Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Üdv Urak!

Tök király az oldal! A szemem gúvad ki annyit olvastam

Egy hete tulajdonosa vagyok (az én garázsomban van) ennek a csodának 94-es x17dtl caravan. A kérdésem a szervoszivattyút meglehet csapágyazni itthon csak úgy parasztba vagy csak szakműhelyben javítható. Igaz még le sem tudtam venni. Az ékszíjtácsa (9,5 es) nemenged ki egy csavart. :rolleyes: sos

A csapágyazást nem tudom, talán majd ha leveszed és ránézel rájössz magad is. De a csavart nekem gumis vette le légkulcsal, igaz nekem az a fajta ahol csak egy van középen. Nagyon rá volt gyógyulva, és nem igazán lehetett ellentartani sem.

Link to comment
Megosztás:

A csapágyazást nem tudom, talán majd ha leveszed és ránézel rájössz magad is. De a csavart nekem gumis vette le légkulcsal, igaz nekem az a fajta ahol csak egy van középen. Nagyon rá volt gyógyulva, és nem igazán lehetett ellentartani sem.

Azért én a szervoszivattyút nem szedném szét házilag. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nem néztem még közelről, de már látom benne a kihívást! :P Végülis ha szétszedhető, akkor miért ne, ha meg nem akkor úgyis mindegy neki. Mondjuk itt nem látszik szétszedhetőnek.:Klikk ide!

Nekem ez is normál ékszíjas. Nem tűnik simán szétszedhetőnek. A kihívásokról meg inkább ne mondj semmit, mert nehogy aztán kerékcsapágy cserével kezdje a bulit. :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nektek is olyan a szervókormány, hogy az egyik irányba könnyebb tekerni, mint a másikba? :rolleyes:

Ez direkt ilyen vagy van vmi probléma?

Lehet van benne vmilyen visszacsapó az olajnak és nem centrifugál szivattyúról van szó, így elméletileg elkébzelhető, hogy így kell lennie.

Vagy olaj nélkül kiszerelve próbáltad?

Link to comment
Megosztás:

Lehet van benne vmilyen visszacsapó az olajnak és nem centrifugál szivattyúról van szó, így elméletileg elkébzelhető, hogy így kell lennie.

Vagy olaj nélkül kiszerelve próbáltad?

Nem, rendes használat mellett ilyen. :rolleyes: Mikor megvettem, kb. fél éve, a haverom is kipróbálta, ő is rögtön észrevette.

Gyári és egyforma gumi méretek vannak fent mindkét olaldon.

Link to comment
Megosztás:

Lehet van benne vmilyen visszacsapó az olajnak és nem centrifugál szivattyúról van szó, így elméletileg elkébzelhető, hogy így kell lennie.

Vagy olaj nélkül kiszerelve próbáltad?

Bocsi én ezt nagyon félreértettem!!!! Én azt hittem, hogy a szervő szivattyú tekergetésnél érzed, hogy egyik irányba nehezebb.

Természetesen a kormányt tekerve nekem sincs semmi különbség.

Ha nálad van akkor kormányműben mehett el valami tömítés és átfolyik a dugattyún az olaj ahelyett, hogy rásegítene. Persze okot lehet akár a futóműben is keresni, nem feltétlen a szervó a rossz.

Link to comment
Megosztás:

Azaz nem is a szívattyú hanem a kormánymű dugattyús része a beteg. Szerelőm magyarázta volt de nem nagyon emlékszem. Valami szelep vagy tömítés vagy mi elkopik/átszakad, evégett az olaj visszaszivárog és elveszti az olajnyomást.

Pontosan! Ugyanis most néztem, a kormánymű belső fele, ahogy az a gumiharang van, picit szivárog az olaj. Akkor ez lesz a baj.... Hmmm, király! :rolleyes:

Köszi a segítséget srácok!

Tömítés mennyibe fáj kb.? Gondolom nem az a drága, hanem az idő amíg kicserélem...

Link to comment
Megosztás:

Pontosan! Ugyanis most néztem, a kormánymű belső fele, ahogy az a gumiharang van, picit szivárog az olaj. Akkor ez lesz a baj.... Hmmm, király! :rolleyes:

Köszi a segítséget srácok!

Tömítés mennyibe fáj kb.? Gondolom nem az a drága, hanem az idő amíg kicserélem...

