Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

A 3M-es árak ,,nagyott zuhantak!?".

A mult héten mosolygott a szemembe egy ügyfél amikor Br 40000 Ft mondtam a Madicos körbe fóliázásra!Neki 25000 Ft-os ajánlatot tett a ,,valaki " 3M fóliával!Ennyi majdnem az anyag ára!Vagy lopott a fólia vagy lejárt!Vagy 3M-nek modják s közben valami Tesco Gazdaságos!

A Lumár árlistát is megkértem hajdanában,de drágább a Madiconál,igy nem foglalkoztam vele!

A fólia eltávolitására van egy nagyon jó,drága s nagyon veszélyes oldat,amivel nagyon gyorsan s tökéletessen le lehet szedni!Fridwan vagy valami hasonló a neve!Én már bekeverve kaptam!Ha valakit érdekel,segitek!Ha a ,,távolság nem akadály"!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

A 3M-es árak ,,nagyott zuhantak!?".

A mult héten mosolygott a szemembe egy ügyfél amikor Br 40000 Ft mondtam a Madicos körbe fóliázásra!Neki 25000 Ft-os ajánlatot tett a ,,valaki " 3M fóliával!Ennyi majdnem az anyag ára!Vagy lopott a fólia vagy lejárt!Vagy 3M-nek modják s közben valami Tesco Gazdaságos!

A Lumár árlistát is megkértem hajdanában,de drágább a Madiconál,igy nem foglalkoztam vele!

A fólia eltávolitására van egy nagyon jó,drága s nagyon veszélyes oldat,amivel nagyon gyorsan s tökéletessen le lehet szedni!Fridwan vagy valami hasonló a neve!Én már bekeverve kaptam!Ha valakit érdekel,segitek!Ha a ,,távolság nem akadály"!

Hát nem tom, ép tegnap kérdeztem helyi 3M-s, srácot 4800 mondott nm-re áfa nélkül. Milyen fólia ez a Madico? A Lumárt ismerem , ezt raktuk eddig, de drága, és volt szerencsém lejárthoz is ráadásul saját autómnál.

Csak lestem miért nem alakul úgy ahogy kéne, valszeg régi vagy valami másod osztályú sz@r volt. Szóval honnan szerezhető be és jól alakítható, és mik az árak, valamint műbizi megoldható-e?

Link to comment
Megosztás:

A fóliáról a honlapomon olvashatsz a beszállitóknál!

Nálam is megveheted a fóliát,de a távolságra gondolva keresd meg a legközelebbit a képviselöknék!Ha esetleg ugy lenne,az egyik hétvégén megyünk Túrkevére,össze találkozhatunk s elmesélem!

Köszi, megnézem, és a találka is érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Végigolvastam a topicot, de nem lettem teljesen okos. Tervezem F astrám fólázását, de csak teljesen szabályszerűen! Most akkor mi az ami engedélyezett, minek kell szerepelnie a műbizonylaton (hogy néz ki egy műbizonylat, ha van valakinek akkor képet tud-e mutatni róla) Hol lehet olcsón korrekten megcsináltatni...

Thanx

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Végigolvastam a topicot, de nem lettem teljesen okos. Tervezem F astrám fólázását, de csak teljesen szabályszerűen! Most akkor mi az ami engedélyezett, minek kell szerepelnie a műbizonylaton (hogy néz ki egy műbizonylat, ha van valakinek akkor képet tud-e mutatni róla) Hol lehet olcsón korrekten megcsináltatni...

Thanx

Ha ez megnyugtat senki sem tudja pontosan. Én mindjárt nekiállok és keresek egy kapcsolatot a közlekedés Főfelügyelethez és megkérem Őket, hogy az ide vonatkozó szabályozást küldjék el, vagy legalábbis adjanak egy linket, ahol elérem. Ha meglesz, akor vagy felteszem valahová, vagy itt közzéteszem..

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Végigolvastam a topicot, de nem lettem teljesen okos. Tervezem F astrám fólázását, de csak teljesen szabályszerűen! Most akkor mi az ami engedélyezett, minek kell szerepelnie a műbizonylaton (hogy néz ki egy műbizonylat, ha van valakinek akkor képet tud-e mutatni róla) Hol lehet olcsón korrekten megcsináltatni...

