Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

Hat Bazsival beszéltem ő mondta hogy nincs benne retesz és komplett zár csere kell! Sajnos tényleg nincs mert ugy kellene reteszelnie hogy ha bezárom és mégeszer rázárom a központit de nem csinál semmit ugyhogy nincs retesz! <_<

Ezt a spórolást! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 3 months later...
Sajnos nincs 75%-os fólia!Nem lehet az elsö ablakokat fóliázni!Kivétel a biztonsági fólia,de ez is a sérüléstöl s nem a betörés ellen véd!Az autó üveg általában hökezelt s igy szilánkokra robban,kivétel a ragasztott.

Én végül lefóliáztattam az autót, első oldalablakokra 3m ultraerős biztonsági (víztiszta), hátulra körbe 5%os 7év garis fólia, szélvédőcsík szintén ez az 5%-os. Nagyon jó lett,a Nortekéknél csináltam. (Hivatalos 3M fóliázó hely).

Amúgy a http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9011101 index fórum is a fóliázással foglalkozik...

Remélem, ennyi 'reklám' belefér...:lol:

Link to comment
Megosztás:

Az már nagyon sötét nem? :lol:

Nekem olyan kéne, ami kívülről fényesnek látszik, inkább a napsugarak ellen kellene védjen, de sztem 20% alá nem mennék :lol:

Kinek sötét,kinek nem...a 20%os sem rossz, de azon még belátnak az emberek néha:) Kívülről tükröződős biztosan nincs,ha olyanra gondolsz, nem engedélyezett... a 35-ös viszonylag világos...

Én azért választottam az 5öset,hogy ne nagyon lássanak be és éjszaka visszapillantóból ne vakítson semmi...első pár nap marha fura volt,mindig állítani akartam a belső visszapillantót,hogy jobban lássak...de hamar hozzászoktam...éjszaka sem rossz, bár sötét helyeken inkább szemmel nézek hátra parkolásnál,mint visszapillantóból. Kiemelném,hogy ha az első oldalablakokat sötétítteted,akkor azt műszakin levetetik...az én víztisztámat talán nem.

Link to comment
Megosztás:

Az már nagyon sötét nem? :lol:

Nekem olyan kéne, ami kívülről fényesnek látszik, inkább a napsugarak ellen kellene védjen, de sztem 20% alá nem mennék :lol:

Napsugarak ellen Sungard fóliák nagyon jók, azok fémes fóliák annak minden előnyével és hátrányával.

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

engem a fólia miatt berendeltek KPM vizsgára...

a rendőr nem kérdezett semmit, vagyis csak annyit, hogy van e papirom róla. mondtam hogy nincs,...

majd jött egy levél, hogy 15 napom van hogy vizsgára bemutassam az autót, máskülönben kivonják a forgalomból.

ennyi.

asszem erre is rászáltak...

Link to comment
Megosztás:

engem a fólia miatt berendeltek KPM vizsgára...

a rendőr nem kérdezett semmit, vagyis csak annyit, hogy van e papirom róla. mondtam hogy nincs,...

majd jött egy levél, hogy 15 napom van hogy vizsgára bemutassam az autót, máskülönben kivonják a forgalomból.

ennyi.

asszem erre is rászáltak...

És mi volt a trükk, hogy átment? Ja és került ez valamibe neked, az utiköltségen kívül?

Link to comment
Megosztás:

Na ezaz!!! Ez már évekkel ezelött is így volt, amikor tükrös 75%-os H bizonylatos engedéllyel rendelkező sötétített mantámat vittem vizsgára, mint autóklub tag. Elhajtottak a csába és kitörölhettem az engedéllyel együtt. Azóta nem vagyok autóklubtag és még véletlenül sem fordul meg a fejemben a fóliázás gondolata, mondhat mindenki amit akar. Ez a helyzet a mai napig nem rendezett.

