Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Na jól felidegesítettem magam. A tünet a következő, cseréltem km óra spirált, 1,5 éve mióta megvettem a corsa-t rossz volt, most műszakira megembereltem magam és kicseréltem, de baromi idegesítő remegő, kerregő hangja van az órának kb 60-ig aztán elhagyja, gondoltam a spirál van rosszul a helyén, de nem, Ladánál is ilyen volt az óra, ha szarul volt berakva a spirál. Én kifogytam az ötletekből...

Még régen a c14NZ Astrámnál. Én kiszereltem elvittem ide: http://www.automuszer.eu/ nem voltak anno drágák. Most nem tudom. Sőt ennek már közel 9-10éve...

Link to comment
Megosztás:

Hát, jajj. Szegény autó. Ilyenkor, sírni tudnék. (Ne vedd magadra)

Nem volt ez komolyan törve valamikor régeben?

Anno így nézet ki amit én lakatoltatam ki: http://corsa.burnout...-200506-08.html

Ha sok terved van vele, akkor ne add fel. ha Corsa A Fan vagy, keres egy donor gépet, vagy egy másikat! Sok különbség nem lesz,de azoknál még lehet esely. Most már tudod mit kell nézned. El kell kezdeni, ha Fan vagy....

Ha reálisan gondolokozol, akkor keresel egy másikat. Pl egy Corsa B GSi-t, azt még érdemes is lehet megcsinálni. Ilyen szürnyűséget talán ott nem látsz... Bár egy tojásba ülsz át:( (Corsa B-sek nem megsértödnek)

A motort mindig könnyebb javítani vagy olcsóbb is cserélni...

Nem akartam elvenni a kedved.

Amit haver múltkor hozott 30ekm-t mutatott az órája,egynél többször biztos nem fordult. Én csak körbejártam,küszöböt,sárvédőket néztem ott teljesen hibátlan volt. Két nap alatt elkelt,de az ember vagy két órát feküdt alatta mielőtt elvitte. :D

Corsa b gsi...400 forint alatt hulladék van csak. Három éve végignéztem elég sok B-t...facelift előttieknél küszöbök,ajtók alja,csomagtartó ugyanúgy rohad. És az 1.2-1.4nz-k között vannak a megkíméltebbek,szebbek. A többinél erős az alupedál,matrica,lekszuszlámpa vonal.

Mostanában láttam képről,leírás alapján egész jó c20xe vectrákat 300 környékén. Tekintve,hogy ennél többért nem lehet eladni,("nagyköbcenti,húsz éves),lehet köztük jó is. Off autók sportos modelljei között is láttam már egész jókat ennyiért.Nem akarok neveket írni (G2 GTI,E30) bár ezekkel a jetronikokkal városban óvatos vezetéssel akár 10literre is le lehet szorítani a fogyasztást. A chf meg a szegénység felrakja a hahu-ra a sosemadomel hobbyautókat.

Link to comment
Megosztás:

Hát, jajj. Szegény autó. Ilyenkor, sírni tudnék. (Ne vedd magadra)

Nem volt ez komolyan törve valamikor régeben?

Anno így nézet ki amit én lakatoltatam ki: http://corsa.burnout...-200506-08.html

Ha sok terved van vele, akkor ne add fel. ha Corsa A Fan vagy, keres egy donor gépet, vagy egy másikat! Sok különbség nem lesz,de azoknál még lehet esely. Most már tudod mit kell nézned. El kell kezdeni, ha Fan vagy....

Ha reálisan gondolokozol, akkor keresel egy másikat. Pl egy Corsa B GSi-t, azt még érdemes is lehet megcsinálni. Ilyen szürnyűséget talán ott nem látsz... Bár egy tojásba ülsz át:( (Corsa B-sek nem megsértödnek)

A motort mindig könnyebb javítani vagy olcsóbb is cserélni...

Nem akartam elvenni a kedved.

Hát rendesen elkenődtem én is amikor megláttam, de úgy látszik beleszerettem, mert nem adom fel. Azóta is alkatrész után kajtatok.

