Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Szívattok??? Sosem láttam tigrát belülről!!!

Ricky! Szerintem leáll az máskor is. gyanítom, hogy csak véletlen volt az, hogy pont mindig harmadiknál játszotta el. Üresben, úgy nagyjából akármikor nem áll le??? Gázelvételnél, mint pl parkolás, piros lámpa, váltás (bármelyik fokozat), stb???

Utána könnyen indul?

Nekem először egy körforgalomban állt le az omega. Gépészkedtem is rendesen!!! :lol:

Figyeld a kicsi sárga motort ábrázoló villámos lámpácskát. Ha kigyullad, akkor azonnal szervíz+tech vizsgálat 20 indításon belül!!!

Ugye?

Ááááákooooooossss!!!!!!!!!!!!!!!! Taníííííííííííííccs!!!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Tigrincsekbe a régebbiekben még nem tárolta...ha elalutt a lámpa!

Mert az én benzines astrám se tárolta el... de ez a mostani már okosabb, már megjegyzi.  

...ha jól tudom! :roll:

Tárolja. Az astrád is tárolta. Ha nem 20, akkor 15 indításig.

Link to comment
Megosztás:

Minden mutató elektromos kivéve a sebességmérőt mert az mechanikus - úgyhogy az az egy nem eshetett le, de a többi igen. A computer meg persze, hogy jelezhet hiszen megfelelő feszültség nélkül nem is képes dolgozni rendesen.

Először töltsd fel az akkut, ha nemsokára lemerül megint, akkor vagy az akksi döglött meg, vagy a generátor.

Ha alapjáraton rámérsz az akku sarujaira és 14 volt körüli értéket kapsz akkor jó a generátorod, ha nem akkor nem.

Sziasztok!Olvasom ezt az se kép se hang a műszerfalról Tigrában sztorit,van hasonló és visszatérő élményem:

Ez egy C-CORSA,jelenség ua. A megoldás nálam: műszerfal csatlakozó kilazul, azt kell visszanyomni rendesen.Ehhez ki kell szedni a műszeregységet, csak egy T15-ös csavarhúzó kell hozzá meg kb. 15perc.

Szerintem ott a gond,ha kiveszed a műszertömböt, a csatlakozója bent marad hátul a műszerfalban(ott van neki bepattanó hely), vagyis nem a műszertömbben rögzítették hanem mögötte,következésképpen a rázkódástól időnként kilazulhat.Nálam évente kb.1x játszik ilyet. Ha vmi nem tiszta kérdezz nyugodtan.

Ja, mégvmi:C-CORSÁ-ban az immobiliser jele átmegy a műszeregységen is,tehát ha ilyenkor leállítod az autót, el sem indul.

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Tigránkban elkezdett égni a szervízlámpa, de elaludt, majd megint elkezdett égni,(csak asszonynál, nálam még nem úgyhogy csak azt tudom leírni amit ő mondott), és menet közben leesett minden óra a műszerfalon(Km óra, ford.sz.mérő). Na már most tudni kell hogy sokszor lemerült már az aksi kisebb dolgok miatt(pl:10 percre égve maradt a lámpa vagy 1-2 óráig megy a rádió). A kérdésem az lenne hogy lehet az aksitól esetleg a generátortól a probléma??? Mert az egyik ismerősömnél a rossz generátor miatt menet közben az órák ugyanúgy leestek 0-ra.

ÉS emiatt éghet a szervízlámpa???

Azért ez nem túl jó dolog, hogy az akkud 10 perc tompítottól vagy pár óra rádiózástól lemerül. Nem szabadna. Check akku vagy töltés!

Link to comment
Megosztás:

Figyeld a kicsi sárga motort ábrázoló villámos lámpácskát.

Azéé ennyire nem vagyok hülye 8) Egyébként amikor nálam ilyen probléma volt, hogy az a kis lámpa világított csak, akkor valóban elektromos hiba volt, az egyik kábel volt elszakadva.

De most minden lámpa világít, mint mikor csak a gyújtást teszem rá. Az, hogy mindig harmadiknál áll le, biztos tényleg véletlen.

Link to comment
Megosztás:

....De most minden lámpa világít, mint mikor csak a gyújtást teszem rá. Az, hogy mindig harmadiknál áll le, biztos tényleg véletlen....

Annak úgy is kell lennie, hiszen amikor leáll, akkor gyújtás még rajtamarad.

Talán valamilyen forgalommentes útszakaszon kicsit tesztelgetned kellene, hogy más és más fokozatban leáll-e motorfékezéssel. Vagy nem tudom mit lehetne tenni :roll:

ui: ha leáll, akkor arra vigyázz, nem csak kormányzás, hanem a fékezés is nehezebb lesz

Link to comment
Megosztás:

Köszönjük Tom, hogy ezzel a roppant értékes információval bővítetted hiányos tudásadatbázisunkat :lol:

Biztos vagyok benne, hogy Ricky majd arra is figyelni fog, hogy ha leáll a kocsija, akkor nehéz lesz gyorsítania.

Jóvvan na, csak gondoltam szólok. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, ha a vízhőfok felmegy kb 90 fokra, akkor kigyorsításoknál (1-esbe és 2-esbe) előszőr megtorpan az autóm (elég hosszú időre) és csak utánna kezd el "húzni". Motor típusa: X10XE 1.0 12V Corsa.

Mi lehet a gondja??

Köszönettel

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van, ha a vízhőfok felmegy kb 90 fokra, akkor kigyorsításoknál (1-esbe és 2-esbe) előszőr megtorpan az autóm (elég hosszú időre) és csak utánna kezd el "húzni". Motor típusa: X10XE 1.0 12V Corsa.

Mi lehet a gondja??

Köszönettel

Tamás

Korábban adtam 2 kontaktot.Sztem inkább tőlük kérdezd meg!Mert ezt elég sok minden xarakodása okozhatja.

Link to comment
Megosztás:

Ja, a litereskorzáknál ez szériahiba :lol:

Mármint a 3 henger.

Amúgy nekem is csinálja ezt a megtorpanást, szerintem vízhőfok független. Én nem mertem végigjátszani azt a tortúrát, hogy megpróbálják kideríteni, mi az, aztán a végén széttárják a kezüket, hogy ez van..

De kérlek, ha jutsz vele valamire, akkor tedd közhírré.

Afféle házilagos megoldás: agresszíven, állatiasan kell kigyorsítani, és akkor nem torpan meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ja, a litereskorzáknál ez szériahiba :lol:

Mármint a 3 henger.

Afféle házilagos megoldás: agresszíven, állatiasan kell kigyorsítani, és akkor nem torpan meg :lol:

:lol: Ezt már én is próbáltam"agresszíven"kigyorsítani az ezres Corsámmal.A gyorsulás valahol a csiga és a vakond között volt.(ha már az állatoknál tartunk.Egyébként olyan 5000 fordulatnál már egész jó a hangja. :wink:

Más. a szélvédőmön lett egy kis karcolás ,kb 4 cm hosszú,pont szemmagasságban.Nincs repedve,olyan mintha késsel megkarcolták volna :evil: .Van valami megoldás amivel a kis karcolást el lehet tüntetni???? :?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.