Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Opel Astra 1.4 GL-em van 16 szelepes (X14XE). Szerelőm észrevette valamelyik nap, hogy a kormányműből folyik az olaj. Viszont a tartályból nem hiányzik szinte semmi. Most ott tartok, hogy felújíttassam a kormányművet, vagy vegyek bontottat vagy mit tanácsolnátok. Nem hülye válaszokra lennék kíváncsi mert én nem értek ehhez, viszont szeretném megérteni. Ha más gond is lenne akkor meg pláne. Nekem már az is furcsa, hogy a kormányműnél folyik az olaj a tartályból meg nem hiányzik.

Mennyire ismered a szerelőt? B)

Szerintem menj vele ameddig tudsz, aztán amikor a szervótartályból már fogy az olaj, akkor kezdj el gondolkodni a felújításon, esetleg cserén! (én inkább felújítást mondanék... azt legaláb tudod, hogy nem lesz vele többet bajod... míg egy bontottal... kezdheted 1-2 hónap - talán év- múlva előről a gondolkodást!) :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

X14NZ-re melyik fajta szervót lehet rárakni?

Köszi.

Attól függ, most milyen a generátor hajtása. Ha hagyományos ékszíjas, akkor mind a feszítő nélküli 5-bordás, mind a feszítőgörgős 6-bordás verzió kb. ugyanúgy belemegy. De ha eleve 6-bordás szíjas a generátor hajtása, akkor legkönnyebben a 6-bordás szíjas építhető be.

Link to comment
Megosztás:

A délután folyamán cseréltem egy kormányösszekötő gömbfejet.Előtte is kissé csálén állt a kormánykerekem,de most sehogy sincs középen.Állítanék rajt,de fogalmam sincs,hogyan tudom a kormány közepéről "lefejteni"a borítást.Sima ohne lufis kormányom van.Tudnátok segíteni?Nem nagyon merem feszegetni.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

A délután folyamán cseréltem egy kormányösszekötő gömbfejet.Előtte is kissé csálén állt a kormánykerekem,de most sehogy sincs középen.Állítanék rajt,de fogalmam sincs,hogyan tudom a kormány közepéről "lefejteni"a borítást.Sima ohne lufis kormányom van.Tudnátok segíteni?Nem nagyon merem feszegetni.

Köszönöm

Vidd el futóműveshez, majd ő beállítja (de nem a kormánykeréken).

Link to comment
Megosztás:

Gondolod,a kerékösszetartás a gond?Tavaly nézettem.Jó volt.Most ugyanúgy tekertem fel a gömbfejet,ugyanannyira,így nem lehet baj.Eddig sem volt jó helyen a közepem.

Igen.

Hidd el, ezt házilag csak körülbelüli értékre tudod visszatenni megbontás után.

Műszeresen be tudják neked lőni középre a kormánykereket, úgy hogy a kerékösszetartás rendben lesz.

Szerk: És még maga a kormánymű (nem csak a kerék) is középállásban lesz!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy patentos, egyszerűen le kell feszíteni, aztán vagy eltörik, vagy lejön. B)

Ne vegye le a kormánykereket, azért mert összekötőt cserélt. Van ennek egy szakszerű megoldása is.

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Olyan kérdésem volna, hogy van-e különbség mondjuk egy 1.8-as és egy 1.4-es astra servójában? Mind2 ékszíjas hajtású az érdekelne hogy méretbeli, vagy hasonló egyéb különbségek vannak-e.

Ha a meghajtásuk megegyezik, szerintem nem különböznek másban.

Link to comment
Megosztás:

Megerősíteni nem tudom, de a hosszbordás verzióból csak egyfajta van. Minden passzol. Ugyanaz a szervó cucc van az X16SZR-n, mint a C20XE-n is például. Szerintem még a kormánymű is egy kaptafa. Tehát esélyesnek találom.

A C16NZ-n is ugyanolyan hosszbordás van (feszítő nélküli) mint az egyik haverom 1.8-asán (nem tudom az pontosan milyen, asszem NZ az is, 90 pacis)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Hali!

Valaki ha, tudja mondja már el nekem hogy X14NZ-n hol a szervó szivattyú helye. (Ékszíjas típus)

Kép lenne a legjobb. Az probléma amugy az, hogy amit végül tudtam szerezni szivattyú, az nem jó oda, ahova először próbáltuk felrakni, azaz a vezérműszíj takaró alá. Vagy valami ilyesmi. Mint ahogy a kollégának a képen van.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=1c8d68be7...&aid=178056

Jómunkás ember azt mondta nekem rá, hogy ami nekem van az a jobb első motortartóhoz megy fel, csak a bakot ki kell cserélni másik fajtára.

Énnemtom, de kezd tele lenni a tököm. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki ha, tudja mondja már el nekem hogy X14NZ-n hol a szervó szivattyú helye. (Ékszíjas típus)

Kép lenne a legjobb. Az probléma amugy az, hogy amit végül tudtam szerezni szivattyú, az nem jó oda, ahova először próbáltuk felrakni, azaz a vezérműszíj takaró alá. Vagy valami ilyesmi. Mint ahogy a kollégának a képen van.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=1c8d68be7...&aid=178056

Jómunkás ember azt mondta nekem rá, hogy ami nekem van az a jobb első motortartóhoz megy fel, csak a bakot ki kell cserélni másik fajtára.

Énnemtom, de kezd tele lenni a tököm. :) :D

Van ilyen is és olyan is. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.