Jelenleg ott tartok, hogy 14e-ért házhoz hoznának egy szinte rozsdamentes nyúlványok, homlokfal, a torony közepétől, így csak a kerék mögöttit kellene foltozni. A kasztnis így 80e-t mondott rá, és azt mondta, hogy az elejét megcsinálja ennyiért patyolatra. Szeretnék beszállni a munkába, a csupaszítást egy darabig meg tudom csinálni, persze csak, ha hagyják.

Igen - törve volt. A bal hátulja és a bal eleje is. Ezt írtam is a sárvédőnél.

Miután megvettem a kocsit 2 éve, még találtam a neten róla egy képet törött állapotában, amit az eladó kipofozott.

torotten_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez még az a sárvédő amit utoljára csatoltam rozsdásat.

Azt nem tudom, hogy a lökhárító pöcke ekkor nyomta-e be a hűtőt, vagy az egy másik ütés volt. Gyanús, hogy a lökhárító sem az eredeti, mert hiányzik belőle a világos csík.

Egy éve valaki ugyanezt a sarkát a parkolóban zúzta be, és el is húzott. Tehát a sárvédő nem csoda, hogy elérte ezt az állapotát.

B Corsát nem szeretnék. (Bocs B-sek!) Annál kockafejübb vagyok.

Most számolgatok, és lehet hogy még mindig jobban jövök ki árban, ha ezt megmentem, mert ha másikat veszek, ott van az átírási költség vagy akár még a honosítás, és a technika még mindig bizonytalan. Jó allapotút meg nem adnak olcsón.

Ennek 90%-osak a gumiai, kiváló akksival és motorral. Eladásban nem kapnám meg az árát, főleg, hogy lejárt a műszaki.

Sok tervem nincs vele, max. élünk boldogan amíg... Persze a tuning láz olykor elkap.

Köszönöm az együttérzést!

Link to comment
Megosztás:

:icon11:

Azta, ezt a Corsát jól megrágta az idő! :wacko:

Ennél lényegesen jobbakat bontanak el.

Én is most veszek egy kislámpás GSI kasztnit bontásra, aminek az eleje donornak fog szolgálni az enyémhez.

Igen - el is vagyok hűlve olykor milyen szép Corsákat bontanak el.

Végigszámoltam anyagilag mivel járok jobban, hogy autóm is legyen, és úgy tűnik még mindig azzal járok jobban, ha ezt megmentem.

Néhány 10e-rel vagyok így is beljebb, és megmarad a szeretett járgány.

Te miért cseréled az elejét? Törted vagy rozsda? Vagy új technikához új alap? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Benn turbósa tényleg nem az, de én a caprisárga B Corsa elejű rettenetről beszéltem ami a Fam hozzászólásában levő linken van... na azt még mindig tartom hogy borzalmas...

Egyszerűen bűn ronda. Én is gondolkodom olykor formai változtatásokon, de ez a darab minden határon túlment. Talán a gazdája is rájött és ezért eladó.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy meghagyta a sebességváltót, így sík úton meg tudja haladni a 100km/h-s sebességet is. Viszont az akkukról nem sokat ír, azzal a 9db hagyományos ólomakksival amivel tesztelte, nem hinném hogy túl nagy lenne a hatótáv. Meg kérdés hogy az egész átalakítás mennyire költséghatékony.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy meghagyta a sebességváltót, így sík úton meg tudja haladni a 100km/h-s sebességet is. Viszont az akkukról nem sokat ír, azzal a 9db hagyományos ólomakksival amivel tesztelte, nem hinném hogy túl nagy lenne a hatótáv. Meg kérdés hogy az egész átalakítás mennyire költséghatékony.

"880 LiFePO4 (lithium iron phosphate) battery cells * Integrated monitoring and control system * 1MW battery power for short periods available * 23 kWh of stored energy * 3000 life-cycle * Charging time: 40 min Technical specifications: Power: 500 kW / 680 hp Torque: 900 Nm Weight: 1150 kg Stored Energy: 23 kWh Range: 180 km 0-100km / h: 3.5 sec. ¼ mile: 12 sec. Max. Speed​: 280 km / h"

Na ez ütvefúr!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.