Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Számolj azzal, hogy 20-25%-al meg fog nőni a fogyasztásod. Ha neked így még mindig megéri, akkor kell egy piggyback ECU, amivel plusz kaját lehet adni a motornak, és már mehet is a móka.

Üdv! Köszönöm Demó a gyors választ! Lenne még pár kérdésem;mi az a piggyback ECU,hol érdemes beszerezni,és mennyibe fog fájni? Egy cég hirdeti készülékét,melyet csak bekötök az injektor elé,miután kifizettem 40 ezret,és kész!A befecskendezés idején változtat a kegyere,15% fogyasztás növekedés mellett,10-20%teljesítmény növekedést igérnek! Szerinted?

Link to comment
Megosztás:

kifizettem 40 ezret,és kész!A befecskendezés idején változtat a kegyere,15% fogyasztás növekedés mellett,10-20%teljesítmény növekedést igérnek! Szerinted?

Azért ez elég vadul hangzik..nem hiszem hogy ennyi pénzből ki lehet hozni ezt a különbséget..nekem kipufogó rendszer cserével, chippeléssel sikerült kihozni ezt a 20%-os teljesítmény növekedést..csak nem 40be, hanem 350 ezerbe került anno. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Én most kezdtem bele a Corsa A autómnak a felújításába, vettem első lengéscsillapítókat, mert elléggé gajjon vannak már szegénykék, szilenteket meg most cseréltettem decemberben, szóval jah, a lengéscsillapító a hunyó <_<

most esik át majd egy olajcserén is, meg kap új légszűrőt is :)

eléggé sokat ráköltöttem most, de remélem megéri :)

fényezés is mostanában lesz, mert szegényke már eléggé kopott :lol: :lol:

de csináltam róla pár képet, amit meg is osztok veletek, várom a véleményeket majd, de nem kell nagy hű-hó-ra számítani, mert már öreg... :lol:

[im]http://bitcube.xn-s.eu/pic/corsa/P1020131-1.JPG

[im]http://bitcube.xn-s.eu/pic/corsa/P1020156.JPG

[ig]http://bitcube.xn-s.eu/pic/corsa/P1020133.JPG

[im]http://bitcube.xn-s.eu/pic/corsa/P1020127.JPG

Módosítva : uhuhu
max 800x600 as kép!!!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én most kezdtem bele a Corsa A autómnak a felújításába, vettem első lengéscsillapítókat, mert elléggé gajjon vannak már szegénykék, szilenteket meg most cseréltettem decemberben, szóval jah, a lengéscsillapító a hunyó <_<

most esik át majd egy olajcserén is, meg kap új légszűrőt is :)

eléggé sokat ráköltöttem most, de remélem megéri :)

fényezés is mostanában lesz, mert szegényke már eléggé kopott :lol: :lol:

de csináltam róla pár képet, amit meg is osztok veletek, várom a véleményeket majd, de nem kell nagy hű-hó-ra számítani, mert már öreg... :lol:

Hali! :P

A Corsa-ra nem lehet annyit költeni,hogy ne érné meg!!!!! ^_^

Amúgy éppen most szabadult fel két első gázos Sachs lengéscsillapítóm,ha érdekel vkit!!!!

Link to comment
Megosztás:

De most miért mondod? Az első autópályás alázásnál "visszahozza az árát" nem? :)

Majd kiderül, ha egyből megdöglik a motor, akkor nem biztos, hogy megérte... :)

Hát lehet,hogy kicsit túloztam,de ha a kasztni, jó,akkor arra már lehet és érdemes építeni! :lol:

Azért nem kell túlzásokba esni, több mint 2 misi egy A Corsa kasztniban nem biztos, hogy a legjobb befektetés. <_< :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Tudom hogy régen jártam errefelé... sok dolgot el kellett intézni és indítani. A Corsa-m ha minden igaz még 1 hétig lesz szervízben aztán jön haza <_< (Csak f*szán dolgoznak 1 Suzuki szervízben ha ismerős is van ott és pont a fejes :) ). Közben biztonsági őr tanfolyásra járok, meg számgépeket javítok... hehe, a kutyasétáltatás az viccesebb. Szal a Corsa-cska kislámpás lesz és szép fehér, mindenféle felirat és jelzés nélkül... Megtenné valaki hogy ha lesz A Corsa találkozó vagy valami összeröffenés akkor dob egy emilt a paulik.g@hotmail.com címemre? Előre is köszi! További jó pedáltaposást és bütykölést kívánok mindenkinek!

(jah, majd elfelejtettem... sikerült szerezni óccón két garnitúra alufelnit, nagyon klafán néznek ki, 13" ET38-asok. Majd megprószálok képet felrakni róluk)

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Tudom hogy régen jártam errefelé... sok dolgot el kellett intézni és indítani. A Corsa-m ha minden igaz még 1 hétig lesz szervízben aztán jön haza <_< (Csak f*szán dolgoznak 1 Suzuki szervízben ha ismerős is van ott és pont a fejes :) ). Közben biztonsági őr tanfolyásra járok, meg számgépeket javítok... hehe, a kutyasétáltatás az viccesebb. Szal a Corsa-cska kislámpás lesz és szép fehér, mindenféle felirat és jelzés nélkül... Megtenné valaki hogy ha lesz A Corsa találkozó vagy valami összeröffenés akkor dob egy emilt a paulik.g@hotmail.com címemre? Előre is köszi! További jó pedáltaposást és bütykölést kívánok mindenkinek!