Nem vagyok benne bíztos, hogy teljesen javítható. Akkor se egymagad fogj neki hanem vannak spéci cégek akik felújítással foglalkoznak...inkább rájuk bíznám.

Link to comment
Megosztás:

pár adat annak aki szervósítani akar: (bontós árak - 3 bontó adatai alapján :D )

szervószivattyú - 20.000 Ft.- (mindenhol ahol kérdeztem)

szervós kormánymű - 15.000 Ft.- -- 20.000 Ft.- (helye válogatja)

csövek + tartály - 10.000Ft.- -- 13.000 Ft.- (helye válogatja)

==> minimum 44.000 Ft-ba kerül + a szíjjak , nem egy olcsó mulatság :rolleyes:

(persze minden cseregaranciás, ha véletlen nem lenne jó :P )

Link to comment
Megosztás:

pár adat annak aki szervósítani akar: (bontós árak - 3 bontó adatai alapján :D )

szervószivattyú - 20.000 Ft.- (mindenhol ahol kérdeztem)

szervós kormánymű - 15.000 Ft.- -- 20.000 Ft.- (helye válogatja)

csövek + tartály - 10.000Ft.- -- 13.000 Ft.- (helye válogatja)

==> minimum 44.000 Ft-ba kerül + a szíjjak , nem egy olcsó mulatság :rolleyes:

(persze minden cseregaranciás, ha véletlen nem lenne jó :P )

És még ehhez jönnek a kisebb nagyobb járulékos dolgok, pl. ha nem egyeznek a szíjtárcsák. Na és a copás, mert egy ilyen módosítás enélkül nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

És még ehhez jönnek a kisebb nagyobb járulékos dolgok, pl. ha nem egyeznek a szíjtárcsák. Na és a copás, mert egy ilyen módosítás enélkül nincs. :D

hja, főtengely szíjtárcsa 5.000 Ft.- /db (a generátort meg azt mondják cserélni kell, ha ilyan gond adódik, mert nem lehet átpakolni a szíjtárcsáját... ez igaz??? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

És még ehhez jönnek a kisebb nagyobb járulékos dolgok, pl. ha nem egyeznek a szíjtárcsák. Na és a copás, mert egy ilyen módosítás enélkül nincs. :rolleyes:

Nem tudom kit érdekel ez a része de én 32ezerbevettem mindennel együtt GENERÁTORRAl vastag szíjas hanem kellet volna generátor akkor 22lett volna a vége minden tárcsa tartály csövekkel ha valakit érdekel tudok tenni az ügy érdekébe. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom kit érdekel ez a része de én 32ezerbevettem mindennel együtt GENERÁTORRAl vastag szíjas hanem kellet volna generátor akkor 22lett volna a vége minden tárcsa tartály csövekkel ha valakit érdekel tudok tenni az ügy érdekébe. ÜDV

Bele is erőszakoltad a gépedbe? Mennyire érzi meg az x14nz a szivattyú hajtását? Az én motoromat már önmagában a generátor is képes megizzasztani :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Bele is erőszakoltad a gépedbe? Mennyire érzi meg az x14nz a szivattyú hajtását? Az én motoromat már önmagában a generátor is képes megizzasztani :rolleyes:

Bene van már 4-5hónapja. Hát figyelj észrevettem mikor beletettük hogy benne van de igazából nem érezehető. Nyári kerekeim 195/50esek alufelnivel plusz szervó, fogyasztáson nem látszik meg. Nyáron sokat jártam Szolnokon tőlünk ez egy 70km-körül taposom is nem észrevehető igazából végsebesség ugyanannyi szval ezt elbírja a klimát valszeg az már nem lenne természetes.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom kit érdekel ez a része de én 32ezerbevettem mindennel együtt GENERÁTORRAl vastag szíjas hanem kellet volna generátor akkor 22lett volna a vége minden tárcsa tartály csövekkel ha valakit érdekel tudok tenni az ügy érdekébe. ÜDV

ezért is írtam, hogy BONTÓS árak :D

nekem is van egy szettem eladó (illetve már el is adtam) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ezért is írtam, hogy BONTÓS árak :D

nekem is van egy szettem eladó (illetve már el is adtam) :rolleyes:

hát tisztába vok abontókkal. Nem is járok oda:D Ahonnan én hozom a dolgokat egy magán emberke otthon csinálgatja bontogat. Ha egyszer bontóba tévednék nem is tom mi lenne az oka:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.