Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Ez aztán a gyors és részletes válasz! Nagyon szépen köszönöm. Ha jól értem akkor gyárilag a 16 szelepesen 236-os hűtött tárcsa van és ha nem cserélek 14-es felire akkor az jó is. Még egy buta kérdés de nem hagy nyugodni....Szeretnék fordulatszámmérős km-órát beletenni viszont olvastam hogy van elektromos és spirálos is, kérdés ha még nem cserélek az én spirálos órám jó lesz addig vagy change alapból mert ehhez a motorhoz elektronyos kell???

Ha nem akarod bonyolítani akkor szerezz spirálos km órát amiben van fordulatszámmérő. Elvileg beteszed és működik. A fordulatszámmérőnek mind1 hogy van spirál vagy sem, elektromos jelről működik.

Link to comment
Megosztás:

...nem a 256x20-as féket érdemes feltenni, hanem a calibra vagy vectra 256x24-es tárcsáját és nyergét.

Ehhez annyit hogy a 256x24-es fékre már 14"-es felniből sem megy fel mindegyik, csak a max. 38-as vagy kisebb ET-számú. Nekem A Corsán van ilyen fék, és az A Corsa gyári GSi aluja hiába 14"-os, emellett ET 47.5-ös, úgyhogy csak 12mm-es pogival tudtam felrakni, különben beleért a felni a féknyereg oldalába.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez annyit hogy a 256x24-es fékre már 14"-es felniből sem megy fel mindegyik, csak a max. 38-as vagy kisebb ET-számú. Nekem A Corsán van ilyen fék, és az A Corsa gyári GSi aluja hiába 14"-os, emellett ET 47.5-ös, úgyhogy csak 12mm-es pogival tudtam felrakni, különben beleért a felni a féknyereg oldalába.

A lemezből felmegy a gyári ET49-es. Aluból nem próbáltam a 14-est, a 15 minden gond nélkül elfér. :o

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

sziaztok!

Adott egy probléma, méghozzá hogy a kiskocsim 2 ill. 3 hengerezik. 4. henger teljesen leállt a harmadik néha néha elindul. elosztófedél csere volt, gyertya csere volt, rotorcsere volt, szikra akkora van mint egy ló. Kompressziót mértünk mindegyik hengerben azzal sincs gond, így megakadtam a hiba keresésben. Egyszer csak egyik napról a másikra jött ez elő. Van valami ötletetek mit kéne megnézni???

köszi

Moskito

u.i.: injektor csere is volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szervusztok!

Gyújtáskapcsolóval kapcsolatban szeretnék kérdezni Tőletek. Nekem egy B Corsám van. A gyújtás kapcsoló 4 állású (off; acc; on és start). A kérdésem az ACC állással kapcsolatban lenne. A kapcsolt 12V (KL15) csak ebben az állásban (ACC) működik, illetve On és Start alatt nem ad 12V-ot? Miért kérdem? Vettem egy cd-s rádiót (Pioneer deh1120) és megpróbáltam bekötni a leírás alapján. A magnó sárga vezetékét (Battery) rákötöttem a csatlakozó KL30-as pontjára, a pirosat (ACC) a KL15 csatlakozópontra. A magnó csak ACC állásban hajlandó bekapcsolni, ha elindítom az autót, akkor rögtön lekapcsol – a KL15-ön lévő feszültség megszakad, ezt kimértem a csatlakozónál. Megpróbáltam felcserélni a sárgát a piroshoz, a pirosat pedig a sárgához kötöttem – mindkét esetben ugyanez van. A magnó csak akkor hajlandó működni, ha mindkét (KL15;KL30) csatlakozó ponton megkapja a feszt. Olvastam, hogy általában a magnóknak kell egy állandó 12 Volt (ez a KL30 esetemben), hogy a memóriában tárolt adatokat megtartsák, illetve egy másik kapcsolt (KL15) amivel működtetni tudom. Most nem tudom, hogy a magnó hibás, vagy a gyújtáskapcsoló?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Gyújtáskapcsolóval kapcsolatban szeretnék kérdezni Tőletek. Nekem egy B Corsám van. A gyújtás kapcsoló 4 állású (off; acc; on és start). A kérdésem az ACC állással kapcsolatban lenne. A kapcsolt 12V (KL15) csak ebben az állásban (ACC) működik, illetve On és Start alatt nem ad 12V-ot? Miért kérdem? Vettem egy cd-s rádiót (Pioneer deh1120) és megpróbáltam bekötni a leírás alapján. A magnó sárga vezetékét (Battery) rákötöttem a csatlakozó KL30-as pontjára, a pirosat (ACC) a KL15 csatlakozópontra. A magnó csak ACC állásban hajlandó bekapcsolni, ha elindítom az autót, akkor rögtön lekapcsol – a KL15-ön lévő feszültség megszakad, ezt kimértem a csatlakozónál. Megpróbáltam felcserélni a sárgát a piroshoz, a pirosat pedig a sárgához kötöttem – mindkét esetben ugyanez van. A magnó csak akkor hajlandó működni, ha mindkét (KL15;KL30) csatlakozó ponton megkapja a feszt. Olvastam, hogy általában a magnóknak kell egy állandó 12 Volt (ez a KL30 esetemben), hogy a memóriában tárolt adatokat megtartsák, illetve egy másik kapcsolt (KL15) amivel működtetni tudom. Most nem tudom, hogy a magnó hibás, vagy a gyújtáskapcsoló?

