:

Lukas az olajdeknid? ...esetleg folyik a főtengelyszimeringed?

Az én 1.7 dr GL astrám gyári előírása 3,7 liter.

Szűrő max 3-4 deci vesz fel, így 4 lityónál nem kell több bele.

Ugye az természetes, hogy min-max közéig töltjük!

Gyári olajat senkinek nem ajánlom, mert sz@r!

Hamar elfárad és stabil 130-140-es utazóban nem biztosít megfelelő kenést!

üdv

Azóta is annyi van benne (lassan esedékes a köv. csere), pont a Min. Max. jelzés között félúton! :?: Egyszer sem kellett utántöltenem, az a kb fél lityi is megvan még.

Hya, nem gyári olaj van benne, Q8.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!!

Ezen a forumon még új vagyok. Olvasom valami füst csavarról beszélgettek nekem sima opel TD m van nem Isuzu azon is van csavar??? MErt az én autóm hip hop elkezdett füstölni kb 6hónapja éppen éppen kormolt csak akkor látszott ha állt é padlóztam de akkor is figyelni kellet hogy látni lehessen. Most meg 25e km később ugy kor,ol hogy eszméletlen a fogyasztása kint 5.7 városban 6,-6,5 lehet mert olyan 820- 860 km megy el vegyesen gondolom az nem olyan rossz. Szóval a korom azt halottam van egy cső ami visszavezeti a kormot a motorba valahol de nem a karter gázcső hanem a valami más cső sajna nem tudom. Azt hol keressem??? Ja ha a turbórol lehúzom a levegőszűrő csövét akkor is ugyanúgy füstől. Elakartam vinni adagoló állításra( vagyis beszabályozásra padon) de azt mondták 17e ha nincs gond vele. Az elég húzos szerintem érte ugyhogy ha nem sikerül csökkenteni a kaja vissza állításával akkor csak szabályzás lesz. Még annyit hogy hány fajta adagolóvl szerelték az opel Td ket?? Mert a szerelő az én adagolómra azt mondta hogy spec kulcsot kell fabrikálnia de nem rég állított egyet azt meg simán betudta. Az enyémmel az a probléma hogy nem fér rá a kulcs a kontra anyára vagyis kevés a hely a kulcs fala megakad.

Remálem érthető de másképp nem tudtam leirni :lol: :oops:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!!

Ezen a forumon még új vagyok. Olvasom valami füst csavarról beszélgettek nekem sima opel TD m van nem Isuzu azon is van csavar??? MErt az én autóm hip hop elkezdett füstölni kb 6hónapja éppen éppen kormolt csak akkor látszott ha állt é padlóztam de akkor is figyelni kellet hogy látni lehessen. Most meg 25e km később ugy kor,ol hogy eszméletlen a fogyasztása kint 5.7 városban 6,-6,5 lehet mert olyan 820- 860 km megy el vegyesen gondolom az nem olyan rossz. Szóval a korom azt halottam van egy cső ami visszavezeti a kormot a motorba valahol de nem a karter gázcső hanem a valami más cső sajna nem tudom. Azt hol keressem??? Ja ha a turbórol lehúzom a levegőszűrő csövét akkor is ugyanúgy füstől. Elakartam vinni adagoló állításra( vagyis beszabályozásra padon) de azt mondták 17e ha nincs gond vele. Az elég húzos szerintem érte ugyhogy ha nem sikerül csökkenteni a kaja vissza állításával akkor csak szabályzás lesz. Még annyit hogy hány fajta adagolóvl szerelték az opel Td ket?? Mert a szerelő az én adagolómra azt mondta hogy spec kulcsot kell fabrikálnia de nem rég állított egyet azt meg simán betudta. Az enyémmel az a probléma hogy nem fér rá a kulcs a kontra anyára vagyis kevés a hely a kulcs fala megakad.

Remálem érthető de másképp nem tudtam leirni :lol: :oops:

Hali!

Szerintem a porlasztócsúcsod kezd vacakolni!

Ha kormol=valamelyik porlasztócsúcs "bepisil".

Tekerd ki a csúcsokat és add oda az adagolósnak!

