Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Létezik ilyesmi gyáriban is. Ez nem tuti, hogy olyan, de kísértetiesen hasonlít arra.

1.6-ig "kisblokkosak" tudtommal, az 1.8 már "nagyblokk" <_<

Rosszul tudod. :P

Kisblokk: 1.2 - 1.6 + több 1.8 16V motor (X18XE1, Z18XE, Z18XEL)

Nagyblokk: 1.8 (kiv. a fent felsoroltak) - 2,2 + 1.6D + 1.7D + 16NV + 16SH + A16NV + A16SH + S16SH

Link to comment
Megosztás:

Létezik ilyesmi gyáriban is. Ez nem tuti, hogy olyan, de kísértetiesen hasonlít arra.

Rosszul tudod. <_<

Kisblokk: 1.2 - 1.6 + több 1.8 16V motor (X18XE1, Z18XE, Z18XEL)

Nagyblokk: 1.8 (kiv. a fent felsoroltak) - 2,2 + 1.6D + 1.7D + 16NV + 16SH + A16NV + A16SH + S16SH

Szia Demo.

Az lenne a kérdésem, hogy egy szerelő haverom azt montda ha az ALFA 1.6 TSPARK befecskendezőt rakok a motorba, akkor az dob rajta egy kicsit.

Kiváncsi lennék a véleményedre.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Cartársak!

Van egy olyan aprócska ám mégis óriási gondom hogy az egyik hűtőcsőm kilyukadt és érdeklődnék hogy a foltozás az jó megoldás lenne-e vagy cserélnem kell az alkatrészt? Ha cserélnem kell, 2 lehetőségem van márka szempontjából de nem ismerem ezeket és a különbséget:

http://autoalkatreszwebaruhaz.hu/termektul...amp;ktypnr=7105

http://autoalkatreszwebaruhaz.hu/termektul...amp;ktypnr=7105

Szívem szerint cserélném :D

Másik probléma kicsit vicces. A jobbos lámpa elöl Valeo gyártmányú és nem |ˇ| így vann a csatlakozója hanem /˛/ valahogy így és nagyon *zarul, jobbra fel világít + a kocsi elé nyom egy marhára világos foltot. Melyik a jó gyártmányú lámpa?

Köszike előre is és kellemes hétvégét! B)

Link to comment
Megosztás:

esetleg valaki tudja, h miért nem világít a műszeregységembe az óracsoport világítás? esetleg megtudjátok mondani h mi a biztitáblán a száma? egyik pillanatról a másikra elment a világítás...de a kontroll égők jeleznek (akksi/kézifék/index/stb...) és az égők sincsenek kiégve...

B)

Link to comment
Megosztás:

a multiméter megmondta a frankót... 4 izzó hazament viszont a maradék 10 az jó :D

esetleg valaki tudja, h miért nem világít a műszeregységembe az óracsoport világítás? esetleg megtudjátok mondani h mi a biztitáblán a száma? egyik pillanatról a másikra elment a világítás...de a kontroll égők jeleznek (akksi/kézifék/index/stb...) és az égők sincsenek kiégve...

B)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Előre is elnézést kérek ha rosz helyre írok.

Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok. Az autómon 14-es Ronal felni van (Ami a GSi A Corsákon). Sajnos egy "kupakot" vagy minek is nevezzem azt a műanyagot elhagytam vagy lelopták (bár akkor vitték volna az összeset). Így sajnos le kellet szednem a maradék 3mat de így esztétikailag nincs a toppon. Már égen földön kerestem ilyen "kupakot" de egyszerűen sehol nincs. Ha 4 db lenne egyben és csak úgy lehetne megvenni az sem érdekelne csak legyen.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy véletlenül nem tudjátok, hogy honnan lehetne szerezni ilyen "kupakot" vagy ha valakinek van elfekvőben megvenném.

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Üdv:

Józsi

Link to comment
Megosztás:

Háhá, egy cipőben járunk!

Nekem is ilyen felnim van, és sajna én is elhagytam egy kupakot róla.

Ha jól értem erről a felniről/kupakról beszélsz, csak nem Vauxhall hanem Opel felirattal:

215652-20110421-eF6A7v.jpg

Na akkor az van hogy el kell keserítselek, ugyanis ilyen kupakot találni a használtpiacon gyakorlatilag esélytelen, elég ritka felniről van szó.

Ellenben ha bemész egy Opel-szalonba, ott készséggel megrendelik neked cikkszám alapján.

A cikkszám (nem ezé ami a képen van, hanem az Opel feliratú kupaké) amit keresel: 90425839

Apró pici gond mindössze annyi hogy 1db ilyen kupak újonnan ~6000Ft-ba kerül... B)

De miután más megoldás félő nem nagyon van, attól tartok kénytelen leszel megrendelni.

Link to comment
Megosztás:

Szegény Opelomat már megint alapanyagnak nézte egy szobrászinas. :-(

Benyomták a jobb első indexem a sárhányóval együtt amíg parkoltam. 2-3 cm-rel lett karcsúbb. Ezt a sarkát már másodszor ütik. Szerencsére az előző ütés nyoma nem lett tökéletesen megcsinálva, és ezt a lemezt amúgy is cserélnem kell a rozsda miatt - dehát akkor is!

Persze nyomtalanul tűnt el a tettes.

Szerintetek honnan szerezzek új sárhányót? ('93-as)

Link to comment
Megosztás:

Szegény Opelomat már megint alapanyagnak nézte egy szobrászinas. :-(

Benyomták a jobb első indexem a sárhányóval együtt amíg parkoltam. 2-3 cm-rel lett karcsúbb. Ezt a sarkát már másodszor ütik. Szerencsére az előző ütés nyoma nem lett tökéletesen megcsinálva, és ezt a lemezt amúgy is cserélnem kell a rozsda miatt - dehát akkor is!

Persze nyomtalanul tűnt el a tettes.

Szerintetek honnan szerezzek új sárhányót? ('93-as)

Lehet még elvileg kapni újat. Bárdi, Unix, stb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.