Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

éna Corsába az opel 5w30-as olaját tettem.

az nagyon vékony olaj, folyik is mindenhol, ahol parafa tömités van de nem csattog a motor, és nem is eszi. hamar megjön az olajnyomás.

1,5 hónap után visszaülök a Corsába... azóta be se volt inditva.

Ma életre kelltem :blink:

Link to comment
Megosztás:

tegnap délután több mint 1 hónap után beinditottam a GSI-t.

pöccre indult.

30-40 másodpercig kicsit furcsán járt, de utána kisimult, és tökéetesen müködött...

utána jól elmentem megkocsikáztattam a városba.

jó kis autók a Corsa A - k :blink:

Link to comment
Megosztás:

tegnap délután több mint 1 hónap után beinditottam a GSI-t.

pöccre indult.

30-40 másodpercig kicsit furcsán járt, de utána kisimult, és tökéetesen müködött...

utána jól elmentem megkocsikáztattam a városba.

jó kis autók a Corsa A - k :lol:

köll annak indulnija... :D :o

hmmm. az enyémbe kis halk kopogás hallatszik

brrrrrrr. :blink: :) :) mi lehet ez

nem jelez vissza semmi hogy gond lenne ..me ment tennap is mint a mérgezettegér

Link to comment
Megosztás:

Láttam, de az a piros műszerfal... Meg nekem az ültetés sem kell, csak egy mezei Astra :D

Ma egy kicsit kergetőzve használtam a gépem.Hááát...... lehet vele, de azért alaposan szét kell nézni, főleg ha előzni akarsz. :) Viszont hogy qva kicsi helyre be lehet vele állni, az 100.Ahová már szinte a motort sem lehetne letámasztani, meg óvatosan elmenni 2 autó között, na én ma ott elmentem.Igaz, a két tükör eléggé közel volt a másik 2 verda tükréhez, de ez is csak az A Corsa feeling! ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

A kisautó első gonosz tréfája.Nem bírtam kinyitni a csomagtérajtót.Utána kinyílt, de nem akart visszazáródni.A munkahelyemen nekiláttam szétberhelni, na ott úgy nézett ki, hogy itt a vége.Szerencsére Gepárdnál :) éppen volt féktixtító, hát vettem egy dobozzal, a felét gyorsan be is fújtam szépen módszeresen ebbe a makacs zárszerkezetbe.A végére már megmozdult, majd tökéletesen működött.Némi zsírzóspray használata után mint a vekker.Visszaépítettem, aztán most jó.Szal happy end! :D

Link to comment
Megosztás:

A kisautó első gonosz tréfája.Nem bírtam kinyitni a csomagtérajtót.Utána kinyílt, de nem akart visszazáródni.A munkahelyemen nekiláttam szétberhelni, na ott úgy nézett ki, hogy itt a vége.Szerencsére Gepárdnál :) éppen volt féktixtító, hát vettem egy dobozzal, a felét gyorsan be is fújtam szépen módszeresen ebbe a makacs zárszerkezetbe.A végére már megmozdult, majd tökéletesen működött.Némi zsírzóspray használata után mint a vekker.Visszaépítettem, aztán most jó.Szal happy end! :D

Lehet szervolnék egy másik zárat:(( Nehogy szopoka legyen majd amikor fontosabb.....

Link to comment
Megosztás:

Lehet szervolnék egy másik zárat:(( Nehogy szopoka legyen majd amikor fontosabb.....

Igazándiból sztem az volt a baja, hogy ebben az életében még sosem volt ki ill. szétszedve, ezért a 16 év kosza szépen belerakódott.Na ezt kellett kimosni!De a fél doboz féktixtító megtette a jótékony hatását.Úgy csillog, mit az új! :) S, szinte úgy is műxik. :D

Link to comment
Megosztás:

Oké:D

Nekem is fent van már a téli guma.

