Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Gondoltam egy nagyot és rendbe rakatom kis Corsánkat.

Nagy segítségemre vannak voltak a Sztrádás srácok.

1. A féket lecseréltetem Astra hütött tárcsásra.

2. szélvédő csere

3. vezérműszíj csere

Na a gond csak az volt ,hogy a drága csak 1,2-es és kiderült erre nem lehet Astra féknyerget felrakni..... , ha 1,4-es lenne akkó igen.

Na én szépen vásárlotam Astra féknyereget mag h.tárcsát meg betéteket. S most jól felteszem a polcra. Vehetem új Corsába valokat ,mert ugye ez nem jó.... Na mostan a vezérműszíj cseréné l kiderült a feszítő görgő is szar.... hát csere ... tők jó tegnap mégörültem , hogy jól meguszom , most meg megförülök :rolleyes:)

Szóval most már tudom , hogyan kell eldobni egy nap alatt 80ezer forintot...

Üdv

hemi

Nem tom ki állította hogy nem lehet rárakni az astra féknyerget nekem az van a verdán! Nyomok egy satut vele és olyan mintha falnak mennék! Segitek ha gondolod 06309007283

Link to comment
Megosztás:

Na.Ma megküzdöttem a gólyalábcserével, sikerrel.Gyakorlatilag tökéletesen egyezik a B Corsáéval, egyik kiszed, a másik berak.A régi telók hihetetlenül el voltak használódva, csak a súlyt növelték.

Amúgy pofonegyszerű kiszedni, mert összvissz 4db csavar fogja az egészet, ha nem számítjuk bele a kerékcsavarokat.A csere utáni próbaúton szembesültem vele, hogy milyen is a Corsában egy gyári bontott lengéscsillapító.Hihetetlen finomsággal kezeli le az úthibákat.Csak úgy siklik a kisgép vele.Viszont érzésre mint ha föntebb került volna az alja, de a próbaút során, ahol a kertváros legrosszabb útjain mentem, úgy tűnik megoldódott a probléma.Mire hazaértem, ugyanott volt volt az alja, mint a régi cuccal.

Néhány kép, ahol jól látszik a két teló közötti 0 különbség, és szerény személyem is! :rolleyes:

http://img.tar.hu/warwolf/size2/19060035.jpg

http://img.tar.hu/warwolf/size2/19060034.jpg

http://img.tar.hu/warwolf/size2/19060033.jpg

Tegyé má be astra féket és tuti lesz a vas

Link to comment
Megosztás:

Nem tom ki állította hogy nem lehet rárakni az astra féknyerget nekem az van a verdán! Nyomok egy satut vele és olyan mintha falnak mennék! Segitek ha gondolod 06309007283

QUOTE(hemi @ 2004 Mar 18, 11:24 AM)

kicsit régi dologra válaszoltál...

amugy utána irta is, hogy felment, csak a bontóba rossz tartóvasat adtak a nyereghez, ezért nem ment fel..

Link to comment
Megosztás:

visszatérve az LCD müszerfalra a Corsába témára:

Hát azért megnézném, ahogy valaki ezt a parkolóba , szinre-szint kötve müködik neki a müszeregység.

Mi tegnap 4 órán keresztül kötöttük be a Heminek aaz LCD-t.

Csunya dolog igy átbaszni itt mindenkit, csak azért hogy nagy gurunak nézzél ki....

Link to comment
Megosztás:

akkor egy újabb szomorú és egyben vidám történet

mindenki tudja (már akit érdekelt), hogy leütötték a corsámat ebayen

szombat eljött a paraszt a verdáért, majd addig nézegette, míg úgy gondolta, inkább alkudni fog

mondom, legyen

nem nagyon akart árat mondani, de végül kibökte: ad érte 200 eurót

hát, szegény sokat utazott a semmiért, elvert 4-500 eurót az útra, szállásra, mindezt azért, hogy a kétezres, benzines 406 kombi üresen húzza haza a kb. 1 tonnás trélert

hihetetlen, mennyire pofátlanok a németek és mennyire hülyének nézik a magyarokat

ezt nem csak ebből az esetből kiindulva mondom; apám most trágyal egy német céggel és az előzetes megállapodás után kitalálták, hogy módosítják a szerződést még mielőtt alírnák és az előzetesen megbeszélt összeg ötödét akarják fizetni

de végülis nem bánom, így most megcsinálom

felraktam a kerekeket, a fekete lámpát, le kell ültetni, meg ki kell szélesíteni, meg még van pár dolog, de jó lesz :rolleyes:

post-38-1139901351_thumb.jpg

post-38-1139901363_thumb.jpg

post-38-1139901375_thumb.jpg

post-38-1139901396_thumb.jpg

Link to comment
Megosztás:

visszatérve az LCD müszerfalra a Corsába témára:

Hát azért megnézném, ahogy valaki ezt a parkolóba , szinre-szint kötve müködik neki a müszeregység.

Mi tegnap 4 órán keresztül kötöttük be a Heminek aaz LCD-t.

Csunya dolog igy átbaszni itt mindenkit, csak azért hogy nagy gurunak nézzél ki....

Ja:) Én meg jól neki áltam volna:)) Egy biztos, hogy a '92-es Corsa A C12NZ-be nem szinre szin a megoldás. Sőt, igaziból a merevítők miatt nem is férne el az LCD műszeregység az erre a célra kialakított "lukban".

Igaz, van egy pozítivum, benne van már az ÚTJELADÓ!!!:rolleyes:, gyárilag.

Pár kép, homályos, de kép:

gallery_2_1_9360.jpg

gallery_2_1_25347.jpg

gallery_2_1_40045.jpg

Link to comment
Megosztás:

Idézem megint Uhuhu*-t:

"Mi tegnap 4 órán keresztül kötöttük be a Heminek aaz LCD-t."

Tehát ÉN nem csináltam semmit, csak lestem mint Laca a moziba.... Illetve dolgoztam ez időtájt:)

de ebből nem derül ki, hogy hogyan került be, csak az, hogy mennyi idő alatt :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.