Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

a hatvan nap csak az első levél megérkezéséig van nem? onnantól már folyamatban van az ügy nem?

Nem.

"A vonatkozó kormányrendelet alapján a hatóságnak a közigazgatási bírságot a szabályszegés elkövetését követő 60 napos jogvesztő határidőn belül kell kiszabnia. A használóval szembeni közigazgatási bírság kiszabására irányuló eljárás, fellebbezési eljárás, bírósági felülvizsgálat, vagy ezen eljárásokban elrendelt új eljárás során a 60 napos határidő nem alkalmazható.”

Itt a lényeg a “a szabályszegés elkövetését követő 60 napos jogvesztő határidőn belül kell kiszabnia” részen van, mert a 2010 április 1-jén hozott 410/2007 kormányrendelet 9. § (4) értelmében, a a bírság akkor tekinthető kiszabottnak, ha azt kézbesítették.

“(4) A Kkt. 21. § (4) bekezdésében meghatározott határidő jogvesztő. A határidő számítása során a bírság akkor tekinthető kiszabottnak, ha a határozatot az ügyfélnek a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló törvény szerint kézbesítették.”

Tehát a bírságról szóló határozat a mérvadó, nem valamiféle adategyeztető levélke.

Beszéltem erről a DAS ügyvédeivel, ők is ugyanezen az állásponton vannak.

Link to comment
Megosztás:

Nah, sorra került az autó a szerelőnél. Kiderült hogy a generátor szénkeféje kopott el, de még holnap átnézik mert az akksit valami nagyon lecuppantotta, szal töltenek rá bőnyállal. Saru szikrázott felrakásnál ami gyanús, mert após Vectra -ján nem szikrázott pedig abban még fedélzeti cuccos is van. Jövőre meg majd cserés lesz a megszakító és a két első lengéscsillapító (lehet hogy Blistein -re :wacko: ), aztán nyugodtan mehet októberben vizsgára <_< .

Link to comment
Megosztás:

Ha kaptál már értesítést arról hogy eljárás indult ellened, akkor a https://kozigbirsag.police.hu/ oldalon a határozatazonosító (nyolcassal kezdődő kilencjegyű szám, az értesítés fejlécében szerepel) és a rendszámod segítségével megnézheted hogy hol tart az ügy (itt egyébként az autódról készült fotót is láthatod :D ), de amúgy jól mondta Pista, van egy 60 napos jogvesztő határidő, ha annyi idő alatt nem érkezik csekk, akkor nem kell befizetni a bírságot.

Köööööööööszönöm! - akkor eddig megúsztam - pedig nem egyszer néztem farkasszemet a sünnel optikán keresztül gyorsítósáv végén :)

Link to comment
Megosztás:

Megvan az autó, virít rajta minden mint ha muszáj lenne, még a kék ledek is pirítanak. Nah a "poén" ott volt hogy a feszültségszabályzóm krepált be és nemhogy a generátort nem segítette, de még az akksiról is ipari gép módjára szívta a kraftot. Kijavítottak minden hibát és most szépen működik, pöccre indul és... kell ennél több? További szép napot! :)

Link to comment
Megosztás:

Megvan az autó, virít rajta minden mint ha muszáj lenne, még a kék ledek is pirítanak. Nah a "poén" ott volt hogy a feszültségszabályzóm krepált be és nemhogy a generátort nem segítette, de még az akksiról is ipari gép módjára szívta a kraftot. Kijavítottak minden hibát és most szépen működik, pöccre indul és... kell ennél több? További szép napot! :D

Na, tök jó, hogy megoldódott! De azt a kék ledet ugye nem mondod komolyan? :)

Link to comment
Megosztás:

Miért is szerencsés a kék helyzetjelző? :) Amúgy a B Corsa -t én is tényeg full női autónak tartom, de nem akarok megsérteni senkit, ez csak az én személyes véleményem (ami jelen esetben olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra :D )

Link to comment
Megosztás:

Miért is szerencsés a kék helyzetjelző? :) Amúgy a B Corsa -t én is tényeg full női autónak tartom, de nem akarok megsérteni senkit, ez csak az én személyes véleményem (ami jelen esetben olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra :D )

Helyzetjelző lámpára vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

54. § (1) Két első és két vagy négy hátsó helyzetjelző lámpával fel kell szerelni - az oldalkocsi nélküli motorkerékpárt és a 118. §-ban említett kerti traktort kivéve - minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet. Az oldalkocsi nélküli motorkerékpárt egy hátsó helyzetjelző lámpával fel kell, ezen kívül egy első helyzetjelző lámpával fel szabad szerelni. Az oldalkocsi nélküli motorkerékpáron is kötelező az első helyzetjelző lámpa, ha első helyzetjelző lámpával gyártották, illetőleg hozták forgalomba.