A válaszokat előre is köszönöm.

Nekem is ugyanez volt a baj,hogy kikapcsolt random.

Nekem fixre lett kötve,tehát a (gyújtáskapcsoló kiiktatásával) és úgy működik.

Azt nem tudom konkrétan hogyan csinálta a szaki akihez vittem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

A következő a problémám, remélem tudtok segíteni:

X12XE B-s Corsám van, és néha menet közben (MIKOR MÁR MELEG A MOTOR) leáll, és nem indul be.

Utána csak akkor fog beindulni, ha teljesen lehűlt, vagyis pár óra múlva.

Vagy másik eset, hogy leállok valahol, pár perc múlva újra indítanám (MIKOR MÉG UGYE MELEG), és nem indul be, majd csak megint akkor, ha teljesen lehűlt.

Nagyon ritkán jön elő, de most utoljára pl. az útkereszteződés közepén, mondanom sem kell, milyen kellemetlen és balesetveszélyes.

Van valami ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.mindenkinek.

Volna egy kérdésem hátha tud valaki segiteni.

Van egy 98-as corsám 1.0 ecotech olyan problámám van vele hogy mikor megyek hószab távra olyan 90-100-nál csörög valami a motornál de szo szerint behallatszik az utas térbe menet közbe,amikor megálok vagy lassitók akkor meg kegyetlen.Viszont a városba sose csinálja.egyik szerelö azt mondta megkel bontani a motort mert nagy fordulatnál nincs olajnyomásom,de a lámpa nem villágit viszont. A másik szerelő szerint meg a szivótorokba csörög valami azt kell kicserélni.Nem tudom mi tévő legyek,ha valakinek van jó ötlete akkor kérem írjon.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, a következővel kapcsolatban.

Van egy 94-es "b" corsám, 1.2-es (x12sz). Jelenleg a fogyasztása városban 11-12 L körül van.Gondolom ez nem normális. Kb. 5-7 km-eket megyek vele. Tudom hogy ez idő alatt nem nagyon melegszik be, pláne így hogy tél van.De ez a fogyasztás számomra elég extrémnek tűnik. Lambda szonda nemrég lett cserélve, termosztát jó. Motorhőmérséklet érzékelő is rendben van.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Nekem egy 2005-ös Opel Combo 1,7 CDTI 16V, 74 KW, 101 LE-os autóm van.

Most jelenleg szerelőnél van az autó és a porlasztókat bevizsgáltatta és a négyből kettő sajnos nem jó.

Sajnos denso porlasztó van benne és ezt ahol bemérték, ott nem tudják felújítani.

Valaki esetleg tudna segíteni, hogy új vagy használt porlasztót hol lehet venni a legjobb áron?

Esetleg nem tudja valaki hol lehetne ezeket felújítani?

Felajánlottak 4 db használt porlasztót, amelyekről nem lehet tudni, hogy jók-e vagy sem és csak egyben vehetőek meg.

