Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Nem az összekötő tört el, hanem a kormánykardán a kormányoszlopon.És előttük az utcán, mikor állt be volna az udvarba.Előtte verte neki a kiskörúton. Ez az igazi mázli.

Na látod én már másképp kaptam az infót! ;)

Ettől függetlenül hátborzongató belegondolni... ;)

Link to comment
Megosztás:

Tuti készülnek majd képek is. ;)

Én is csináltam már így tárcsás hidat és megvan az oka, hogy nem erőltetem annyira.

A legnagyobb gond az, hogy tuti nem fog stimmelni a dőlés és az összetartás. Tehát azzal kell majd kezdeni, hogy elviszed futóműveshez és addig hézagolni, amíg jó nem lesz. Ezért inkább meghagyom a gyári lapot és arra pontozom fel az adaptert, majd átfúrom bele a 4 új furatot. Így igaz szélesebb lesz kicsit (8-12mm, attól függ, mekkora az adapter), de egyenes marad.

Pont ezen agyaltam én is, hogy a hegesztést hogyan poziciónálta be úgy, hogy a dőlés ne menjen el... ;)

Link to comment
Megosztás:

Jani barátom Meriva hátsó hiddal játszadozott, neki valahogy összejött, majd megkérdem tőle.

C Corsából is van már gyárilag tárcsás, sőt, a C Combo alatt pl. nagy osztókörös kerékagyak vannak, mint pl. a Vectrákon.

Tehát van kavar ;)

Nekem is összejött a hátsó híd, de amit hegesztettem, azt újra be kellett állítani.

Link to comment
Megosztás:

Értem Demó, de van elképzelésem a dolog kivitelezésére, szerintem szerdára kész lesz a híd, feldobjuk és rárakjuk futóműállítóra, hogy mit mutat.

Nem rossz így, ahogy csinálod, igazából mindenki így oldja meg, pár kivétellel, csak utána mindenképp el kell vinni futóműveshez, nehogy valami gond legyen belőle. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vadonat új Lemförder gömbfej volt.

Az újabb fajta ugyanazon az elven működik, ugyanolyan vastag a szára, csak kicsit máshogy néz ki.

A szára tört el neki, mint ahogy a többinek is.

...

Nekem úgy tűnik, hogy ez csak mostanában jött elő. Azért egy jópár éve működnek ezek az autók.

Nem lehet, hogy csak egy gyenge szériáról van szó, esetleg már a Lemförder sem a régi minőség?

Emlékszel az én hosszú féltengelyemre amit anno beleraktunk de már neked is gyanús volt?

A következő héten bele is törtem a külső csuklóba. Aztán visszakerült a gyári Asconás és semmi gond nem volt, pedig az még vékonyabb is volt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy tűnik, hogy ez csak mostanában jött elő. Azért egy jópár éve működnek ezek az autók.

Nem lehet, hogy csak egy gyenge szériáról van szó, esetleg már a Lemförder sem a régi minőség?

Emlékszel az én hosszú féltengelyemre amit anno beleraktunk de már neked is gyanús volt?

A következő héten bele is törtem a külső csuklóba. Aztán visszakerült a gyári Asconás és semmi gond nem volt, pedig az még vékonyabb is volt. ;)

A pár német eset közül van olyan, ami már 8-10 éve volt.

Alkatrészhamisítás is lehet a dologban, épp ezért lehet ezentúl már csak gyári GM cuccokat veszek.

A féltengelyed meg azért tört el, mert a hosszú nem az eredeti Hennig volt már, hanem valami hőkezelést nem látott maszek tengely.

Amúgy azok megvannak még?

Link to comment
Megosztás:

A pár német eset közül van olyan, ami már 8-10 éve volt.

Alkatrészhamisítás is lehet a dologban, épp ezért lehet ezentúl már csak gyári GM cuccokat veszek.

A féltengelyed meg azért tört el, mert a hosszú nem az eredeti Hennig volt már, hanem valami hőkezelést nem látott maszek tengely.

Amúgy azok megvannak még?

A rövid oldali Hening az valami nagyblokkos Corsában dolgozik tovább (most hirtelen már nem emlékszem kiében), de a törött még valahol megvan. Azt hiszem Vörös Petinél, mert a múltkor felhasználtuk a Vectrához a belső csuklót is, mert nagyon ki volt szakadva a gumiharang és már fura hangok jöttek meg ránézésre is jobb állapotban volt.

Link to comment
Megosztás:

Na hol is kezdjem, nagyon mérges vagyok első körben, ellopták haver telepéről a hátsó tárcsafékeim egy részét, így a projekt áll hátsó tengelycsonkok és agyak hiányában. Ma volt egy kis idő és ráraktuk padra a corsat, megnéztük hogy áll a futómű, nem áll teljesen jól most sem a hátulja, amint tudok szerezni hátra tengelycsonkot és agyat felrakjuk a tárcsát és meglátjuk az milyen lesz.

Ha valakinek van fölös hátsó tárcsás tengelycsonkja és hozzá kerékagy, esetleg komplett hátsó tárcsafék az ne tartsa magában.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.