Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sziasztok!

Most jutottam el oda, hogy kicseréljem a stabilizátor rúd bekötőimet. Az egyik eltört a másik meg ronda :D Astra F C16NZ '91-es, ilyen fajta való bele:

http://shop.bardiauto.hu/Images/ProductCod.../B/B5/B5405.JPG

Mielőtt nekiesek és megszivatom magam, szeretnék tájékozódni, hogy mi a szerelés menete?

Csavar kicsavar alulról, lehúzom/ütöm a rúd végéről a régit, majd új rá a rúdra és csavar alulról becsavar?

Kell valamilyen beállítást végezni? Emelgetni kell az autót, vagy elég ha egy akna fölé állok vele?

Ha a jobb első lengéscsillapítóm már kicsit halovány, okozhatja a stabrúd bekötő eltörését, vagy független tőle?

Köszönöm előre is :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most jutottam el oda, hogy kicseréljem a stabilizátor rúd bekötőimet. Az egyik eltört a másik meg ronda :D Astra F C16NZ '91-es, ilyen fajta való bele:

http://shop.bardiauto.hu/Images/ProductCod.../B/B5/B5405.JPG

Mielőtt nekiesek és megszivatom magam, szeretnék tájékozódni, hogy mi a szerelés menete?

Csavar kicsavar alulról, lehúzom/ütöm a rúd végéről a régit, majd új rá a rúdra és csavar alulról becsavar?

Kell valamilyen beállítást végezni? Emelgetni kell az autót, vagy elég ha egy akna fölé állok vele?

Ha a jobb első lengéscsillapítóm már kicsit halovány, okozhatja a stabrúd bekötő eltörését, vagy független tőle?

Köszönöm előre is :o

Szia ugy jársz legjobban ha leszeded a kereket és az emelővel állitgatod a lengökar magasságát pl : aláteszel egy téglát.

A gumi részeket be szoktam kenni kézkrémel hogy könnyen a helyére menjen, a leszedést vasfürészel oldottam meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most jutottam el oda, hogy kicseréljem a stabilizátor rúd bekötőimet. Az egyik eltört a másik meg ronda :D Astra F C16NZ '91-es, ilyen fajta való bele:

http://shop.bardiauto.hu/Images/ProductCod.../B/B5/B5405.JPG

Mielőtt nekiesek és megszivatom magam, szeretnék tájékozódni, hogy mi a szerelés menete?

Csavar kicsavar alulról, lehúzom/ütöm a rúd végéről a régit, majd új rá a rúdra és csavar alulról becsavar?

Kell valamilyen beállítást végezni? Emelgetni kell az autót, vagy elég ha egy akna fölé állok vele?

Ha a jobb első lengéscsillapítóm már kicsit halovány, okozhatja a stabrúd bekötő eltörését, vagy független tőle?

Köszönöm előre is :o

Igen-Igen. Az előző hozzá szólás a járható út. Felemel kerék le stb. Amúgy nem férsz hozzá, kényelmetlen. Így jóval egyszerűbb.

Link to comment
Megosztás:

Értem! Pedig jó dolog a lufi....régen gondolkoztam hogy sportosítom a kormányt, de pont a lufi miatt elmarad! Tudom, hogy van lufis sport kormány, de hát az....... :o

Én magasról tojtam a lufira. Inkább tettem bele egy szebb kormányt. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mennyiböl tartana kicserélni a kormánymüvet,mármint nehéz dolog?Nem szervós hanem sima,csak már kicsit kopog az enyémben..

Van egy műanyag persely a kormányrúdon valahol. Ha az kicsúszik a helyéről akkor tud kopogni. Ha lötyögős, lógós, kóválygós akkor a gömbfejekre lehet rámozdulni. Nem értem miért kell egy kis kopogás miatt kormányművet cserélni :o Ha kifogy a benzin akkor sem kell tankot cserélni :D

Link to comment
Megosztás:

Van egy műanyag persely a kormányrúdon valahol. Ha az kicsúszik a helyéről akkor tud kopogni. Ha lötyögős, lógós, kóválygós akkor a gömbfejekre lehet rámozdulni. Nem értem miért kell egy kis kopogás miatt kormányművet cserélni :o Ha kifogy a benzin akkor sem kell tankot cserélni :)

De lehet. :D Miért ne lehetne? Mégpedig egy telire. :)

Link to comment
Megosztás:

Na jó akkor úgy fogalmazok hogy,,...Nem olyan kicsit kopog,amikor átmegyek a sineken vagy elég rossz uton megyek vele....és megrángattam a rudatés érezhetöen lóg.ami a kormánymüvet és a gólyalábat köti össze.Ezért gyanus eléggé a kormánymü csere...Így szeretném tudni a folyamatát a cserének.De azért köszi....

Link to comment
Megosztás:

Na jó akkor úgy fogalmazok hogy,,...Nem olyan kicsit kopog,amikor átmegyek a sineken vagy elég rossz uton megyek vele....és megrángattam a rudatés érezhetöen lóg.ami a kormánymüvet és a gólyalábat köti össze.Ezért gyanus eléggé a kormánymü csere...Így szeretném tudni a folyamatát a cserének.De azért köszi....

Szerintem az inkább kormányösszekötő és/vagy toronycsapágy lesz.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés!

Milyen szervós kormánymüvet lehetne beépiteni a c16se motorkódú astra f-embe?Sima van benne most és sima ékszijjas is.Erröl nem találtam infót....

Elöre is köszi..

1fajta kormánymű van szervósból. Meg egy fajta van a simából. Nincs varia ha jól tudom. A pumpánál vannak változások a szervósnál.

Link to comment
Megosztás:

Találtam egy komplet szervót,de az C14NZ-C16NT-C18NZ-C20NZ kódú motorokhoz jó,ez akkor gondolom nem lenne jó a c 16se-hez?!Vagy berakható atól? valahogy?

Hát mindegyiket be lehet rakni úgy tudom... Nekem x14nz-m van és c16si-ből való az enyém..... Ha van a blokkon feszítőnek vagy pumpának furatod akkor bármelyiket be lehet rakni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy adott egy 2001-es F-es Astra, melynek kormányállása egyenes haladásnál kicsit el van fordulva. Nem a futómű van elállítva, mert ebbe a pozícióba húzza be a kormányt a kocsi, csak kicsit el van fordulva.

A kérdésem az lenne, hogy a kormánykereket tudom-e pár fokkal odébb pozicionálni, vagy ez csak futómű és kormányközép beállítással lehet?

Levettem a kormány közepén található műanyag borítást és láttam hogy egy 22-es csavarral van rögzítve a kormányt. Egyelőre nem akartam fellazítani, míg meg nem győződök, hogy egyáltalán ez lehetséges-e?

A Hondámon simán tudtam állítani, mert ott apró kis fogakkal van megoldva a kormány rögzítés, de ha az Opelban mondjuk csak 6-8 lapú a kormány közép, akkor nem tudok pár fogok fordítani rajt, csak mondjuk50-60 fokot, ami baromi sok.

Tudna valaki ebben segíteni? illetve honnan tudok letölteni service manualt?

Köszi, Pityke

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.