Szerintetek érdemes használtat venni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Robi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekes hibajalenséggel lepett meg a drágám. Egyszer csak nem akart beindulni. Teker teker de semmi. Vártam vele aztán beindult. Aztán menetközben gondol egyet és megint megáll. Néha csak egy darabig aztán észhez kap és megy tovább, de van amikor teljesen leáll, és várni kell vagy 10-20 percet mire megint beindul. Akkor megint jó egy darabig. Igazából se időjáráshoz se motorhőmérséklethez nem tudom kötni a dolgot mert teljesen véletlenszerű. Van amikor már reggel indításnál nem reagál, van úgy hogy akkor áll le ha már mentem vele 10-20km-t. Kezdésnek kicseréltem a benzinszűrőt, de nem segített. A gyújtás is rendben van, valami az üzemanyag ellátással lehet, de az injektorig eljön a benzin, viszont amikor indítózok a befecskendező szelepen nem jön az anyag. Lehet hogy ez elkoszolódott? Lehet ezt vhogy tisztítani? Vagy valami más lehet a háttérben?

Nagyon idegesítő amikor előzés közben vagy épp lámpánál leáll és nem tudok mit csinálni. :D

Valakinek valami ötlet?

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Nekem egy 2005-ös Opel Combo 1,7 CDTI 16V, 74 KW, 101 LE-os autóm van.

Most jelenleg szerelőnél van az autó és a porlasztókat bevizsgáltatta és a négyből kettő sajnos nem jó.

Sajnos denso porlasztó van benne és ezt ahol bemérték, ott nem tudják felújítani.

Valaki esetleg tudna segíteni, hogy új vagy használt porlasztót hol lehet venni a legjobb áron?

Esetleg nem tudja valaki hol lehetne ezeket felújítani?

Felajánlottak 4 db használt porlasztót, amelyekről nem lehet tudni, hogy jók-e vagy sem és csak egyben vehetőek meg.

Szerintetek érdemes használtat venni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Robi

google...találtam egy csomó műhelyt, ha van időd felhivhatnál párat mit mondanak a felújításról...

Link to comment
Megosztás:

google...találtam egy csomó műhelyt, ha van időd felhivhatnál párat mit mondanak a felújításról...

Azokkal már mind beszéltem én is.

Sajnos senki nem tudja felújítani mert a denso nem gyárt hozzá alkatrészt.

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis műszaki/technikai információt szeretnék kérni tőletek.

Szeretnék a 2002-es 1.2-es Corsa C Elegance típusú autómban fényszórót cserélni. Már nem gyáriak vannak benn és az idő kicsit megviselte őket, illetve műszakilag is van probléma, így úgy döntöttem kicserélném őket.

Amit szeretnék betenni, az a későbbi faceliftes modellnél megjelent projektoros fényszóró H7/H7-es izzóval, fényszóróállító motor nélküli sport típus kb 19000/db. Cikkszám: Corsa C H442-1136R-LD-EM Leírás: Projektoros fényszóró

A kérdésem arra vonatkozna, hogy a fő csati mérete és típusa, amelyiken az energiaellátást kapja az változott e a modellfrissítés során, vagy a fényszóró ezen részét nem érte módosítás? (vagyis beszerelhető-e egy az egyben vagy sem?)

A másik kérdésem, ha jól tudom a fényszóróállító motor talán változott. Ezzel kapcsolatosan tudtok valamit mondani? Ha igen milyet kellene vennem bele?

Olvasgattam a fórumot, de nem találtam választ a kérdésemre, vagy csak elkerülte a figyelmemet.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdekes hibajalenséggel lepett meg a drágám. Egyszer csak nem akart beindulni. Teker teker de semmi. Vártam vele aztán beindult. Aztán menetközben gondol egyet és megint megáll. Néha csak egy darabig aztán észhez kap és megy tovább, de van amikor teljesen leáll, és várni kell vagy 10-20 percet mire megint beindul. Akkor megint jó egy darabig. Igazából se időjáráshoz se motorhőmérséklethez nem tudom kötni a dolgot mert teljesen véletlenszerű. Van amikor már reggel indításnál nem reagál, van úgy hogy akkor áll le ha már mentem vele 10-20km-t. Kezdésnek kicseréltem a benzinszűrőt, de nem segített. A gyújtás is rendben van, valami az üzemanyag ellátással lehet, de az injektorig eljön a benzin, viszont amikor indítózok a befecskendező szelepen nem jön az anyag. Lehet hogy ez elkoszolódott? Lehet ezt vhogy tisztítani? Vagy valami más lehet a háttérben?

