Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Jól gondolom, hogy fóliázáskor nem veszik ki a kocsi üvegeket?

Mennyire tartós az ilyen történet?

Persze, hogy nem. Elég gáz lenne,ha a ragasztott szélvédőt kikapnák :wink:

Nem ettől függ a tartósság, hanem az anyagminőségtől és a technológiától.

Link to comment
Megosztás:

szerintetek nagyon cinkes ha csak a hátsó ablakokat fóliáztatom be egy nagyon halovány fóliával? nagyon szánalmas nézne ki? :roll:

Egyáltalán nem gáz szvsz. Németek többnyire így csinálják, mert ott jobban büntetik az első ablakok fóliázását.

Link to comment
Megosztás:

Megnyugodtam. Kizárt, h megengedjem a kiszedését, h utána beázzon mindenhol... Nem hiányzik az nekem. :lol:

Ti miről beszéltek????? :D :lol:

Attól hogy kiszedik az ablakokat nem fog beázni:) viszont a fóliád sem trágyamód lesz fölrakva,nem fog felgyűrődni vagy ilyesmi.

Mi is mindig kiszedtük az üvegeket,tovább tart,de úgy a tuti!

Link to comment
Megosztás:

Ti miről beszéltek????? :D :lol:

Attól hogy kiszedik az ablakokat nem fog beázni:) viszont a fóliád sem trágyamód lesz fölrakva,nem fog felgyűrődni vagy ilyesmi.

Mi is mindig kiszedtük az üvegeket,tovább tart,de úgy a tuti!

A ragasztott szélvédőt is?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy ki kell e a fóliázáshoz venni a szélvédőt, de nem értem miért fél mindenki ettől. Profin meg tudják csinálni. Én amikor kölcsönzőben melóztam, 1-2 hetente láttam szélvédőcserét. (2000-ben volt, és a legöregebb gép 99-es volt, tehát mind ragasztott) Ráadásul úgy, hogy kijöttek a telephelyre egy kisteherautóval, és kb 20 perc alatt ki volt cserélve, és kb 3 órát kellett várni használat előtt. Sohasem ázott egyik sem a több tucat közül.

Link to comment
Megosztás:

Ti miről beszéltek????? :D :lol:

Attól hogy kiszedik az ablakokat nem fog beázni:) viszont a fóliád sem trágyamód lesz fölrakva,nem fog felgyűrődni vagy ilyesmi.

Mi is mindig kiszedtük az üvegeket,tovább tart,de úgy a tuti!

Hát, a béna, inkopetens, fax magyar iparosokról beszélek, akik megkérik a suskát, és baxnak rendesen melózni, miután itt-ott beázik a szélvédő.

De értheted ezt akármire, ma nem divat szakmailag felkészültnek lenni, és pontos, precíz munkát végezni.

Namost nekem 11 éve ott vannak a szélvédők a helyükön, és hibátlanok. Le is tördelném az illető ujjacskáit, ha elkezdené kiszedegetni. Ennyit nem ér egy ratyi fólia nekem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A rendes fólíát felhelyező általában autós szakmával rendelkezik-ért az autó szereléséhez s nem csak papirja van róla.Minőségí fólíát telepít előírásoknak megfelelően-2 hátsó ajtó ill.oldalablakokra.Első ajtókra ill. hátsó szélvédőre nem!Erről mübizonylatot ad!De sajnos a MAGYAR ,,UNIÓS" előírásokat nem nehéz megszegní!Sőt,még TÜV engedélyel is lehet!A szélvédőket ill. a fix üvegeket nem,de a mozgó ablakokat inkább ki kell venni a tökéletes munka érdekében!Esetek legnagyobb százalékában egy-két patent megy tönkre!

Link to comment
Megosztás:

Hát, a béna, inkopetens, fax magyar iparosokról beszélek, akik megkérik a suskát, és baxnak rendesen melózni, miután itt-ott beázik a szélvédő.

De értheted ezt akármire, ma nem divat szakmailag felkészültnek lenni, és pontos, precíz munkát végezni.

Namost nekem 11 éve ott vannak a szélvédők a helyükön, és hibátlanok. Le is tördelném az illető ujjacskáit, ha elkezdené kiszedegetni. Ennyit nem ér egy ratyi fólia nekem. :lol:

Ebben igazad van. Az én jó tapasztalatom sem magyarországi. :oops: :oops: Ezt hajlamos vagyok néha figyelmen kívül hagyni. Viszont kell lenni itt is olyannak, aki meg tudja rendesen csinálni. Csak az lehet hogy 5000-rel többe kerül. Csodák nincsenek. :?