Thanx

Csak a két hátsó ablakot meg minek?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Végigolvastam a topicot, de nem lettem teljesen okos. Tervezem F astrám fólázását, de csak teljesen szabályszerűen! Most akkor mi az ami engedélyezett, minek kell szerepelnie a műbizonylaton (hogy néz ki egy műbizonylat, ha van valakinek akkor képet tud-e mutatni róla) Hol lehet olcsón korrekten megcsináltatni...

Thanx

olyan nincs hogy legál fólia úgy tudom...kollégámot hétvégén vágták meg az fólia miatt :?

a multkor volt egy cikk a totalcar-on abbna vmi rendőr alezredest faggattak, hogy mit szabad a yardnaak és mit nem abban szó volt a fóliáról, és igérgették, hogy szeptemberben ujra előveszik a kérdést és lehet alakitanak valamit....mondjuk ettől az országtól nem sokat várok

Link to comment
Megosztás:

olyan nincs hogy legál fólia úgy tudom...kollégámot hétvégén vágták meg az fólia miatt :?

Én viszont több fóliás oldalon láttam, ogy van legál fólia, csak ENSz-EGB 43 nak kell megfelelnie. Ha nem akkor hiába a műbizonylat.. Ha viszont megfelel, akkor a rendőr bek.patja.. Persze ez az elmélet..

De most írtam levelet a KFF-nek, hogy homályosítsanak fel ez ügyben. Ugyanis a neten rengeteg KÖHÉM rendelet van, és sajna találtam már én is ellentmondásokat, pedig jogász sem vagyok... :(

Link to comment
Megosztás:

Én viszont több fóliás oldalon láttam, ogy van legál fólia, csak ENSz-EGB 43 nak kell megfelelnie. Ha nem akkor hiába a műbizonylat.. Ha viszont megfelel, akkor a rendőr bek.patja.. Persze ez az elmélet..

De most írtam levelet a KFF-nek, hogy homályosítsanak fel ez ügyben. Ugyanis a neten rengeteg KÖHÉM rendelet van, és sajna találtam már én is ellentmondásokat, pedig jogász sem vagyok... :(

Az általam belinkelt doksot nem nézted? :? az is hivatalos KFF levél!(23.oldal)

Link to comment
Megosztás:

Az általam belinkelt doksot nem nézted? :? az is hivatalos KFF levél!(23.oldal)

Tényleg nem néztem.. csak azért leszek kiványcsi ,mert az egri Kff - még ha meg is engedné - nem illetékes országos szinten, ezért az Országos szinten illetékes Főfelügyeletnek címeztem a kérdést. Remélem nem hasonló választ kapok.. Bár akkor veszek első sötétített oldalablakot, és akkor is bekaphatják.. :lol:

A hátsó szélvédőm fóliáját viszont sajnálnám... :(

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem néztem.. csak azért leszek kiványcsi ,mert az egri Kff - még ha meg is engedné - nem illetékes országos szinten, ezért az Országos szinten illetékes Főfelügyeletnek címeztem a kérdést. Remélem nem hasonló választ kapok.. Bár akkor veszek első sötétített oldalablakot, és akkor is bekaphatják.. :lol:

A hátsó szélvédőm fóliáját viszont sajnálnám... :(

Pedig szerintem sajnos ugyanez lesz...de azért tényleg tedd fel, ha megkaptad a választ! :wink:

Link to comment
Megosztás:

no... hivatalosan gyárilag szinezett üvegre egyáltalán nem lehet fóliát rakni-rakatni, hiába lenne műbizonylatod is, és az astrák 99%-a (tudtommal) gyárilag szinezett üvegekkel jött ki.

Hála istennek, ezt a rendőrök ill. vizsgaközpontok 99%-a nem tudja, így ha van hivatalos műbizonylatod, akkor a 2 hátsó oldalra, a két kis háromszögre és a hátsó szélvédőre is rakathatsz, persze a törvényben foglalt fényáteresztő képesség %-os betartásával (passz hogy hány százalék).

Délután bescannelem a műbizonylatomat, az enyém tök hivatalos, még eddig minden vizsgán és igazoltatásnál elfogadták (persze nem tudták a szinezett üveges szabályt :(

Link to comment
Megosztás:

no... hivatalosan gyárilag szinezett üvegre egyáltalán nem lehet fóliát rakni-rakatni, hiába lenne műbizonylatod is, és az astrák 99%-a (tudtommal) gyárilag szinezett üvegekkel jött ki.