Nagyon idegesítő amikor előzés közben vagy épp lámpánál leáll és nem tudok mit csinálni. :D

Valakinek valami ötlet?

Köszi előre is

Nagy valószínűséggel a főtengely fordulatszám jeladód haldoklik.Az szokott ilyen jelenségeket produkálni.Sárga lámpát szokott ilyenkor dobni (elvileg mindenképpen kéne)?Ha ez a baj,csakis gyárit szabad beletenni.Az kb.10-15 ezer.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Lehet, hogy ostobaságot kérdezek, de sajna nem találtam sehol eddig választ a kérdésemre.Váltót kellene cserélnem szeretett kis b corsámban mert eltört a háza.Ez egy 1.4-es 60 Le-s autó.Ami a kérdés:látom van több féle (F10,F12, F16 stb) számmal ellátott váltó.Mi ezek között a különbség?Gondolom az áttételezés, de ha már csere lesz akkor melyiket érdemesebb rá megvenni?Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hát először is a te autód kisblokkos, úgyhogy ha minden igaz csak az F16-nál kisebb számozású váltók mennek rá fizikailag (F16 már nem), a többinek más a kialakítása, csak nagyobb (1.6-tól fölfelé) motorblokkra passzolnak. Másodsorban meg tudni kell hogy az Opel váltók jelölésében a szám 10-el szorozva jó közelítéssel a váltó által maximálisan elbírt nyomatékot jelenti, tehát egy F10-es váltó 10x10=100Nm nyomatékig jó (valamennyi túlterhelést azért elbír, de ha nem muszáj én nem kisérteném az ördögöt) Mivel a te C14NZ motorkódú motorod maximális nyomatéka 103Nm, én a helyedben nem próbálkoznék F10-es váltóval, még akkor sem ha elvileg fizikailag felmegy a helyére.

Ha ezeken túl vagy, még mindig van választási lehetőséged az áttételeket illetően, ez már a te döntésed, általános szabály hogy a váltó elnevezésében a "WR" karaktersorozat a hosszú áttételezésű (Wide Ratio), míg a "CR" a rövid (Close Ratio) váltót jelenti. Előbbi minden sebességtartományban alacsonyabb fordulatszámot, kellő erőtartalék esetén nagyobb végsebességet, alacsonyabb fogyasztást, ellenben rosszabb gyorsulást eredményez, utóbbi éppen a fordítottja.

Ha megy a német, akkor ezen az oldalon sok hasznos infot találsz többek között a váltókról is, csak kattints fent a menüben a Technik/Getriebe/Schaltgetriebe feliratra.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok kedves corsasok!!!Nagyon nagy problémába ütköztem a kicsi kocsimmal kapcsolatban.Van 1 2003 as 3 ajtós 1 es motorú corsam (motorkód: Z10XE)

1 hónapja a motorvezérlő egységem elfelejtette a kódókat és nem idult az autó a control lámpa kivillant és csak darálta a motort olyan hangja volt mitha nem kapna benzint okés akkor Ac Pumpa csere 25000 ft ér utána a szerelő elküldött a gyári szervízbe ahol 55000 ft ér ujra kódólták és meg csinálták az autót..(a kábeleket is állítólag helyre kellet állítani)Ez 1 hónapja volt most meg hirtelen ha 1 Mp re elengedem a kormányt balra HÚZ az autó de olyan szinten hogy nagy sebességnél keresztbe is állnék kis sebességnél meg csak a másik sávban kötök ki sad.gif(ÉLETVESZÉLYES VELE KÖZLEKEDNI) voltam futóművesnél és autó szerelőnél nem találtak hibát sehol azt mondták az elektromos szervóm adta meg magát ami bele van építve a kormányműbe vigyem be gyári opel szervízbe ahol csak az alkatrészre 500 ezer ft ot mondtak és ki akadtam:S:S:S:S CSak azt nem értem ha az elektromos szervom meg adta magát akkor miért tudom kisujjal mozgatni a kormányt ugyan úgy mind eddig?