Ő rátekeri egy próbapadra és nyomáspróbázza. Szerintem ott lesz a bibi. Ez a "vizsgálat" max. 2000 Ft-be kerülhet. Nekem Szentesen két sörömbe került :lol:

üdv,

Link to comment
Megosztás:

Akkor a porlasztó csúcsokkal kezdek mondjuk tényleg nem nagy összeg a 2e érte legalább megtudom mennyire jók :lol:

Azt az adagolóst aki állításra 17papírt mondott azt meg hagyd a fenébe, és azt is aki kulcsot akar fabrikálni hozzá. Csak azért hogy valamilyen szinten értsd, az adagolón a nagynyomású csövek között van 1 csavar azt veszik ki és indikátor órával állítják az előtöltést. Ha állítani kell akkor az adagoló vezérkerekét lazítják meg, ide nem kell semmi féle spéci kulcs sima 13 csillag kulcs fogja. De én is porlasztó csúcs ellenőrzést javaslok, az adagoló nem szokott elmászkálni.

Link to comment
Megosztás:

Nem nem a szerelő azt mondta vagyis láttam is hogy a 13-as kulcs nem ment rá a csavarra vagyis nem a csavarra hanem az adagoló fala miatt nem fért hozzá. Valószínüleg 2fajta (vagy több) adagolóval szerelték az enyém opel motoros. Amúgy a 17e szerintem is sok ja és azt mondta a tag hogy ő csak adagolóval foglalkozik ezért kiszedve vigyem hozzá. Hmm.... Akkor őt elfelejtem. Esetleg ha valaki tud a bolti ár alatt új porlasztócsúcsokat szoljon mert ha csrélni kell akkor érdekel :lol:

Amúgy köszöntem a hozzászólásokat lám lám mik derülnek igy ki :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Nem nem a szerelő azt mondta vagyis láttam is hogy a 13-as kulcs nem ment rá a csavarra vagyis nem a csavarra hanem az adagoló fala miatt nem fért hozzá. Valószínüleg 2fajta (vagy több) adagolóval szerelték az enyém opel motoros. Amúgy a 17e szerintem is sok ja és azt mondta a tag hogy ő csak adagolóval foglalkozik ezért kiszedve vigyem hozzá. Hmm.... Akkor őt elfelejtem. Esetleg ha valaki tud a bolti ár alatt új porlasztócsúcsokat szoljon mert ha csrélni kell akkor érdekel :lol:

Amúgy köszöntem a hozzászólásokat lám lám mik derülnek igy ki :lol:)

A porlasztócsúcsokon ne spórolj!!!!

Bosch kb: 8 e ft/db.

Nippon -denso kb: 5 ft/db.

A többi elfelejtős!!!

Link to comment
Megosztás:

sziazstok nem tudja vali hogy hol lehet porlasztó csucsokat nézetni olcson? a füst csavarol tudnekem valai infot mondani hogy hol van? köszike!

Keress egy adagolóst a környezetedben!Talán mi is tudnánk ajánlani,ha az avatarodnál beirnád a tartózkodásihelyet! :wink:

Egyébként miért kell a csúcsokat nézetni?

Én a füstcsvart sem buzerálnám,csak többet eszik és hamarab tönkremegy a moci!

Link to comment
Megosztás:

sziazstok nem tudja vali hogy hol lehet porlasztó csucsokat nézetni olcson? a füst csavarol tudnekem valai infot mondani hogy hol van? köszike!

Olyat keress aminek a végét csavarhúzó fogja és valamivel elvan takarva a kontra anyája, na ezt jómegaszondtam :?

Link to comment
Megosztás:

bocsika de ezt merre tekerlyem? befelé kifelé? köszönöm szépen a segítséget! :lol: de én azért szertnék állaitani hogy megnézzem hogy igy hogy megy és utána vissza álítom!

kössziszépen a segítséget!

kifelé kb fél fordulat, de jegyezd :arrow: meg hogy hol állt :idea: hogy vissza tud állítani 8)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

kösziszépen a segítséget! és érzésre állítsam amaxímumot vagy meddig tekerjem ahoz hogy a legjobban mennyen? köszike!

Na látod nem véletlen próbáltam elmagyarázni hogy a füst határra kéne állítani. A füst határ azért lenne fontos hogy pontosan annyi gazoilt kapjon amit még tökéletesen el tud égetni, ha sokat kap csak füstöl, zabál, és nem hogy jobban menne hanem még ront is a teljesítményen. Babrálhatod othon+ tekergetheted aztán vagy sikerül vagy nem, 1 igazi adagolósnak ez 3 percig tart.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.