Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

sziasztok!!!!!!

Hétvégén sikerült végre kijutnom az autópályára és letesztelni a gépet...

A tanulság,hogy a 200km/h-ás óra kevés :lol: :) :(

az autó meglepően stabil volt , ugyhogy digitóra be sproba ujra.

De jó neked:) Nekem ez még legalább 2 év....

Képek:)? Avatar:)?

Link to comment
Megosztás:

hi!

az tuti hogy a felni rh,és nekem úgyrémlik azon belül artec,már csak azért is,mert neten is rákerestem,és megtaláltam ilyen fedőnév alatt,méghozzá az rh oldalán,ha jól emlékszem,de vagy 1 hónapja néztem,úh nememlékzsem,de a kedvedért megnézem majd mégeccer :lol:

a 14-eseket nem adod el?

a gsi rugók még mostse tudom,hogy mennyit ültetnek,de lehet,hogy nekem lesz komplett eladó futóművem elől koni,hátul fk gátlókkal,és előre választható 40 vagy 60mm-es rugókkal,mert van mindegyik :D

nemtudom ,hogy megváljak e tőle,és nemis tudom,mennyit érhet :)

ajánlatok? :(

na egy felnimárkán nem veszünk össze :D :D

a felniket nem adom el....

isten ments...rengeteg időmbe tellett mire rátaláltam.... ;) ;)

lassan alakul az ótó de jövöre készen lesz....agyamban már kész van

csak anyagiakat kell megteremtenem

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!!!!!

Hétvégén sikerült végre kijutnom az autópályára és letesztelni a gépet...

A tanulság,hogy a 200km/h-ás óra kevés :lol: :) :(

az autó meglepően stabil volt , ugyhogy digitóra be sproba ujra.

miótó???

képet lehet kérni??én még újj vok itt...nekem is 200km/h megyeget a gsi...

és meg sem mozdul

főleg igy megültetve

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Robi vagyok szegedről és lenne egykét érdekes kérdésem.

Arra lennék kiváncsi, megkaptam szüleim Corsa-ját amely A (1984) tipusu.

Probáltuk egyik haverommal a műszerfal világítását megjavítani, de nemtudtuk kintebhúzni 2 centinél, gondolom a spirálok miatt.

Nálatok is nehezen jön, vagy könnyedén kitudjátok billenteni?

Vagy sajna le kell szednünk az egész müszerfalburkolatot most ezmiatt?

Kinek volt még a gondja a benzinmutatóval?

Mennyibe kerül egy uj érzékelő a tankba?

Válaszotokat köszi elöre és a segítséget is.

usacar@freemail.hu

Üdv mindnekinek, Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Robi vagyok szegedről és lenne egykét érdekes kérdésem.

Arra lennék kiváncsi, megkaptam szüleim Corsa-ját amely A (1984) tipusu.

Probáltuk egyik haverommal a műszerfal világítását megjavítani, de nemtudtuk kintebhúzni 2 centinél, gondolom a spirálok miatt.

Nálatok is nehezen jön, vagy könnyedén kitudjátok billenteni?

Vagy sajna le kell szednünk az egész müszerfalburkolatot most ezmiatt?

Kinek volt még a gondja a benzinmutatóval?

Mennyibe kerül egy uj érzékelő a tankba?

Válaszotokat köszi elöre és a segítséget is.

usacar@freemail.hu

Üdv mindnekinek, Robi

csavard ke a spirálokat és úgy ki tod venni...

bár nekem 91- es a corsa

nem tudom hogy ugyan olyan -e

de szerintem nem

:? :?

esetleg nem érdekel két első sárvédő????

nekem rosszat hoztak és nem akarják visszavenni :? :? :? :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Robi vagyok szegedről és lenne egykét érdekes kérdésem.

Arra lennék kiváncsi, megkaptam szüleim Corsa-ját amely A (1984) tipusu.

Probáltuk egyik haverommal a műszerfal világítását megjavítani, de nemtudtuk kintebhúzni 2 centinél, gondolom a spirálok miatt.

Nálatok is nehezen jön, vagy könnyedén kitudjátok billenteni?

Vagy sajna le kell szednünk az egész müszerfalburkolatot most ezmiatt?

Kinek volt még a gondja a benzinmutatóval?

Mennyibe kerül egy uj érzékelő a tankba?

Válaszotokat köszi elöre és a segítséget is.

usacar@freemail.hu

Üdv mindnekinek, Robi

Szia!

