Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Csati van hozzá. A felfüggesztést megoldom, de mit hova kötözgessek? Segítsetek!!!!

Megnézed a régi órán, hogy hátul melyik csati hova megy (követed a "vonalat", pl. világítás), majd megnézed az újon, hogy a világítás lámpa melyik csatihoz megy. És így tovább!

Link to comment
Megosztás:

Megnézed a régi órán, hogy hátul melyik csati hova megy (követed a "vonalat", pl. világítás), majd megnézed az újon, hogy a világítás lámpa melyik csatihoz megy. És így tovább!

Na ok, de mi a fölösleges 2 vezeték, mit hagyjak ki, miért van két csúszósarunak hely a hátulján? Köszi

Link to comment
Megosztás:

DSCF3215.JPG

coras.JPG

!!!Kérlek benneteket, aki tud segítsen!!!

Mivel hátulról látszik, egy kis magyarázat:

1. olajnyomásmérő

2. voltmérő

3. benzin

4. vízhőfok

5. távolsági

6. index

7. olaj

8. szivató

9. fék

10. töltés

11. fordulatszámmerő

Az egyesnél és a tizenegyesnél látszik egy kis csúszósaru. Létezik, hogy a fordulatszámmérő és az olajnyomás jelét a csatitól teljesen függetlenül kapja a műszer?

Eddigi ötleteim fentről lefelé a lábakra: (A ??? eket nem tudom, legalábbis nem vagyok benne biztos)

Távolsági ?????

Index Vízhőfok jel

Index Benzin jel

????? ?????

Olajnyomás Töltés

Szivató Fék

Az egyik a háttérvilágítás, valahova a földelés is kell, a harmadik, pedig lehet, hogy még egy föld???

Link to comment
Megosztás:

Ez egy nagylámpás GSI-műszer.

Az egyesnél és a tizenegyesnél látszik egy kis csúszósaru. Létezik, hogy a fordulatszámmérő és az olajnyomás jelét a csatitól teljesen függetlenül kapja a műszer?

Igen.

Ha van hozzá való csatid, akkor színre színt kell kötni. A zöld kimarad, mert az a réginél még külön szálon ment a fordszámmérőre (nálad 11-el jelölt saru).

A másik sarura az olajnyomásmérő csatija megy, ami ha jól emlékszem kék-sárga szál, de nem kell kétségbeesni, ha esetleg nincs benne a kötegben.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Na a színre szín nem fog menni, mert csatim van, csak nincs benne kábel(kiszedtem, már az átkötésre felkészülve). De biztosan rossz lett volna, mert a zöld is bele volt kötve, amit pedig a fordulatszám, és valami izzóhoz ment(már nem tudom melyikhez)

Link to comment
Megosztás:

A2 hátulja:

DSCF3208.JPG

A következőt gondoltam: (Fentről lefelé sorszámozva B - bal oldal, J- jobb oldal)

A2 csatlakozó -> A1 csatlakozó

B1 -> Megy a egyik csúszóra (11)

B2 -> B1

B3 -> B2

B4 -> B3

B5 -> B4

B6 -> B5

B7 -> J4

J1 -> J1

J2 -> J2

J3 -> J3

J4 -> Ez a check, nem tudom beköthetem a szivató izzójára (B6)?

J5 -> J5

J6 -> J6

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Na a színre szín nem fog menni, mert csatim van, csak nincs benne kábel(kiszedtem, már az átkötésre felkészülve). De biztosan rossz lett volna, mert a zöld is bele volt kötve, amit pedig a fordulatszám, és valami izzóhoz ment(már nem tudom melyikhez)

Ha abból a kocsiból származik a csati, amiből a műszeregység van, akkor hogy lenne rossz a bekötése? :lol:

De ha már szétszedted, akkor nem marad más, mint méregetni.

Link to comment
Megosztás:

Ha abból a kocsiból származik a csati, amiből a műszeregység van, akkor hogy lenne rossz a bekötése? :lol:

De ha már szétszedted, akkor nem marad más, mint méregetni.

Nem tudom :D ! Az biztos, hogy hasonlítgattam a 14 lábas csatival, s reménykedtem , hogy majd színre tudok színt rakni. De elég érdekes dolgok születtek volna belőle.

Én szívesen méregetek, csak mond meg mit és hogyan.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom :lol: ! Az biztos, hogy hasonlítgattam a 14 lábas csatival, s reménykedtem , hogy majd színre tudok színt rakni. De elég érdekes dolgok születtek volna belőle.