Hála istennek, ezt a rendőrök ill. vizsgaközpontok 99%-a nem tudja, így ha van hivatalos műbizonylatod, akkor a 2 hátsó oldalra, a két kis háromszögre és a hátsó szélvédőre is rakathatsz, persze a törvényben foglalt fényáteresztő képesség %-os betartásával (passz hogy hány százalék).

Délután bescannelem a műbizonylatomat, az enyém tök hivatalos, még eddig minden vizsgán és igazoltatásnál elfogadták (persze nem tudták a szinezett üveges szabályt :(

Annyiban helyesbítenék, hogy a a 2 hátsó oldalra, a két kis háromszögre akkor is rakhatsz bármilyen sötét fóliat, ha színezett is.

Link to comment
Megosztás:

Dátum: Wed, 13 Jul 2005 16:08:31 +0200

Feladó: "Pajor Ákos" <apajor@muszak.kff.hu>

Címzett: Nem kötöm orrotokra itthoni címem :lol:

Tárgy: fóliázás

--------------------------------------------------------------------------------

Tisztelt Hitman Úr!

Kérdésére a választ a 6/1990(IV.12.) KöHÉM rendelet (MR) tartalmazza, mely meghatározza, hogy a járművön az ENSZ_EGB 43. előírása szerint jóváhagyott szélvédők, oldalablakok lehetnek. Ezen előírás szerint a járműveken a szélvédőnek, vezető meletti oldalüvegeknek és a hátsó szélvédőnek min 70%-os fényáteresztő képességünek kell lenniük.

Az érvényben lévő MR szerint a járművön a gyári kialakítást csak külön engedéllyel lehet változtatni. A fóliázás esetében az átalakítást külön nem kell bejegyeztetni a forgalmiba, azonban a fóliázást végzőnek a felhasznált fólia jóváhagyási dokumentumában megadott formátumú és tartalmú műbizonylatot kell kiadni. Az iratot tartósan az autó iratai között kell tartani, mert ellenőrzés során az ellenőrző közeg csak annak alapján tudja beazonosítani, hogy jóváhagyott terméket, arra illetékes helyezett el a járművön. Műbizonylat hiánya azt jelenti, hogy a járművön nem engedélyezett átalakítást végeztek - büntetendő.

Az, hogy az autógyárak a típus engedélyezetetési eljárása során az iménti elvtől eltérőet is jóváhagyattnak, arra a jogszabály ad lehetőséget - de hangsúlyozottan az gyári kialakítás. Az utólag felszerelt fóliák esetében arra is figyelni kell, hogy a jármű szélvédői gyárilag milyen fényáteresztő képességűek, mert az eleve színezett üveg esetében a 70%-os fényáteresztő képességű fólia már a jóval rosszabb fényátersztési tulajdonságokat fog eredményezni.

Bármilyen további kérdésére szívesen állok rendelkezésére.

Tisztelettel

Pajor Ákos

osztályvezető

Központi Közlekedési Felügyelet

Műszaki Engedélyezési Osztály

>>> <> 2005. 07. 12. 21:46 >>>

Tisztelt Hölgyem / Uram!

A Közúti Jármű Felügyelet és a Főfelügyelet honlapján, csak

hozzávetőleges utalásokat találtam a fóliázás témakörével kapcsolatban.

Arra szeretném megkérni, hogy világosítson fel a vonatkozó

jogszabályokról, illetve adjon olyan internetcímet, ahol megtalálom az

ide vonatkozó rendeleteket. A különböző Fóliás cégek honlapján

szerepelnek a KÖHÉm rendelet példányai, de már én magam is találtam

eltérést két kópia között, ezért szeretném Önök révén az érvényben lévő

változatot beszerezni.

Segítségét előre is köszönöm,

Best Regards / Tisztelettel,

Hitman77

Az eredeti aláírásomat már levágtam, hogy ne kiváncsiskodjatok... :lol:

Tehát fóliára fel! :( Na jó azért csak ésszel és Műbizonylattal.