Köszöntet:

- warwolf

- hagalex

- greg

- uhuhu

- dark

Akkor ez shíma ügy volt! :)

Egyébként korábban beszéltünk első lengéscsillapítókról, hogy neked van, és a helyet foglalja, szal ha még aktuális, akkor azokra az alighasznált elsőkre igényt tartanék.Aztán majd csak megegyezünk az árban! ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez shíma ügy volt! :)

Egyébként korábban beszéltünk első lengéscsillapítókról, hogy neked van, és a helyet foglalja, szal ha még aktuális, akkor azokra az alighasznált elsőkre igényt tartanék.Aztán majd csak megegyezünk az árban! :D

Hát, bazz. Oda adtam egy havernak ingyééé.. nagyon szegény hozzánk képest.

Végül megmarad a CorsaA?

Link to comment
Megosztás:

Hát, bazz. Oda adtam egy havernak ingyééé.. nagyon szegény hozzánk képest.

Végül megmarad a CorsaA?

Akkor jól van az úgy.Majd vadászok hozzá a bontóból egy B Corsáét.Már ki is választottam, de még alkudunk.Hátha odadja rugóstól, aztán otton ki tudom cserézni.Elvileg jó bele.Elvileg.

Amúgy a tavaszig biztos, hoghy megmarad a kicsi.Addig meg próbálom rendben tartani, de ezt a telót már tavaly is kérte volna, de én ugye ültetős terveket szövögettem, a 60/40-hez meg a gyári gátló nem jó.

Ezért inkább eladtam Bazsnak.Majd ő beülteti vele a TR-t. :)

Link to comment
Megosztás:

Elvileg tényleg jó. Szerintem gyakorlatilag is.

Akkor holnap berongyolok érte! ;) Aztán ha 6.5-7e. körül megkapom, már viszem is, mint a lopott bringát! :D

Még egy apróság.A rugókban volt különbség?Pl. u.a. egy 1.2-é mint egy 1.4-é? Mert az E12GV ugye klasszisokkal könyebb mocika.Vagy mégsem?Mert ugye öntöttvas a blokk. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor holnap berongyolok érte! ;) Aztán ha 6.5-7e. körül megkapom, már viszem is, mint a lopott bringát! :D

Még egy apróság.A rugókban volt különbség?Pl. u.a. egy 1.2-é mint egy 1.4-é? Mert az E12GV ugye klasszisokkal könyebb mocika.Vagy mégsem?Mert ugye öntöttvas a blokk. :)

No most veszet el a tudományom:) Szvsz a rugo más. A telo nem. Pl az én futóművem 1:1-ben beszerelhető a Corsa B is.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit nagyon űberbrutál nem?V.mi komolyabb mocihoz el tudom képzelni, de egy szolidabb sztem jobb lenne.

Amúgy én is töröm rajta a bucim.Mármint egy kipuffvégen.Mert az a rozsdás cső ami jelenleg van, hogyismondjam.Kiábtándító.Számomra. :)

Mondtam ne kímélj:) Írjad: 1,2.es mocihoz nem kicsit felvágosan nevetsges? :D?

- Válaszom , nem. Úgy gondolom ez a hülye gyerek autóm, ha még nincs kedvem a motort bele rakni addig haladjon majd más:)

Link to comment
Megosztás:

Mondtam ne kímélj:) Írjad: 1,2.es mocihoz nem kicsit felvágosan nevetsges? :D?

- Válaszom , nem. Úgy gondolom ez a hülye gyerek autóm, ha még nincs kedvem a motort bele rakni addig haladjon majd más:)

Mivva? :)

Azt látom,hogy nem látom a képet. ;)

Mostmár látom.

Szerintem jóó csak te majd középre tedd. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mondtam ne kímélj:) Írjad: 1,2.es mocihoz nem kicsit felvágosan nevetsges? :D?

Nem akartam semmi bántót írni, mert mindig azt mondjuk, hogy a tuning lényege az, hogy neked tessen.

De végül is nem rossz az elgondolás a folyamatot illetően.CSak nekem sok.De ugye ez nem jelent semmit. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.