Lehet vmi összefüggés a kocsi előző hibájával?

Aki tudna ilyen jellegű hibával kapcsolatban vmi jó tanácsot írni megköszönném!!!!!!!!!!!! (KEresem bontóban az alkatrész de nagyon nehéz találni)

Vki tudna nekem segítteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

D Corsám van (40 000Km). Olyan gond jött elő, hogy reggel amikor hideg van, kb 5C fok körül, akkor totál lent fog a fékem. Most hogy bejöttek a melegek és kint áll az autó 20-25C fokban, akkor meg felkeményedik és totál fent fog. Nem megy el a szervó, fog rendesen, csak jóval feljebb. Most már jó ideje figyelem és csak a hőmérséklet ingadozáshoz tudom kötni. Csak elég kellemetlen hogy egyszer nyomnom kell hogy megálljak, egyszer meg hozzáérek aztán satuzik. Tavaly nyáron lett benne féktárcsa és fékbetét cserélve, lehet ennek valami köze hozzá? Netán levegős lehet a fék, és a hőtágulás miatt felkeményedik?

köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok kedves corsasok!!!Nagyon nagy problémába ütköztem a kicsi kocsimmal kapcsolatban.Van 1 2003 as 3 ajtós 1 es motorú corsam (motorkód: Z10XE)

1 hónapja a motorvezérlő egységem elfelejtette a kódókat és nem idult az autó a control lámpa kivillant és csak darálta a motort olyan hangja volt mitha nem kapna benzint okés akkor Ac Pumpa csere 25000 ft ér utána a szerelő elküldött a gyári szervízbe ahol 55000 ft ér ujra kódólták és meg csinálták az autót..(a kábeleket is állítólag helyre kellet állítani)Ez 1 hónapja volt most meg hirtelen ha 1 Mp re elengedem a kormányt balra HÚZ az autó de olyan szinten hogy nagy sebességnél keresztbe is állnék kis sebességnél meg csak a másik sávban kötök ki sad.gif(ÉLETVESZÉLYES VELE KÖZLEKEDNI) voltam futóművesnél és autó szerelőnél nem találtak hibát sehol azt mondták az elektromos szervóm adta meg magát ami bele van építve a kormányműbe vigyem be gyári opel szervízbe ahol csak az alkatrészre 500 ezer ft ot mondtak és ki akadtam:S:S:S:S CSak azt nem értem ha az elektromos szervom meg adta magát akkor miért tudom kisujjal mozgatni a kormányt ugyan úgy mind eddig?

Lehet vmi összefüggés a kocsi előző hibájával?

Aki tudna ilyen jellegű hibával kapcsolatban vmi jó tanácsot írni megköszönném!!!!!!!!!!!! (KEresem bontóban az alkatrész de nagyon nehéz találni)

Vki tudna nekem segítteni?

Az elektromos kormányszervót lehet,hogy tech2 műszerrel be lehetne állítani (nem vagyok benne azért teljesen biztos).

Csak azért mondom,mert én is nemrég voltam diagnosztikán egy problémával (légtömegmérő és lambdafeszültségeket mértünk) és ott mutatta a szerelő srác,hogy mennyi más beállítási lehetőség van még.Többek között nekem is mondta,hogy az egyik irányba egy nagyon-nagyon picit kisebb az elektromos szervó értéke.Én a mindennapi használatban ezt persze nem érzem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Az autómban nem volt csomagtérvilágítás, de bontóból intéztem egyet. A kocsi annyira alap, hogy nem volt benne TID sem és szivargyújtó sem.

A kérdés az lenne, hogy létezik hogy az Opel olyan sóher hogy nincs kábel behúzva erre a célra, tehát nekem kell bekábeleznem végigbontva a kocsi belső részeit ? Vagy van egy kábel amire jelenleg nincs kötve semmi, és azt csak meg kell keresnem, vagy kapcsolási rajzon kisilabizálni honnan jöhet és mihez tartozik ...

Köszi előre is !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.