Link to comment
Megosztás:

A rendes fólíát felhelyező általában autós szakmával rendelkezik-ért az autó szereléséhez s nem csak papirja van róla.Minőségí fólíát telepít előírásoknak megfelelően-2 hátsó ajtó ill.oldalablakokra.Első ajtókra ill. hátsó szélvédőre nem!Erről mübizonylatot ad!De sajnos a MAGYAR ,,UNIÓS" előírásokat nem nehéz megszegní!Sőt,még TÜV engedélyel is lehet!A szélvédőket ill. a fix üvegeket nem,de a mozgó ablakokat inkább ki kell venni a tökéletes munka érdekében!Esetek legnagyobb százalékában egy-két patent megy tönkre!

Azért had védjem meg a másik oldalt is egy kicsit. Aki nekem csinálta elmondta, hogy mit lehet, mit nem. Innentől teljesen rajtam állt a döntés, hogy milyen fóliát rakatok fel vele. Ő megmondta, hogy műbizonylatot kizárólag a hátdó-oldalsó üvegekre felrakott fóliákra fog adni (mivel színezett üvegek vannak gyárilag a gépben). Én döntöttem úgy kérek fóliát az első-oldalsó üvegekre is és nem ő tukmálta rám, mert tudatlan lettem volna...

Link to comment
Megosztás:

Jól gondolom, hogy fóliázáskor nem veszik ki a kocsi üvegeket?

Mennyire tartós az ilyen történet?

Na én még olyat nem láttam aki kiszedi a ragasztott szélvédőt a helyéről csak azért hogy befóliázza :lol: Baromság, oldalajtók valamint toló üvegeket igen amik sínben csúsznak. Az pedig nem a fóliázó hibája hogyha valaki azt kéri hogy a pótkereket és a karter védőt is fóliázák be. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Láttam ebben a topicban fóliázó cég képviselőjét régebben...

Van még? :lol:

Kérnék árajánlatot: F Astra 5 ajtós, biztonsági fólia kellene rá az első

szélvédő kivételével körbe. Leggagyibb jó, csak papír legyen róla (RTE

verseny előírás).

Link to comment
Megosztás:

Láttam ebben a topicban fóliázó cég képviselőjét régebben...

Van még? :lol:

Kérnék árajánlatot: F Astra 5 ajtós, biztonsági fólia kellene rá az első

szélvédő kivételével körbe. Leggagyibb jó, csak papír legyen róla (RTE

verseny előírás).

Hiába van papírod róla, ha nincs a forgalmiba bejegyezve a sötétítés, márpedig bekell, mivel átalakításnak minősül, ha megállít a rendőr, vagy a KPM-es akkor rendesen meg....

Link to comment
Megosztás:

Hiába van papírod róla, ha nincs a forgalmiba bejegyezve a sötétítés, márpedig bekell, mivel átalakításnak minősül, ha megállít a rendőr, vagy a KPM-es akkor rendesen meg....

:lol: :lol: :lol:

Bizonyára ez lesz a legnagyobb gond azon az Astrán... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hiába van papírod róla, ha nincs a forgalmiba bejegyezve a sötétítés, márpedig bekell, mivel átalakításnak minősül, ha megállít a rendőr, vagy a KPM-es akkor rendesen meg....

A fóliázást már nem kell bejegyeztetni...

Opel16V-nek meg színtelen biztonsági fólia kell a versenyek miatt, ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

[

A fóliázást már nem kell bejegyeztetni...

Opel16V-nek meg színtelen biztonsági fólia kell a versenyek miatt, ha jól tudom

A KÖHÉM rendelet leírja, hogy minden olyan átalakítás mely után az szgk. valamely része nem egyezik meg a gyárival, engedély nélküli átalakításnak minősül. Beleértve a sötétítés, kipufogó, rendszámtábla helye felni nagysága-tipusa, spoilerek. Ha pedig átalakítasz valamit azt a KPM-nél el kell fogadtatni és be kell jegyeztetni a forgalmiba, mivel mással nem tudod hitelt érdemlően igazolni, hogy engedélyezték az átalakítást. Aműbizonylat, TÜV papír nem ér semmit, 1000Ft-ért csinál bármelyi dekoros üzlet.

Link to comment
Megosztás:

valamiért ugy érzem, hogy itt egy rendőr bácsival van dolgunk.... 8)

szóval:

ÉN be akartam iratni a fóliát a forgalmiba.

okmániroda: elküldött a Kf re, hogy engedélyeztessem.

a KF: ez nem átalakitás, ezt nem kell engedélyezni. a mübizonylat azért van...

Na akkor most mi az igazság???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.