Remélem segít többeknek.. Ha van kérdés, akkor kérdezzetek, mert én meg tovább kérdezek a Főfelügyelettől... Ha már "ekkora spanok lettünk" :lol:

De tényleg örülök a válaszuknak... Ha van olyan fórumozó, aki ismer Felügyeletest, akkor mondja meg neki, hogy köszönöm a felvilágosítást és le a kalappal a gyorsaság előtt.. Tegnap kérdeztem, ma megkaptam.. Sirály! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudok róla, hogy létezne olyan fólia, ami ezen a bűvös 70%-on belül lenne! :evil:  Tehát lehet csinálni, csak nincs mivel! :(  

Javítsatok ki, ha tévedek!

Ht állítólag van, és ha Az van bizonylatolva, hogy ezt tudja és benne van a bqvös ENSZ EGB 43 jel, akkor mindenki bek.p6ja... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ht állítólag van, és ha Az van bizonylatolva, hogy ezt tudja és benne van a bqvös ENSZ EGB 43 jel, akkor mindenki bek.p6ja... :wink:

Kis országunkban tudtommal és a kff tudtával nincs ilyen fólia, ráadásúl, amit már többen is leírtunk a 70%-os áteresztésű üvegre akármilyen fóliát akarsz tenni, akkor már nem lesz meg a szükséges fényáteresztő képesség, szóval a magyar jogi szabályozás szerint pillanatnyilag csak a hátó oldalüvegre tehetsz szabályosan fóliát, de oda akár feketét, de tükröset nem! És oda is csak akkor, ha van róla műbizonylatod. A forgalmiba nem kell bejegyeztetni.

Sorry az ismétlésért, de gondoltam összefoglalom az eddig termést :(

Link to comment
Megosztás:

Kis országunkban tudtommal és a kff tudtával nincs ilyen fólia, ráadásúl, amit már többen is leírtunk a 70%-os áteresztésű üvegre akármilyen fóliát akarsz tenni, akkor már nem lesz meg a szükséges fényáteresztő képesség, szóval a magyar jogi szabályozás szerint pillanatnyilag csak a hátó oldalüvegre tehetsz szabályosan fóliát, de oda akár feketét, de tükröset nem! És oda is csak akkor, ha van róla műbizonylatod. A forgalmiba nem kell bejegyeztetni.

Sorry az ismétlésért, de gondoltam összefoglalom az eddig termést :(

Szia Te olvastad az általam belinkelt levelet? (Upsz hiba van a mátrixban, mert déja vü érzésem van :lol: )

A KFF Műszaki Engedélyezési osztálya írta.. Ott az elérhetőség.. .

E szerint a fólia létezik, és egy egy két hozzászólással eze előtti cég oldalán ott is van a Budapesti cím, ahol egyik ilen fóliát fel lehet tenni..

Másrészt az eleve sötétített üvegre tényleg nem lehet fóliát feltenni, illetve csak olyant, ami az üveggel együtt adott fényáteresztési képességében tudja a 70 %-ot.. Na ezt már magam is nehezen hiszem...

De ott a levélben az elérhetőség, vagy ha írsz, akkor megadom a fószer címét, vagy a központi mélt amire írtam.. A levél a főfelügyelettől jött és sehol sem tiltja, hogy fóliázott legyen az ótó a megengedett keretek közt.

Ha pedig van cég, ahol azt mondják, hogy nekik van KFF engedélyük a fóliára és a felrakásra, akkor kérdezem én, meddig tart, hogy írj a fószernak és ezt leellenőrizd?

HA Ő is látja az engedélyt a KFF-nél és tényleg úgy is szerelteted az ótódat, tehát náluk rakják fel a cuccot és szakképzett, vizsgázott fólia "szerelő" emberkék által, akkor mi értelme lenne kötekednie a felügyeletnek? M Ásként viszont, ha előre feltolatsz velük egy miniősített de max 5%-os fóliát, akkor meg akár milyen bizonylatod van, ki az a hülye, aki ezt elhiszi? :lol: Láttad, már te is gyárilag fóliázott autón, hogy mennyi a 70%. Na addig szabályos... Ha attól több, akkor meg nem fóliázásról, meg lehetőségekről, hanem egy közönséges csalásról van szó, amihez valszeg sem normális, valós minősítéssel rendelkező cég, sem senki értelmes ember nem fog aszisztálni... Mellesleg az egyéni felrakásnál is előjön az, hogy nincs bzonyítva, hogy szakszerűen történt, és ezért nem fogadják el.. Én legalábbis így értelmeztem a levélben olvasottakat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.