Nekem is volt egy bejáratott vizsga helyem + pénzért persze. Amikor eladtam a járgányt már épp mondták, hogy most vittem hozzájuk utoljára, mert jövőre már így sem vállalják.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van műbizim a fóliáról az omin. persze a két első oldalsó ablakon illegál a fólia, de az úgyis lehúzásra kerül

még mielőtt a rendőr színe elé gurulok :lol: így ebbe nem tud belekötni :lol:

vizsgázni is így volt az autó, már olyan állomáson, ahol fényképezni kellett, és küldték központba az anyagot,

ahol engedélyezték, így mehetett csak át. A vizsgabiztos mondta, hogy lehet úgy fényképezni, hogy ne látsszon

az első ablakokon a fólia (persze ha megfelelően világos van rajta). :lol: Sikerült is neki :lol: (plusz 3e ft-ért :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nekem van műbizim a fóliáról az omin. persze a két első oldalsó ablakon illegál a fólia, de az úgyis lehúzásra kerül

még mielőtt a rendőr színe elé gurulok :lol: így ebbe nem tud belekötni :D

Ez jó trükk csak ők se hülyék :D ....A kék fóliázva volt,elöl is....Mikor megállítottak az volt az első hogy huzzam fel az ablakot..... :lol: Hamar le is szedtem,mert nekem ez nem hiányzik.A sárgával nem csesztettek annyit,mint a kékkel,pedig azon csak fólia van.Mostis ha megállítanak az első hogy húzzam fel az ablakot...Mikor felhúzom jön a csalódott arc :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez jó trükk csak ők se hülyék :D ....A kék fóliázva volt,elöl is....Mikor megállítottak az volt az első hogy huzzam fel az ablakot..... :lol: Hamar le is szedtem,mert nekem ez nem hiányzik.A sárgával nem csesztettek annyit,mint a kékkel,pedig azon csak fólia van.Mostis ha megállítanak az első hogy húzzam fel az ablakot...Mikor felhúzom jön a csalódott arc :lol: :lol: :lol:

Elképzelem, hogy felhuzatják az ablakot, te meg reflexből elkezdesz nekik mutogatni, aztán gyorsan rájössz, hogy hopp, ez most nem az az ablak... :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Mikor megállítottak az volt az első hogy huzzam fel az ablakot.....

Elromlott az ablakemelő... :lol: :lol:

Viccet félretéve nekem vagy 3-4 éve rajta van. Az biztos, hogy ha egyszer le is szedetik visszarakatom. Másodszorra már lehet meggondolom. :lol: De az is lehet szerzek egy pótablakot és bepattintom, ha ilyen helyre kell vinni.

Az én nagy problémám a hátsó szélvédő szerencsére már megoldódott.

Link to comment
Megosztás:

Így van, elromlott. A kresz és a köhém rendelet nem írja elő, hogy az oldalablaknak működnie kell. :lol:

Mivel mást nem igazán talál az omegán a yard, amibe bele lehetne kötni, ezért nem félek tőle, hogy pont

velem kezdenek el szívózni, mert az nekik sem jó. :lol:

(ilyenkor műszakizni sem küldhet, mert nincs meg az alapos gyanúja sem - nem látja az ablakot :lol: )

Link to comment
Megosztás:

engem a fólia miatt berendeltek KPM vizsgára...

a rendőr nem kérdezett semmit, vagyis csak annyit, hogy van e papirom róla. mondtam hogy nincs,...

majd jött egy levél, hogy 15 napom van hogy vizsgára bemutassam az autót, máskülönben kivonják a forgalomból.

ennyi.

asszem erre is rászáltak...

Szintén zenész!

Aug. 6. 8-10 óra között jelenjen meg a kpm vizsgaállomásán ...

Nekem sem volt műbiz a két első oldalsóról.

De nekem nem színezett az üveg, erre van a Lumarnak PP70es fedőnevű fóliája ami állítólag jó, igaz sötétítés nuku, csak hő és UV védelem.

Azt tetetek rá műszaki után. Be is mérik az üveget, hogy teljesíti e a 70% ot, hogy ne kelljen többet cserélni...