Én szívesen méregetek, csak mond meg mit és hogyan.

Multiméterrel ki lehet mérni, hogy melyik láb hová megy, így ki lehet találni, melyik mire jó. Arra figyelj, hogy van olyan izzó, ahol a test kapcsolt áramú, a +12V állandó és van ahol pedig a +12V kapcsolt és a test állandó.

Igazából nem egy ördöngősség, én már 4 éve kimértem egyszer egy olyan GSI-műszert, ami neked van, de hogy azóta hová tűntek a jegyzetek, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Multiméterrel ki lehet mérni, hogy melyik láb hová megy, így ki lehet találni, melyik mire jó. Arra figyelj, hogy van olyan izzó, ahol a test kapcsolt áramú, a +12V állandó és van ahol pedig a +12V kapcsolt és a test állandó.

Igazából nem egy ördöngősség, én már 4 éve kimértem egyszer egy olyan GSI-műszert, ami neked van, de hogy azóta hová tűntek a jegyzetek, azt nem tudom.

Na ennek egy részét megértettem. Nagyjából megvan minden, hogy mi hova megy. Okozhatok nagy kárt ha valamit rosszul kötök?

Link to comment
Megosztás:

Mert ha legalább még a kocsiban egyben maradt a csati, akkor simán ki tudod mérni, hogy melyik funkcióhoz melyik szín tartozik. Aztán simán össze lehet rakni azalapján a másik csatit is.

A kocsi még üzemképes. Megnéztem a csatlakozóját, átnéztem a műszerét, s ebből összeraktam, hogy mi hova való kb. Tehát a taktika az volt, hogy figyeltem a még bekötött csatlakozót, s az alapján találtam ki az új helyét a gsi hátuljában.

Azt az egyet nem igazán értem, hogy mit kellene mérnem. Nekem már a kapcsolási fólia alapján is egyértelműnek tűnik, hogy mi a háttérvilágítás 12V-ja, illetve még a földet kell megtalálnom. A visszajelző lámpák egyértelműek, a kérdéses még a töltés két oldala (az egyik közvetlen, a másikon van még egy pár dolog, de gondolom ennek a logikáján nem változtattak a németek, tehát ez uígy működik), valamint, hogy a benzin mérő egyik lába után miért van ellenállással rákötve a töltés egyik oldalára.

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon elakadsz, akkor ha jól emlékszem Korzás cartárs már csinált ilyen átközözgetést régi és új között.

Amúgy meg amit nem tudsz, azt nem kell bekötni. Az olajnyomásmérő műszerhez például amúgy is kell a jeladó is.

Ezt tudom. Mi az amit feltétlenül be kell kötni? Ha jól tudom, töltést muszáj, mert különben nincs töltésem. Jól tudom?

Link to comment
Megosztás:

Ezt tudom. Mi az amit feltétlenül be kell kötni? Ha jól tudom, töltést muszáj, mert különben nincs töltésem. Jól tudom?

Úgy tudom, hogy jól tudod :D Az izzó is kell a feszültség beállításához. Én sem nemrégóta tom :lol:

Viszont az újabbaknál egy ellenállás szokott ott lenni már, de azt látnád, ha rajta lenne.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

A benzin értékének rohamos emelkedésére válaszul úgy gondoltam, átalakíom c12nz corsámat etanolos üzemre.

Érdekelne,hogy valaki probálkozott-e már ezzel a megoldással közülünk,és mik a tapasztalatok?

Számolj azzal, hogy 20-25%-al meg fog nőni a fogyasztásod. Ha neked így még mindig megéri, akkor kell egy piggyback ECU, amivel plusz kaját lehet adni a motornak, és már mehet is a móka.

Link to comment
Megosztás:

Ez marha jól hangzik! Nem írsz róla pár sort bővebben? Felkerülhetne akár ide is.

Múlt évben a Nürburgringen voltunk az én 30. szülinapomon, idén pedig a Monzára mentünk volna. Közben a kedvesem felvetette, hogy menjünk Korzikára nyaralni, mondom jó, de oda csak kocsival mehetünk. Monza így kiesett idén, ami nem nagy szívfájdalom mert áprilisban voltam a Hungaroringen a c20xe-vel. Jövőre Donington a cél, az a kedvenc pályám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.