Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Kinéztem egy motort (C20NE) F15-ös váltóval és a srác azt mondja, hogy nem kell speckó féltengely mert jó a gyári is. Nemtom, hogy ez így mennyire bírná, mennyire lenne biztonságos?

Ezzel a kombóval tényleg nem kell speckós féltengely, passzol a gyári is.

A váltó még bírja is a terhelést elvileg, de mindenképp megnézném mit alakítottak a kuplungon, lendkeréken.

Meg lehet jól is csinálni, de ha egyszer elszáll egy ilyen lendkerék, akkor az pusztít és még annak kell örülni, ha te nem kapsz belőle.

Tehát mindenképp szedd le a váltót, esetleg a kuplungot is, hogy mennyit kókányoltak.

Ha igényesen van megoldva a dolog, akkor elvileg nem lehet gond belőle.

Mondjuk én még nem csináltam ilyen átalakítást és nem is tervezek ilyesmit.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem ül XE Corsában, akkor az a veszély nem fenyegeti, mert azt fogja hinni, hogy milyen jól megy egy NE Corsa. :lol: :lol:

Ugye Stefán? ;)

Első autónak azt gondolom, hogy még az NE is bőven elég, sőt talán még kicsit sok is :) Csínján kell majd bánni a gázpedállal... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na, ma voltam futóművesnél, megnézte, azt mondta, hogy az egész elejét cserélni kéne! :lol:

Kérdezem mivan? Már találkozott egy pont ugyanilyen esettel (szerencsére), és tudta azt is, hogy hova és mit nézzen. Pedig csak az a futóműves esett útba, azért mentem oda. És így tényleg rávilágított dolgokra, hogy látszik, hogy ahova a felfüggesztés van felfüggesztve (na, milyen? :lol: ), ott már volt hegesztve. Tehát, ütve volt, visszahúzták, de mivel már kezdett rohadni, ezért rásegítettek egy kis lakatosmunkával, de mivel az idő előre megy, és nem hátra, ezért az is kezdett átrohadni, és többnyire a vezetési stílusomnak köszönhetően, megint elcsúszott hátra, kifelé.

Most gondolkozok, hogy mi a rákot csináljak, adjam el, vagy hozzam helyre! Ha helyrehozom, az ég világon senki sem fogja visszaadni azt a pénzt, amit ráköltök. Tipikus Pogi-féle történet. Nincs valakinek feleslegbe egy fészliftes A Corsa eleje? ;)

Link to comment
Megosztás:

Tipikus Pogi-féle történet...

Erősen emlékeztet a Stefán-féle GSi Corsa sztorira is ;)

Maglódon van egy srác, Nyunyi néven van itt a fórumon, nem olyan régen írta ide a fórumra, neki van bontásra egy 1.2-es 90 utáni (faceliftes -kislámpás).

Nem tudom, hogy a nagyobb alkatrészekkel, mint pl. a kasztnival mi a szándéka, de kérdezd meg tőle, hátha... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nah szép... Neten tegnap este találtam 1 Corsa-t asszem 80Ezerért, a hírtető odaírta hogy kicsit rozsdás, de azt nem hogy hol rozsdásodik. Remélem a cartárs is sikerrel jár. Amúgy az autó csak akkor hozza vissza a belefektetett lóvét ha taxizol vele :lol:

Ma felhívtam a hirdetőt és kiderült hogy már elkelt a járgány :lol: mostanában semmiben nincs szerencsém...nehéz eladó, olcsó 5 ajtós A Corsa -t találni ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha helyrehozom, az ég világon senki sem fogja visszaadni azt a pénzt, amit ráköltök. Tipikus Pogi-féle történet. Nincs valakinek feleslegbe egy fészliftes A Corsa eleje? ;)

Egy autón bármit is javítasz meg, az utánad következő tulajnak csinálod.Ez ilyen.

Amúgy itt Kméten van eladó eleje.

Rozsdamentes, olaszból behozott autó eleje volt.

0620/918-15-85

Link to comment
Megosztás:

Corsa a ringen? ez mekkora már? XD Most pénteken fennt voltam kedvenc szórakozóhelyemen és kiderült hogy az egyik pultosnak van 1 haverja aki autó nepper... Holnap viszem neki az adatokat az autómról, remélem tud szerezni valami használhatót (van remény! ;) )... Időközben be is csajoztam, szal lehet hogy 2009 mégis csak jó év lesz a naplómban :P Már csak a nehézgépkezelő tanfolyam, meg a meló kell hogy összejöjjön és sínen is vagyok. Ha lesz A Corsa -s találkozó, arra már szeretnék én is elmenni a drágaszágommal ;)

A Corsa 4ever!

(kis kedvcsináló/-növelő ;) )

Link to comment
Megosztás:

Ha jól láttam, akkor it Veszprémben van 1 F Astra Angel Eyes -szal. Nem néz ki rosszul, de az F Astrához is készült, nem az autót faragták át ;)

F Astrához nem is nagy kunszt, mert már lassan minden másodikban benne van és lehet is kapni.

Inkább azon csodálkoztam volna, ha gyártanak A-Corsához is. De megnéztem a videót még egyszer, meg Demónak az infója alapján is összeállt a kép. Maradok amúgy a gyári lámpánál, az szebb ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.