Szóval igen, rászálltak.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Debrecenben rakták fel Hetei Tibiék az első oldalüvegekre, ugyan tükrös kicsit és megy a kocsi színéhez (zöld, de pont ezért elüt a hátsóktól) de van róla címkés műbizonylat, minősítés száma: LLumar H-11-01-4191 tipus, méret: Safety, fényáteresztő képesség 89%, kereskedelmi jelzés: SCL SR PS 4 <-na ebbe bele se tudnak belekötni, ugyanaz mint ami előtte volt rajta fekete, az is ugyanilyen átlátszó volt és azért sem szóltak a KPMes bácsik a vizsgán pedig mikor meglátták hogy fóliás a kocsi csak úgy ugrottak kifele a kávé mellől de ki tudja kibe botlik az emberfia. Hátul meg SolLumar H-11-01-4190 G17 fényáteresztő képesség 18% (sötétben is ki lehet látni, én legalábbis kilátok) G17 AT 15 GR SR HPR. Ez is műbizonylatos.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Debrecenben rakták fel Hetei Tibiék az első oldalüvegekre, ugyan tükrös kicsit és megy a kocsi színéhez (zöld, de pont ezért elüt a hátsóktól) de van róla címkés műbizonylat, minősítés száma: LLumar H-11-01-4191 tipus, méret: Safety, fényáteresztő képesség 89%, kereskedelmi jelzés: SCL SR PS 4 <-na ebbe bele se tudnak belekötni, ugyanaz mint ami előtte volt rajta fekete, az is ugyanilyen átlátszó volt és azért sem szóltak a KPMes bácsik a vizsgán pedig mikor meglátták hogy fóliás a kocsi csak úgy ugrottak kifele a kávé mellől de ki tudja kibe botlik az emberfia. Hátul meg SolLumar H-11-01-4190 G17 fényáteresztő képesség 18% (sötétben is ki lehet látni, én legalábbis kilátok) G17 AT 15 GR SR HPR.

De be is mérték és jó? Mert az üvegek is elvileg 75%-osak tehát azokra már semmi sem mehetne.

Link to comment
Megosztás:

De be is mérték és jó? Mert az üvegek is elvileg 75%-osak tehát azokra már semmi sem mehetne.

Az van ráírva, hogy "Safety", tehát betörésgátló, innentől nem kötekednek. be volt mérve egyébként KPM által -nem engedtek a közelébe, nem tudom az eredményt mi jött ki nekik (mert sajnos a Szolnokiakkal sok a baj, én meg néha azért járok arra, a két helybeli idiot ex-határőr zsernyák meg éppenséggel nem fér a bőrébe) és minden OK vele. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

Hasonlót szeretnék mint a lenti képen lévő astrának a b és c oszlopa. Tehát azt szeretném ha fekete lenne. Úgy tudom ezt valamilyen 3m fóliával meg lehet csinálni. Csináltatott már valaki ilyet? Merre érdemes keresgélni és vajon mennyiben fájhat?

AstraOPCaravan2.jpg

---

relé

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Hasonlót szeretnék mint a lenti képen lévő astrának a b és c oszlopa. Tehát azt szeretném ha fekete lenne. Úgy tudom ezt valamilyen 3m fóliával meg lehet csinálni. Csináltatott már valaki ilyet? Merre érdemes keresgélni és vajon mennyiben fájhat?

http://www.corsa-passion.com/images/OPC/AstraOPCaravan2.jpg

---

relé

A gyárban ahol dolgozom ez egy sima matrica... Fekete színű azt ragasztják rá az oszlopra és hajtják be a szélét. Olyan 3mm lóg az ajtón belülre. Szerintem annyit kell tenned hogy vegyél olyan fekete ragasztható matricát ami nem olvad meg a melegre sem és nem marja meg a festéket a ragasztója. Sztem ezt valamilyen dekor cégnél simán beszerzed, ahol vállalnak pl szélvédő matricák készítését. Azok a matrinyák bírják a hőt meg a fagyot is és nem is marják a festést. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.