Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Az autó színe


Nutty

Recommended Posts

Remélem nem koppint a fejemre egy moderátor, de nem hiszem, hogy passzolt volna a téma bármelyik meglévő topic-ba.

Szóval....

Hol található a net-en vagy kinek van színkatalógusa?

Szeretném majd az autómat újrafényeztetni és van 1-2 elképzelésem, viszont szeretnék valami kézzelfoghatót mutatni, mondani a "festőnek" vagy annak aki majd kikeveri a színt....

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 101
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ugyan rendes színkatalógusom nekem sincs, viszont nagy kedvencem a Lamborghini (természetesen az Opel után :) ), aminek a színkódjait megtaláltam a neten itt:

http://www.lambocars.com/framed/paint.htm

(az én autóm jövendőbeli színe is innen lesz kiválasztva, talán a 2004-es vagy 0058-as)

Köszi! és ráadásul ez a PPG kis hazánkban is beszerezhető....

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
Kérdésem a következő lenne:

Lehet-e gyárilag fényezetlen (koptatócsík, kilincs. stb) elemeket úgy fényezni hogy az tartósan rajta is maradjon? Mindenféle történeteket hallottam már hogy az ilyenek 1-2 év múltán ledobják a fényt... Igaz ez?

A kilincsről engem lebeszéltek, mert sok vesződséggel jár, de erről opel 16v többet tud mesélni.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem a következő lenne:

Lehet-e gyárilag fényezetlen (koptatócsík, kilincs. stb) elemeket úgy fényezni hogy az tartósan rajta is maradjon? Mindenféle történeteket hallottam már hogy az ilyenek 1-2 év múltán ledobják a fényt... Igaz ez?

Műanyag alapozó. Jobb ötletem nincs, legalábbis a Kadett tükrön egész szépen megmaradt, bár azt nemtom hogy mennyire bírja a kőfelverődést. Szvsz az alapozó minősége nagyon fontos, a festék lehet ugyanaz, amivel a lemezeket fújod.

Ott a pont! Mobihel műanyagalapozóval ne is kísérletezzen senki, kalap kaki! Régebben a Sikkens Plastoflex vált be legjobban, de két hete nagyot csalódtam abban is. A tuti: műanyagalapozó nélkül Body 5+1 szórógitt (a rücskös műanyagot úgyis ki kell tölteni, hogy szép legyen), na az nem jön le! Majd elfelejtettem: gumit nem festünk, de a műanyag oldaqlcsík mehet.

A kilincsről engem lebeszéltek, mert sok vesződséggel jár

Így van. Én megcsináltam az enyémeket, külön a keretet és külön a... mi is az? Markolat vagy mi, amivel nyitod az ajtót. Teccikérteni?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Nekem egy profi fényező mondta (Pécsen él, oldtimereket és nagyon

drága egyedi autókat szokott csinálni, az egyik legprofibb a témában),

hogy a gyári matt lökösöket hiába alapozod bármilyen drága és ######a

műanyag alapozóval, minimum el fog repedni rajta a fényezés, de

valszeg 2-3 éven belül le is dobálja.

A kilincsek fényezése türelmes és kitartó munka... Nekem a két hátsó

kilincs egy heti munkámba került esténként.

A lényege, hogy több mint 1mm-t le kell reszelni/csiszolni a felületből,

mert az eredeti felületre ugyanúgy nem lehet alapozni, mint a lökösre.

Link to comment
Megosztás:

O.K. meghajlok elöttetek:

Naszóval, az ár erösen felnifüggö, konkrétabban a méret és a "bonyolultság" számít, ugyanis minden felnit le kell csiszolniuk krómozás elött, de a nagyon sürü küllösnél ez elég nehéz, úgyhogy az ilyen felni drágább. Nekem a 4db 7x15-ös felni 70.000 pénzbe került gari nélkül, és úgy hogy a belsö felét nem krómozták (merhogy az úgyse látszik), krómozták viszont a kerékcsavarokat. Hogy milyen lett, azt majd mindenki megnézheti tavasszal valami talin, mert a nyári gumim azon van...

Link to comment
Megosztás:

Aztec koma!

Talán egy kicsit udvariasabb formában feltéve a kérdést, esetleg még választ is kaphatsz :wink:

Üdv.: Atommanó

Tökikém Te meg modi vagy és nem a minden6ó, hogy mindenbe beleokoskodj. Hadd adjam elő úgy ahogy jön. Gettóban nőttem fel ez van, ha nem tessik moderád ki.

Üdv.: Gergő

Link to comment
Megosztás:

Aztec!

Nehogy már a szívedre vedd... :wink: Teeee Gettó men... :wink:

Csak gondoltam, hogy mivel kérsz valamit, ezért azt udvariasabb módon is elő lehet adni... Tehát nevelő célzattal írtam, mert ugye a gettóban ritka az ilyesmi... :) :) :D

Mostanában nagyon harapós vagy... :roll: Ha van kedved nyiss egy másik topikot, pl rugjunk bele a Modikba... :wink:

Ha esetleg van reakció, akkor ne itt pls... :wink:

Üdv.: A mindenható... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.