Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Köszi a gyors reagálást...

Hát 13.000 km-el ezelőtt lett cserélve olaj.....nem tom mér eszi..

Az üzemi hőfokot eléri kb 5 km alatt -10 fokban...ilyen melegben kevesebb...

Faternak 1.4 G astrája van...azt mondja az övé 6.5 literrel jár télen városban...:blink: hehe röhögnöm kell...bár neki az előző astrája is 5-6 literrel járt....én mé nem fogok ki ilyen autót???

Egyébként sokat használom városban...de ügyelek rá, hogy üzemi hőfok alatt elváltsak 3000-es fordulat alatt, hogy ne kínozzam...

Ja, és amotorban elvileg csak 40e-km van, mert németben motorcserés volt...

Az Olajat célszerű 10e.km-ként cserélni, mondhat akárki akármit.Az én gépem is 5-6e.km alatt elhasználta a gyári olajat, 10W40-es volt pedig, meg addig megevett belőle 1.5L-t.Az olaj leeresztéskor fekete, és rettnet büdös volt.Valamint a motor is hangosabb volt már, és az olajnyomásjelző kontrollámpa is később aludt ki, mint előtte.A Valvoline-al már más a helyzet, 400km híján megvan a 10e. és még mindig olaj kinézete van, valamint a motor sajátossága hogy megevett belőle pontosan 1L-t.Tehát az ÉN 1.6 16V-m nemszeresse a gyári 10W40-et.Az 5W30 nyilván kicsit komolyabb olaj már.

A Corsámban viszont a 15W40 vidáman muzsikál, még tűrhető a színe, szaga is.Mert 5000km-rel ezelőtt cseréltem benne.Nyilván kicsit régebbi konstrukció, ebbe kitűnő az Opelolaj.Ez van.

Az olajevését a gépednek elsősorban a városi használat, gyakori hidegindítás, esetlegesen a tartós, és nagy sebesség okozhatja.

Hogy 9L?Valszeg nálam is annyit enne egy 1.4 16V Corsa! ;) Esetleg kicsit többet. :rolleyes:

Az idősebbek kicsit máshogy vezetnek, meg hát pl. az 1.4 8V-k kicsit kisebb étvágyal rendelkeznek.Persze ez lábfüggő.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat..úgy döntöttem, hogy tovább terhellek benneteket a kérdéseimmel:)

Van e valami köze, a 16v corsáknál a vízpumpának, ahoz, hogy hogy lett beszerelve ahoz, hogy mennyire megy az autó?

Na tehát az autószerelő mondta, hogy nem tudta jelre állítani, mert nincs rajta jel...amikor cserélni kellett akkor mondta. mivel ő ismerte az autót, azt mondta, hogy nem megy úgy mint régen, és ennek ez az oka, hogy nincs jól beállítva...hát én totál nem értettem..lehet ez???

Na ehez tudtok szólni vmit?:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat..úgy döntöttem, hogy tovább terhellek benneteket a kérdéseimmel:)

Van e valami köze, a 16v corsáknál a vízpumpának, ahoz, hogy hogy lett beszerelve ahoz, hogy mennyire megy az autó?

Na tehát az autószerelő mondta, hogy nem tudta jelre állítani, mert nincs rajta jel...amikor cserélni kellett akkor mondta. mivel ő ismerte az autót, azt mondta, hogy nem megy úgy mint régen, és ennek ez az oka, hogy nincs jól beállítva...hát én totál nem értettem..lehet ez???

Na ehez tudtok szólni vmit?:rolleyes:

bocsi de nem tok ebben segíteni

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat..úgy döntöttem, hogy tovább terhellek benneteket a kérdéseimmel:)

Van e valami köze, a 16v corsáknál a vízpumpának, ahoz, hogy hogy lett beszerelve ahoz, hogy mennyire megy az autó?

Na tehát az autószerelő mondta, hogy nem tudta jelre állítani, mert nincs rajta jel...amikor cserélni kellett akkor mondta. mivel ő ismerte az autót, azt mondta, hogy nem megy úgy mint régen, és ennek ez az oka, hogy nincs jól beállítva...hát én totál nem értettem..lehet ez???