(jah, majd elfelejtettem... sikerült szerezni óccón két garnitúra alufelnit, nagyon klafán néznek ki, 13" ET38-asok. Majd megprószálok képet felrakni róluk)

Hali mindenkinek!

Éppen olvastam, hogy Corsa tali érdekelni a kedves márkatársat! NOS AKKOR IMEEEEE

http://corsaclub.ning.com/events/orszagos-autosklubok

Én ott leszek, az FIX!! :)

Maradok TICTELETTEL! Mihaszna a Zulu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken, jégeső volt Szegeden. Leszaladtam, hogy mentsem a menthetőt, átálljak egy fa alá, mire a nagy igyekezetemben, s a szomszéd még nagyobb hevében összetörtem a corsát. Most nagyon szomorú vagyok.

Hűtő tropa, hűtőrács darabokban, lökhárító merevítő behajolva. Szóval elégé készen vagyok. El kell majd vontatnom karosszériáshoz, meg hűtő csere, pont most, mikor még pénzem sincs. A csávó nem hajlandó fizetni, se betétlapcsere, a rendőr, meg nem tudott semmit mondani, mert már elálltunk onnan. Szóval készen vagyok. Egyenlőre hűtőrácsot kergetek, használt hűtőben pedig nem tudok megbízni, így azt újat kell vennem. Ha valaki tud vmit nekem ajánlani, esetleg szegedi, vagy szeged felé jár, esetleg találkozó, nagyon hálás lennék. A2-es orr <_<.

Előre is köszönöm! Üdv: Zsöpö

Link to comment
Megosztás:

Hali skacok!

Jövő héten fényezik a kocsikámat, végre! Az első szélvédőm el van repedve, így azt már nem lehet visszarakni. Szükségem lenne egy új vagy jó állapotú régi szélvédőre.

Ha tudtok segíteni, légyszi hívjatok!

Köszike

Orsi

06-30/2001-601

Sziasztok!

Megoldódott! Sikerült szereznem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van ilyesmim, írd le pontosan mi kell.

Az a gond, hogy kattog a motor. Cseréltünk hidrótőkéket, nem szűnt meg. Tegnap bratyó szétkapta a hengerfejet, és majdhogynem kiesett a veztengely a helyéről. Próbálgatta méricskélni tolómércével, de nem sikerült 100%-ra megmondani, hogy most melyik van megkopva (tengely vagy a hengerfej) ezért keresünk mindkettőt. Persze az is lehet, hogy egyiknek sincs semmi baja, kicseréljük, és marad a kattogás. Lehet, hogy vmelyik szelep, nem tudjuk pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Az a gond, hogy kattog a motor. Cseréltünk hidrótőkéket, nem szűnt meg. Tegnap bratyó szétkapta a hengerfejet, és majdhogynem kiesett a veztengely a helyéről. Próbálgatta méricskélni tolómércével, de nem sikerült 100%-ra megmondani, hogy most melyik van megkopva (tengely vagy a hengerfej) ezért keresünk mindkettőt. Persze az is lehet, hogy egyiknek sincs semmi baja, kicseréljük, és marad a kattogás. Lehet, hogy vmelyik szelep, nem tudjuk pontosan.

A vezérműtengelycsapágy tud kiadni hangokat, bár nálam inkább kopog.

Sokan szokták C14-16NZ-re mondani, hogy kattog a motor, pedig az csupán a befecskendező csattogása.

Nálam még kiegészül a fent említett kopogással, és némi morgással is, ami talán a generátorból jön és csak bízni tudok benne, hogy nem mélyebbről, megesküdni már nem. Aztán ugye ott van az furcsa kopnnás jobbelső futoműben, amit még szerencsére ritkán hallok. A fémes csattanás induláskor a kedvencem. Mára már olyan hangos, hogy a járdán megriadnak az emberek. Bizony ez az év sem telhet el egy a "megnemmondommelyik" kerékcsapágybúgástól, hangja sebességtől függ, de ez fékezés-lassítás, váltott kanyar esetén sem változtatja a hangját. Van egy kis rossz érzésem. A kalaptartót meg ugye nem kell bemutatnom.

20év és 245.000 km, ez van.

Szóval kedves Csücsök, egyszómintszáz, lesznék még ott hangok.

Na a lényeg, hogy nekem van egy 90.000-et futott c14nz hengerfejem kompletten, azaz hengerfej, szelepek, vezérműtengely. Ezt egy 91-es osztrák corsából bontottam. Teljesen működőképes autó volt. Dobj egy ajánlatot PÜ-ben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.