Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Az A és a B Corsa motortartóiban elég sok a különbség, viszont a C20NE, XE és LET tartójával beszerelhető az XEV is, mivel ugyanaz a blokk.

Nekem van polcon A és B Corsához is nagyblokkos motortartóm. :D

mkzhehvoekvbp9996icx.jpg

Kedves j0hnny ez való B corsához. A corsa motortartói mások. Ebbe az esetben te beszéltél hülyeséget. :lol: Most én is nevessek rajtad?

motorhalter.jpg

motorsteun.jpg

A corsa...

Senkit nem akartam kioktatni egyébként. Csak segíteni akartam, hogy kell egyedi féltengely meg egyedi kerékagy. Nem kell csonkállvány meg ilyenek. De ugyan ezt írta Demo. A féket ő jobban tudja. De ezt egyedi konzollal szokták megoldani tehát nem lehetetlen. Előre meg szerintem teljesen mindegy, hogy 4 vagy 5 csavaros kerékagyat kell esztergáltatni..

1rssor0znz5f1wcbx98x_tn.jpg aq8phqkwb9t5jpbztdtd_tn.jpg b1hkdpukcxukr7n1a0rg_tn.jpg p178o5uv1pl1yxwt332e_tn.jpg 1arq57vu5kjvob28uoec_tn.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen, azért mondtam, hogy a hosszbordás teljesen felejtős.

Egyébként, még anno megfogalmazódott bennem 1 kérdés. Ha sima ékszíjjas nem hosszbordás, szervós a kocsi az most számít valamit? Mert szerintem semmi különbség nem hinném, hogy ettől pl könnyebb tekerni a kormányt... Erről tud valaki valamit?

Link to comment
Megosztás:

Egyébként, még anno megfogalmazódott bennem 1 kérdés. Ha sima ékszíjjas nem hosszbordás, szervós a kocsi az most számít valamit? Mert szerintem semmi különbség nem hinném, hogy ettől pl könnyebb tekerni a kormányt... Erről tud valaki valamit?

Jó dolog tud lenni a szervó, amikor felszabadulnak az erők és tekergetni kell a kormányt :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Corsában nagyblokkos motort PK-s szíjjal? Nem hinném, még az ékszíjashoz is meg kell dolgozni a nyúlványt.

B Corsánál még megoldható.

Na ugye, hogy meglehet... :lol:

A nyúlványban alakítanak ki mélyedést, vágnak és egy U profilt illesztenek be. Jó heggesztőnek nem téma.

Link to comment
Megosztás:

Jó dolog tud lenni a szervó, amikor felszabadulnak az erők és tekergetni kell a kormányt :lol:

Bocsánat bután tettem fel a kérdést. Szóval szervós a kocsim de most hosszbordás.. Viszont át lesz alakítva tavasszal sima ékszíjra. Na ezen agyaltam, hogy lesz e különbség... Mert szerintem ugyan olyan könnyű lesz tekerni a kormány. Ez lett volna a kérdés. :D Egyébként miért jobb a hosszbordás? Nem értem ezeket a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

ÉKSZÍJASHOZ (!!!) kell megdolgozni a nyúlványt!

A PK-s generátorhoz még legalább 3 cm helyet kellene csinálni, plusz oldd meg a feszítését.

Tényleg semmi értelme. :lol:

Szerintem j0hnny megint a B corsával próbálta összehasonlítani mert ott picit nagyobb a hely de ott is kell okosítani. De A corsánál felejtő. Egyáltalán van szervós A corsa? :D Egyszerűbb visszaalakítani ha olyan motort szerez az ember sokkal könyebb mint ezzel szórakozni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem j0hnny megint a B corsával próbálta összehasonlítani mert ott picit nagyobb a hely de ott is kell okosítani. De A corsánál felejtő. Egyáltalán van szervós A corsa? :lol: Egyszerűbb visszaalakítani ha olyan motort szerez az ember sokkal könyebb mint ezzel szórakozni.

Mindkettő megoldható, lusta vagyok most a képeket előkeríteni...

Demónak igaza van abban, hogy egyszerűbb az ékszíjas, de akkor is megoldható a hosszbordás is, csak a nyúlványba elég "mélyen" bele kell nyúlni.

Link to comment
Megosztás:

Akkorát tuti nem vágnék bele abba a vacak kis váznyúlványba, maradok a flex és hegesztésmentes megoldásnál azon a helyen. :lol:

Gyárilag nem volt szervós A Corsa, de utólag megoldható, létezik már pl. 2000-es, szervós A Corsa is. :D

Link to comment
Megosztás:

Akkorát tuti nem vágnék bele abba a vacak kis váznyúlványba, maradok a flex és hegesztésmentes megoldásnál azon a helyen. :lol:

Gyárilag nem volt szervós A Corsa, de utólag megoldható, létezik már pl. 2000-es, szervós A Corsa is. :D

Angoloknál láttam elektronyos szervóval szerelt pályagépet is...

Link to comment
Megosztás:

Üdv,Billáden vagyok.

Gépem,A Corsa 1991 C14 NZ.

Problémám adódott vele,mégpedig,hogy néha alapjáraton kigyullad a check lámpa.

Kivillogtattam,hibakód:magas CO.

annyit venni csak észre,hogy ilyenkor nem jár tökéletesen a motor.

Megmértem a kompressziót,és kiderült,hogy melegen kevesebb(!)mint hidegen.

Megmértem a CO-t is,valós a hibakód,mert tényleg magas a CO mikor kigyullad a lámpa.

Mindent cseréltem már próbaképp,mindent meg is mértem(minden jó)ellenállásokat stb.

Mi lehet a probléma?

Légyszi segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A corsa termosztátja hol található?

Jól érzem, hogy 4 km 80-as tempó után ilyen időben azért már legalább 60-80 C° körül kéne járnia, a termosztátom lehet szar, ha csak a kék mező alján jár?

Másik kérdés!

Csinált régebben olyat a kocsim, hogy egyszer csak elerőtlenedett, és nem akart menni, mindent átnéztem, a gyújtáson, de nem találtam látható sérülést, vagy hibát, gyújtó kábelek jók, elosztófedél nem repedt, nincs nagyon elégve.

A gyújtásvezérlő elektronikát kivettem, leszedtem a fedelét, és mivel láttam, hogy abban sokat nem tudok okoskodni, mert egy zselés kocsonya állagú áttetsző anyagba van, ezért visszaszereltem, és ezek után elmúlt a hiba!

Viszont most elvitték vizsgáztatni, és most elkezdte azt csinálni, hogy időnként mintha három hengerezne, erőtlen és vissza kell kapcsolni, ahol eddig nem kelett!

Ha felpörög a motor, akkor érezhető, hogy megindul az a henger is ami edigg nem ment.

Vagy a hall elemre gyanakszom, vagy a gyújtásvezérlőre.

Viszont a hall egységet még nem szedtem ki, azt hogyan kell kivenni?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.