(2) Két vagy négy hátsó helyzetjelző lámpával fel kell szerelni a pótkocsit; az oldalkocsi nélküli motorkerékpár 0,80 méternél nem szélesebb pótkocsiján egy hátsó helyzetjelző lámpa is elegendő. Ezen kívül az 1,60 méternél szélesebb pótkocsit fel kell, minden egyéb pótkocsit fel szabad szerelni két első helyzetjelző lámpával.

(3) A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

(4) Minden járművet fel szabad szerelni a jármű oldalán elhelyezett oldalirányban fényt kibocsátó, nem vakító, oldalsó helyzetjelző lámpával (lámpákkal). A jármű hosszának hátsó harmadában elhelyezett oldalsó helyzetjelző lámpa borostyánsárga vagy piros, az ennél előbbre elhelyezett lámpa csak borostyánsárga fényt bocsáthat ki.

(5) A 6,00 méternél hosszabb, vagy 2,00 méternél szélesebb gépkocsit, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet, valamint minden pótkocsit fel szabad szerelni hátul olyan helyzetjelző lámpával, amely előre fehér fényt bocsát ki és a vezetőt (a visszapillantó tükrön keresztül) a jármű (járműszerelvény) hátsó sarkainak a helyzetéről tájékoztatja.

(6) A gépjármű, a mezőgazdasági vontató és a lassú jármű ajtaján elhelyezhető olyan lámpa, amely az ajtó nyitott állapotában hátrafelé piros fényt ad.

Link to comment
Megosztás:

Miért is szerencsés a kék helyzetjelző? :) Amúgy a B Corsa -t én is tényeg full női autónak tartom, de nem akarok megsérteni senkit, ez csak az én személyes véleményem (ami jelen esetben olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra :D )

Khmm...khmm!Kick and kill user lesz! :D

Link to comment
Megosztás:

Sorry az obszcén kifejezésért de egy filmben hallottam. Amúgy értem én hogy csak sárga vagy fehér fényű izzó lehet, csak... nem érdekel, mivel volt egy olyan mondat is valahol hogy lehet akár zöld is, csak piros ne legyen elöl. Meg hány suhanc krúzol még országszerte más színű helyzetjelzővel meg isten tudja milyen világítós ablakmosó spriccelővel meg egyéb nyalánkságok. De hagyjuk is, mert ilyenért nem teszem kockára sem a tagságomat, sem a megítélésemet. Uff szólottam. További szép napot Cartársak!

Link to comment
Megosztás:

Sorry az obszcén kifejezésért de egy filmben hallottam. Amúgy értem én hogy csak sárga vagy fehér fényű izzó lehet, csak... nem érdekel, mivel volt egy olyan mondat is valahol hogy lehet akár zöld is, csak piros ne legyen elöl. Meg hány suhanc krúzol még országszerte más színű helyzetjelzővel meg isten tudja milyen világítós ablakmosó spriccelővel meg egyéb nyalánkságok. De hagyjuk is, mert ilyenért nem teszem kockára sem a tagságomat, sem a megítélésemet. Uff szólottam. További szép napot Cartársak!

Szerintem az nem fog boldogítani, ha téged baxnak meg, hogy más ezt+azt rak a kocsijára :)

Link to comment
Megosztás:

Sorry az obszcén kifejezésért de egy filmben hallottam. Amúgy értem én hogy csak sárga vagy fehér fényű izzó lehet, csak... nem érdekel, mivel volt egy olyan mondat is valahol hogy lehet akár zöld is, csak piros ne legyen elöl. Meg hány suhanc krúzol még országszerte más színű helyzetjelzővel meg isten tudja milyen világítós ablakmosó spriccelővel meg egyéb nyalánkságok. De hagyjuk is, mert ilyenért nem teszem kockára sem a tagságomat, sem a megítélésemet. Uff szólottam. További szép napot Cartársak!

Ha másoknak olyan van,feljogosít arra,hogy te is a birkacsordával menj? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.