Faternak van néhány bontott alkatrésze Makón, ha kell! :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!!!

a régebbi corsakból a km óra kivétele nem tul nehez ha kicsi a kezed és le tudod huzni a spirált az óráról, vagy a váltoról veszed le .

az autóm fékeiről inkább nem beszélnék :lol: :) :(

A stabilitást nagyban elősegiti a 195/45-ös gumi mert más semmi nincs alatta csak jok a gátlók.

amugy ha valaki tud digitóra jeladó még midig hija és igy nem tudok végsebességet mérni mert a 200 után még fordul az óra úgy kb 210-ig de ott már beakad, pedig az autó még gyorsul

na szisztok

Link to comment
Megosztás:

péntek estig átvehetőek... :wink:

Már késő! :lol: Ma haza jöttünk a Balcsiról, mert elromlott az idő, aztán a boltban megvettem az Új LIP gátlókat hátra.A kézifék végül is összeállt, de van egy olyan sanda gyanum, hogy nem a ferodol, hanem a kézifékkötél amibe beakad, na az a kimozduló kar adja a fékhatést, az agyon fékezve.Szóval érdekes.Mint ha ki lenne felejtve belőle v.mi alkatrész.

Egyébként meghackeltem a bekötési pontnál a kézifékkar előtt.Be lett rakva egy csődarab, olyan 6cm-es, és így már megvan a kellő feszítési távolság.

Hemi!Azért a cuccaidra igényt tartanék, mert jó lesz tarcsiba!Főleg az elsők!!Mert előbb-utóbb azok is cserések lesznek nákam! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Ma, hosszas szívások közepette megszültett a kicsikocsi műszakija, és zöldkártyája.Hosszú lenne elmesélni azt a szívást, amin az Autóklub vizsgáztató emberei miatt keresztül mentem, és végtelenül hálás köszönetem Joenak a zöldkártyatippért, Johnnynak a villanyászkodásért, és Uhunak a sok technikai segítségért.Valamint a szüleimnek, akik az utolsó pillanatban mentettek meg a totális összeomlástól, mert mivel itt Kecskeméten egyáltalán nem álltak segítőkészen a műszakihoz, vártam kb. 3 órát, hogy sorrakerüljek, majd nagykegyesen közölték, hogy a műszaki meglenne, de csak érvényes zöldkártyával adják oda, és 12-kor szólnak, hogy csináltassak v.hol, mert ők csak 13:00-ig vannak.Aztán voltam még kb. 3 helyen, mire Joe embere segített a probléma megoldásában, aztán bár késtem ezmiatt 13 percet, nem voltak képesek megvárni, és kijelentették, hogy hétfőn újra kell játszani az egészet, mert a mérések csak mára érvényesek.Na itt szállt el az agyam, újabb telefon, irány Kiskőrös, és kb. 7 perc alatt megvolt a műszakim.Apu régi ismerőse volt a vizsgabázis vezetője, és ŐK megvártak, hogy leérjek, és tudtak még 20 percet álldozni az idejükből, hogy megcsinálják a papírjaimat.Szóval végtelenül hálás vagyok a Gubcsi Teamnek, és a fiatal, és rugalmas vizsgabiztos úrnak is.

Aztán még egy kis sprint hazáig, az átíróiroda munkatársa is készségesen tudott még várni 20 percet a munkaideje után, hogy odaérjek a papírjaimmal.

Szóval mostmár én is teljes értékű Corsa tulaj lettem.:smt041

A kukacos bürokrata helyi vizsgáztató brancs pedig tehet egy szívességet. :butthead:

Link to comment
Megosztás:

:supz:

király!!!

GRATULÁLOK!!!

végre minden tiszta a géppel....

köszönöm, köszönöm! :oops: Viszont így hátulról nézve nékem is kell v.mi komolyabb kerék, mert ma egy kanyart, amit az Astrával kényelmesen be tudtam venni, a Corsával csak csúszva sikerült.Pedig esküszüm, nem mentem gyorsan! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Viszont így hátulról nézve nékem is kell v.mi komolyabb kerék, mert ma egy kanyart, amit az Astrával kényelmesen be tudtam venni, a Corsával csak csúszva sikerült.Pedig esküszüm, nem mentem gyorsan! :roll:

nekem vannak eladó kerekeim....... :roll: :roll: :wink: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Na, ma körbebabusgattam a kisautót, aztán nagyon bele lendültem, és atomjaira szedtem a műszerfalat, és minő véletlen, találtam 2db kiégett műszerfalizzót.Megberheltem a rádiót, és a fűtéskonzol feletti apró pici izzót is megtaláltam, mert furi volt, hogy nem világított ott semmi.Szóval ilyet még szerválnom kell, vagy kicserélem LED-re.Utóbbi van is itthon, igaz csak kék, és piros.Sem'baj.Meg egy kicsit állítottam a kuplungra, lecseréltem az olajat, a levegőszűrő nem lett jó hozzá amit kaptam, meg a szelepdekni tömítés se, szóval azok hétfőn vissza, és csere.

Viszont a létező legkisebb zegzugot is kitöröltem, és kifújtam szilikonsprayvel.Nadonszéplett!Meg jól el is fáradtam! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.