Na ehez tudtok szólni vmit?:rolleyes:

ez abban az esetben lehetséges, ha elrakta a vezérlést 1-2 foggal.

illetve én nem járnék hozzá, ha nem tud vizpumpát cserélni egy autóba ugy, hog utána össze is tudja rakni...

Link to comment
Megosztás:

ez abban az esetben lehetséges, ha elrakta a vezérlést 1-2 foggal.

illetve én nem járnék hozzá, ha nem tud vizpumpát cserélni egy autóba ugy, hog utána össze is tudja rakni...

Hát én se nem tudtam, hogy nem tud pumpát cserélni...inkább viszem az opelbe...megnézetem, bár nem tom hogy nézik meg...úgyis lesz olajcsere...ilyesmi..

Egyébként ja...ő is a vezérlésről magyarázott(mekkora műszaki antitalentum vok:)) De hogy lehet ezt kideríteni??????

Link to comment
Megosztás:

Ez a stroboszkóp téma, csak ugye poén? :rolleyes:

A stroboszkóp egy műszer amit a gyujtásbeállításhoz használnak.

Csak a discosok lenyúlták.

Rácsipeszeled az akkura meg az egyik gyujtókábelre. A műszert ráirányítod az ékszíjra és kivillogja az értéket. A lendkeréknél meg a holtpont jelölést asszem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy hogyan tudom legegyszerűbben kiszedni normális módon:) a rádiós magnómat.

Corsa B-m a kicsike, és hát megakarnám szerelni a magnót mert abszolúte nem játsza a kazikat:( de ha nagyon köhög szegény(gyári régi magnó), akkor belerakok egy alap mp3-as lejátszót.

Várom a részletes válaszokat!

THx

Link to comment
Megosztás:

De ha nincs villa, akkor négy 4cm hosszú szöggel is ki fog jönni. Persze csak akkor, ha a szögek nem sokkal kissebbek mint a rádióban a négy lyuk.

Ezt értem:) de milyen csavart kéne keresnem? Mert szemmel nem látok semmit...a magnó sarkainál vannak a lyukak, azaz 4db lyukacska.

De hol kéne keresnem a csavarokat?

Ha az alatta levő kis cigis tálcát vagy mit kinyitom, na annak a belső-felső részén van két csavar...esetleg azt kéne babrálnom?

Várom az 5leteket:)

Köffi!

Uff

Link to comment
Megosztás:

Ezt értem:) de milyen csavart kéne keresnem? Mert szemmel nem látok semmit...a magnó sarkainál vannak a lyukak, azaz 4db lyukacska.

De hol kéne keresnem a csavarokat?

Ha az alatta levő kis cigis tálcát vagy mit kinyitom, na annak a belső-felső részén van két csavar...esetleg azt kéne babrálnom?

Várom az 5leteket:)

Köffi!

Uff

Abban a4 lyukban van 4db belső imbuszos(remélemjólírtam) hernyócsavar.Azokat kell kitekerni, és utána dugni bele a szöget, villát, ácskapcsot, ilyesmit.Amitől kijön.Amivel...........kijön!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok újra...

Felfedeztem, hogy a nyári k.fém felnijeimen lévő gumik használatakor csal a kmóra. 195/45 R15 gumik vannak rajta, úgy vettem észre, hogy csal az óra...többet mutat...nekem egyébként corsa b sport 1.4-16v-m van..

Kérdésem az lenne, hogy erre a felnire, mi lenne az ideális méret...nem szeretném lecserélni a felniket, mert gyönyörű Irmscher felnik...

Köcce minden kedves opelosnak a választ....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok újra...

Felfedeztem, hogy a nyári k.fém felnijeimen lévő gumik használatakor csal a kmóra. 195/45 R15 gumik vannak rajta, úgy vettem észre, hogy csal az óra...többet mutat...nekem egyébként corsa b sport 1.4-16v-m van..

Kérdésem az lenne, hogy erre a felnire, mi lenne az ideális méret...nem szeretném lecserélni a felniket, mert gyönyörű Irmscher felnik...

Köcce minden kedves opelosnak a választ....

195/55 v. 50-15 v. 205/50-15

S, akkor maradhatnak a felnik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.